Cloud Music Backup: Problém s iTunes Match

Hledáte službu vzdálené zálohování hudby? Pokud používáte produkty Apple, možná zvažujete iTunes Match. Ale tady je problém. iTunes Match není služba úložiště cloudových souborů. A mnoho z jeho uživatelů si prostě neuvědomuje, že se nejedná o skutečné řešení pro zálohování iTunes.


Všichni víme, že cloudové zálohy mají smysl a všichni se chceme ujistit, že naše nejdůležitější data jsou replikována alespoň v jednom jiném místě. Cloud nabízí obrovské množství dostupného úložného prostoru, ideální pro tento přesný účel.

Proč zálohovat hudbu?

V průběhu času většina z nás shromáždila obrovské hudební sbírky na našich notebookech, chytrých telefonech, hudebních přehrávačích a tabletech. Pokud jste strávili hodiny převodem disků CD do formátu MP3 nebo dokonce nahráváním cenných vinylových záznamů do počítače, budete chtít zajistit, aby se tyto soubory duplikovaly v cloudu pro případ, že by váš hudební přehrávač byl ztracen nebo došlo k selhání pevného disku..

Hudba Apple
Hudba Apple

Zálohování hudby je ale zvláštní podivnost. Má omezení, díky kterým je velmi špatná volba. Bizarně, vlastní cloudová služba Apple, iTunes Match, prostě není vhodná pro skutečné vzdálené zálohování vašich hudebních souborů. Je důležité, abyste pochopili jeho omezení. Jakmile se zaregistrujete do zápasu iTunes Match, nebudete moci získat náhradu. A pokud tomu plně nerozumíte, můžete ukončit ztrátu hudby navždy.

iTunes Match: Co to je

Apple představil iTunes match jako způsob synchronizace hudby na více zařízeních v cloudu. Analyzuje soubory na každém zařízení a zpřístupňuje je na všech ostatních, pomocí online úložiště souborů v cloudu jako centrálního úložiště..

Jeho největším prodejním místem je automatická aktualizace souborů 128 kb / s na kvalitu 256 kb / s. Síť iTunes Match také umožňuje přístup ke všem souborům v knihovně iTunes odkudkoli, pokud máte připojení k cloudu a zařízení iOS registrované k vašemu účtu.

iTunes Match: Co to není

Zde je důležitá část: iTunes Match může nabídnout typ online úložiště souborů, nejedná se o vzdálenou cloudovou zálohu hudby. iTunes Match nevytváří podobné kopie vašich souborů v cloudu. Rozhoduje o tom, jak knihovnu zpracovat bez vašeho zásahu.

Když je hudba synchronizována do cloudu az cloudu, iTunes Match mísí kopie své vlastní knihovny s vlastními kopírovanými nebo importovanými soubory a někdy vytváří nepříjemný mix. Můžete ztratit skladby se stejným názvem nebo metadaty jako verze Apple. Například živý záznam může být nesprávně přiřazen k verzi alba v cloudu. Když se pokusíte stáhnout, původní je pryč.


© FutUndBeidl

Skladby s výslovnými texty jsou při stahování z cloudu občas nahrazeny cenzurovanými verzemi. 

Pokud hudbu ze svých zařízení odstraníte, neexistuje žádná záruka, že v budoucnu budete moci tuto hudbu z cloudu také načíst. Pokud Apple vypne iTunes Match nebo z nějakého důvodu deaktivuje váš účet, vaše hudba bude pryč navždy. Zní to nepravděpodobné, že? Jeden uživatel Amazonu Kindle však při deaktivaci účtu ztratil veškerý zakoupený obsah. Tyto věci se bohužel stávají.

Alternativy k iTunes Match

Jakmile pochopíme omezení iTunes Match, je snadné vidět, že se nejedná o službu zálohování hudby. Trvá to několik zkratek a nemusíte být spokojeni s kompromisy, které přináší kvůli pohodlí.

Jaké jsou tedy alternativy? Jsou zde opravdu dvě možnosti. Řešení pro ukládání cloudových souborů, jako je Dropbox, které nabízí vzdálené zálohování a synchronizaci souborů. A Backblaze, který nabízí. jednosměrná záloha do cloudu. 

Online úložiště

Oba jsou běžná řešení pro zálohování souborů. A na první pohled je možná nebudete považovat za vhodné pro danou práci. Ve skutečnosti vám však nabízejí mnohem více než iTunes Match. CrashPlan Pro je tradičnější, dostupnější, ale pravděpodobně méně univerzální. Může však zálohovat soubory z externích pevných disků do cloudu, což z něj činí velmi dobré řešení pro velké knihovny iTunes.

Služby, jako je Dropbox, nabízejí řadu dalších výhod, které vám přiblíží zážitek z iTunes Match pomocí několika rozšíření: máte větší kontrolu nad procesem zálohování. Můžete například vyloučit soubory, které s nikým nechcete sdílet, jako jsou vaše osobní záznamy.

Nejste vázáni na ekosystém společnosti Google nebo Apple. Pokud nechcete používat iTunes, je to samo o sobě velkým plusem. Neexistují žádná omezení zařízení: můžete instalovat aplikace na jakékoli zařízení a na jakoukoli platformu. Neexistují žádná omezení velikosti souboru, za předpokladu, že si zakoupíte dostatek úložného prostoru v cloudu, který pojme vaši hudbu.

Závěr

Hudbu můžete streamovat z Dropboxu pomocí služby třetí strany, jako je Tunebox (iOS) nebo MusicDropNPlayLite (Android). Kompromis je samozřejmě cena. Zatímco iTunes Match stojí 24,99 $ ročně za 25 000 skladeb, Dropbox poskytuje zapnuto, nabízí dostatek pro 480 skladeb v plánu zdarma 2 GB. Pokud nezaplatíte 0,99 $ za 200 GB (což má zhruba 20 000 kvalitních skladeb)

Výhody služby, jako je Dropbox nebo Backblaze, jsou jasné a další hotovost možná stojí za to utratit za skutečné zálohování cloudové hudby. Chcete vědět více o zálohování knihovny iTunes? Obraťte se na našeho praktického průvodce.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me