Strategie zálohování pro Mac OSX – Podrobná šablona mého aktuálního plánu zálohování

Pokud jste jako já, jste paranoidní kvůli ztrátě dat, protože jste slyšeli hororové příběhy přátel a členů rodiny, kteří to doslova ztratili. A s daty někoho se může stát spousta věcí: 


Strategie zálohování pro Mac OSX

 • Selhání pevného disku
 • Krádež
 • Viry
 • Ransomware útoky
 • Katastrofy

A seznam pokračuje …

Pokud však nejste jako já a zálohování dat je něco, o čem jste se po dlouhou dobu cítili provinile, pak je tento článek pro vás, protože vám ukážu pár jednoduchých kroků, jak nastavím zálohu strategie na mém počítači Macintosh.

Tuto strategii můžete také replikovat se strojem Windows, ale nástroje mohou mít různé názvy.

Jak zálohovat soubory v počítači Mac

Tato strategie se skládá ze dvou částí. Častí čtenáři našich webových stránek a předplatitelé našeho kanálu YouTube to už budou vědět, ale je to tak důležité, prostě to nemohu dostatečně zopakovat:

Předtím, než uděláte cokoli jiného, ​​si své místní zálohy v pořádku Klepnutím tweetujete

Jakákoli dobrá strategie zálohování musí začínat řádnou místní zálohou.

Proč místní zálohy? Lokální přenos souborů na externí pevný disk, palec nebo zařízení NAS je stále nejrychlejší způsob, jak získat kompletní zálohu systému a spustit ji, takže jste připraveni v případě katastrofy.

Přesuňte své soubory mimo web pomocí cloudového zálohovacího řešení Klepnutím tweetujete

Druhým krokem v mé strategii je přesunutí souborů mimo web. V zásadě to znamená, že byste měli mít alespoň jednu kopii jakékoli zálohy, kterou vytvoříte, na jiném místě, než na kterém běží váš hlavní počítač. To je zvláště důležité pro ochranu dat před krádeží nebo přírodními katastrofami.

Cloudové zálohy mohou běžet na pozadí, i když vaše místní záloha ještě není dokončena. Nemusíte tedy čekat, až se pustíte do registrace do cloudové záložní služby. V tomto článku vám ukážu poskytovatele, kterého používám osobně, zavolám Karbonit (a uvidíte, proč za pár sekund).

Dva základní nástroje pro místní zálohování

1. Náhradní pevné disky (interní nebo externí)


Potřebujete náhradní externí pevný disk s dostatkem volného místa, který můžete připojit prostřednictvím adaptéru USB nebo zařízení připojeného k síti. Mám obojí, ale pro většinu svých úloh zálohování používám server NAS.

Ve skutečnosti má můj NAS dva pevné disky. Jsou spojeny v RAID, což v podstatě znamená, že pokud jeden pevný disk selže v mém NAS, druhý má stále úplnou kopii těchto dat, takže mohu jednoduše vyměnit poškozený pevný disk..

Použití NAS má několik dalších výhod, které se nehodí do rozsahu tohoto článku. Stačí říct, že se jedná o inteligentní pevný disk, který můžete použít také k přístupu k datům, pokud nejste v kanceláři nebo ve stejné síti jako úložné zařízení.

2. Time Machine (zdarma) nebo Carbon Copy Cloner (placené)

Nejjednodušší a nejlevnější způsob je použít vestavěný zálohovací nástroj společnosti Apple s názvem Time Machine. K jeho nastavení potřebujete pouze několik kliknutí:

Nejprve otevřete předvolby Time Machine. Předvolby → Time Machine.

Vyberte disk s dostatkem místa na pevném disku. V mém případě se jedná o sdílenou složku na mém NAS.


Nyní se Time Machine automaticky zálohuje, jakmile uvidí dostupný cíl.

3. Carbon Copy Cloner

Carbon Copy Cloner je v podstatě stroj Time na steroidech. Pro každou úlohu zpět můžete vytvořit jednotlivé úkoly. Například soubory, ke kterým nepřistupujete nebo se často nemění, mohou být přesunuty do úlohy zálohování, která se spustí pouze jednou týdně.

V mém případě jsem vytvořil denní úkol pro zálohu celého systému, který mohu použít k obnovení celého systému s preferencemi, pokud by se něco stalo mému hlavnímu počítači.

Řekl bych, že CCC je něco pro lidi, kteří se zajímají o podrobnosti a opravdu chtějí konečnou kontrolu nad jejich zálohou. Time Machine je Apple-hands hands-off řešení, které běží více či méně tiše na pozadí.

Ace Up My Sleeve: Cloud Backup with Carbonite

Nyní musíme řešit nejdůležitější krok v naší strategii zálohování: přesun souborů mimo web. V tomto případě nemluvím o přenášení pevného disku z kanceláře do domu nebo do bezpečného trezoru, ale spíše pohodlně přes cloud.

Přehled zálohy cloudu Carbonite Infocenter Cloud

Ilustruji zálohování cloudu pomocí Carbonite, protože tuto službu používám sám a mohu ji doporučit lidem hledajícím hands-off řešení.

Karbonit je jednou ze služeb, která nabízí neomezené cloudové zálohy za 59 USD ročně. Co Carbonite dělá, je skenování vašeho systému na soubory pro zálohování a nahrání na jejich servery. V závislosti na připojení k internetu to může být pomalé nebo rychlé, ale v průměru můžete očekávat přenos několika gigabajtů denně.

Pokud se vám líbí, můžete se podívat na mou podrobnou karbonitovou recenzi zde:

KROK 1

V aplikaci Carbonite vyberte soubory nebo složky, které chcete zálohovat. Upozorňujeme, že když jste přihlášeni k odběru základního plánu, soubory nad 4 GB nebudou automaticky zálohovány. V místní nabídce musíte vybrat větší soubory ručně.


Poznámka: Počáteční zálohy mohou chvíli trvat, než budou dokončeny. K souborům však můžete přistupovat dříve, než bude připravena počáteční záloha. 

KROK 2

Počkejte na dokončení počáteční zálohy, poté se Carbonite postará o následné zálohy, kdykoli uložíte soubor nebo něco nového do zálohované složky. Líbí se mi, že na zálohování souborů nemusíte pamatovat žádná tlačítka. Karbonit běží na pozadí a čeká na změny.


Poznámka: nemůžete použít karbonit jako pevný disk v cloudu. Vyžaduje lokální kopii jakéhokoli souboru v počítači. Nemůžete „uvolnit“ místo na pevném disku nahráním souborů do karbonitu a jejich smazáním z počítače. Karbonit však smazané soubory ponechá celkem 30 dní, pokud změníte názor. 

KROK 3 – Obnovení souboru

Soubory lze snadno obnovit z karty „Obnovit“, kde můžete buď vyhledat jednotlivé soubory, nebo provést úplné obnovení. Pro získání přístupu k prezentaci, na kterou jsem doma zapomněl, jsem použil vyhledávání jednotlivých souborů bezpočetkrát..


Poznámka: Můžete si vybrat novou složku pro obnovení souborů nebo obnovení ve stejném místě určení.

Slovo o bezpečnosti

Nyní je zde ještě jedna hlavní výhoda cloudových záloh a zejména karbonitu.

Můžete si upravit karbonit tak, aby šifroval soubory před jejich odesláním do cloudu. To chrání soubory před zvědavýma očima nebo hackery, protože pouze vy vlastníte soukromý klíč.

To však má jednu nevýhodu: ztráta klíče znamená ztrátu přístupu k vašim souborům – to je celý účel šifrování typu end-to-end. Nezapomeňte tedy klíč uložit někam, kde je uložíte.

Pokud používáte místní zálohu bez cloudu, musíte se o šifrování postarat sami. Co když někdo získá přístup na váš zálohovaný pevný disk a uložíte citlivé informace, jako jsou smlouvy nebo bankovní údaje?

Řešení pro cloudové zálohování to za vás udělá.

Doufám, že jsem mohl ukázat, proč mít dobrou strategii zálohování nemusí být obtížné.

Pokud byste mohli udělat jen jednu věc, navrhl bych vyzkoušet karbonit, protože je to většina rukou z obou řešení popsaných v tomto článku..

Myslím si však, že pro nejlepší ochranu používám místní zálohy a cloudové zálohy vždy ve spojení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map