IDrive vs OneDrive: Bitva mezi Davidem a Goliášem do roku 2020

OneDrive je na povrchu skvělým nástrojem. Webové rozhraní je nádherné, umožňuje sdílení obsahu a synchronizační zařízení a je integrováno s velmi oblíbenými produkty společnosti Microsoft, jako jsou Word, Excel, Powerpoint a OneNote. Přestože má OneDrive své využití, bezpečné zabezpečení vašich dat není jedním z nich; k tomu potřebuje partnera.


Bohaté řešení online zálohování IDrive je dobrou volbou pro poskytnutí pomocné ruky, a to nejen pro možnosti zálohování disku, ale také pro přístup k zabezpečení, kterému OneDrive zaostává..

V tomto podrobném rozdělení prozkoumám výhody a nevýhody používání jednotlivých služeb. To by vám mělo poskytnout představu, kdy použít službu cloudového úložiště, jako je OneDrive, a kdy je lepší sázka na online zálohování, jako je IDrive,.

Cloud Storage, online zálohování … Jaký je rozdíl?

Běžným mylným pojmem je matoucí online zálohování s cloudovým úložištěm. Procházíme hlavní rozdíly v jiném článku, ale rád bych o tom přemýšlel takto:

 • Cloudové úložiště vám pomůže pracovat produktivněji
 • Online zálohování vás chrání před zhroucením pevného disku

Někteří poskytovatelé jednoho typu řádky trochu rozmazali tím, že nabízejí funkce tradičně spojené s ostatními. To zahrnuje jednoho ze dvou poskytovatelů uvedených v tomto článku, IDrive, online zálohovací řešení, které také obsahuje možnosti synchronizace a sdílení.

Ale z velké části, rozdíl stále platí. Pojďme se blíže podívat.

Jak vás Cloud Storage zvyšuje produktivitu

S cloudovým úložištěm jsou u každé služby běžně vidět dva prvky:

 • Sdílení obsahu
 • Synchronizace zařízení

Sdílení obsahu je přesně to, co si myslíte, že je: schopnost nechat vaši rodinu, přátele, kolegy nebo kohokoliv, kdo má přístup k uloženému obsahu, a dokonce jej upravit. Obvykle se to provádí buď vytvořením odkazu zkráceného o URL, který ukazuje na obsah, nebo odesláním e-mailové pozvánky.

Synchronizace zařízení, nebo jednoduše „synchronizace“, znamená, že při instalaci řešení cloudového úložiště do zařízení máte vytvořenou složku. Toto je vaše synchronizační složka a je to přesné zrcadlo složky uložené v cloudu.

Zde je pohled na moji složku na Disku Google.

Veškeré změny obsahu v této složce se automaticky nahrají do cloudu a naopak. Tím, že máte takové synchronizační složky na všech svých zařízeních, je propojíte; veškeré změny provedené v dokumentu na jednom se provedou na kopiích stejného dokumentu uloženého na ostatních.

To je docela užitečné pro lidi, jako jsem já, kteří se odrazí kolem více zařízení. Vzhledem k tomu, že průměrný člověk po celém světě používá 2,9 digitálních zařízení, podle průzkumu provedeného společností Sophos Labs z roku 2013 mám podezření, že existuje docela málo takových lidí.

Dalším aspektem, který najdete u některých poskytovatelů cloudových úložišť, je to, že integrují řešení produktivity práce, jako jsou kancelářské aplikace (textové procesory, tabulky atd.).

Není však běžné, a proto tyto nástroje zůstávají snad jedinou skutečnou výhodou Google Drive a OneDrive oproti některým menším hráčům, kteří dělají mnohem lépe, jako je nabízení velkorysého množství bezplatného cloudového úložiště, a zabezpečení (přečtěte si srovnání Dropbox vs Google Drive vs One Drive).

Ochrana pevného disku

Mnoho lidí přehlíží možnost online zálohování a rozhoduje se chránit své nejcennější soubory pomocí výběru cloudového úložiště. To je skutečně okrajově životaschopné, pokud používáte zabezpečeného poskytovatele.

Ve skutečnosti však řešení cloudového úložiště nejsou pro takové důležité úkoly dobře přizpůsobena a pokusit se o to je trochu jako snažit se vtlačit čtvercový kolík do kulaté díry.

Většina určených online zálohovacích služeb obsahuje řadu funkcí pro zjednodušení procesu zálohování, které řešení cloudového úložiště jednoduše nemají, včetně:

 • Desktopové nástroje pro dohled nad procesem zálohování
 • Plánovače pro automatické spouštění záloh
 • Ovládací prvky škrticí klapky mění množství použité šířky pásma
 • Schopnost zapnout a vypnout zálohování v reálném čase
 • Funkce automatického obnovení systému
 • Ovládací prvky pro správu externího pevného disku

Tyto funkce vám pomohou snadno udržovat kontinuitu dat v případě selhání pevného disku, poškození nebo ztraceného nebo odcizeného počítače.

Pro příležitostného uživatele je taková kontinuita někdy jen příjemná výhoda. Pro firemní uživatele je to nezbytné.

Spojte to všechno dohromady

Nyní, když už máte ponětí o základním rozdílu mezi cloudovým úložištěm a zálohováním online, bych rád použil OneDrive a IDrive k tomu, aby se vám to podařilo.

Ani nemusí být nejlepší ve své třídě, ale oba dělají hodně dobře, oba jsou docela populární a zdá se, že se navzájem pěkně komplimentují. Posledním bodem je zejména pokud používáte mnoho produktů společnosti Microsoft, například Windows, MS Office, Sharepoint a MS SQL Server.

V průběhu několika následujících segmentů rozložím cloudové nástroje a jejich sady funkcí, abych vám pomohl pochopit, co se jim daří dobře a kde padají..

Uživatelské rozhraní

Nejdříve se setkáme se základními rozhraními. To by vám mělo pomoci vizualizovat a lépe porozumět rozdílům, takže si můžete začít představovat, jak je implementovat do svého vlastního digitálního života.

OneDrive

Stejně jako u většiny řešení cloudového úložiště, instalace OneDrive do počítače vytvoří synchronizační složku, která funguje stejně jako obyčejná složka – kromě toho, že je připojena k cloudu. Všechny soubory vložené do této složky zůstanou na pevném disku a nahrají se do datového centra společnosti Microsoft.

Většinou však budete s OneDrive dělat většinu své práce prostřednictvím webové aplikace.

Rozhraní čisté, jednoduché a podle mého názoru velmi příjemné pro oko, což činí navigaci hračkou.

Obsahuje vyhledávací lištu pro rychlé vyhledávání dokumentů a umožňuje vám nakonfigurovat způsob třídění a zobrazení obsahu, podobně jako ve složce Windows (tj. Třídění podle data, vzestupu / sestupu, zobrazení jako seznamu nebo ikon).

Po levé straně rozhraní je navigační nabídka s následujícími možnostmi:

 • Soubory
 • Nedávné
 • Fotky
 • Sdíleno
 • Odpadkový koš
 • PC

Později se dotknu karty „Sdílené“. Většina ostatních karet je zcela samozřejmá, s výjimkou „PC“, což je vlastně jedna z mých oblíbených funkcí OneDrive.

Tato karta vám umožňuje nejen vidět, na kterých počítačích máte nainstalovanou aplikaci OneDrive, ale ve skutečnosti přistupovat k těmto počítačům vzdáleně a stahovat soubory, pokud jsou zapnuté.

Abych to vyjasnil, nemluvím jen o přístupu k synchronizační složce, ale o celý váš pevný disk.

Nevěřím, že vám to umožní jiná služba cloudového úložiště, i když je třeba poznamenat, že funguje pouze v počítačích se systémem Windows 10.

Jezdím

IDrive náhodou má jedno z nejvíce funkčně nabitých rozhraní stolní služby jakékoli online zálohovací služby. I když to nemusí apelovat na uživatele, kteří dávají přednost jednoduchosti (pro to, podívejte se na Backblaze), technicky adept – nemluvě o kontrolních nadšenci a mikromanagery – to bude milovat.

Po pravé straně najdete sortiment navigačních karet:

 • Záloha
 • Obnovit
 • Plánovač
 • Sync
 • Zálohování serveru
 • Nastavení

Na kartě „záloha“ můžete vybrat a vybrat, které složky / soubory chcete označit pro zálohování.

Je to druh únavného procesu, zejména pokud jste stejně náhodní jako já, pokud jde o to, kde ukládáte obsah do svého počítače.

V horní části rozhraní si můžete vybrat, zda chcete zálohovat svůj účet IDrive nebo zařízení připojené k WiFi. To pomáhá současně spravovat oba záložní kanály (redundance je dobrá).

Karta „obnovit“ rovněž obsahuje okno se strukturou souborů, ale zobrazuje spíše to, co je uloženo na vašem účtu IDrive nebo na externí jednotce (můžete mezi nimi přepínat), nikoli na pevném disku..

Karta „plánovač“ umožňuje nastavit parametry data a času při spuštění primární zálohy. Většina uživatelů nastaví spouštění nocí, ale můžete to omezit i na den v týdnu.

Můžete také říct, aby záloha začala okamžitě, pokud je to nutné, nebo ji nastavit tak, aby spouštěla ​​hodinové zálohy. Upozorňujeme, že hodinové zálohy nejsou totéž jako „průběžné zálohování“.

Nepřetržitá záloha, která je k dispozici na IDrive na kartě „Nastavení“, je blíže reálnému času.

IDrive uzavírá soubory, které lze nahrát s nepřetržitým zálohováním na 500 MB. Větší soubory jsou uloženy pro vaši naplánovanou zálohu.

Většina uživatelů bude spravovat své procesy zálohování pomocí nástroje pro stolní počítače, ale webové rozhraní vám umožní získat uložená data z jakéhokoli prohlížeče, aniž by museli stahovat aplikaci..

To je užitečné, když jste mimo počítač nebo když váš pevný disk havaruje a opravdu potřebujete soubor nebo dva okamžitě.

K dispozici je několik dalších užitečných funkcí, do kterých se brzy dostanu.

Podpora platformy

Diskutovali jsme o základních rozhraních, teď si povíme o rozsahu. Jaké stolní a mobilní platformy jsou podporovány? A co zabezpečení vaší databáze? Servery? A co vaše sociální mediální účty a seznamy kontaktů?

OneDrive

OneDrive je předinstalován na zařízeních se systémem Windows 10 a je docela nedílnou součástí této zkušenosti.

OneDrive však můžete nainstalovat také na svůj Mac, což je užitečné pro ty z vás, kteří upřednostňují MS Office, ale nejsou fanoušky operačního systému Windows. Mobilní aplikace jsou k dispozici pro všechny běžné operační systémy.

Společnost Microsoft nevytváří nativní aplikaci OneDrive pro zálohování osobních počítačů se systémem Linux. K souborům OneDrive však můžete přistupovat na počítači se systémem Linux prostřednictvím webového prohlížeče a soubory tak ukládat také.

Ve skutečnosti můžete zálohovat databáze a místní soubory do OneDrive, ale vyžaduje hodně drotárství a skriptů ad hoc nebo zprostředkovatelskou službu, jako je Layer2 Cloud Connector..

Jak se chystáte zjistit, IDrive je pro tento úkol mnohem vhodnější.

Jezdím

IDrive nejen umožňuje zálohovat neomezená zařízení, ale také podporuje celou řadu platforem jako jakákoli online služba zálohování.

Desktopová aplikace, kterou jsem zvýraznil v prvním segmentu, je k dispozici pro Windows PC i Mac. Mobilní aplikace přicházejí s příchutí Android, iOS a Windows Phone.

Aplikace pro mobilní telefony vám nejen umožní přístup k vašim cloudovým datům – což je místo, kde se zastaví mnoho online zálohovacích mobilních aplikací -, ale také vám umožní zálohovat data. To zahrnuje videa, fotografie, seznamy kontaktů a události kalendáře. Uživatelé systému Android mohou také zálohovat textové zprávy, protokoly hovorů a aplikace.

Obzvláště užitečné pro funkce zálohování mobilních zařízení je, že můžete zálohovat jedno zařízení a snadno obnovit data jedním dotykem na jiné zařízení – i když přecházíte z Androidu na iOS nebo naopak.

Kromě toho je jedním z důvodů, proč je IDrive oblíbeným řešením zálohování pro majitele malých podniků, to, že IDrive for Business podporuje zálohování na serverech Linux / Unix.

Pro zvědavé existují dva způsoby, jak implementovat IDrive pro zálohování serveru:

 • Nástroj příkazového řádku
 • Zálohovací skripty

Nebudu zde pokrývat všechny zábavné podrobnosti, ale jsem si jistý, že ti z vás, kteří vás zajímají, mají spoustu otázek, takže zde je stránka FAQ systému Linux IDrive.

Produktivita práce

Myslím, že by bylo těžké tvrdit, že OneDrive není lepší nástroj produktivity než IDrive. Řešení cloudového úložiště obvykle zálohují online zálohování, pokud jde o produktivitu práce. Na rozdíl od většiny zálohovacích řešení však IDrive nabízí několik funkcí produktivity tradičně vázaných na výklenek cloudového úložiště.

OneDrive

Podívali jsme se na rozhraní prohlížeče OneDrive, ale nemluvili jsme o všech nástrojích, které jsou do něj zabaleny. Můžete si vybrat jednu nebo více položek uložených v OneDrive a rychle je sdílet s přáteli, rodinou, kolegy nebo kýmkoli jiným.

To se provádí generováním odkazu zkráceného o URL, který lze distribuovat e-mailem nebo sdílet na sociálních médiích. Jakýkoli sdílený obsah lze opravit pomocí oprávnění, která omezují přístup s přístupem k odkazům, nebo je nechají upravovat.

Jedním z mých mazlíčků se sdílením odkazů je situace, kdy poskytovatelé cloudu neumožňují nastavit hesla nebo data vypršení platnosti těchto odkazů. OneDrive také ne. Žádná hesla znamenají, že kdokoli, kdo má váš odkaz, má přístup k vašemu obsahu.

Výhodou nastavení data vypršení platnosti je to, že pomáhá zmírnit skutečnost, že je tak snadné ztratit přehled o obsahu, který sdílíte. K úvěru společnosti Microsoft však rozhraní OneDrive poskytuje kartu „Sdílený“, která vám umožní auditovat váš sdílený obsah a který funguje stejně dobře, ne-li lépe, jako vypršení platnosti odkazu.

OneDrive se také integruje s řadou nástrojů produktivity společnosti Microsoft, které dále usnadňují spolupráci díky funkcím, jako jsou komentáře v dokumentech a úpravy návrhů na sdíleném obsahu..

Jakýkoli uživatel OneDrive může používat bezplatnou verzi MS Office, Microsoft Office Online a výkonnější placenou verzi Office 365.

Většina služeb cloudového úložiště nemá luxus celé řady nativních kancelářských nástrojů, na kterých se dá stavět. OneDrive ano a tuto výhodu využívá ve velkém efektu.

OneDrive velmi dobře zpracovává synchronizaci obsahu napříč zařízeními. Zařízení používající kteroukoli z výše uvedených platforem lze synchronizovat a synchronizační časy jsou docela dobré.

Doby synchronizace jsou slušné. Provedl jsem test pomocí komprimované testovací složky 258 MB, aby bylo možné měřit časy nahrávání i stahování.

Čas nahráváníStáhnout čas
Jezdím4:360:16
OneDrive3:493:03

Testovací soubory, které jsem použil mnohem větší než většina souborů, které pravděpodobně synchronizujete, to není špatné.

Jezdím

Jako online zálohovací řešení je IDrive primárně o ochraně vašeho pevného disku.

Na rozdíl od většiny poskytovatelů cloudu má však na rukávu několik triků produktivity práce, které jsou tradičně spojeny s cloudovým úložištěm.

To zahrnuje schopnost:

 • Sdílejte složky / soubory
 • Synchronizační zařízení

Sdílené položky lze provádět z plochy nebo z webového rozhraní.

Sdílení automaticky vygeneruje odkaz. Můžete to poskytnout ostatním ručně (například během relace chatu Slack), poslat na Facebook nebo Twitter nebo poslat e-mailem.

Stejně jako u OneDrive, IDrive nedokáže nabídnout možnosti vypršení platnosti odkazu. Můžete však chránit heslem odkazy na sdílený obsah, což vám aplikace OneDrive nedovolí.

Stejně jako OneDrive nabízí IDrive také kartu webového rozhraní, pomocí které můžete auditovat, jaký obsah sdílíte, který se nazývá „sdílí mě“.

Karta „sdílené se mnou“ vám umožní zjistit, co vám ostatní uživatelé IDrive poslali. Možnosti synchronizace IDrive slušné díky podpoře více platforem a neomezených zařízení.

Provedl jsem stejné testy jako pro OneDrive pomocí stejného souboru a dostal jsem tyto časy:

Čas nahráváníStáhnout čas
Jezdím4:360:16
OneDrive3:493:03

Nejsem si jistý, proč doba stahování trvala tak dlouho, ale myslím, že to má něco společného s tím, že používám místní šifrování / dešifrování pomocí svého účtu IDrive, což zpomaluje proces. (Budeme mluvit o bezpečnosti, další).

Poslední poznámka, jedním z výhod IDrive je to, že jste kbelík synchronizačního úložiště, který je samostatný, ale stejný jako vaše online záložní úložiště. To znamená, že základní plán IDTive 1TB vám skutečně poskytne 2 TB: jeden pro zálohování a druhý pro synchronizaci, což je docela užitečné.

Bezpečnostní

Ať už mluvíte o cloudovém úložišti nebo online zálohování, pochopení toho, jak jsou vaše data chráněna, je nedílnou součástí, zejména při ukládání citlivého osobního nebo obchodního obsahu. Spotřebitelé často tento aspekt přehlížejí ve prospěch pohodlí. Mohlo by se však ukázat jako kritický omyl ve vašem plánu správy dat.

Podívejme se, jak OneDrive a IDrive zvládají zabezpečení, a myslím, že pochopíš, proč je to docela rychle.

OneDrive

Pokud jde o zabezpečení souborů, OneDrive rozhodně není nejlepší volbou cloudového úložiště, zejména ve srovnání s oblíbenými obhajoby soukromí, jako jsou Sync.com a pCloud..

Jak jsme zjistili, její integrace s kancelářskými aplikacemi poskytuje tak lákavou výhodu nad mnoha cloudovými službami, kterým by vám mělo být odpuštěno, že přehlíží skutečnost, že nenabízí šifrování s nulovými znalostmi.

Více se týká toho, že v současné době společnost Microsoft vaše data v klidu nešifruje, pokud nemáte účet OneDrive for Business. To znamená, že zatímco vaše data sedí v cloudu, kdokoli, komu se podaří získat přístup k serverům Microsoft, na kterých jsou uloženy, si je může přečíst.

Vzhledem k rostoucímu počtu porušení dat na celém světě a skutečnosti, že se hackeři s černým kloboukem rádi zaměřují na produkty společnosti Microsoft, vypadá to, že jde o trochu časovanou bombu.

Pravděpodobně se jedná o problém, který se společnost Microsoft snaží opravit. Skutečnost, že tak již neučiní, by však pravděpodobně měla zvýšit červenou vlajku, pokud je pro vás důležité soukromí.

U uživatelů OneDrive for Business dochází k šifrování v klidu na úrovni disku i souboru. Šifrování na úrovni disku používá nástroj BitLocker, zatímco šifrování na úrovni souborů je zabezpečeno 256bitovým AES.

Bez ohledu na to, zda jste obchodní uživatel nebo standardní uživatel, veškerá data přenášená do az datových center Microsoft přes internet jsou šifrována pomocí SSL. Aspoň budete tedy chráněni před útoky typu „člověk uprostřed“ (tj. Odposlouchávači internetu).

Podle jejich interních zásad nebudou materiály chráněné autorskými právy, jako jsou filmy, odstraněny, pokud k nim nebude podáno oznámení o porušení autorských práv. Dále tvrdí, že takové skenování nepoužívají pro marketingové účely.

Přesto vzhledem k jejich laxním zásadám šifrování a skutečnosti, že skenují vaše data v první řadě, je mou radou používat OneDrive pouze pro probíhající pracovní projekty, které nejsou citlivé povahy.

Jezdím

Na rozdíl od OneDrive nabízí IDrive velmi dobrou bezpečnost dat, díky čemuž je perfektním dlouhodobým úložištěm citlivých pracovních projektů a osobních souborů.

Všechna data odesílaná do IDrive jsou podle očekávání chráněna při přenosu pomocí SSL. Data spočívající na serverech chráněných RAID IDrive jsou také šifrována, bez ohledu na typ plánu, pomocí 256bitového AES.

Skutečnost, že IDrive šifruje vaše data v tranzitu i v klidu, je docela dobrá.

Ale díky čemuž je IDrive vynikající, je to, že nabízí uživatelům výběr buď:

 • Výchozí šifrovací klíč
 • Uživatelem generovaný šifrovací klíč


Testování

S výchozí možností klíče si IDrive ponechá klíč pro vás.

Pokud se rozhodnete vygenerovat vlastní klíč, máte pouze kopii tohoto klíče. To znamená, že veškeré šifrování a dešifrování probíhá na vašem počítači místně. Nikdo, ani zaměstnanec IDrive, nedokáže přečíst, co jste uložili v cloudu.

Hlavní nevýhodou generování vlastního klíče je to, že pokud ztratíte heslo, nebudete mít přístup ani ke svým cloudovým datům. Vytváření uživatelsky generovaného klíče vás také odřízne od funkcí sdílení IDrive.

Pokud chcete jak místní šifrování bez znalosti znalostí, tak schopnost sdílet obsah, podívejte se na výše uvedené Sync.com a pCloud. Nejedná se o online zálohovací služby, ale jsou skvělé pro bezpečnou spolupráci.

Ale pokud jde o řešení zálohování, IDrive dělá tak pěknou práci se šifrováním jako kdokoli jiný.

Závěrečné myšlenky

Morálkou tohoto příběhu je zabezpečit svá data pomocí nástrojů, které jsou pro něj nejlépe navrženy.

Pokud jako primární zálohu používáte OneDrive, nejen pro sebe vytváříte více práce, než potřebujete, ale připravujete se na neuspokojivou kontrolu reality v blízké budoucnosti.

Stejně jako několik dalších renomovaných online zálohovacích služeb vám IDrive umožňuje obraz pevného disku pomocí nástrojů určených k tomu, aby se tento proces procházel v parku. Kromě toho nabízí ohromnou šifrovací architekturu, aby bylo zajištěno, že jediné oči na důvěrný obsah jsou vaše vlastní.

Jste uživatel OneDrive? Jste se službou spokojeni, nebo si myslíte, že byste měli přejít na IDrive? Dejte nám vědět v komentářích níže, děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map