Nejlepší online zálohování pro Kanadu v roce 2020

Pokud žijete na Great White North a hledáte nejlepší zálohu pro Kanadu, máme několik špatných zpráv: přestože máme skvělé zákony na ochranu soukromí, v současné době žádný z našich nejlepších poskytovatelů online záloh nemá servery v Kanadě. To znamená, že kanadští uživatelé budou podléhat stejnému dohledu jako jejich jižní sousedé ve formě Patriot Act, CLOUD a PRISM.


Abychom to vykompenzovali, klademe v tomto seznamu zvláštní důraz na zabezpečení a soukromí vašich souborů a přenosové rychlosti a zajistili, aby služby správně implementovaly protokoly nulové znalosti.

Vytvoření zálohy je ve vašem nejlepším zájmu, protože si nemůžete být jisti, jak dlouho váš pevný disk vydrží, a vaše data mohou být ztracena kvůli selhání nebo havárii. Můžete použít software pro obnovu dat, ale jeho úspěch není jistý. Jednotky SSD také nejsou zcela spolehlivé, protože i přes nižší poruchovost zaznamenají více datových chyb.

Pokud hledáte úložiště, přečtěte si náš článek o nejlepším cloudovém úložišti pro Kanadu. Než budeme pokračovat se seznamem, definujme kritéria, která jsme použili k jeho vytvoření.

Nejlepší online zálohování pro Kanadu v roce 2007 2020

Co dělá nejlepší online zálohu pro Kanadu

Záložní služby by měly poskytovat šifrování in-transit, at-rest a private, což znamená, že nikdo nemůže číst svá cloudová data. Tato služba by měla poskytovat dvoufaktorové ověření, aby bylo zajištěno také vaše heslo proti hackerům.

Počáteční záloha může trvat dlouho. Jak dlouho záleží na poskytovateli internetových služeb a jak blízko jste k serveru. Čím blíž jste, tím silnější bude vaše spojení. Nejlepší je, když služba umožňuje vyladit nastavení přenosu, zrychlit rychlost a používá algoritmus přenosu na úrovni bloku, což pomáhá po počáteční záloze.

Všichni chceme získat více a platit méně a to je to, co jsme od těchto služeb hledali. Zohlednili jsme hodnotu a kolik plánů služba nabízí. Čím více plánů má, tím více možností máte. Je skvělé, pokud má také bezplatný plán nebo zkušební verzi, takže si můžete službu před přihlášením vyzkoušet.

A konečně, dobrá uživatelská zkušenost vám umožní používat službu bez bolesti hlavy. Aby se zajistilo, že desktopový klient by měl pracovat na většině operačních systémů a jejich rozhraní, spolu s rozhraními webového klienta a mobilní aplikace, by měla být příjemná a přímá.

1. Nejlepší online zálohování pro Kanadu: IDrive

IDrive, veteránská společnost založená v roce 1995, je na vrcholu našeho seznamu nejlepších srovnávacích cloudových záloh. Využívá 256bitové šifrování AES k zašifrování souborů při přenosu a v klidu. Před použitím první zálohy však musíte povolit soukromé šifrování. Pokud tak neučiníte, IDrive bude držet váš šifrovací klíč. Neexistuje žádná dvoufaktorová autentizace, takže si zajistěte silné heslo.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Restore-Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Jeho datová centra v USA mohou odolávat požárům a přírodním katastrofám, protože mají stojany, vyvýšené podlahy a chladicí zóny. K ochraně před vnikáním lidí používají dohled, pohybové senzory a alarmy.

Při našich testech jsme nahráli složku s kapacitou 1 GB za přibližně 20 minut. To je blízko teoretickým 15 minutám. Testy byly provedeny přes síť z Thajska, takže rozdíl lze pravděpodobně připsat vzdálenosti od serverů.

Další důvody, které se nám líbí IDrive

V současné době jsou zlevněny dva osobní plány: 2 TB za 52 USD a 5 TB za 75 USD. Získáte 2TB nebo 5TB synchronizačního prostoru, což znamená celkem 4TB nebo 10TB. Navíc vám oba umožní zálohovat neomezené množství počítačů.

IDrive Business začíná na 75 USD pro neomezené množství počítačů a uživatelů a poskytuje 250 GB záložního prostoru. Prostor můžete zvětšit až na 12,5 TB.

Než se rozhodnete pro dlouhodobý odběr, můžete použít bezplatný tarif, který poskytuje 5 GB úložného prostoru.

Soubory budete muset vybrat ručně pro zálohování, protože IDrive není zálohován podle typu souboru, jako jsou neomezení poskytovatelé záloh. To neznamená jednoduchý uživatelský dojem. Navíc je k dispozici mnoho možností, které by mohly zkomplikovat běžné uživatele.

IDrive má konkurenční ceny, vysoké rychlosti připojení, soukromé šifrování, které zajišťuje ochranu vašeho soukromí a umožňuje zálohování neomezených počítačů. Nemá však dvoufaktorové ověření ani jednoduché uživatelské prostředí. Stále je to dost, abychom z něj udělali náš nejlepší výběr pro Kanadu. Chcete-li získat podrobnosti, přečtěte si naši recenzi IDrive.

2. Acronis True Image

Acronis byl spuštěn před 15 lety, což je dlouhá doba v softwarovém podnikání, takže není divu, že True Image je jednou z nejlepších online zálohovacích služeb.

Tato služba používá AES 256-bit k šifrování souborů před přenosem a protokol TLS / SSL je chrání při přenosu. Šifrování vyžaduje, abyste použili heslo, které znáte pouze vy, což je kompatibilní s Acronis. Z tohoto důvodu společnost nebude moci získat heslo, takže nezapomeňte na to. Neexistuje žádná dvoufaktorová autentizace.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Posuvník nastavení Acronis-True-Image-Settings4
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Acronis nás svou rychlostí překvapil. Zálohování a obnova 1GB složky trvalo jen 15 minut. Ke stažení jsme použili „optimální“ nastavení, ale existuje také „maximální“, což je pravděpodobně ještě rychlejší.

Další důvody, proč se nám Acronis True Image líbí

Vyhněte se celoživotnímu plánu společnosti Acronis, protože hodně opomíná. Uděláte lépe s jedním ze dvou ročních plánů: Advanced nebo Premium.

Advanced poskytuje 250 GB záložního prostoru za 49,99 $ nebo 500 GB za 69,99 $. Premium začíná na 99,99 $ za 1 TB záložního prostoru a končí na 5 TB za 259,95 $. Můžete zvýšit počet počítačů pro zálohování a množství místa pro zálohování, ale to vás bude stát navíc.

Použití stolního klienta je snadné a intuitivní. Na levé straně je menu pro navigaci v aplikaci. Můžete zálohovat podle typu souboru namísto výběru konkrétních souborů, což zabírá více místa, ale vytváření plánu zálohování je mnohem jednodušší. Pokud potřebujete ušetřit místo, můžete vyloučit soubory, které nechcete zálohovat.

Acronis má vysoké rychlosti zálohování a soukromé šifrování, ale postrádá dvoufaktorové ověření a jeho ceny nejsou tak konkurenceschopné jako IDrive. Díky tomu se hodí na druhé místo. Pokud chcete vidět podrobnosti, rychlost a tabulky cen, přečtěte si naši recenzi Acronis True Image.

3. BigMIND

BigMIND Home je nová služba online zálohování od společnosti, která vytvořila Zoolz Home Backup, která přichází s mnoha funkcemi, které starší služba nemá..

Soubory na serverech jsou šifrovány pomocí 256bitového šifrování AES. BigMIND bude spravovat váš klíč, pokud se při nastavování plánu zálohování přihlásíte k soukromému šifrování. Později to nemůžete udělat. Pokud se rozhodnete, BigMIND nebude moci načíst vaše heslo. Protokol SSL chrání soubory při přenosu, ale kupodivu je musíte zapnout sami.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti připojení BigMIND

Inteligentní výběr BigMIND

Plán zálohování BigMIND

BigMIND Online Prozkoumejte soubory

Předchozí

další

Měli byste očekávat rychlé nahrávání a pomalé rychlosti stahování, protože BigMIND používá Amazon Glacier, chladné úložiště navržené pro dlouhodobou archivaci, pro zálohování. Pokud to zní jako váš šálek čaje, přečtěte si naši recenzi na Amazonském ledovci. Průměrná doba nahrávání 1 GB dat by měla být asi 30 minut.

Další důvody, které se nám líbí BigMIND

Osobní plán BigMIND stojí 2,99 $ měsíčně, pokud je hrazen ročně, a poskytuje vám pouze 100 GB záložního prostoru pro jednoho uživatele a až tři počítače. Rodinný plán stojí 6,99 $ měsíčně a poskytuje o něco lepší obchod s 500 GB pro tři uživatele, devět počítačů a šest mobilních zařízení.

Správné množství prostoru, 1 TB, přichází s plánem Family Plus, který stojí 12,99 $ měsíčně. Stále to není nejlepší nabídka množství prostoru, které nabízí, ale můžete je sdílet se čtyřmi dalšími uživateli na 15 počítačích a neomezených mobilních zařízeních.

Desktopový klient pro Windows nebo MacOS je užitečný, protože zobrazuje váš aktuální stav zálohy, kdy byla poslední záloha, kolik souborů je zálohováno a kolik čeká na vyřízení. Můžete si vybrat zálohu podle typu souboru nebo umístění. Nabízet výběr je příjemné, vzhledem k tomu, že jiné služby používají pouze jednu metodu.

Webové rozhraní, které poskytuje kategorie souborů a zařízení, je barevnější a umožňuje snadno procházet svůj obsah v cloudu. K dispozici je řídicí panel, který ukazuje, kolik zařízení je připojeno k BigMIND a kolik je zálohováno. Graf zobrazuje také vaši zálohovací aktivitu v průběhu času a výsečový graf poskytuje přehled typů souborů.

Pokud nejste u počítače, můžete k souborům přistupovat pomocí aplikace Android nebo iOS. Chcete-li se podrobně podívat na funkce BigMIND, přečtěte si naši recenzi BigMIND.

4. Backblaze

Backblaze je jednou z nejpopulárnějších služeb a nachází se v horní části našeho online seznamu recenzí záloh.

Má mnoho bezpečnostních funkcí, včetně soukromého šifrování. Pokud jej povolíte, budete držet šifrovací klíč, jinak jej Backblaze uchová. Ať tak či onak, musíte zaslat přístupové fráze Backblaze, aby mohlo obnovit vaše soubory. Společnost to údajně odstraní. Můžete také povolit dvoufaktorové ověření, abyste svůj účet chránili před hackery.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Na rozdíl od mnoha jiných služeb Backblaze nezabere příliš času na dokončení počátečních záloh. Je rychlý a neomezuje rychlost nahrávání nebo stahování. Navíc můžete zvýšit počet spuštěných podprocesů, aby bylo nahrávání rychlejší. Vaše vzdálenost od serverů v Kalifornii však bude faktorem pro vaše nejvyšší rychlosti.

Další důvody, které se nám líbí Backblaze

Backblaze má jednoduchý systém stanovení cen s jediným plánem. Za 5 $ měsíčně získáte neomezený prostor pro zálohování pro jeden počítač. Protože se jedná o měsíční tarif, můžete kdykoli zrušit, což je výhodná možnost, kterou většina služeb nenabízí. Pokud platíte rok předem, získáte slevu 10 $, zatímco dva roky získáte 25 USD. Službu můžete vyzkoušet pomocí 15denní bezplatné zkušební verze.

Nastavení zálohy je stejně jednoduché jako cenové schéma, protože nevyžaduje, abyste spravovali, kolik nebo co zálohujete. Je to proto, že Backblaze může zálohovat podle typu souboru, vyjma systémových a dočasných souborů. Taková lehkost je však spojena s pomalejším procesem zálohování, takže se v nabídce „Nastavení“ musíte vyloučit soubory, které nepotřebujete..

Pokud se chcete dozvědět více o Backblaze, přečtěte si naši Backblaze recenzi.

5. Uhličitan

Karbonit je jednou z nejstarších zálohovacích služeb, která funguje od roku 2005. Zaměřuje se na domácí uživatele a malé podniky.

Služba používá 128bitové šifrování AES k ochraně vašich souborů na serverech, ale pokud povolíte soukromé šifrování, přepne se na 256bitový AES a umožní vám držet klíč. Díky tomu je nulová znalost, což znamená, že nebude možné obnovit vaše heslo. Karbonit vyžaduje, abyste si vytvořili silné heslo a poskytli dvoufaktorové ověření v případě, že jej někdo ukradne.

Počáteční proces zálohování Carbonite je pomalý a nepřibližuje se rychlosti nahrávání jeho konkurentů. Nahrávání změněných souborů je však mnohem rychlejší díky přenosu na úrovni bloků.

Další důvody, proč se nám líbí karbonit

Můžete si vybrat mezi třemi neomezenými plány úložiště: Basic, Plus a Prime. Basic vám nabízí neomezené úložiště bez zvláštních funkcí za 72 USD ročně. Plus přidává externí disk a automatické zálohování videa za 112 USD ročně a Prime je na špičce s kurýrní obnovovací službou za 150 USD ročně.

S Carbonite je snadné pracovat, protože jeho klienti pro stolní počítače se snadno a snadno instalují. K inicializaci zálohování stačí provést pouze jeden krok, protože většina procesu je automatizovaná.

Barva služby kóduje vaše soubory, takže můžete na první pohled zkontrolovat jejich stav. Vylučuje některé soubory a přípony a ve výchozím nastavení nezálohuje soubory větší než 4 GB. Abyste je mohli zahrnout, musíte je označit ručně.

K dispozici je také atraktivní webové rozhraní, které vám umožní zkontrolovat stav zálohy, přistupovat k souborům a spravovat váš účet.

Mobilní aplikace vám to také umožní. Má jasné, minimalistické rozhraní, takže vás nebude zaměňovat. Kromě ukládání souborů můžete pomocí aplikace automaticky zálohovat fotografie do telefonu. To nelze udělat u jiných typů souborů, ale neomezené zálohování fotografií je stále velké. Chcete-li se dozvědět více o této službě, přečtěte si naši karbonitovou recenzi.

Čestné uznání: Záloha bezpečného serveru Carbonite

Společnost Carbonite přidala umístění zálohy cloudu v Kanadě, ale pouze pro zálohování serveru Carbonite Safe Server. Je to příliš mnoho pro individuální a malé podniky, ale pro některé podnikové uživatele to bude vyhovovat.

Služba může obnovit jeden soubor nebo celý server v několika krocích. Navíc si můžete vybrat mezi granulárním a úplným zálohováním systému, včetně zálohování obrazu. Hybridní zálohování umožňuje chránit data lokálně i v cloudu.

Bit AES-128 chrání vaše soubory, ale existuje možnost přepnout na bit AES-256 pomocí soukromého klíče. Během přenosu vaše data chrání protokol TLS / SSL.

Abyste mohli tyto výhody využívat, musíte si předplatit plán napájení za 50 $ měsíčně, vyúčtované ročně. Poskytuje 500 GB místa pro zálohování a budete moci zálohovat jeden server a 25 počítačů. Plán Ultimate vám poskytuje stejné množství místa, ale umožňuje vám zálohovat neomezené servery a 25 počítačů za 83 $ měsíčně.

Závěrečné myšlenky

Zálohování vašich dat v Kanadě je dobrá taktika, pokud chcete využít svých zákonů na ochranu soukromí, ale je zde nedostatek poskytovatelů zálohování cloudem. Byli jsme nuceni se podívat na služby v USA, ale ujistili jsme se, že nabízejí přísnou bezpečnost a ochranu soukromí.

IDrive je náš nejlepší výběr díky konkurenčním cenám, soukromému šifrování a rychlému připojení. Pokud chcete službu, která je rychlejší, ale ne tak levná, zvolte Acronis True Image. Pro ty, kteří potřebují hodně místa pro zálohování, se vejdou poslední dvě služby v seznamu.

Co si myslíte o našem seznamu? Žijete v Kanadě a používáte jinou záložní službu, než jsme uváděli? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me