10 skvělých věcí, které můžete s cloudovým úložištěm udělat v roce 2020

Navzdory tomu, co název napovídá, existuje více „cloudového úložiště“ než ukládání souborů. Jinak byste mohli jednoduše ukládat soubory na server a být s nimi hotoví, aniž byste museli používat vyhrazené služby cloudového úložiště. 


Dnešní cloudové služby se však vyvinuly, aby poskytovaly mnoho dalších funkcí. V tomto článku upozorníme na 10 skvělých věcí, které můžete s cloudovým úložištěm udělat.

Pokud se chcete dozvědět více o cloudovém úložišti nebo našich oblíbených službách, podívejte se do našeho článku o nejlepších možnostech cloudového úložiště. Chtěli bychom také zdůraznit, že úložiště a zálohování jsou velmi rozdílná zvířata, takže pokud se o tom chcete dozvědět více, přečtěte si článek o cloudovém úložišti vs. online zálohování. 

Nyní, bez dalšího povyku, se podívejme na všechny zajímavé věci, které můžete s cloudovým úložištěm udělat.

1. Vytvářejte a sdílejte fotoalba

Dny tištěných fotografií jsou většinou pryč, nyní můžete pořizovat stovky digitálních fotografií bez problémů. Pokud se však s vašimi zařízeními něco stane, může to znamenat ztrátu všech těchto fotografií. Ukládání do cloudu je ideálním řešením.

I když můžete jednoduše nahrávat fotografie a vytvářet alba pomocí jakékoli služby cloudového úložiště, některé to dělají lépe než jiné. Srovnali jsme služby na tomto kritériu v našem nejlepším online úložišti pro fotky se zaokrouhlením, přičemž pCloud je jedním z našich oblíbených.

10-cool-věci-alba

Chcete-li vytvořit fotoalba a sdílet je, musíte nejprve nahrát své fotografie. Poté to můžete rozdělit do složek odpovídajících vašim albům. Tyto složky pak můžete sdílet s ostatními.

2. Nahrajte a zašifrujte citlivá data

Přestože cloudové úložiště je stále populárnější, stále můžete váhat s uložením citlivých dat v cloudu. Služby cloudového úložiště jsou si toho však dobře vědomy a jejich cílem je poskytovat nejlepší opatření pro zabezpečení cloudu. Hlavním z těchto opatření je šifrování nulových znalostí, což je jiné jméno pro soukromé šifrování typu end-to-end.

10-cool-věci-upload

Většina služeb poskytuje šifrování, ale často to není soukromá verze, protože služby si uchovávají váš šifrovací klíč. Soukromé šifrování však zajišťuje, že jste jediným klíčem, a vaše soubory zašifruje tak, aby je nikdo nemohl přečíst,. 

Část „end-to-end“ znamená, že šifrování zašifruje vaše soubory před tím, než opustí počítač, než když se dostanou na server cloudového úložiště. Sestavili jsme seznam nejlepších cloudových služeb s nulovými znalostmi, ze kterých si můžete vybrat, a můžete se také podívat na naše nejbezpečnější cloudové úložiště..

3. Ukládejte hesla do cloudu

Chcete-li zabránit ztrátě hesel, můžete je uložit do cloudu pomocí správce hesel. Některé z nejpopulárnějších správců hesel na trhu – Dashlane, LastPass a 1Password – nabízejí poněkud odlišné funkce, proto si přečtěte našeho průvodce o tom, jak bezpečně ukládat hesla v cloudu, který poskytuje další podrobnosti o těchto třech správcích. 

Než to uděláte, ujistěte se však, že vytvoříte silné heslo. Nemá smysl ukládat vaše heslo, pokud je tak slabé, že jej mohou rozbít jednoduché útoky hrubou silou. 

4. Vezměte si poznámky a ukládejte je do cloudu

Vytváření poznámek na papíře může být obtížné a rychle se z něj stane noční můra, pokud nejste organizovaný typ. Můžete však použít cloud a vyhnout se tomu, abyste nemuseli třídit papíry, abyste shromáždili své zasvěcené myšlenky. Navíc se nemusíte starat o ztrátu svých poznámek v případě havárie počítače, protože budou bezpečně uloženy v cloudu.

10-cool-things-google-keep

Existují různé nástroje, které můžete použít: Google Keep a Evernote jsou některé z nejpopulárnějších možností, ale jejich účel je jiný. Google Keep je nejlepší pro vytváření seznamů a odkládání myšlenek (přečtěte si naši recenzi v Google Keep) a Evernote je skvělý pro hloubkový výzkum (přečtěte si naši recenzi Evernote).

Pokud chcete podrobnější srovnání, přečtěte si náš článek o nejlepších aplikacích pro psaní poznámek. Pro jiné zvíře, které pracuje s různými mediálními soubory, si přečtěte naši recenzi Dropbox Paper.

5. Spravujte své dokumenty

Pokud pracujete s dokumenty, vaše potřeby mohou být vyšší než jednoduché psaní poznámek. Naštěstí přichází do hry vynikající sada G od Googlu. Součástí sady G Suite jsou Dokumenty Google, Tabulky Google a Prezentace Google, které vám umožní pracovat s dokumenty, tabulkami a prezentačními snímky.

10-cool-things-google-docs

Není žádným překvapením, že se G Suite integruje s Diskem Google, což usnadňuje vytváření dokumentů, které sedí uvnitř vaší platformy Google Cloud. Po vytvoření dokumentu pomocí Disku Google můžete pozvat ostatní, aby na něm spolupracovali téměř v reálném čase. Všechny aplikace z balíčku G Suite obsahují doplňky – většina z nich zdarma – které vám pomohou udělat víc.

Pokud jste na cestách, můžete také pomocí smartphonu nebo jiných zařízení připojených k Disku Google pracovat na vašich dokumentech a zůstat produktivními (přečtěte si naši recenzi na Disku Google). Pokud jde o alternativní služby, které dobře pracují s dokumenty, obraťte se na naše nejlepší cloudové úložiště.

6. Sdílet obsah

Sdílení obsahu je velkou součástí používání cloudového úložiště, protože umožňuje spolupráci a pomáhá vám vyhýbat se používání neohrabaných metod – jako jsou flash disky a e-mailové přílohy – pro přenos souborů.. 

Většina služeb na trhu vám umožňuje sdílet soubory, liší se však v tom, jak dobře to dokážou. To je nejzřetelnější ve způsobu, jakým vám služby umožňují chránit a spravovat vaše akcie. Pokud jde o služby, které sdílejí dobře, seznamte se s našimi nejlepšími cloudovými úložišti.

Soubory můžete sdílet generováním odkazů, ale sdílení složek obvykle vyžaduje, abyste pozvali uživatele a udělili jim přístupová oprávnění. Poté, co svůj obsah sdílíte, můžete jej chránit přidáním hesla, nastavením data vypršení platnosti, označením jako „pouze pro zobrazení“ nebo dokonce jeho šifrováním.

7. Používejte aplikace třetích stran k vylepšení vaší spolupráce

Služby cloudového úložiště se integrují do mnoha aplikací, které mohou zlepšit vaši spolupráci. Ačkoli se většina služeb cloudového úložiště integruje se službou správy dokumentů a možná několika dalšími aplikacemi, služby synchronizace a sdílení podnikových souborů – nebo zkrátka „EFSS“ – obvykle mají velkou knihovnu integrací třetích stran, z nichž si můžete vybrat.

10-cool-things-egnyte-library

Aplikace jako Trello, Zoho, OneLogin a další jsou základní možnosti s mnoha službami EFSS. Na druhou stranu, pokud chcete upravovat fotografie, některé integrace vám to také pomohou. Ti, kteří chtějí posílit své zabezpečení, by se mohli integrovat s Boxcryptorem, šifrovacím doplňkem.

V našem nejlepším cloudovém úložišti pro spolupráci jsme uvedli služby vhodné pro spolupráci s ostatními, což řadí Dropbox for Business jako naši nejlepší volbu. Pokud jste součástí velké organizace, podívejte se na náš seznam nejlepších služeb EFSS na trhu.

8. Streamujte hudbu a videa

Máte-li obrovskou knihovnu hudby a filmů, budete mít z jejich uložení v cloudu prospěch, protože vám to umožní užívat si, ať jste kdekoli. V závislosti na velikosti vaší knihovny však možná budete potřebovat plán předplatného, ​​který poskytuje spoustu úložného prostoru.

Filmy s 10 skvělými věcmi

Služby se také liší v tom, jak dobře zvládají odesílání velkých souborů, jak velké jsou limity velikosti souborů a jak dobrý je při přehrávání obsahu z cloudu. To vše jsme vzali v úvahu v našem nejlepším cloudovém úložišti pro seznam videí. Pokud jste více fanouškem hudby, obraťte se na naše nejlepší cloudové úložiště.

9. Uvolněte místo na pevném disku

Přestože synchronizace je skvělý způsob přenosu souborů do zařízení, ukládání souborů z cloudu v počítači může rychle vyčerpat místo na pevném disku. Chcete-li tomu zabránit, můžete se rozhodnout použít možnost síťové jednotky, která je k dispozici u některých služeb cloudového úložiště, nebo můžete zvolit selektivní synchronizaci pouze souborů, které potřebujete.

Ve výchozím nastavení síťová jednotka neukládá soubory v počítači. Místo toho je zobrazuje pouze ve složce síťové jednotky a na požádání je streamuje do počítače. To však znamená, že vaše soubory jsou k dispozici, pouze pokud jste online.

Pokud chcete, aby vaše soubory byly dostupné i v offline režimu, můžete použít složku synchronizace a spolehnout se na selektivní synchronizaci, abyste minimalizovali dopad na pevný disk. Selektivní synchronizace umožňuje vybrat soubory, které chcete synchronizovat z cloudu. Služby, které se dobře synchronizují, najdete v našem nejlepším cloudovém úložišti se synchronizací.

10. Vytvořte si vlastní cloud pomocí Nextcloud

Nextcloud je softwarové řešení, které vám pomůže nastavit a udržovat server cloudového úložiště. Taková softwarová řešení jsou známá jako „řešení pro cloudové úložiště pro kutily“. Pomáhají vám vytvořit cloud a poskytují jednodušší způsob nastavení serveru a instalace klientského softwaru pro vaše zařízení.

10-cool-things-nextcloud

Nextcloud má vydání Enterprise, které pojme 50 až 10 milionů uživatelů. Pokud to ale nepotřebujete, můžete se přihlásit k odběru Nextcloud Standard nebo použít open-source edici, která je zdarma.

Stejně jako proprietární řešení, Nextcloud umožňuje sdílet obsah, poskytuje silné zabezpečení a má knihovnu, která obsahuje 162 aplikací, se kterými se můžete integrovat. Pokud se chcete dozvědět více o cloudových službách Nextcloud a dalších službách pro kutily, přečtěte si naše nejlepší nástroje pro ukládání cloudů pro kutily.

Závěrečné myšlenky

Překročili jsme, co je cloudové úložiště a jak jej můžete používat. Popsali jsme také několik skvělých věcí, které s tím můžete dělat, včetně vytváření alb, psaní poznámek, ukládání hesel v cloudu, sdílení obsahu a dalších.

Co si myslíte o těchto skvělých věcech, které můžete udělat pomocí služeb cloudového úložiště? Už vám stačí začít používat cloud? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me