Cloud Backup Showdown: Azure vs Amazon S3 vs. Google Cloud vs Backblaze B2

Obecně řečeno, tady na Cloudwards.net jsme se většinu našeho zájmu zaměřili na řešení pro osobní zálohování cloudu, jako jsou řešení uvedená v našem nejlepším cloudovém zálohování. Pokud jde o podniky, často se díváme na ideální řešení zálohování pro malé a střední podniky a propagujeme nástroje navržené pro jednoduchost, které umožňují podnikatelům podnikat jako podnikatelé.


Existuje však mnohem složitější třída cloudových platforem zaměřených na vývojáře aplikací, podniky s náročnými požadavky na dodržování předpisů a další s širšími technickými potřebami. Během tohoto souběžného porovnání porovnáme čtyři z nejlepších řešení: Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud Storage a Backblaze B2.

Pokud se rozhodnete pro některou z prvních dvou v seznamu, připravili jsme průvodce pro začátečníky pro Azure a Amazon S3; máme také kontrolu Backblaze. Další aplikace zaměřené na podnikatele najdete v našem nejlepším softwaru pro účetní účetnictví nebo v našich 30 aplikacích pro malé firmy.

Pro koho jsou tyto služby určeny

Na rozdíl od zjednodušených online zálohovacích nástrojů, jako jsou IDrive a Carbonite, úložiště podnikové třídy umožňuje vývojářům stavět ve velkém měřítku. API a uživatelsky přívětivé portály jsou navrženy tak, aby rychle integrovaly úložiště s aplikační infrastrukturou a frontendy, zatímco multiregionální datová centra snižují latenci.

Díky tomu jsou taková řešení lépe vybavena pro manipulaci s médii, finančními údaji, vědeckými údaji a podobnými objekty vysoké poptávky.

Úložné platformy, jako jsou platformy uvedené v tomto článku, také poskytují druh škálovatelnosti a řízení nákladů, který vývojářům a podnikům umožňuje přesměrovat zdroje na jiné požadavky projektu..

Tato flexibilita pochází z cenových modelů typu pay-for-what-you-use. Spíše než platit stanovený poplatek za předplatné, existuje paušální sazba, nicméně mnoho gigabajtů je skutečně uloženo během daného měsíce. Často se také používají poplatky za přesun dat. Porozumění oběma klíčům je klíčem k udržení nákladů na skladování pod kontrolou.

Dalším klíčovým aspektem služeb úložiště, jako jsou Amazon S3 a Azure, je běžné používání „tříd úložiště“. Třídy úložiště umožňují další kontrolu nákladů přiřazením dat k aktivnímu nebo chladnému úložišti. Díky chladnému skladování získáte snížené náklady na gigabajty, ale zvýšené náklady na používání. Díky tomu je chladicí sklad lépe vhodný pro archivaci a zotavení po katastrofě.

A konečně, než začneme, zatímco každá z těchto služeb je určena pro větší projekty, můžete je také použít k zálohování domácího počítače. Chcete-li tak učinit, budete však muset buď získat technické vytvořením vlastní aplikace nebo pomocí rozhraní příkazového řádku, nebo si zakoupit zálohovací software navržený tak, aby se snadno integroval s výběrem úložiště.

Proto doporučujeme CloudBerry Backup, o kterém si můžete přečíst vše v naší recenzi CloudBerry Backup; služba je také naším preferovaným způsobem zálohování systému Windows Server.

Bitva: Azure vs Amazon S3 vs Google Cloud vs Backblaze B2

Během pěti kol srovnání se dotkneme některých základních nákladů a možností, o kterých byste měli vědět, než se pustíte dopředu s vlastním řešením zálohování.

Strávíme dvě kola za řešení souvisejících nákladů a tři kola za rychlost, bezpečnost a podporu. I když je pro vás mnohem více, než se rozhodnete pro ten správný nástroj, toto kolo vám dá držadlo, které potřebujete k inteligentnímu rozhodnutí.

První kolo: Náklady na skladování a třídy

První kritický krok při vážení skladovacích služeb vyžaduje zkoumání nákladů na skladování. V příštím kole rozdělíme ceny za použití, ale pro většinu lidí bude většina nákladů vyplývat z poplatků za základní úložiště.

Všechny čtyři nabízené služby nabízejí skvělou škálovatelnost tím, že sledují model měsíčních nákladů na gigabajty, který byl nastíněn dříve, což srovnání poměrně usnadňuje. Rozdíly mezi službami vyplývají ze složitosti příslušných tříd ukládání a z toho, jak ukládání dat v jedné třídě versus jiná míra dopadů.

Blankyt

Rychlosti azurového úložiště se mění podle toho, kolik úložiště potřebujete, kde se nacházíte, jak často máte v úmyslu získat přístup k uloženému obsahu a jaký druh redundance dat si zvolíte. Ačkoli je model Azure cenově složitý, umožňuje vám při správném řízení přesně kontrolovat náklady.

Nejsou žádné předběžné náklady ani poplatky za ukončení. Platíte za to, co během daného měsíce používáte.

Regionální náklady jsou ve většině oblastí světa podobné, s výjimkou Jižní Ameriky, kde se pohybují kolem dvojnásobku světového průměru.

Zde je přehled cen blobového úložiště v datovém centru ve východní části USA:

LRS – SuperLRS – HotGRS – SuperGRS – Hot
Prvních 50 TB za měsíc0,0152 $0,0208 $0,0334 $0,0458 $
Dalších 450 TB měsíčně0,0152 $0,0200 $0,0334 $0,0440 $
Více než 500 TB měsíčně0,0152 $0,0182 $0,0334 $0,0422 $

Výše uvedená tabulka se vztahuje na čtyři běžné třídy úložiště Azure.

LRS znamená „místní redundantní úložiště“. S touto třídou je více synchronních kopií vašich dat uloženo v jednom datovém centru.

GRS je zatím zkratka pro „geograficky nadbytečné úložiště“. Pokud půjdete s GRS, druhá synchronizovaná sada vašich dat je uložena v jiném datovém centru stovky mil daleko. GRS poskytuje přidanou vrstvu redundance a znamená rychlejší přístupové časy pro lidi v různých částech světa.

„Horké“ úložiště je určeno uživatelům, kteří mají v úmyslu přistupovat ke svým datům častěji, zatímco „chladné“ úložiště je určeno pro archivaci a obnovu po havárii. Zatímco náklady na úložiště za gigabajty jsou vyšší s horkým úložištěm než s chladným úložištěm, náklady na přístup a transakce, o nichž budeme diskutovat v dalším kole, jsou nižší.

Amazon S3

Amazon S3 poskytuje téměř stejnou flexibilitu pro škálování vašich potřeb úložiště jako Azure. Účtuje se vám to, co jste používali, a neplatí se žádné poplatky předem ani za ukončení.

Největší rozdíly mezi nimi jsou v tom, že Amazon S3 nemá multiregionální úložiště, jako je Azure, ale poskytuje třídu střední úrovně mezi standardním a archivačním úložištěm nazvaným „standardní přístup zřídka“.

Zde je přehled nákladů na skladování v regionu Východní Ameriky (Severní Virginie):

ÚroveňStandardní na gigabajtStandard – zřídka přístup na gigabajt
Prvních 50 TB / měsíc0,023 $0,0125 $
Dalších 450 TB / měsíc0,022 $0,0125 $
Více než 500 TB / měsíc0,021 $0,0125 $

Poplatky se v jednotlivých regionech mírně liší, a to i ve stejné zemi. Největší rozdíly v nákladech mezi jednotlivými regiony jsou však v rámci několika haléřů. Stejně jako u Azure je osamělá výjimka Jižní Amerika, která stojí výrazně vyšší.

Amazon S3 má také nižší úroveň cen pro každou z těchto tříd, která spadá pod to, co Amazon nazývá „sníženou redundancí“ (RRS). Tato možnost je pouze pro nekritická data, protože snížení nadbytečnosti zvyšuje šance na trvalou ztrátu dat.

Standardní úložiště je pro data, která vyžadují častý přístup. U dat, která se aktivně nedotknou – snad jen jednou za měsíc – můžete je přenést na „občasný přístup“. Rychlost přístupu, jak uvidíme, je vyšší, ale náklady na skladování jsou nižší. Mějte na paměti, že pro úložiště s občasným přístupem existuje minimální velikost objektu 128 kB. Můžete ukládat menší objekty, ale bude vám účtována částka 128 kB.

U dat, která nepotřebujete aktivní přístup, poskytuje Amazonský ledovec některé z nejnižších sazeb, které najdete. S Glacier můžete vkládat pouze data a vyjímat je (pro více informací o tom nejlepší zálohovací nástroje pro Amazonský ledovec). To však bude dobré pro potřeby archivace a obnovy po katastrofě.

Google Cloud Storage

Google Cloud Storage nabízí pěknou kombinaci možností třídy úložiště nabízených Azure a Amazon, což je o něco více škálovatelné než oba. To zahrnuje multiregionální a regionální možnosti, možnost přístupu na střední vzdálenost zvanou „nearline“ a možnost archivace typu Glacier zvaná „coolline“.

Multiregionální na GBRegionální na GBNearline na GBColdline na GB
Obecné ceny0,026 $0,020 $0,010 $0,007 $
Tokijské cenyN / A0,023 $0,016 $0,010 $

Jednou z poznámek je, že Google Storage má jednodušší přístup než Azure a S3 tím, že většinou nixuje variabilní ceny podle regionů a odstupňované ceny založené na celkových uložených gigabajtech. Existují pouze dvě možnosti: tokijské ceny pro severovýchodní Asii a všeobecné ceny pro všechny ostatní. Stejná sazba vám bude účtována bez ohledu na to, zda má váš obchod 50 GB nebo 1 000 TB.

Preferujeme jednoduchost tohoto přístupu, zejména proto, že regionální sazby Google Cloud jsou přibližně stejné jako regionální sazby pro Azure i S3 pro ty, kteří ukládají více než 500 TB měsíčně..

Třída multiregionálního úložiště společnosti Google přidává do vašeho obsahu výhody georeundance. To je nejlepší pro obsah, který bude aktivně používán po celém světě, jako je streamování videa.

Regionální úložiště znamená, že vaše data budou uložena pouze na serverech ve vaší blízkosti geograficky. Je to nejlepší pro projekty, jako je analýza dat.

Úložiště Nearline je navrženo pro obsah, ke kterému potřebujete pouze občasný přístup, více v souladu s tradičními zálohami, zatímco úložiště chladných linek je nejlepší pro archivaci a zotavení po katastrofě.

Stejně jako u Azure a Amazon S3 nejsou za zahájení používání ani zrušení služby účtovány žádné poplatky. Poplatky jsou účtovány pouze za to, kolik dat ukládáte.

Backblaze B2

Backblaze je známý pro jednoduchost a společnost následuje oblek s jeho B2 cloud skladování ceny. Obecné náklady lze mnohem snáze analyzovat než ostatní tři služby uvedené v tomto článku.

Existuje pouze jedna třída úložiště a stojí pouze 0,005 $ centů za gigabajt měsíčně. To je jen cent o více než gigabajt než Amazonský ledovec a podstatně levnější než každá jiná třída, na kterou jsme se dosud podívali.

Kromě toho, že je špína levná, další výhodou tohoto cenového modelu je, že nemusíte spravovat data tolik, abyste snížili náklady; není třeba například přesouvat data z třídy aktivního úložiště do třídy archivace.

Nejsou také žádné počáteční náklady. Stejně jako u ostatních služeb můžete začít s bezplatným účtem a přidávat informace o své kreditní kartě, jakmile zatmění 10 GB bezplatného úložiště, které vám Backblaze poskytne.

Nevýhodou v případě B2 je, že neexistují žádné regionální možnosti. Nahraná data jsou uložena ve více kopiích a na více serverech, ale vše ve stejném datovém centru v Sacramentu v Kalifornii.

To pravděpodobně znamená nižší rychlost přenosu souborů pro lidi v jiných částech světa, zejména mimo USA.

První myšlenky

Backblaze nemá možnosti třídy pro škálovatelnost, ale nepotřebuje je, protože je tak levné. I když existují důvody, proč byste měli jít s dalšími třemi službami, pokud vyvíjíte aplikaci nebo máte zaměstnance, kteří přistupují k vašim datům po celém světě, dostupnost společnosti B2 ji vyhraje za první kolo.

Pro ty, kteří potřebují výkonnější multiregionální úložiště, pojďme se však znovu podívat na ceny dalších tří služeb, tentokrát vedle sebe.

Zúžíme pohled pouhým zohledněním sazeb za méně než 50 TB úložiště (ne že by to mělo dopad na Google Cloud Storage). Nezapomeňte, že v případě Azure a Amazon S3 se jedná o náklady USA na východním pobřeží a v případě Google Cloud jsou to obecné náklady.

MultiregionálníRegionálníStudené úložiště
Blankyt0,0458 $0,0208 $0,0152 $
Amazon S3N / A0,023 $0,004 $
Google Cloud0,026 $0,020 $0,007 $
Backblaze B2N / A0,005 $N / A

Kromě zjednodušení by vám tato tabulka měla poskytnout lepší představu o tom, jak tyto služby porovnat. Celkově je Azure nejdražší kvůli vysokým nákladům na jeho archivační možnost.

Zatímco možnost Amazon S3 Glacier je o 0,003 $ nižší než chladná linka Google Cloud, její standardní možnost je o 0,03 $ více. Amazon S3 také nemá multiregionální možnost, zatímco Google Cloud má možnost jen 0,026 $ za gigabajt.

Na základě těchto úvah je pro uživatele, kteří potřebují více než to, co získáte s technologií Backblaze B2, Google Cloud naším prvním běžcem.

Vítěz prvního kola: Backblaze B2

Druhé kolo: Náklady na používání

Pro mnohé bude většina nákladů spojených s cloudovým úložištěm téměř zcela připsána nákladům na úložiště na gigabajty. Každá z těchto služeb však také poplatky za používání, které zahrnuje operace manipulace s daty (tj. PUT, COPY, POST, LIST) a pohyb dat (tj. Nahrávání, stahování a přenos).

Pokud máte v úmyslu přistupovat k uloženému obsahu často, což pravděpodobně zahrnuje vytvoření aplikace, která přistupuje k uloženým datům a zpracovává je, měli byste se s těmito náklady seznámit..

Blankyt

Využití účtů Azure pro operace a zápis a získávání dat. Operace jsou účtovány za 10 000 transakcí, zatímco zápis a načítání jsou účtovány za gigabajt.

Hot (LRS): Hot (GRS): Cool (LRS): Cool (GRS): Archiv (LRS): Archiv (GRS):
Číst:Volný, uvolnitVolný, uvolnit0,01 $0,01 $0,02 $0,02 $
Napsat:Volný, uvolnitVolný, uvolnitVolný, uvolnitVolný, uvolnitVolný, uvolnitVolný, uvolnit

Jak vidíte, pro ukládání LRS-HOT a GRS-HOT jsou zdarma jak zápis, tak i načítání. Obzvláště bezplatné vyhledávání je pozoruhodné, protože většina ostatních služeb je zpoplatněna.

Při používání Azure se podíváme na další provozní náklady.

LRS-CoolLRS-HotGRS-CoolGRS-Hot
PUT Blob / Block, LIST, Vytvořit operace kontejneru0,100 $0,050 $0,200 $0,100 $
Všechny ostatní operace kromě Smazat, které jsou zdarma0,010 $0,004 $0,010 $0,004 $
Přenos dat georeplikace (na GB)N / AN / A0,020 $0,020 $

Náklady na využití chladného úložiště jsou zhruba dvojnásobkem nákladů na horké úložiště, a proto u projektů aktivního úložiště budete chtít data uchovat v teple.

Amazon S3

Cena používání Amazonu S3 je extrémně složitá v závislosti na tom, co děláte as jakým typem třídy úložiště, se kterým pracujete. Nezahrnujeme každý jednotlivý aspekt, ale místo toho se zaměříme na nejvhodnější poplatky, abychom zjednodušili srovnání s ostatními službami.

Úplné vyúčtování poplatků však najdete na stránce s cenami Amazon S3.

Náklady, na které se podíváme, se vztahují na region USA východ (Severní Virginie), ale jsou podobné pro většinu serverových umístění po celém světě.

Začneme náklady na zápis a vyhledávání dat pro standardní úložiště. Nahrávání na Amazon S3 je zdarma. Získání z Amazon S3 Standard Storage je založeno na tom, kolik načtete každý měsíc.

Prvních 1 GB měsíčně zdarma
Až 10 TB měsíčně0,090 $ za GB
Dalších 40 TB za měsíc0,085 $ za GB
Dalších 100 TB měsíčně0,070 $ za GB
Dalších 350 TB měsíčně0,050 $ za GB

Náklady na vyhledávání dat pro standardní – zřídka přístup a Glacier jsou ceny odlišně. Získávání dat z řídkých nákladů na přístup 0,01 $ za gigabajt za měsíc.

Vymáhání ledovců obvykle trvá déle, než zpracování a poplatky za urychlené načtení.

Vyvolávací úroveňDoba zpracováníCena za GB
Zrychlené15 minut0,03 USD za GB
Standard3 – 5 hodin0,01 $ za GB
Hromadně5 – 12 hodin0,0025 $ za GB

Provozní náklady na manipulaci s daty a přenosy mezi třídami (například ze standardního úložiště do ledovce) se většinou účtují na 1 000 požadavků..

StandardStandard – zřídka přístupAmazonský ledovec
PUT, COPY, POST, LIST LIST0,005 $ za 1 000 požadavků0,01 $ za 1 000 požadavkůN / A
GET, všechny ostatní požadavky0,004 $ za 1 000 požadavků0,01 $ na 10 000 požadavkůN / A
Přechod životního cykluN / A0,01 $ za 1 000 požadavků0,05 $ za 1 000 požadavků

Ve výše uvedené tabulce „přechod životního cyklu“ označuje přenos z jedné třídy do druhé. Například náklady na přenos dat do Glacieru stojí 0,05 USD za 1 000 požadavků. Na žádost lze přesunout libovolné množství gigabajtů.

Jak vidíte, náklady na transakce při práci s daty uloženými ve standardu – občasný přístup jsou o něco vyšší než práce s daty standardně. V ledovci je zatím většina transakcí zakázána.

Google Cloud Storage

Google Cloud Storage vyrovnává relativní jednoduchost ceny za základní úložiště transakčními cenami, které předčí Amazon S3 z hlediska složitosti. Abychom lépe porozuměli nákladům v porovnání s konkurencí, rozložíme věci tak jednoduše, jak jen můžeme.

Google ve svém cenovém modelu označuje zápisy nebo nahrání dat jako „vstup“ a získávání dat nebo stahování jako „výstup“. Náklady v níže uvedené tabulce jsou za multiregionální a regionální skladování pro zákazníky se sídlem v USA. Všimněte si, že „ingress“ náklady platí po celém světě s výjimkou Austrálie a Číny (mínus Hong Kong SAR), tyto dvě ceny mají zvláštní cenu.

Vstup do sítěVýstup ze sítěSíťový výstup (Čína)Síťový výstup (Austrálie)
0-1 TBVolný, uvolnit0,12 $ za GB0,23 $0,19 USD
1-10 TBVolný, uvolnit0,11 USD za GB0,22 $0,18 USD
10+ TBVolný, uvolnit0,08 $ za GB0,20 $0,15 $

Náklady na znovunabytí úložného prostoru jsou účtovány na 0,01 $ za gigabajt. Získání studené linky stojí 0,05 USD za gigabajt.

Ostatní operace využití jsou účtovány variabilní sazby a na 10 000 operací. Pro skupinové poplatky existují dvě různé klasifikace: „Třída A“ a „Třída B.“ K dispozici je také malá podmnožina volných operací, jako jsou delece.

Třída A (na 10 000 operací)Třída B (na 10 000 operací)
Multiregionální a regionální0,05 $0,004 $
Nearline0,10 $0,01 $
Coldline0,10 $0,05 $

Operace jsou o něco dražší pro blízkou linku a chladnou linku, i když je můžete provádět na úložišti chladicí linky, což u Amazonského ledovce nemůžete. Přehled operací, do kterých spadají třídy, lze nalézt na této stránce.

Backblaze B2

Stejně jako u poplatků za základní úložiště, Backblaze B2 udržuje věci jednoduché s tím, jak se poplatky účtují.

Zde je vše, co potřebujete vědět v kostce:

StaženínahrátTransakce
0,05 USD za GBVolný, uvolnit0,004 USD za 10 000 stažení 0,004 USD za 1 000 dalších transakcí

Poplatek 0,004 $ za 10 000 stažení je navíc k poplatku za 0,05 $ za gigabajt, ale neměl by výrazně zvyšovat celkové náklady. První 1 GB dat stažených každý den pomocí Backblaze B2 je zdarma. Kromě toho není opravdu co vysvětlovat.

Round Two Myšlenky

Chcete-li zjistit, která služba nabízí nejvyšší hodnotu, začněme náklady na nahrávání a stahování a prostudujte si základní možnosti úložiště jednotlivých služeb.

nahrátStažení
BlankytVolný, uvolnitVolný, uvolnit
Amazon S3Volný, uvolnit0,09 $ za GB (pod 10TB)
Google Cloud StorageVolný, uvolnit0,11 $ za GB (pod 10TB)
Backblaze B2Volný, uvolnit0,05 USD za GB

Azure má bezplatný sběr dat, který vyniká a pomáhá kompenzovat vysoké náklady na archivní skladování, které jsme viděli v prvním kole. Zatímco zdarma je nejlepší, také se nám líbí skutečnost, že Backblaze B2 účtuje polovinu toho, co Amazon a Google účtují.

Nebudeme porovnávat každý jednotlivý provozní poplatek za tyto čtyři služby, ale podívejme se na některé základní sazby pro standardní úložiště.

Rozsah sazebNa částku žádosti
Blankyt0,04 – 0,05 USD10 000
Amazon S30,004 $ – 0,005 $1 000
Google Cloud Storage0,04 – 0,05 USD10 000
Backblaze B20,00 $1 000

Jak vidíte, provozní poplatky jsou v podstatě stejné pro každou službu. Tím, že ke konverzaci nic nepřidáte, zvítězí Azure zdarma ke stažení.

Vítěz druhého kola: Azure

Kolo třetí: Rychlost zálohování

Pokud používáte úplné zálohy nebo pracujete s velkými soubory, přenos souborů do cloudu může trvat dlouho. Pokud je pro vás rychlost důležitá, budete chtít věnovat pozornost tomuto příštímu kolo.

Testy porovnání rychlosti

Provedli jsme všechny čtyři služby několika základními rychlostními testy, abychom zjistili, jak každá z nich byla proti ostatním. Tyto testy byly provedeny s komprimovanou složkou 496 MB složenou z několika různých typů souborů.

Naše testovací místo bylo právě mimo Boston, Massachusetts. Testy byly prováděny přes WiFi síť s internetovou rychlostí stahování 39 Mbps a nahrávání 12 Mbps v době, kdy byly spuštěny.

Protože Amazon S3, Azure, Google Cloud a B2 nejsou navrženy pro nahrávání a stahování souborů bez pomoci, každý z nich jsme integrovali do CloudBerry Backup jako první.

Pro každou integraci jsme nastavení zachovali stejná, zatímco jsme procházeli procesem průvodce zálohováním CloudBerry. Rozhodli jsme se pro zálohování na úrovni bloků a kompresi souborů, abychom maximalizovali rychlost, ale jinak všechno nechali na pokoji.

Navíc jsme označili pouze náš testovací soubor pro zálohování. Tento přístup pomohl eliminovat šum jiných zálohovacích činností, aby bylo zajištěno, že sledovaná čísla jsou pouze pro náš testovací soubor.

Po nastavení jsme okamžitě zahájili zálohování a pomocí karty „Plány zálohování“ aplikace CloudBerry Backup sledovali pokrok. Na následujícím obrázku můžete vidět, jak software zobrazuje rychlosti odesílání souborů v MB / sa Mbps.

I když se také zobrazuje uplynulý čas, toto číslo je trochu nepřesné, protože CloudBerry Backup strávil asi minutu přípravou snímku VSS oddílu a analýzou našeho testovacího souboru v každém případě před zahájením zálohování.

Čekali jsme tedy, až se začne nahrávat komprimovaná složka, kterou jsme připravili, „cloudspeedtest (2) .zip“. Zde jsou výsledky:

Amazon S3BlankytGoogle CloudBackBlaze B2
nahrát5:307:007:306:30
MB / S1.51.31.21.4
Mb / s11.611.110.911.4

Kolo tři myšlenky

Všechny čtyři služby fungovaly dobře, zejména ve srovnání se službami zálohování zákazníků, jako jsou IDrive a CrashPlan, nebo cloudovými službami, jako jsou Dropbox a Google Drive, které se obvykle nahrávají rychlostí přibližně 1 MB / s..

Pro naše testy však Amazon S3 vyšel na špici a poté BackBlaze B2.

Měli bychom zmínit, že tyto testy mohly kdykoli vyjít jinak. Čísla byla tak blízko, že výhra Amazonu S3 pravděpodobně neměla být rozhodujícím faktorem při výběru nad jinou službou.

Vítěz třetího kola: Amazon S3

Čtvrté kolo: Podpora

Během čtvrtého kola se dotkneme zdrojů podpory zákazníků nabízených našimi vybranými službami. Všechny čtyři revidované služby nabízejí základní podporu pro bezplatnou a prémiovou podporu pro vývojáře a produkční prostředí.

Porovnáme náklady a prozkoumáme dostupnost, kanály a online zdroje pro každý z nich.

Blankyt

Kromě základní bezplatné podpory vám Azure dává možnost platit za jednu ze čtyř úrovní pokročilé podpory.

Bezplatná podpora vám poskytuje přístup k 24/7 nápovědě pro fakturaci a online zdroje pro všechno ostatní. Přidaná výhoda pro tři úrovně placené podpory jsou uvedena v následující tabulce.

VývojářStandardProfessional Direct
Měsíční náklady29 dolarů300 $1 000 $
Technická podporaÚřední hodiny24/724/7
Reakční doba pro kritické problémy< 8 hodin< 2 hodiny< 1 hodina
Správa účtuNeNeAno
Poradenské službyNeNeAno

Poskytovaná technická podpora se týká také technologií jiných společností než Microsoft provozovaných na Azure.

K dispozici je také balíček „premier support“, který zahrnuje všechny produkty společnosti Microsoft, má rychlou reakci (do 15 minut) a správu osobních účtů a poradenské služby. Ceny za prvotřídní podporu jsou k dispozici pouze prostřednictvím nabídky.

Bez ohledu na to, jaký plán podpory si vyberete, přístup k podpoře Azure probíhá přes portál Azure. Centrum podpory je dobře navrženo se zdroji, jako jsou návody a články s návody, jak začít a pracovat se základními problémy.

Centrum podpory také poskytuje přímý přístup k vyhrazenému prostoru na fórech MSDN, Stackoverflow.com a Serverfault.com, kde můžete kontaktovat základnu s IT profesionály a vývojáři.

Po pravé straně portálu můžete kliknutím na „nový požadavek na podporu“ otevřít lístek.

Veškerá podpora začíná lístkem. Azure nenabízí live chat nebo telefonickou podporu. Vzhledem k závažnosti problému však může podpora eskalovat na živou konverzaci, pokud to pomůže rychleji vyřešit věci.

K dispozici je také sekce pro kontrolu stavu zdrojů a služeb a odkaz nazvaný „poradce“, pomocí kterého můžete získat doporučení.

Amazon S3

Amazon S3 také nabízí základní bezplatný plán podpory a tři placené úrovně.

Bezplatná podpora vám zajistí nepřetržitý přístup k zákaznické podpoře pro základní dotazy a fakturační problémy. Můžete také navštívit portál podpory Amazon pro přístup k dokumentaci, dokumentům a fórům.

Získáte také přístup ke zdravotním stavům a oznamovacím službám, abyste si mohli ukládat karty do svého úložiště plus čtyři základní kontroly „důvěryhodného poradce“. Důvěryhodný poradce AWS inteligentně prohledává vaši infrastrukturu a vydává doporučení pro zlepšení procesů.

Tři placené úrovně nabízejí řadu dalších výhod podpory. V následující tabulce jsou uvedeny některé z nejdůležitějších.

VývojářPodnikáníPodnik
Měsíční nákladyOd 29 $Od 100 $Od 15 000 dolarů
Technická podporaÚřední hodiny24×724×7
Reakční doba pro kritické problémy< 12 hodin< 1 hodina< 15 minut
Architektonická podporaNejlepší praxePřípad použitíKonzultace
Softwarová podpora třetích stranNeAnoAno
Podpora provozuNeNeRecenze a zprávy
Podpora zdravíPřístrojová deska pro osobní zdravíŘídicí panel pro osobní zdraví a API pro zdravíŘídicí panel pro osobní zdraví a API pro zdraví
Kontroly důvěryhodných poradcůČtyřiPřístup ke všem kontrolámPřístup ke všem kontrolám

Technická podpora pro plán podpory vývojářů je k dispozici pouze e-mailem a dává vám kontakt s přidruženým pracovníkem podpory cloudu. Součástí technické podpory podnikání a podnikání je i živý chat a telefonická podpora. Navíc se budete zabývat zkušenějšími inženýry podpory cloudu místo spolupracovníků.

Upozorňujeme, že doba obratu technické podpory závisí na závažnosti. Například dotazy týkající se obecných znalostí mají vždy 24hodinovou dobu odezvy.

Podpora pro Amazon S3 probíhá prostřednictvím centrálního podpůrného portálu. Zde najdete poznámky k aktuálním problémům a budete moci vytvářet a sledovat lístky v helpdesku.

Po pravé straně portálu podpory jsou mimo jiné odkazy na dokumentaci, technické dotazy, fóra a znalostní základnu.

Centrum znalostí je spíše portálem FAQ, který pokrývá všechna témata AWS. Pokud si přejete podrobnější pohled na Amazon S3 a další služby AWS, přejděte do dokumentace.

Fóra jsou mezitím dobrým zdrojem pro vývojové rady díky subsekcím věnovaným Java, Python, .NET, PHP a dalším jazykům. Někdy nejlepší rada přichází prostřednictvím crowdsourcingu.

Google Cloud Storage

Podpora s Google Cloud Storage sleduje cestu, kterou stanovily Azure a Amazon S3: Získáváte bezplatnou (bronzovou) podporu pro fakturační dotazy, ale technická podpora vyžaduje nějaké peníze.

Můžete také bezplatně vstoupit do centra podpory společnosti Google, kde najdete základní časté dotazy, podrobnou dokumentaci, návody a fóra komunity. Jednou z výhod přechodu na Google Cloud je to, že Google zůstává vývojářem velmi oblíbeným produktem a má jednu z nejaktivnějších komunitních základen jakékoli cloudové služby..

Google také odvádí skvělou práci s vytvářením robustních knihoven výukových programů. A samozřejmě je možné tyto knihovny prohledávat.

Zde je přehled toho, jaké další výhody získáte placením podpory:

stříbrnýZlatoPlatina
Měsíční náklady150 $Začíná na 400 USDPouze citací
Technická podporaÚřední hodiny24/7 (pouze kritické problémy)24/7
Reakční doba pro kritické problémy4 pracovní hodiny1 hodina15 minut
Telefonická podporaNeAnoAno
Podpora architekturyNejlepší praxePřípad použitíPřípad použití
KonzultaceNeAnoAno
Technická správa účtůNeNeAno

Náklady na podporu zlata a platiny jsou minimální náklady. Sazby založené na využití jsou procentem z toho, kolik utratíte za Google Cloud Storage, které vám budou účtovány, pokud toto číslo překročí minimální cenu. To může být mezi třemi a devíti procenty v závislosti na tom, co utrácíte.

Backblaze B2

Backblaze B2 má ve skutečnosti dva bezplatné plány podpory: „mega“ a „giga“. Když do svého účtu přidáte informace o své kreditní kartě, automaticky se upgraduje na gigu. Rozdíl mezi nimi je, že Backblaze snižuje cílovou dobu odezvy ze dvou pracovních dnů na jeden.

Jednou z výhod Backblaze B2 je to, že dostanete e-mailovou podporu jak pro fakturační, tak pro technické dotazy s bezplatným účtem. Se všemi úrovněmi podpory získáte také přístup k dokumentaci k produktu, ukázkovému kódu a databázi znalostí Backblaze.

Jedinou výhodou placené podpory je přístup pro více jednotlivců, doba odezvy a telefonická podpora na nejvyšší úrovni.

TerePeta
Měsíční náklady150 $400 dolarů
Doba odezvy< dvě pracovní hodiny< dvě pracovní hodiny
Telefonická podpora 24/7NeAno
Jednotlivci s přístupemDvaPět

Problém s Backblaze je v tom, že neexistují možnosti pro více přizpůsobenou podporu, pokud jde o architektonickou podporu, správu operací a podporu nástrojů třetích stran využívajících Backblaze B2..

Pokud jde o produkční prostředí, jedná se o kritický nedostatek a je to silný důvod zvážit místo toho další tři služby, pokud podnikáte.

Kolo čtyři myšlenky

I když máme rádi skutečnost, že B2 nabízí bezplatnou technickou podporu zdarma a telefonickou podporu pro svůj nejvyšší placený plán, ve srovnání s ostatními třemi službami je to, co získáte, velmi řídké. Online zdroje nejsou hluboké a šité na míru pro podporu vytváření složitých produkčních prostředí.

Azure, S3 a Google Cloud nabízejí určitou míru technické správy účtu a konzultací, pokud jste ochotni zaplatit.

Podpora pro vývojářePodpora podnikání
Blankyt29 dolarů300 $
Amazon S329 dolarů100 $
Google Cloud150 $Začíná na 400 USD
Backblaze B2150 $400 dolarů

Přestože Google Cloud nabízí hluboké zdroje, náklady na podporu jsou více než Azure nebo S3.

Mezi Azure a S3 preferujeme design portálu Azure. S obchodní podporou S3 však získáte rychlejší dobu obratu, live chat a telefonickou podporu. Nejbližší Azure dostane živou podporu je Twitter.

Vítěz čtvrtého kola: Amazon S3

Páté kolo: Zabezpečení

Během našeho pátého a závěrečného kola zkoumáme, jak naše čtyři hlavní služby šifrují vaše data.

Většina možností cloudového úložiště nabízí alespoň šifrování na straně serveru (SSE). To znamená, že poskytovatel před zápisem na disk zašifruje vaše data. Když jsou vaše data zakódována na serveru, nebude ji moci přečíst kdokoli, kdo poruší tento server.

Některé služby cloudového úložiště vám také umožňují poskytnout klíče používané k šifrování dat. Toto se nazývá šifrování na straně serveru pomocí klíčů poskytnutých zákazníkem (SSE-C). V tomto případě poskytovatel nezná klíč. Poskytuje to větší zabezpečení, ale pokud ztratíte klíč, poskytovatel nemůže obnovit vaše heslo. To znamená, že ztratíte přístup ke svému obsahu.

Pokud to služba nabízí, můžete také jít se systémem správy klíčů (KMS). S tímto nastavením jsou klíče stále spravovány, ale jsou uloženy v cloudu pro bezpečné uložení. Technologie KMS pomáhají podnikům řídit přístup k úložišti a dodržovat pokyny pro dodržování předpisů v oboru.

Blankyt

Azure podporuje SSE, které můžete nastavit z portálu Azure.

Chcete-li tak učinit, jakmile jste uvnitř účtu úložiště, klikněte na tlačítko šifrování v nabídce vlevo. To vám umožní zapnout šifrování klepnutím na tlačítko „povoleno“ v pravém podokně. Do budoucna budou všechny soubory odeslané do cloudu Azure šifrovány.

Šifrovací protokol používaný společností Azure je AES-256, protokol doporučený Národními ústavy pro normy a technologie USA. Šifrovací klíče jsou vytvářeny a ukládány společností Microsoft.

Azure zatím nemá KMS, který vám umožní vytvářet a spravovat klíče. Microsoft však tuto funkci údajně pracuje.

Azure nepodporuje šifrování na straně klienta. Soubory tedy můžete před odesláním do cloudu zašifrovat. Pokud ke správě procesu přenosu souborů používáte CloudBerry Backup, můžete nastavit šifrovací protokol (AES-128, AES-192 nebo AES-256) a heslo z tohoto softwaru.

Amazon S3

Amazon S3 vám dává možnost zašifrovat stránku vašeho datového serveru pomocí klíče spravovaného S3 (SSE-S3) nebo klíče Amazon AWS KMS (SSE-KMS).

Bez ohledu na to, zda používáte SSE-S3 nebo SSE-KMS, budou vaše data šifrována pomocí AES-256.

Amazon také umožňuje šifrování na straně klienta, pokud chcete sledovat svůj šifrovací klíč sami.

Pokud používáte CloudBerry Backup k odesílání dat do Amazonu S3, budete si během procesu nastavování moci zvolit způsob šifrování (plán zálohování se můžete vrátit i později).

Protože Amazon S3 umožňuje šifrování na straně klienta, můžete společnosti CloudBerry Backup sdělit, že to za vás zvládne. Nebo si můžete vybrat SSE-S3 nebo SSE-KMS (budete muset získat a vložit klíč KMS, pokud jdete s touto možností) při vytváření plánu zálohování CloudBerry.

Google Cloud

Veškerý obsah uložený do služby Google Cloud je automaticky šifrován pomocí AES-256 a zůstává tak v klidu. Každý soubor se rozdělí na kousky a každý kus má svůj vlastní šifrovací klíč.

Google Cloud je jedinou službou v tomto kole, která ve výchozím nastavení šifruje. U ostatních musíte zapnout šifrování. Zajímavé je, že pomocí služby Google Cloud také nelze vypnout šifrování v klidu. To znamená, že byste asi neměli chtít.

I když nemusíte nastavovat šifrování pomocí Google Cloud, služba vám umožní přizpůsobit použitý přístup do určité míry.

Stejně jako Amazon, uvedené možnosti zahrnují cloudový systém správy klíčů. Verze Google prochází „Cloud KMS“. Přestože je tato služba k dispozici pro většinu produktů Google Cloud, integrace úložiště zatím není nabízena.

Ale zatímco širší nástroj Cloud KMS není k dispozici, Google Cloud vám stále umožňuje generovat vlastní šifrovací klíče. Nevýhodou je, že nemůžete dělat věci jako automatické střídání a ničení klíčů, které vám dobrý nástroj KMS umožňuje.

Google Cloud také podporuje šifrování na straně klienta. Vytváření šifrovacího klíče CloudBerry Backup je tedy opět možností, pokud potřebujete větší soukromí.

Backblaze B2

Backblaze B2 nešifruje vaše soubory v klidu. To znamená, že v případě, že dojde k narušení dat, je vše, co je zde uloženo, náchylnější ke kompromisu.

Chcete-li zabezpečit své soubory, musíte je před odesláním do cloudu zašifrovat. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. CloudBerry Backup nemusíte používat, ale my bychom určitě doporučili řešení před provedením jakýchkoli záloh.

Kolo pět myšlenek

Bez poskytnutí vlastního šifrovacího řešení je B2 v tomto kole jasným poraženým. Další tři služby nabízejí šifrování AES-256.

Opravdu, není toho co rozlišovat. Všechny tři usnadňují nastavení šifrování v klidu. Google Cloud možná ve výchozím nastavení mírně přikývne k provedení šifrování, ale to není velká výhoda, pokud jste opatrní, abyste jej povolili pomocí S3 a Azure..

Toto kolo, které potřebuje rozhodnutí, se nakloní směrem k Amazonu S3, které sportuje plně realizované řešení KMS. Google Cloud nabízí jednu, ale zatím ji nelze použít pro cloudové úložiště. A Azure’s KMS je zatím zřejmě stále v peci.

Vítěz prvního kola: Amazon S3

Závěrečné myšlenky

Ať už vyvíjíte aplikaci nebo provozujete firmu, výběr správné platformy cloudového úložiště vám může pomoci řídit náklady, vylepšovat možnosti vývoje, poskytovat podporu na vysoké úrovni a udržovat váš produkt v bezpečí. Stručně řečeno, může to mít obrovský dopad na úspěch vašeho podniku.

V tomto zápase jsme pokryli značnou půdu, ale pravdou je, že jsme sotva poškrábali povrch toho, co můžete s těmito čtyřmi cloudovými úložnými službami udělat. I když máme oblíbeného, ​​náš výběr nebude nejlepší volbou pro každého.

Tak zkuste tyto služby. Každý z nich může být použit na zkušební bázi, a pokud potřebujete nástroj pro rychlé uvedení do provozu a také zálohování CloudBerry.

Nyní však doporučujeme začít s dobrým pohledem na Amazon S3. Zatímco poplatky jsou o něco vyšší, než co získáváte od Azure a Google Cloud a mnohem vyšší než B2, S3 má nejlepší podporu a nejlepší nastavení zabezpečení ze čtyř a těsně vyhrál naše testy rychlosti.

Pokud vám záleží jen na minimalizaci rozpočtu a nevadí vám občas problémy s latencí, šifrování vlastního obsahu a podpory, která nemusí splňovat požadavky na úrovni výroby, B2 vám ušetří balík..

Myslíš, že jsme to udělali špatně? Řekněte nám proč v komentářích níže. Děkuji za přečtení

Konečný vítěz: Amazon S3

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map