Nejlepší správce hesel pro Mac 2020

Úderem kybernetické bezpečnosti je antivirus a správce hesel. Použitím nejbezpečnějšího antivirového softwaru a jedinečných hesel na všech účtech můžete snadno bojovat s nebezpečím počítačové kriminality. Zatímco většina útoků je zaměřena na Windows, uživatelé Mac nejsou zcela jasní.


Podívali jsme se na naše výběry pro nejlepšího správce hesel a vyhodnotili jsme, jak dobře pracují s macOS, aby vybrali nejlepšího správce hesel pro Mac. Šli jsme pryč s pěti možnostmi a jednou čestnou zmínkou, z nichž každá nabízí dlouhý seznam funkcí a vynikající zabezpečení za rozumnou cenu.

Chystáme se rozvrhnout, jak jsme vybrali výběry, vysvětlíme, proč se nám líbí každá možnost, a poté uvedeme některé, které nejsou specifické pro Mac důvody, proč jsme vybrali každého správce hesel. I když se nám Dashlane nejvíc líbí pro Mac, všechny možnosti, které představujeme, fungují dobře na OS Apple. Pokud chcete více článků specifických pro Mac, podívejte se na naši nejlepší VPN pro Mac nebo nejlepší online zálohu pro Mac kousky.

Nejlepší správce hesel pro Mac 2020

Co dělá Správce hesel pro Mac nejlepší

Systém MacOS usnadnil ukládání hesel při procházení prohlížeče Safari pomocí aplikace iCloud Keychain. I když to bude naše čestná zmínka, rozsah je omezený. Ve skutečnosti Apple nepodporuje jiné operační systémy a při automatickém plnění může způsobit několik problémů.

I když hledáme nejlepšího správce hesel pro Mac, neměla by být ignorována podpora jiného operačního systému. Podívali jsme se na manažery hesel, kteří fungují dobře v systému MacOS, ale mají flexibilitu pro podporu dalších operačních systémů.

Jedním z klíčových bodů správce placeného hesla je jeho schopnost synchronizovat hesla napříč zařízeními. Zatímco systém Mac může být vaším hlavním strojem, omezení možností správce hesel pouze na produkty Apple znamená, že každý, kdo má operační systémy žijící v soužití, zůstane v chladu. To byl hlavní faktor v našem nejlepším správci hesel pro průvodce iOS.

Dále jsme se podívali na snadné použití. Účelem správců hesel je zvýšit vaši bezpečnost a zároveň usnadnit procházení internetu. Klíčovými body jsou zde jednoduché způsoby organizace úschovny a schopnost automatického vyplňování.

Použitelnost vede tenkou linii se silou. Vzhledem k tomu, že prohlížeče mají stále působivější správce hesel, je zapotřebí dalších funkcí a výkonu. Podívali jsme se na doplňky nabízené správci hesel a na to, jak dobře jsou implementovány do rozhraní. To zahrnuje věci jako 1Password’s Travel Mode a Dashlane’s dark web monitoring.

Bezpečnost je také důležitá. Správci hesel založených na prohlížeči mají často nějakou formu šifrování, ale vystavujete se většímu riziku věcí, jako je ransomware a prohlížeče únosců. Placení správci hesel nejen šifrují vaše data, ale také je propouštějí prostřednictvím stovek tisíc kol hashování.

Chcete-li se o těchto útocích dozvědět více, můžete si přečíst naše co je ransomware a co jsou průvodce únosci prohlížeče.

Nakonec jsme uvažovali o ceně. Správci hesel jsou ale levní, takže tento faktor není tak důležitý jako ostatní. Náš první výběr, Dashlane, je nejdražší možnost, a to i přesto, že vám poběží jen pár dolarů za měsíc. Zdarma plány jsou plus.

1. Nejlepší správce hesel pro Mac: Dashlane

Dashlane je naší nejlepší volbou správce hesel. Jeho bohatá sada funkcí, skvělá použitelnost a prvotřídní zabezpečení předstihují ostatní možnosti v našem seznamu. Nedávné vydání verze šesté přineslo zvýšení ceny, ale s přidáním dalších funkcí se plány stále cítí za peníze.

Existuje několik důvodů, proč se nám to líbí na Mac. Má vynikající uživatelské rozhraní, které zobrazuje vaše hesla v sestavě dlaždic s velkými ikonami. Může být provozován také v prohlížeči a dokonce obsahuje podporu pro Safari – něco, co se může pochlubit jen málo správců hesel.

nejlepší správce hesel pro mac dashlane

Zabezpečení patří mezi to nejlepší, co jsme viděli. V našem srovnání Dashlane vs. 1Password jsme zjistili, že moderní hashovací mechanismus Dashlane, šifrování na nejvyšší úrovni a neustálé sledování porušení dat znemožnily téměř nemožný přístup. Používání generátoru hesel Dashlana by rozbití jediného šifrovaného hesla trvalo miliardy let.

Přehled zabezpečení získáte pomocí ovládacího panelu zabezpečení. Dashlane vám ukáže celkové skóre všech vašich účtů a upozorní vás na slabá opakovaná hesla. Zde také můžete vidět oznámení o narušení dat.

Další důvody, proč se nám líbí Dashlane

Verze šestá přinesla zvýšení ceny, ale přinesla také spoustu nových funkcí. Dashlane nyní zahrnuje monitorování temného webu, které se prosévá přes temný web a upozorní vás, pokud se tam vaše osobní údaje objeví. Například heslo k vašemu bankovnímu účtu může být změněno dříve, než ho bude moci kdokoli použít.

Hesla můžete snadno změnit pomocí nástroje Dashlane’s Password Changer. Tento nástroj umožňuje automaticky aktualizovat vaše hesla na více účtech. Mezi seznam podporovaných webů patří Adobe, Reddit a Box (přečtěte si naši recenzi v poznámkách k boxu). To značně usnadňuje důležitou, ale zřídka dodržovanou bezpečnostní praxi.

Jednou z nových funkcí je nejméně působivá VPN s jedním bodem. I když vám pomůže obejít nebezpečí veřejné WiFi, ve srovnání s nejlepšími poskytovateli VPN je nezanedbatelná. Tento typ zabezpečení je nejlépe zvládnut pomocí nástroje jako ExpressVPN (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

I tak však postačí další funkce Dashlane, například automatické vyplňování na ploše a bezpečné ukládání souborů. K dispozici je také bezplatný plán, i když je omezen na 50 záznamů a nelze jej synchronizovat napříč zařízeními. Více se můžete dozvědět v naší recenzi Dashlane nebo vyzkoušet Premium s 30denní zárukou vrácení peněz.

2. 1Password

1Password je levný, snadno použitelný a nabitý funkcemi, díky čemuž je skvělou volbou pro Mac (i malé podniky). 1Password 7, nejnovější verze, podporuje Mac OS Sierra 10.12.6 nebo novější, ale pro starší OS OS existuje podpora již od OS X Mountain Lion 10.8.

Instalační program je dodáván s rozšířením Safari, které lze použít samostatně pro přístup k vašemu účtu. Používáte-li Firefox nebo Chrome (kterému byste měli věnovat analýzu nejbezpečnějšího prohlížeče), můžete využít 1Password X.

nejlepší správce hesel pro Mac 1password

1Password X je samostatná verze správce hesel, která pracuje výhradně ve vašem prohlížeči. Stále máte stejné zabezpečení, ale integrace do používání webu je snazší než kdykoli předtím.

1Password automaticky vyplní všechna data ve vašem trezoru, včetně hesel, kreditních karet a adres, navrhne hesla při přihlášení k novému účtu a poskytne vám snadný způsob, jak povolit dvoufaktorové ověření.

Má také integraci s iOS a Apple Watch. Z Apple Watch můžete prohlížet, upravovat a přidávat položky do svého trezoru. Můžete také TOTP klávesy pro 2FA bez vyjmutí telefonu. Více informací o těchto klávesách naleznete v našem průvodci nejlepšími aplikacemi 2FA.

Další důvody, které se nám líbí 1Password

1Password má skromný, ale dobře zaoblený prvek nastavený za rozumnou cenu, což z něj činí atraktivní volbu. Do úložiště můžete uložit libovolný počet záznamů a přistupovat k nim na jakémkoli zařízení, kde můžete nainstalovat 1 heslo nebo 1 heslo X.

Všechna vaše data jsou zálohována a synchronizována prostřednictvím cloudu. Pokud některou položku odstraníte, budete ji muset obnovit 365 dní. Ve výchozím nastavení k tomu dochází, takže můžete získat zpět všechny informace, které omylem odstraníte.

Naší oblíbenou funkcí je režim cestování. Režim cestování umožňuje odstranit ze zařízení všechna osobní data a uložit je do úložiště. Až dorazíte do cíle, můžete je obnovit jedním kliknutím.

Je tu hodně co se líbí 1 heslu, včetně jeho podpory pro vlastní pole, nepřetržitého sledování porušení pomocí HaveIBeenPwned a nejvyšší úrovně šifrování AES-256. Více se můžete dozvědět v naší recenzi 1 hesel nebo se zaregistrovat do 30denní zkušební verze zdarma.

3. LastPass

LastPass je snadno nejlepším dostupným správcem hesel. Dodává se s celou řadou funkcí, synchronizací mezi více zařízeními a podporou neomezených záznamů bez nákladů na desetník. Pro bezplatný plán existují určitá omezení, včetně nedostatku automatického doplňování aplikace, ale přesto je to skvělá volba (přečtěte si naše srovnání KeePass vs. LastPass).

LastPass je obvykle správce hesel v prohlížeči. Pomocí rozšíření, které je k dispozici pro prohlížeče Chrome, Firefox, Opera, Safari a Internet Explorer, získáte přístup k úložišti prostřednictvím webového uživatelského rozhraní. Uživatelé počítačů Mac si také mohou stáhnout stolní aplikaci, která poskytuje snadný způsob, jak se dívat skrz svůj trezor.

palubní deska lastpass

Zatímco LastPass je rozšíření založené na prohlížeči, pro použití není nutné připojení k internetu. LastPass Pocket, který je součástí všech rozšíření a nativních aplikací, vám poskytuje možnosti zálohování a offline přístup do vaultu.

Stejně jako 1Password se také integruje s Apple Watch (přečtěte si naše srovnání 1Password vs LastPass). LastPass Authenticator, který je podobný Google Authenticator, lze použít z Apple Watch. Ukáže vám časový kód, který můžete použít jako druhý faktor pro ověření.

Další důvody, které se nám líbí LastPass

I když se nám nejvíc líbí bezplatný plán od LastPass, upgrade na Premium je levný. Získáte také některé další funkce, včetně aplikace LastPass for Applications. Tato aplikace pro stolní počítače vám umožní přístup k funkcím automatického vyplňování LastPass, když nepoužíváte prohlížeč.

Dodává se také s rozšířenými možnostmi sdílení. Na bezplatném plánu můžete sdílet data úložiště s jedním uživatelem, což je omezující. Ve službě Premium můžete ve svém trezoru sdílet cokoli, včetně hesel, přihlašovacích údajů WiFi a dalších s tolika lidmi, kolik chcete.

Příjemné jsou i další funkce, jako je 1 GB bezpečného ukládání souborů, pokročilé možnosti vícefaktorové autentizace a technická podpora priorit. Tyto funkce však vypadají lépe jako součást rodinného plánu.

LastPass Families je v podstatě pět prémiových licencí za cenu dvou. Funkce, jako je sdílení souborů, fungují lépe, protože je snadné sdílet věci jako čísla sociálního zabezpečení a informace o kreditní kartě mezi členy rodiny.

Můžete se dozvědět více v naší recenzi LastPass a podívat se, jak to porovnáme s naším nejlepším výběrem v našem díle Dashlane vs. LastPass, nebo si stáhnout rozšíření zdarma a vyzkoušet si to sami.

4. Lepivé heslo

Sticky Password je snadno použitelný a funkce hustého správce hesel s velkorysou nabídkou zdarma. Vzhledem k vynikajícímu rozhraní a levné cenové relaci se však upgrade na prémii cítí jako bezhlavý.

Stejně jako většina bezplatných plánů vám Sticky Password’s nabízí neomezené úložiště položek pro jediné zařízení. V bezpečnostním oddělení to však nezmizí. Stále používáte stejné šifrování AES-256 nejvyšší úrovně, možnosti vícefaktorové autentizace a ověřování pomocí biometrie.

nejlepší správce hesel pro Mac lepkavé heslo

Aktualizace přicházejí se synchronizací na více zařízeních, což je důležité. Lepivé heslo se synchronizuje prostřednictvím cloudu do všech svých zařízení s podporou pro MacOS, Windows, Android a iOS. Můžete také synchronizovat lokálně, o čem budeme hovořit v následující části.

Sticky Password má nejlepší podporu prohlížeče, kterou jsme viděli od správce hesel. K dispozici jsou všichni obvyklí podezřelí, stejně jako temné prohlížeče jako SeaMonkey, Pale Moon a Dolphin.

Další důvody, které se nám líbí Sticky Password

Zatímco Sticky Password nabízí cloudové zálohování a synchronizaci, nemusíte je používat. Je to jeden z mála správců hesel, který vám umožňuje zálohovat data lokálně nebo synchronizovat přes WiFi. To znamená, že vaše data nikdy neopustí váš počítač, a to ani v zašifrované formě.

Můžete také synchronizovat ručně. Sticky Password podporuje export USB, takže můžete celý svůj trezor uložit na flash disk. Data na této jednotce jsou čitelná z jakékoli instance Sticky Password. Je šifrovaná, takže k ní máte přístup pouze pomocí svého hlavního hesla.

Sticky Password má roční předplatné, které je o něco dražší než LastPass, ale stále levné. Můžete si ji koupit přímo za 149,99 $, což jsme neviděli od žádného jiného správce hesel..

Část nákladů směřuje do Save the Manatee Club. Manatee je symbolem softwaru Sticky Password a Lamantine Software, takže je to příjemné gesto, že část příjmů směřuje k záchraně tohoto ohroženého druhu.

Více se můžete dozvědět v naší recenzi Sticky Password nebo si ji zdarma stáhnout. Bezplatná verze přichází s 30denní zkušební verzí Premium.

5. Strážce

Keeper se silně zaměřuje na svého obchodního správce hesel, ale jeho osobní nabídky jsou také skvělé. Aplikace pro stolní počítače může vyžadovat nějakou práci, ale mobilní aplikace patří mezi to nejlepší, co jsme kdy viděli.

Je to také levné (přečtěte si naše srovnání Dashlane vs Keeper). Keeper je přibližně stejná cena jako LastPass. Tato cena vám umožní neomezené ukládání a synchronizaci hesel, bezpečné zálohování v cloudu a neomezené bezpečné sdílení záznamů. Keeper také podporuje biometrické ověřování a může být použit výhradně ve vašem prohlížeči.

nejlepší správce hesel pro správce Mac

Atraktivnější je rodinný plán. Stejně jako LastPass nabízí pět licencí za cenu dvou. Kromě všech funkcí nabízených s individuálním plánem obsahuje plán rodiny také 10 GB bezpečného cloudového úložiště.

Na ploše máte také přístup ke KeeperFill. To vám umožní používat Keeper k automatickému vyplňování dat aplikace z vašeho počítače pomocí klávesových zkratek. I když to není tak jednoduché jako u jiných systémů s automatickým plněním, společnost Keeper spolehlivě vykonává svou práci.

Další důvody, které se nám líbí Keeper

Bez ohledu na to, zda používáte osobní nebo rodinný účet, můžete udělit nouzový přístup až pěti uživatelům. Protože Keeper může ukládat různé údaje, je důležité mít k těmto osobním informacím nouzový přístup. Časový rámec můžete nastavit, když je váš trezor odemknutý a důvěryhodní uživatelé k němu mají přístup.

Toto je jediná forma obnovení účtu. Keeper používá model nulových znalostí, což znamená, že nikdy neuvidí vaše hlavní heslo nebo data úložiště. V případě, že zapomenete své hlavní heslo, jediný způsob, jak obnovit svůj účet, je prostřednictvím nouzového přístupu.

Pokud používáte Keeper na svém mobilním zařízení, můžete použít KeeperChat. Jedná se o bezpečnou službu zasílání zpráv, která před odesláním šifruje zprávy. Má doplňky, jako je samodestrukující časovač zpráv a soukromá mediální galerie.

Přestože aplikace pro stolní počítače mohla používat nějakou práci, Keeper je přesto výborným správcem hesel. Další informace naleznete v naší recenzi Keeper nebo si stáhněte bezplatnou zkušební verzi, která nevyžaduje kreditní kartu.

Čestné uznání: iCloud Keychain

Pokud používáte výhradně produkty Apple, iCloud Keychain je bezplatný a snadno použitelný správce hesel, který je ve výchozím nastavení nastaven. Používá službu cloudového úložiště Apple, iCloud, k zálohování vašich hesel, což je funkce, kterou můžete během instalace vypnout (přečtěte si naši recenzi na tuto službu iCloud).

Keychain může ukládat hesla, přihlašovací údaje WiFi, informace o kreditní kartě a další. Vývojáři pro MacOS mohou také psát podporu pro Keychain do svých aplikací. To znamená, že jej můžete použít k přihlášení do desktopových aplikací.

Keychain funguje pouze na systémech Apple a s jiným softwarem Apple, což znamená, že budete muset používat Safari. Kromě toho import hesel od jiného správce nebo jejich export pro použití s ​​jiným manažerem pravděpodobně způsobí bolesti hlavy.

Mimo „ekosystém Apple“ neexistuje funkce. K přihlášení se také používá vaše Apple ID, což znamená, že Apple má na svých serverech uloženo vaše uživatelské jméno a heslo. ElcomSoft, ruský forenzní softwarový vývojář, byl schopen přistupovat a dešifrovat data Keychain za určitých podmínek pomocí Phone Breaker 7.0.

Toto porušení se týkalo beta verzí iOS 11 a macOS High Sierra a v té době generální ředitel společnosti ElcomSoft Vladimir Katalov uvedl, že nejde o zneužití zranitelnosti a Apple nemůže nic opravit. ElcomSoft nepronikne vadným bezpečnostním systémem, pouze pomocí techniky, která by byla použitelná na jakýkoli systém jeho struktury.

Keychain se tak stává obětí stejné inferentní chyby jako ostatní správci hesel v prohlížeči, jako je ten, který nabízí Chrome. Je dobré mít pro správu jedinečných hesel napříč vašimi účty, ale další funkce a další zabezpečení získáte více funkcí a lepší zabezpečení.

Závěrečné myšlenky

Přestože Apple usnadňuje používání Keychainu na vašich zařízeních, nepřichází s funkcemi nebo zabezpečením správce hesel. Stejně tak postrádá funkčnost, kterou je možné použít ve více operačních systémech a prohlížeči.

Naše první volba pro Mac je Dashlane pro jeho velké množství funkcí a vynikající zabezpečení. Dodává se však s robustní cenovkou, která však může učinit jinou možnost, například 1Password, přitažlivější.

Jaký správce hesel používáte v systému Mac? Dejte nám vědět v komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map