Průvodce Cloudwards: 9 nejlepších řešení pro zálohování serveru

Vítejte v příručce Cloudwards.net, která obsahuje nejlepší řešení zálohování serverů, která jsou dnes k dispozici. Během tohoto kola vám představíme řešení úložiště navržená pro pomoc při zotavení po havárii pro havarované nebo poškozené servery a plánovanou migraci na nový hardware..


Pokud hledáte možnosti obnovy po katastrofě, které se nejlépe hodí pro všechna vaše kancelářská zařízení, je nejlepší začít s naší online záložkou pro obchodní kupujícího..

Servery se mimo jiné používají k ukládání důležitých dat a souborů aplikací. Jak vám však může říct jakýkoli systémový administrátor, žádný server netrvá věčně. Při dobrém plánu obnovy po katastrofě je však nevyhnutelná havárie pouze nepříjemností; bez jednoho je to docela možná katastrofa.

Pojďme se podívat na nejlepší způsoby, jak se vyhnout katastrofě, aniž byste se při pokusu naučili, jak se s ní vypořádat, rozbít banku nebo zvýšit krevní tlak. Pokud jste na trhu i pro skutečný server, doporučujeme vám také podívat se na náš nejlepší článek o serveru pro malé firmy.

Jak jsme vyrobili naše tipy pro zálohování nejlepších serverů

Již několik let vyhodnocujeme a kontrolujeme software pro zálohování serverů a z této zkušenosti jsme vycházeli, abychom si vybrali nejlepší výběr pro zálohování serverů. Zatímco několik tipů, včetně Carbonite a CloudBerry Backup, nebylo mozkem, několik dalších nebylo tak snadné.

Při hodnocení zálohy serveru existuje několik funkcí, které hledáme. Pro jednoho, jako cloud nadšence, dáváme přednost řešení, která usnadňují zálohování serverových souborů do vzdálených datových center. Uvědomujeme si však také, že místní záloha má spoustu výhod, včetně obnovy. S ohledem na to máme tendenci preferovat nástroje, které podporují hybridní zálohování.

Hledali jsme také nástroje, které by kromě plné, přírůstkové a rozdílové zálohy mohly provádět zálohování založené na souborech i obrazech. Uvažovali jsme také o možnostech plánování zálohování, které umožňují lidem naplánovat zálohování mimo špičku a omezit tak systémové prostředky. Mezi další klíčové funkce patří horká záloha, která vám umožní zálohovat soubory, které se aktuálně používají, a vícevláknová záloha, která vám umožní spouštět více zálohovacích procesů současně.

Nakonec upřednostňujeme schopnost nazvanou obnažování holých kovů. S obnovou holých kovů můžete obnovit obraz na server, který ještě nemá nainstalován žádný software, což šetří drahocenný čas při procesu obnovy po havárii..

Nejlepší výběr zálohy serveru 1. IDrive for Business

IDrive for Business je stále jednou z našich oblíbených možností zálohování pro zákazníky. Její plány zálohování firmy jsou také vynikající, poskytují flexibilitu platformy a funkce, které odpovídají nebo překračují dražší možnosti, jako je MozyPro a SOS Online Backup for Business..

První plán:
Plán dva:
Plán tři:
Roční náklady:99,50 $199,50 $499,50 $
Počítače:NeomezenýNeomezenýNeomezený
Servery:NeomezenýNeomezenýNeomezený
Celkový úložný prostor:250 GB500 GB1,25 TB

Získáte 25% slevu na první rok služby (nebo dva roky, pokud vám to nevadí), což ještě více zatraktivňuje ceny. 

Existuje také více možností předplatného až do 12,5 TB. Na rozdíl od Carbonite Office a některých dalších možností je o něco těžší škálovat úložiště pomocí IDrive, protože pokud je nastaven plán úložiště, musíte se držet jedné. Ale jeho nízká cena obecně z něj dělá lepší hodnotu. 

IDrive je schopen zálohovat většinu serverových aplikací, včetně Windows Server, Linux Server, MS SQL Server, MS Exchange Server, MS SharePoint Server, Oracle Server, Hyper-V a VMWare.. 

IDrive podporuje hybridní zálohování, pokud chcete zachovat kopírování serverových souborů lokálně i v cloudu. Má také slušné monitorovací nástroje, které vás udržují na vrcholu záloh v téměř reálném čase. Podporována je také obnova po holém kovu a zálohování obrazu disku.

Telefon, e-mail a možnosti online chatu jsou k dispozici pro zákaznickou podporu, o které jsme vždy zjistili, že jsou velmi aktuální. Podpora je také k dispozici 24/7, jak si můžete přečíst v našem IDrive for Business.

2. CloudBerry Backup

CloudBerry Backup je o něco složitější než IDrive for Business v tom, že nenabízí svou vlastní síť cloudových úložišť. Místo toho musíte zakoupit software CloudBerry Backup a poté zakoupit cloudový úložný prostor odděleně od podporované služby.

Nicméně, s podporou více než padesáti různých možností cloudového úložiště, ti, kteří jsou v pořádku s trochou technické podpory, se mohou těšit z všestrannosti. Mezi podporované dodavatele patří Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud a Backblaze B2. CloudBerry Backup také podporuje místní zálohování.

Budete si muset zakoupit software podle toho, jaký druh serveru nebo serverů používáte:

 • Windows Server: 11,99 $
 • SQL Server: 149,99 $
 • Výměna: 229,99 $

Možnosti softwaru SQL Server a Exchange také podporují Windows Server. K dispozici je také konečný plán ve výši 229,99 USD, který lze použít pro Windows Server, SQL Server a Exchange.

Zálohování založené na obrázku a obnova holého kovu jsou obě funkce. CloudBerry Backup také podporuje obnovu na servery s odlišným hardwarem a obnovuje se přímo z cloudu pomocí USB flash disku.

Software obsahuje uživatelsky přívětivého průvodce, který vás provede jednotlivými možnostmi, včetně časů naplánování spuštění záloh. Podporovány jsou plné i diferenciální zálohy. Soubory lze při zálohování komprimovat, aby se také snížila použitá šířka pásma.

CloudBerry Backup podporuje zálohování na straně klienta a omezuje přístup k vašim souborům v cloudu. Úroveň použitého šifrování na straně klienta je 256bitový AES. Další podrobnosti naleznete v recenzi CloudBerry Backup.

3. Karbonit pro kancelář

Plány Carbonite for Office zahrnují možnosti pro cloudové i místní zálohování, což z něj činí hybridní nástroj pro zálohování. Podporuje fyzické a virtuální servery, plus síťově připojené úložiště (NAS), síť úložišť (SAN) a externí disky. Je to solidní služba zálohování, ačkoli podpora platformy není tak dobrá jako to, co získáte s IDrive – a stojí to o něco více.

Kromě zálohování a obnovy jednotlivých souborů můžete pomocí Carbonite provést úplnou obnovu systému. Tato služba podporuje zobrazování i obnovu holých kovů. Chcete-li pro svůj server nastavit plán obnovy po havárii, musíte se podívat mimo rámec základního plánu Carbonite, který je omezen na zálohování počítače.

PlánÚložný prostorRoční nákladyPočet počítačůPočet serverů
Jádro250 GB269,99 $NeomezenýŽádný
Napájení500 GB599,99 $Neomezený1
Ultimátni500 GB999,99 $NeomezenýNeomezený

Carbonite for Office Power umožňuje zálohovat jeden server, zatímco Carbonite for Office Ultimate umožňuje zálohovat neomezené servery. Obě vám poskytují 500 GB základního úložiště a umožňují vám přidat 100 GB úložného prostoru za 99 $ ročně.

Možná, co nás na Carbonite nejvíc miluje, je to, jak mnohem jednodušší je nastavení ve srovnání s většinou ostatních možností zálohování serveru. Některé z těchto možností zálohování mohou mít nižší cenu než Carbonite, ale je také obtížnější je spravovat. Majitelé podniků, kteří chtějí rychle vytvořit plán zálohování serveru a udržet jej v chodu, aniž by museli utrácet spoustu peněz na podpůrný personál, by měli být šťastní.

Rozhraní je pro oči snadné a vás provede většinou procesem. Automatické zálohování můžete naplánovat pomocí jednoduchého plánovače a spravovat zatížení systémových prostředků nastavením plné, přírůstkové a rozdílové zálohy. Mezi další možnosti patří omezení šířky pásma, nastavení oznámení a monitorovací nástroje.

Pro zabezpečení používá Carbonite 128bitový AES k ochraně obsahu uloženého v jeho datových centrech. Pokud chcete, můžete také přepnout na soukromé šifrování a sami si udržovat kontrolu nad svými šifrovacími klíči. To znamená, že nikdo v Carbonite nebude nikdy schopen dešifrovat vaše soubory.

A konečně, Carbonite má některé z nejužitečnějších pracovníků podpory, se kterými jsme se kdy setkali, alespoň pro cloudovou záložní službu. Můžete volat, posílat e-maily nebo chatovat online s podporou sedm dní v týdnu. Carbonite také nabízí bezplatnou instalaci služeb, což znamená, že zaměstnanec Carbonite nastaví a optimalizuje zálohu vašeho serveru zdarma.

Přečtěte si více o této službě v naší recenzi Carbonite for Office. 

4. Záloha Acronis 12.5

Acronis je jedním z populárnějších nástrojů pro zálohování serverů, které jsou dnes k dispozici, protože nabízí skvělé online rozhraní a jeho použití je velmi snadné. Může to však být také trochu drahé. Základní cena předplatného je 469 $ za rok na server a musíte také zaplatit za úložiště:

 • 250 GB: 299 $ ročně
 • 500 GB: 499 $ ročně
 • 1 TB: 899 $ ročně
 • 5 TB: 4299 $ ročně

Cena 469 $ je za standardní předplatné zálohování serverů Windows a Linux. K dispozici je také pokročilý plán na 839 $. Pokud se přihlásíte na několik let dopředu, budou oba plány zlevněny.

Acronis Backup Standard i Acronis Backup Advanced nabízejí možnosti zobrazování disků a hybridní úložiště. Možnosti místního úložiště zahrnují NAS a SAN. Advanced také zahrnuje deduplikaci, podporu páskové jednotky a mnohem lepší možnosti administrace a reportování.

Acronis lze použít k zálohování fyzických a virtuálních serverů a může provádět úplnou a bezobslužnou obnovu souborů. Může se také obnovit na jiný hardware, pokud potřebujete přejít na nový server.

5. Server StorageCraft ShadowProtect SPX 

ShadowProtect SPX Server je další oblíbený, i když přichází s několika dalšími omezeními, než naše první čtyři tipy. Pro jednoho, i když mnozí najdou jeho desktopové rozhraní docela snadno použitelné pro vytvoření plánu zálohování, není to zdaleka tak snadné použití jako Carbonite nebo dokonce IDrive, CloudBerry Backup nebo Acronis.

Větší omezení spočívá v tom, že se snadno neintegruje do cloudového úložiště, což znamená, že budete potřebovat někoho, kdo má silné technické znalosti, aby vám pomohl. Výsledkem toho je, že se nejlépe používá pro místní zálohování.

Pokud však můžete tato omezení obejít a primárně potřebujete řešení na premise, ShadowProtect SPX poskytuje pěknou řadu funkcí pro zabezpečení fyzických a virtuálních serverů Windows pro zotavení po havárii.  

Mezi tyto funkce patří úplné a přírůstkové zálohování, plánování zálohování a velmi dobré monitorovací nástroje. Můžete zálohovat soubory nebo obrázek a záložní obrazy lze obnovit do počítačů s odlišným hardwarem.

ShadowProtect SPX Server má další problém, který by ho nemusel učinit vhodným pro jednotlivce nebo malé firmy, kteří potřebují zálohu serveru: náklady. Celoživotní licence vám vrátí zpět 1095 $ a jeden rok prémiové podpory stojí dalších 164 USD. Prioritní podpora však zahrnuje nepřetržitou telefonickou podporu.

6. Macrium Reflect 7

Macrium trpí některými stejnými problémy jako server ShadowProtect SPX, má méně funkcí a je méně uživatelsky přívětivý. Přestože to neusnadňuje zálohování cloudu, je stále mezi IT odděleními populární jako nástroj zálohování na místě. Může to být proto, že to stojí o dost méně než ShadowProtect SPX.

Macrium Reflect 7 Server stojí 275 USD za server za trvalou licenci. Stejně jako u StorageCraft však podpora stojí navíc, i když se rozhodnete pro standardní podporu nad prémií. První rok standardní podpory však získáte zdarma. První rok prémiové podpory zvyšuje náklady o 13 $.

Standard: Premium:
Náklady na obnovení:55 $69 dolarů
Doba odezvy:24 hodin12 hodin
24/7:NeAno
Telefonická podpora:NeAno
Vyhrazený správce případů:NeAno

Tento software lze použít k zálohování celých fyzických a virtuálních serverů do jediného komprimovaného souboru obrázku nebo souborů a složek do jediného komprimovaného archivního souboru. Praktický plánovač vám umožní naplánovat úplné a přírůstkové zálohy, kdy můžete ušetřit systémové prostředky.  

S Macrium ReDeploy můžete obnovit soubory přímo na odlišný hardware v případě poškození disků serveru nebo je čas na upgrade. Podporováno je také virtuální spouštění.

7. NovaBACKUP Server

Server NovaBACKUP vám umožňuje zálohovat lokálně i do cloudu. Mezi možnosti cloudové zálohy patří NovaStor, kterou musíte zakoupit u poskytovatele spravovaných služeb, nebo Amazon S3, které si můžete sami nastavit.

NovaBACKUP lze také integrovat do několika služeb sdílení souborů, včetně Dropbox, Google Drive a OneDrive. Tyto možnosti však nejsou skutečně navrženy pro zálohování serveru.

Samotný software lze zakoupit ročně za 200 USD nebo můžete jít s trvalou licencí za 400 USD. Pokud jdete s trvalou licencí, dostanete zahrnutou pouze roční podporu NovaCare. NovaCare zahrnuje e-mailové, chatové a telefonní kanály podpory.

Kromě toho, že se jedná o hybridní úložné řešení, NovaBACKUP podporuje zálohování založené na souborech, obrázcích, přírůstcích, úplných a vícenásobných zálohách. Podporuje také restaurování holých kovů a obnovování odlišných zařízení.  

Tento software je také schopen šifrovat data pomocí 256-AES, ať už je ukládáte lokálně nebo je odesílá do cloudu, a poskytuje nástroje pro monitorování v reálném čase..

8. Záložní server EaseUS Todo

EaseUS vyrábí některé z nejoblíbenějších nástrojů pro IT profesionály na světě, včetně vynikajícího nástroje pro obnovu dat, který jsme si zapsali v naší recenzi Průvodce obnovou dat. Jeho software pro zálohování serveru, Todo Backup Server, je také velmi dobrý.

Jednou z nejatraktivnějších věcí na serveru Todo Backup Server jsou jeho náklady. Celoživotní licence pro aktuální verzi serveru Todo Backup Server stojí 199 USD. Celoživotní licence pro aktuální a všechny budoucí verze stojí 359 $.

Todo Backup Server má bohužel některé velmi pěkné funkce, nepodporuje však jednoduché zálohování v cloudu a brání tomu, aby byl v tomto seznamu mnohem vyšší. FTP je však jednou z možností, takže můžete i nadále zálohovat na dálku, pokud máte trochu práce.

Too Backup Server poskytuje plnou zálohu systému pro Windows Server, rychlé zobrazování diskových bloků a zálohování souborů. Může také provádět přírůstkové a úplné zálohy a má pěkný plánovač zálohování. Obrázky a soubory jsou komprimovány, aby zabíraly více místa a mohou být šifrovány pomocí 256bitového AES. Můžete také vytvořit upozornění, která vás upozorní na probíhající, dokončené nebo neúspěšné procesy.

Obnovení systémů lze provést pomocí zaváděcího média a na odlišném hardwaru. Můžete obnovit celý obraz nebo provést obnovení na základě souborů.

Závěrečné myšlenky

Toto jsou naše tipy na nejlepší nástroje pro zálohování serveru. Za své peníze si Carbonite získal své místo jako nejvyšší celkový nástroj pro zálohování díky silné sadě funkcí, uživatelskému prostředí, které skutečně zjednodušuje proces zálohování a vynikající podpoře, na kterou nemusíte utrácet další peníze..

Různé nástroje se však budou líbit různým uživatelům. Karbonit a IDrive pravděpodobně osloví majitele malých a středních podniků, kteří hledají snadné použití, a další, kteří se lépe hodí pro personální oddělení IT. Uvítáme vaše dotazy a komentáře níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map