Disk Google a IDrive – koktejl cloudové spolupráce pro rok 2017

Pokud jde o ukládání souborů v cloudu, na současném trhu neexistuje nic takového jako plošné řešení. Pokud chcete mít to nejlepší ze všech světů, budete vždy potřebovat více než jednu službu.


Příklad: Disk Google. Zatímco jeden ze dvou nebo tří nejlepších nástrojů pro spolupráci v cloudu, které byly kdy vytvořeny, má Disk Google mnoho nedostatků, pokud jde o zabezpečení a výkon, díky nimž je nutné je spárovat s jinou službou, pokud nechcete nechat svá data zranitelná.

Jeden z nejlepších společníků na Disku Google, který společnost Cloudwards.net kdy prohlédla, je hybridní služba zálohování IDrive. Během tohoto souběžného přezkumu vyhodnotíme obě služby na celou řadu možností, včetně zálohování, synchronizace a zabezpečení.

Cílem je prokázat, že pokud jde o bezpečné ukládání souborů a celkovou ochranu pevného disku, IDrive ponechává Disk Google v prachu.

Obecný přehled Disku Google a IDrive

Díky široké škále integrovaných aplikací umožňuje Disk Google snadnou práci. Většina z těchto aplikací vás nestojí ani nic, což ve spojení se skutečností, že získáte 15 GB bezplatného cloudového úložiště pouze vytvořením účtu Google, není těžké pochopit, proč se Disk Google řadí mezi Dropbox, pokud jde o celkový počet registrovaných uživatelé.

Dalším důvodem, proč Google Drive vzlétl, je to, že ukládání dat v cloudu se ukázalo jako opravdu dobrý nápad. To znamená, že se nemusíte obávat ztráty souborů, pokud dojde k selhání počítače nebo ke ztrátě nebo odcizení vašeho zařízení.

Problém s Diskem Google je v tom, že zálohování pevného disku není tak snadné, jak by to mohlo být, protože vás nutí přesunout jakýkoli obsah, který chcete uložit, do synchronizované složky. Níže si povíme více o tom, jak fungují synchronizační složky.

Tam se začnou hrát cloudové zálohovací služby – jiné než cloudové úložiště. Tyto služby používají nástroje pro stolní počítače, aby čtenářům pomohly vybrat obsah, který chtějí chránit, a zároveň vám umožní udržovat strukturu systému souborů. Protože tuto strukturu zachovávají, představují méně rušivý způsob, jak obnovit vaše data v případě katastrofy.

Společnost IDrive byla založena v roce 2003 a získala si své místo jako jedna z oblíbených cloudových zálohovacích služeb cloudu díky několika funkcím, které ji odlišují od přímých konkurentů, jako je Backblaze, Carbonite a CrashPlan..

V horní části seznamu je schopnost IDrive synchronizovat obsah, což je funkce produktivity běžnější pro cloudové úložiště než zálohování. Synchronizace vám umožní přeskakovat z jednoho zařízení na druhé a pracovat na stejném obsahu, aniž byste se museli pohrávat s jednotkami USB.

V bitvách se budeme bavit o synchronizaci a mnoha dalších funkcích Disku Google a IDrive..

Disk Google vs. IDrive: The Battle Rounds

I když IDrive nemá žádné integrované aplikace produktivity, díky jeho synchronizaci obsahu je perfektní společník v cloudu, který lze používat spolu s Diskem Google.

Využití obou služeb co nejlépe vyžaduje hlubší pochopení toho, kde je každá služba vysoká a co se týče druhé služby. Během čtyř kol hloubkové analýzy vám pomůžeme dosáhnout toho přesně.

1

Zálohování a správa verzí

Pokud pracujete online, je nezbytné mít možnost zálohovat soubory a načíst předchozí verzi. Podívejme se, jak se naši dva uchazeči hromadí.

Disk Google

Disk Google je nástroj produktivity založený na ukládání souborů v cloudu. Mnoho lidí jej také používá k ochraně svých nejdůležitějších souborů. Ukládání souborů na Disk Google však vyžaduje, aby byly přesunuty do synchronizační složky na pevném disku. To znamená, že v cloudu nemůžete replikovat strukturu souborů vašeho zařízení.

Vyhrazené nástroje pro zálohování cloudu obvykle obsahují nástroj na ploše, který se používá k označování souborů a složek namísto toho, aby vás nutil všechny je přesouvat do jedné složky. Disk Google takový nástroj nemá. Proto je hodnota Disku Google, jak budeme diskutovat v příštím kole, téměř zcela v produktivitě práce.

K podpoře této produktivity zahrnuje Disk Google jednu velmi cennou funkci zálohování souborů: správu verzí. Řízení verzí vám umožňuje vrátit zpět nechtěné změny a poškození souborů.

U nativních typů souborů vytvořených v Dokumentech Google se uživatelé mohou vrátit zpět na předchozí verze na dobu neurčitou. Disk Google příležitostně sloučí starší verze s cílem ušetřit místo, ale jinak neexistují žádná omezení.

U jiných typů souborů, než jsou nativní, si Disk Google ve výchozím nastavení ponechá předchozí verze až 30 dní na revizi. K předchozím verzím nepůvodních aplikací můžete přistupovat tak, že vyberete položku na Disku Google a kliknete na tlačítko Další (tři svislé tečky) v horní části webové aplikace..

Z předvoleb můžete také prodloužit, jak dlouho Disk Google udržuje vybrané verze souborů.

Odstraněné soubory lze také obnovit. Když odstraníte soubor, přejde do koše. Měl by tam zůstat neomezeně dlouho, dokud jej neodstraníte. Pokud jej smažete z koše, můžete kontaktovat specialistu na Disk a pokusit se soubor obnovit.

Poznámka: Existují zprávy o tom, že Google po 30 dnech automaticky smazal odpadky. Ve složce s odpadky však mám položky, které tam byly více než dva roky. Je možné, že Google automaticky odstraní položky, ale nemohl jsem najít žádnou dokumentaci podporující toto tvrzení.

Pokud jde o úložný prostor, poskytuje Disk Google všem držitelům účtů Google 15 GB volného cloudového úložného prostoru. Kromě toho nabízí Disk Google několik placených úrovní.

Flexibilita cenového plánu je oblast, ve které Google skutečně září, zejména díky cenově dostupné možnosti 100 GB. Takové plány zefektivňují spárování se službou zálohování cloudu, jako je IDrive.

Jezdím

Na rozdíl od Disku Google je IDrive postaven především pro zálohování pevného disku. Jednou z klíčových výhod používání IDrive pro zálohování je to, že vám pomůže spravovat proces pomocí nástroje pro stolní počítače nabitého funkcemi.

V podokně „záloha“ tohoto nástroje můžete procházet strukturu souborů a označovat soubory a složky pro zálohování.

Nástroj také obsahuje podokno „plánovač“ pro nastavení zálohování tak, aby se spouštělo automaticky. To je zvláště důležité pro uživatele, kteří pracují s velkými soubory, protože spuštění zálohy v reálném čase může vytlačit prostředky počítače.

Pokud dáváte přednost zálohování v reálném čase, je to také možnost. Tato funkce se nazývá nepřetržitá ochrana dat (CDP). Zatímco CDP se vztahuje pouze na soubory do velikosti 500 MB, které by měly pokrýt většinu vaší práce.

Nástroj desktop IDrive je k dispozici pro Windows i Mac. IDrive také podporuje mobilní zálohu pro zařízení iOS (iPhone a iPad), Android a Windows Phone. Většina dalších oblíbených zálohovacích služeb má mobilní aplikace pro přístup k uloženému obsahu, ale nedovolte vám zálohovat data telefonu.

Další poněkud jedinečnou funkcí IDrive je to, že vám umožňuje zálohovat vaše účty Facebook a Instagram.

Rozsah možností zálohování, které společnost IDrive nabízí, je posílena skutečností, že služba vám umožňuje zálohovat neomezená zařízení pod jedním účtem. Jiné služby zálohování cloudu vás omezují pouze na jedno zařízení.

IDrive můžete používat zdarma s 5 GB záložního prostoru, ale to pravděpodobně nebude stačit na ochranu pevného disku. IDrive nabízí předplatné 1TB a 10TB.

Na rozdíl od mnoha konkurenčních zálohovacích služeb IDrive nenabízí neomezený plán zálohování. Tyto služby však obvykle také umožňují pouze zálohování jednoho zařízení. Většina uživatelů si dobře poradí s pouhou 1 TB dokonce i pro dvě nebo tři zařízení.

Další výhodou zálohování pomocí IDrive je IDrive Express. Počáteční zálohy počítače mohou trvat až několik dní až týdnů, pokud jsou prováděny přes internet. IDrive Express je bezplatná poštovní služba, ve které vám společnost pošle e-mailem externí disk 3TB. Vložte do něj data zařízení, odešlete je zpět a IDrive je za vás uloží do cloudu.

Kromě online zálohování lze nástroj pro stolní počítače IDrive použít k nasměrování označeného obsahu na externí jednotku. Cloudwards.net doporučuje začlenit do plánu zálohování jak online, tak externí disky. Být schopen spravovat oba ze stejného nástroje je obrovský úspora času.

Pokud jde o správu verzí, IDrive udržuje předešlých deset verzí každého souboru pomocí své IDrive „převinout“ službu.

Smazané soubory se odesílají do koše stejně jako na Disku Google. Po 30 dnech jsou však automaticky smazány z koše a poté je nelze obnovit.

První kolo recenze

Disk Google nabízí lepší možnosti řízení verzí než IDrive. Verze souborů v tomto měřítku je však pro produktivitu práce lepší než zálohování. Je to perfektní způsob, jak udržet kontrolu nad aktivním spoluprací na obsahu.

Zálohování verze 10 IDrive zatím funguje dobře jako ochrana před poškozením souborů a selháním počítače. Pokud jde o důkladnou ochranu pevného disku, v konečném důsledku není mnoho debat. IDrive je vytvořen pro zálohování. Disk Google není.

Kolo: Zálohování a kontrola verzí pro IDrive

Logo Disku Google
Logo IDrive

2

Produktivita a spolupráce

Práce online je pro mnoho lidí novou normou: jak se zde daří Google Drive a IDrive?

Disk Google

Přestože Disk Google nemusí být navržen pro zálohování zařízení, je jednou z nejlepších cloudových nástrojů, pokud jde o dokončení úkolů.

Funkce produktivity práce Disku Google jsou založeny na sadě nativních aplikací založených na prohlížeči, které se společně nazývají Dokumenty Google:

 • Dokumenty: pro zpracování textu
 • Prostěradla: pro tabulky
 • Prezentace: pro prezentace
 • Formuláře: pro průzkumy a jiné formy
 • Výkresy: pro úpravu obrázků

Pokud jste obeznámeni s Microsoft Office nebo iWork, neměli byste mít problémy s používáním těchto nástrojů.

Kromě nativních aplikací umožňuje Google integraci aplikací třetích stran do vašeho cloudového úložného prostoru. K dispozici jsou stovky takových aplikací, z nichž každá lze snadno přidat z rozbalovací nabídky na panelu nástrojů Disku Google.

Mezi příklady užitečných aplikací třetích stran patří:

 • LucidCharts: pro makety
 • SmartSheets: pro řízení projektů
 • DocuSign: pro elektronické podpisy
 • WeVideo: editor videa
 • Pixlr Editor: editor fotografií
 • CloudConvert: převádí typy souborů

Pokud dáváte přednost Microsoft Office před Dokumenty, je možné nainstalovat plugin pro Disk Google, který lze ukládat soubory Office přímo do úložiště na Disku Google.

Obzvláště výhodný je Disk Google, protože jeho integrace aplikací zlepšují spolupráci. Jakýkoli typ souboru uložený na Disk lze sdílet s ostatními. Po sdílení obsahu mohou spolupracovníci provádět úpravy, návrhy nebo zanechávat komentáře z integrovaných aplikací.

Když sdílíte obsah, Disk Google vygeneruje odkaz URL na tento obsah. K tomuto odkazu můžete připojit buď pouze zobrazení, nebo upravit oprávnění, abyste usnadnili spolupráci. Namísto vytvoření odkazu můžete také vyzvat ostatní uživatele, aby k uloženému obsahu přistupovali prostřednictvím e-mailu.

Jak však Disk Google zvládne sdílení, existuje několik do očí bijících bezpečnostních problémů. Neposkytli jste možnost odkazů na ochranu heslem nebo poskytnutí dat vypršení platnosti.

Přestože můžete sledovat revize z jednotlivých souborů Dokumentů Google, Disk Google vám nedává žádný obecný způsob, jak auditovat, které položky sdílíte a jaké akce pozvané osoby podnikly..

Jezdím

Veškerý obsah uložený v cloudu IDrive lze sdílet s ostatními vygenerováním odkazu URL. Tento odkaz lze distribuovat e-mailem, zveřejnit přímo na Facebooku nebo Twitteru nebo je sdílet ručně (kopírovat a vložit).

Sdílenému obsahu lze udělit oprávnění pouze pro prohlížení nebo úpravy.

IDrive v mnoha ohledech zvládne sdílení souborů lépe než Disk Google. IDrive vám například umožňuje chránit odkazy pomocí hesel. Prostřednictvím webového rozhraní je k dispozici také „sdílená“ stránka, která umožňuje rychle auditovat, jaký obsah sdílíte, abyste o něj neztratili přehled..

IDrive vám však neumožňuje nastavit data vypršení platnosti odkazů, jako jsou některé jiné cloudové služby, například Sync.com nebo pCloud.

Větší problém s IDrive je v tom, že nemá žádné integrované aplikace, nativní ani třetí strany. Proto je obtížné spolupracovat, protože sdílený obsah bude nutné stáhnout a upravit / zobrazit mimo ekosystém IDrive..

Kolo druhé recenze

IDrive mohl být jasným vítězem v prvním kole, ale Disk Google vrátil laskavost ve druhém kole.

IDrive zpracovává sdílení obsahu bezpečněji než Disk Google. To však nestačí k tomu, aby vyvážila skutečnost, že Disk Google usnadňuje spolupráci s výběrem integrovaných aplikací, které nepřekonává žádná jiná služba cloudového úložiště..

Kolo: Bod produktivity a spolupráce pro Disk Google

Logo Disku Google
Logo IDrive

3

Synchronizace souborů

Když pracujete na mnoha zařízeních, je důležité, abyste vždy pracovali na nejnovější verzi; jak v tomto ohledu naše dvě služby dělají?

Disk Google

Instalace Disku Google na plochu vytvoří specializovanou složku systému souborů nazvanou „synchronizovaná složka“. Veškerý obsah uložený v této složce není uložen pouze na pevném disku vašeho zařízení, ale také v cloudu.

Protože se tento proces odehrává téměř v reálném čase, můžete přeskakovat ze zařízení na zařízení a pracovat na stejném obsahu, aniž byste při tom na každém zařízení nainstalovali Disk Google. Nebo můžete přistupovat k vašemu obsahu prostřednictvím webového rozhraní Disku Google.

Pokud jde o rychlost synchronizace, Google Drive je v porovnání s největšími konkurenty, Dropbox a OneDrive. Abych to zkusil, načasoval jsem rychlost stahování a stahování komprimované složky 258 MB složené z více typů souborů.

Čas nahráváníStáhnout čas
Disk Google3:070:21
Jezdím4:110:28
Dropbox4:320:20
OneDrive3:450:15

Tyto testy byly provedeny prostřednictvím širokopásmového připojení s rychlostí stahování a odesílání 160 Mbps a 12 Mbps podle speedtest.net.

Tyto testy však byly také pouze pro počáteční pohyb souboru. Mnoho cloudových služeb zefektivňuje probíhající proces přenosu pomocí tzv. „Přírůstkových přenosů souborů“. Tento způsob přenosu souborů znamená, že při změně jsou synchronizovány pouze změněné části souborů, nikoli celý soubor.

I když se přírůstkové přenosy souborů stávají stále běžnějšími, z nějakého důvodu je Google do své architektury ještě nezapracoval. To znamená, že pokud pracujete na větších souborech, bude synchronizace s Diskem Google pomalejší než u služeb jako Dropbox, Sync.com nebo pCloud..

Disk Google vám umožňuje urychlit synchronizaci rychlostí přímo z vašeho zařízení.

To je užitečné, pokud pracujete s velkými soubory a chcete spravovat dopady na šířku pásma, které by mohly bránit jiným činnostem.

Jezdím

Většina cloudových zálohovacích služeb se drží zálohy. IDrive je jedním z mála, který také zahrnuje synchronizaci zařízení.

Zvláště přitažlivé pro IDrive je to, že získáte přidělení cloudového úložiště pro synchronizaci, které je oddělené od záložního přidělení. To znamená, že předplatné 1TB IDrive zahrnuje jak 1 TB záložního prostoru, tak 1 TB synchronizačního prostoru. Nabízením samostatných přídělů úložiště vám ušetří potřebu vyzkoušet si priority žonglování.

Synchronizace IDrive funguje stejně jako Disk Google a další služby cloudového úložiště tím, že v zařízení vytvoří zvláštní složku, která je připojena k cloudu. Abych viděl, jak dobře se srovnává, provedl jsem stejné testy, jaké jsem provedl s Diskem Google, pomocí svého zkušebního souboru 258 MB:

Čas nahráváníStáhnout čas
Disk Google3:070:21
Jezdím4:110:28
Dropbox4:320:20
OneDrive3:450:15

Časy přenosu souborů jsou o něco pomalejší, ale ne tolik, kolik byste si pravděpodobně všimli, pokud nepracujete se skutečně velkými soubory.

Větší rozdíl spočívá v tom, že IDrive zahrnuje inkrementální přenosy souborů do své synchronní (a záložní) architektury. Teoreticky by to mělo znamenat, že následné synchronizace tohoto 258 MB souboru by měly být rychlejší.

Pro otestování této teorie jsem provedl malou změnu komprimované složky, kterou jsem použil při testování: odstranil jsem jeden ze souborů v ní. Změněné změny se projevily v cloudu pouze 1:34 sekund.

Přestože je třeba postupnou výuku architektury přírůstkového přenosu, můžete pomocí IDrive z vašeho zařízení snížit rychlost odesílání a stahování..

Kolo tři recenze

I když synchronizace zařízení není hlavním cílem IDrive, zvládne to velmi dobře. Podpora více operačních systémů, skutečnost, že můžete nainstalovat IDrive na neomezená zařízení, a jeho použití přírůstkových přenosů z něj činí lepší volbu pro synchronizaci než Disk Google.

Kolo: Synchronizace souborů směřuje na IDrive

Logo Disku Google
Logo IDrive

4

Zabezpečení a soukromí

V neposlední řadě je to bezpečnost a soukromí; Koneckonců nechcete, aby vaše soubory byly volně přístupné jen komukoli.

Disk Google

Protože v současnosti jsou kybernetické útoky a další nebezpečí odposlouchávání tak běžné, je třeba se vyhnout jakékoli cloudové službě, která nezahrnuje šifrované přenosy dat. Naštěstí Disk Google není jednou z těchto služeb.

Data přenášená mezi zařízením a servery Disku Google jsou chráněna v zabezpečeném 256bitovém tunelu AES TLS / SSL pomocí 2048bitových šifrovacích klíčů RSA a dokonalého utajení vpřed. Tomu se říká „šifrování během přepravy“.

Disk Google také šifruje váš obsah v klidu. Uložené soubory jsou kódovány pomocí 128bitového nebo 256bitového AES, což je metoda šifrování doporučená Národním institutem pro standardy a technologie USA..

Vaše metadata obsahu však zůstávají na serverech Disku Google ve formě prostého textu. Metadata zahrnují názvy souborů, velikosti a časová razítka. Ponechání čitelných metadat v cloudu může pro některé uživatele představovat problém.

Větší problém se zabezpečením Disku Google spočívá v tom, že Google nenabízí uživatelům možnost přihlásit se k šifrování s nulovými znalostmi (nebo k místním).

Disk Google si zachovává úplnou kontrolu nad vašimi šifrovacími klíči, což znamená, že zaměstnanec Disku Google může váš obsah dešifrovat a přečíst. Znamená to také, že Google může poskytnout čitelné kopie vašich souborů podnikům a vládním organizacím třetích stran.

Nebo, pokud je Google napaden, je technicky možné, aby ostatní získali kontrolu nad svým uživatelským jménem a heslem a poté se přihlásili ke svému účtu, aby získali přístup k vašemu obsahu. Skutečnost, že Google šifruje váš obsah v klidu, nenabízí šifrování s nulovou znalostí, ale neznamená to úplně stejně.

Společnost Google podporuje volitelné dvoufázové ověření, což je něco, co doporučujeme, zejména s touto službou. Ověření ve dvou krocích znamená, že se budete muset přihlásit ke svému účtu pomocí hesla a náhodně vygenerovaného ověřovacího kódu zaslaného do telefonu. Výhodou je to, že to znamená, že hackeři, kteří si crackují vaše heslo (nebo ho ukradnou od Googlu), stále nebudou mít přístup k vašim cloudovým datům.

Dalším plusem společnosti Google je to, že chodí do velké míry, aby chránili svá datová centra. Bezpečnostní opatření zahrnují:

 • Servery vytvořené na míru pro úplnou kontrolu
 • Blokovaná a distribuovaná uživatelská data na více počítačích
 • Hlídky na místě a video dohled
 • Biometrické a laserové zabezpečení alarmů
 • Nezávislé certifikace třetích stran (ISO, SOC, FedRAMP)

Pokud potřebujete více informací o tom, zda opatření cloudové bezpečnosti Google vyhovují vašim potřebám, jejich bezpečnostní list je povinen si přečíst.

Jezdím

IDrive šifruje data v tranzitu i v klidu. Když je obsah uložen v cloudu IDrive, kóduje se pomocí 256bitového AES, aby se zabránilo jeho čtení jiným. Šifrování během přenosu je zabezpečeno pomocí TLS / SSL. Když se přihlásíte do IDrive, vaše přihlašovací údaje se také přenášejí pomocí 256bitového AES.

To vše je v souladu s tím, jak se Disk Google a většina dalších cloudových služeb věnuje jejich podnikání. IDrive odlišuje to, že vám také dává možnost zvolit si šifrování s nulovou znalostí.

IDrive to nazývá „soukromé šifrování“, ale je to totéž. Při soukromém šifrování nastavíte svůj vlastní šifrovací klíč a IDrive nikdy neví, co to je.

Před přenosem do IDrive jsou vaše data šifrována v počítači a zůstávají šifrována prostřednictvím přenosu a úložiště. Jediný čas, kdy je váš obsah dekódován, je, když k němu znovu přistoupíte na svém počítači.

Protože IDrive nedokáže dekódovat a číst vaše data, nemohou vládní agentury ani hackeři. Proto jsou řešení s nulovou znalostí nejlepším způsobem, jak zabezpečit svá data v cloudu.

Úlovek spočívá v tom, že pokud zapomenete šifrovací klíč, ztratíte také přístup k vašemu obsahu. Proto je chytré používat správce cloudových hesel, jako je Lastpass.

Cloud IDrive je postaven na více datových centrech po celém světě, aby byla vaše data vždy k dispozici. Datová centra jsou zpřísněna, aby byla chráněna před člověkem způsobenými i přírodními katastrofami. Mezi hlavní funkce patří:

 • Zvýšené podlahy
 • Systémy regulace teploty HVAC
 • Regály vyztužené k ochraně před seismickou aktivitou.
 • Nejmodernější protipožární systémy
 • Pohybové senzory a alarmy narušení bezpečnosti
 • Kamerový dohled
 • Recenze zranitelnosti třetích stran

IDrive také provádí pravidelné kontroly třetích stran své síťové infrastruktury kvůli zranitelnostem.

Kolo čtyři recenze

Google i IDrive nabízejí silné zabezpečení datového centra, aby zajistily, že vaše data nebudou ohrožena fyzickými hrozbami. Šifrováním dat v klidu a během přepravy obě služby také přijímají vhodná opatření k zabezpečení vašeho obsahu před kybernetickými hrozbami.

Pokud však hledáte úplné zabezpečení dat, stojí za to vážně zvážit služby cloudového úložiště, které používají šifrování s nulovou znalostí. Disk Google není jednou z těchto služeb, a to je pravděpodobně nejlepší důvod, proč jej omezit na pokračující spolupráci.

IDrive je zatím dokonalým nástrojem pro zabezpečení obsahu na dlouhé vzdálenosti.

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro IDrive

Logo Disku Google
Logo IDrive

5

Verdikt

Disk Google si získal popularitu, protože jde o levný, ale výkonný způsob výroby pracovního produktu. Druhy nástrojů dostupných zdarma s Diskem Google ve skutečnosti stály docela dost peněz. Takže je v pořádku dostat trochu závratě o možnostech.

Nedopusťte, aby vás vaše euforie oklamala. Stejně dobře jako Disk Google může být IDrive mnohem lepší. To zahrnuje zálohování pevného disku v cloudu, synchronizaci zařízení a zabezpečení obsahu před zvědavými očima.

Pokud se pokoušíte vybrat mezi těmito dvěma službami pro 1TB předplatné, jasným vítězem je IDrive. Je to proto, že největší výhody Disku Google lze získat zdarma. Úplné zálohování pevného disku vyžaduje mezeru na úrovni předplatného.

Obě služby by však měly mít místo v budoucnosti vašeho zařízení. Výběr správného cloudového nástroje pro správnou práci může jít po cestě ke zvýšení vaší produktivity a zároveň vás udrží v bezpečí.

Konečný vítěz: IDrive

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map