Osvědčené postupy pro zotavení po katastrofě pro podnikání 2020

Vzhledem k průměrným nákladům na jednu hodinu prostojů v rozmezí od 8 000 USD pro malé podniky, 74 000 USD pro střední podniky a 700 000 USD pro velké podniky, se zotavení po katastrofě postupně stává nedílnou součástí mnoha obchodních strategií. Bohužel, i když uznávají důležitost strategie obnovy po havárii, 36% podniků si nemůže dovolit uhradit náklady s ní spojené.


[Video] Disaster Recovery & Správa katastrof: Jak používat cloudové zálohování k obnovení kritických souborů mise 

A pro podniky, které již implementovaly rámce obnovy, 40% jejich CIO nemá důvěru ve svou schopnost skočit zpět z katastrofy. Celkově asi 75% podniků, velkých i malých, nemá komplexní a spolehlivý systém obnovy po havárii.

To znamená, že mnoho podniků je vystaveno velkému riziku ztráty dat. Například Ransomware je rostoucí a všudypřítomnou hrozbou. Podle průzkumu společnosti Osterman Research za posledních 12 měsíců utrpělo útoky ransomware více než 50% společností. Tyto útoky škodlivého softwaru mohou uzamknout systémy a soubory, dokud oběti nezaplatí výkupné anonymním kyberciminálům, kteří ji distribuují. Bez schopnosti obnovit čisté kopie obchodních údajů je mnoho podniků nuceno zaplatit požadované výkupné, aby se vrátilo k podnikání.

Jak tedy podniky přežívají v tomto stále nepřátelském klimatu?

Pravdou je, že mnoho jich není. Výzkum ukazuje, že 80% společností odchází z podnikání do 36 měsíců od významné ztráty dat. Ve skutečnosti se 40% z nich do prvního roku nedostane.

Provádění plánu obnovy po havárii

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není komplexní plán řízení katastrof ve skutečnosti tak drahý. K dispozici jsou různé možnosti nasazení, některé stojí jen pár dolarů každý měsíc.

Podniky všech velikostí se spoléhají na cloudové zálohování jako cenově dostupný a spolehlivý způsob zálohování dat bez utrácení dalších dolarů za zdroje IT, jako jsou personální a datová centra..

Například karbonit má flexibilní cenový plán, který pohodlně vyhovuje jednotlivcům a podnikům s různými rozpočty. Osobně jsem jej používal několik let, abych zálohoval kriticky důležité soubory a následně se chránil v případě útoku ransomware nebo jiného typu datové katastrofy.


Karbonit nabízí flexibilní možnosti obnovy. Můžete obnovit jednotlivé soubory nebo celý operační systém.

Zálohování důležitých souborů je však jen jednou součástí plánování obnovy po katastrofě. Vaše konkrétní struktura závisí nejen na vašem rozpočtu, ale také na vašem celkovém nastavení dat. Pro efektivní plánování potřebujete komplexní analýzu celé sítě a datového centra, které chráníte

Vytvořte seznam všech součástí datového centra a definujte data, která jsou pro vaši firmu nejdůležitější. Pokud se vaše firma spoléhá na relativně malé datové centrum, můžete zvážit zálohu celého systému do cloudu a uspořádat všechny soubory podle jejich relevance a důležitosti. To vám pomůže určit, co nejdříve obnovit, aby vaše firma zůstala v provozu, když obnovujete další méně důležité soubory na pozadí.

Plánování a odesílání souborů do cloudu je jen prvním krokem při implementaci komplexního plánu obnovy po havárii. Druhý krok vyžaduje trvalé monitorování a hodnocení záložních souborů. To znamená, že aktualizace vašich protokolů zajistí, že všechny soubory budou aktuální a relevantní pro váš systém v každém konkrétním okamžiku.

I když byste mohli provádět zálohy ručně, cloudové zálohovací služby, jako je Carbonite, mají funkce automatického zálohování, které lze naplánovat podle vašich systémových změn..

I v případě cloudové zálohovací služby, která pravidelně aktualizuje zálohy souborů, si stále musíte být jisti plánem obnovy po havárii. A to znamená provedení testů obnovy dat. Standardní test by měl nejen vyhodnotit schopnost cloudové zálohy obnovit všechny vaše soubory, ale také rychlost obnovy a obnovení služeb. I když v tom hraje roli rychlost stahování cloudu, váš průměrný čas na zotavení je více závislý na vaší celkové strategii správy katastrof.

A to nás přivádí ke skutečnému procesu obnovy. Jak tedy můžete efektivně obnovit data z cloudu v případě katastrofy?

Obnova dat ze cloudového zálohování

Jakmile utrpíte katastrofu, prvním krokem je samozřejmě posoudit možné poškození, než určíte následné kroky obnovy. V případě ransomwaru může být váš počítač zašifrován, pokud by se malware mohl infiltrovat prostřednictvím jakéhokoli účtu s administrátorskými oprávněními. Nejlepším způsobem, jak se z toho zotavit, je formátování celého počítače a obnovení souborů, od nejdůležitějších po méně důležité..

Po opětovné instalaci operačního systému přejděte na webový účet pro zálohování cloudu. Jak jsem již zmínil, používal jsem uhličitan, a tak je spravedlivé, že vás provedu stejným procesem.

Krok 1

Přihlaste se, klikněte na počítač, který chcete obnovit, a přejděte na „Získat soubory zpět“

Předchozí

další

Krok 2

Ve vyskakovacím okně, které se objeví, přejděte na „Complete Restore“ (Kompletní obnovení), poté klikněte na „Next“ (Další) a „Install“ (Instalovat) pro stažení a nastavení Carbonite v počítači. Po přijetí smluvních podmínek se klient automaticky připojí k záložním serverům a spustí správce obnovení.

Předchozí

další

Krok 3

Pokud se Správce obnovení nepodaří spustit, můžete k němu přistupovat přímo z části karet na levé straně InfoCenter Carbonite.

Krok 4

V okně Správce obnovení klikněte na „Obnovit všechny vaše soubory“ a zadejte uživatelský účet pro obnovení. Pokud se název vašeho uživatelského účtu shoduje se zálohovaným uživatelem, nemusíte si dělat starosti s výběrem místa, protože karbonit automaticky provede vyhledávání podle vás.

Krok 5 

Klikněte na „Další“ a určete konkrétní záložní složku, ze které chcete obnovit.

Krok 6

Klepnutím na tlačítko „Next“ (Další) vyberte pořadí souboru pro obnovení. Chcete-li minimalizovat ztráty po katastrofě, je vhodné je obnovit v určitém pořadí a upřednostnit nejdůležitější soubory.

Krok 7

Kliknutím na „Další“ si prohlédněte všechny své možnosti a poté přejděte na „Spustit obnovení nyní“ a stáhněte všechny soubory tak, jak je uvedeno.

Chcete-li proces obnovy zkrátit, ponechte počítač zapnutý a sledujte proces obnovy souboru, když znovu budujete celý svůj obchodní rámec z nejdůležitějších souborů.

Po dokončení procesu můžete prohlásit, že jste se plně uzdravili a že jste z nebezpečí. Je to tak jednoduché a přímočaré.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me