Nejlepší služby Cloud-to-Cloud Management 2020

Migrace souborů cloudového úložiště z jednoho poskytovatele na druhého nemusí být tak zdlouhavá, jak byste si mohli představit. Díky našim výběrům nejlepších služeb pro přenos dat v cloudu – známých také jako cloud-to-cloud management – které vás za okamžik položíme, se rozhodnete pro mnohem jednodušší rozhodnutí při výběru cloudu.


To je také dobrá zpráva, protože z nástrojů typu all-in-one, jako jsou ty, které jsou podrobně popsány v našem nejlepším průvodci cloudovým úložištěm služeb vytvořených pomocí cloudových platforem IaaS, jako je Amazon S3, dnes není dostatek možností pro hostování souborů online. Cloudové rozhodnutí, které se jednoho dne jeví jako chytré, nemusí vypadat tak skvěle později, když se začnou hrát nové alternativy Dropboxu a nekompetitivní služby se vykloní.

Pomocí nástroje cloudové migrace můžete zvýšit sílu své vlastní konzumerismu, protože vám nic nebrání rychle přenést vaše soubory – a peníze – do jiné služby..

Pro profesionály v oblasti IT, kteří se zabývají migrací dat své firmy a úsilím o zálohování webových aplikací, jsou nástroje pro přenos dat v cloudu také způsobem, jak omezit šanci na chyby, a zajistit, aby žádný soubor nebo složka nezmeškála..

Možnosti pro nástroje pro přenos dat jsou bohužel v době psaní tohoto článku bohužel tenké. Po pravdě řečeno, je tu jen jeden, o kterém jsme spokojeni, že můžeme říkat opravdu dobře, a to je náš nejlepší výběr: Multcloud. Než se dostaneme k tomu, proč se nám Multcloud konkrétně líbí jako nejlepší nástroj pro přenos cloudového úložiště, pojďme mluvit o tom, jaká kritéria jsme hledali při sestavování tohoto článku..

Co dělá nejlepší cloudovou službu přenosu dat?

Existuje několik různých přístupů k softwaru pro přenos cloudových dat tam, většina na webu. Některé nástroje, včetně tří výběrů níže, jsou určeny pouze pro hromadný přenos, užitečné pro jednorázovou migraci dat. Ostatní, jak jsme již zmínili, lze také použít k vytvoření automatických vztahů mezi soubory v cloudu, což znamená jednosměrnou nebo obousměrnou synchronizaci souborů.

S ohledem na to bylo jedním z našich úvah při sestavování tohoto článku řada možností přenosu souborů. To je velký důvod, proč se nám MultCloud opravdu líbí, což všechno dokáže všechno. Každý jiný nástroj, který jsme vyhodnotili, je ve srovnání omezený.

Zvažovali jsme také počet podporovaných služeb. Koneckonců, jinak schopný nástroj pro přenos dat vám nebude k ničemu, pokud nepodporuje možnosti cloudového úložiště, které potřebujete. Také podporovány jsou protokoly, jako jsou WebDAV a FTP / SFTP, protože tyto protokoly pro vás znamenají více možností, včetně přesunu dat z on-premise serveru na cloud server

Hodnota byla také zvážena při hodnocení služeb cloudového přenosu dat. Drahé nástroje umožňují přechod od předražené možnosti úložiště, jako je Dropbox Professional, k mnohem méně přitažlivému řešení, ať už jste domácí nebo firemní uživatelé. Hodnota je bohužel na tomto trhu obzvláště slabou stránkou, a to dokonce dokonce více než funkce.

Nakonec jsme se podívali na rychlost přenosu dat. Konec konců nikdo nechce čekat. V této poznámce je čas utíkat o naší metodice a dostat se k výběry.

1. MultCloud

Multcloud lze použít k přenosu jednotlivých souborů z jedné cloudové služby do druhé nebo k provádění hromadných přenosů souborů. Navíc lze použít k nastavení synchronizačních vztahů, což znamená, že jak se soubory přidávají nebo upravují na jedné cloudové jednotce, tyto dodatky a úpravy se přenášejí na druhou.

Jednosměrná synchronizace vám umožňuje zálohovat vaše služby, například replikovat soubory uložené na Disku Google na Amazonu S3. Pro ty, kteří k vytváření obsahu používají Dokumenty Google, může nastavení zálohy souborů zmírnit velké starosti (přečtěte si naši recenzi na Disku Google).

Disk GoogleDropboxDropbox podnikáníEgnyte Connect
OneDriveOneDrive pro podnikáníAmazonská jednotkaAmazon S3
KrabicepCloudMediaFireJízda
HubicSugarSyncHiDriveBackblaze B2
CloudMeOwnCloudMEGAYandex.Disk

MultCloud nemá všechny služby cloudového úložiště, které bychom mohli chtít. S více než 30 možnostmi však existuje mnoho možností. K dispozici jsou výběry hlavního proudu, jako jsou Dropbox, Google Drive a OneDrive, spolu s oblíbenými firmami Box a Egnyte Connect (přečtěte si naši recenzi v Egnyte Connect, abyste zjistili, proč si myslíme, že je lepší z obou).

V pCloud a MEGA jsou zastoupeny také dvě z nejlepších cloudových služeb s nulovými znalostmi. Z nejlepších nástrojů IaaS jsou přímo podporovány pouze Amazon S3 a Backblaze B2. WebDAV, FTP a SFTP jsou však k dispozici, což možnosti velmi otevírá, něco, čeho se více dotkneme v naší recenzi MultCloud.

Další důvody, proč se nám MultCloud líbí

Náklady na služby s MultCloud jsou více než rozumné – pouhých 7,99 $ za měsíc nebo 69,99 $ za rok. K dispozici je také omezená bezplatná verze, i když přichází s 2TB měsíčním limitem na přenosy dat a běží pomaleji, než kdybyste platili.

Pokud jde o tento poslední bod, předplacená služba s MultCloud znamená pěkné přenosy díky schopnosti běžet až 10 vláken pro přenos dat současně. Na převody také neexistuje žádná omezení.

2. CloudHQ

CloudHQ poskytuje podobný účel jako MultCloud. Největší rozdíl je v tom, že CloudHQ lze použít pouze pro synchronizaci typu cloud-to-cloud. Neexistuje žádná možnost pro jednorázové přenosy, takže pokud potřebujete migraci dat, musíte zvážit některou z dalších čtyř možností v tomto souhrnu..

Jak si můžete přečíst v naší recenzi CloudHQ, služba vám také nedovolí sdílet ani zobrazit náhled souborů. Přestože shledáváme, že to může být nepříjemnost, sdílení a prohlížení souborů lze provádět pomocí jiných nástrojů, přičemž Otixo je slušnou volbou pro správu více cloudů (přečtěte si naši recenzi Otixo).

Pro jednoduché jednosměrné nebo obousměrné synchronizace funguje CloudHQ skvěle, i když považujeme MultCloud za celkově lepší nástroj. Snadno se používá a podporuje širokou škálu cloudových služeb.

Mezi ně patří standardní možnosti cloudového úložiště, o nichž většina lidí ví, například velké tři. pCloud není podporován, ale připojení WebDAV je, které pCloud také podporuje (přečtěte si naši recenzi pCloud).

Disk GoogleDropboxDropbox podnikáníEgnyte Connect
OneDriveOneDrive pro podnikáníAmazonská jednotkaAmazon S3
KrabicepCloudMediaFireJízda
HubicSugarSyncHiDriveBackblaze B2
CloudMeOwnCloudMEGAYandex.Disk

Najdete zde také mnoho dalších podporovaných webových nástrojů, včetně Evernote a OneNote, což považujeme za dvě nejlepší aplikace pro psaní poznámek.

Další důvody, které se nám líbí CloudHQ

Celá uživatelská zkušenost je s CloudHQ efektivní a jednoduchá, i když část této jednoduchosti je výsledkem omezených funkcí. Většina uživatelů, dokonce i nováčků, by neměla mít problémy s nastavením svých synchronizačních operací během několika minut, ať už jde o synchronizaci pouze několika složek nebo celých cloudových jednotek.

Náklady na CloudHQ nejsou nijak neskutečné, ale pokud si myslíte, že to bude levnější než MultCloud, protože to dělá méně, tak si myslíte špatně. Osobní plán CloudHQ stojí kolem 20 $ měsíčně. K dispozici je také obchodní plán až pro tři uživatele a 50 $ měsíčně. Další uživatelé stojí navíc.

3. CloudFuze

CloudFuze poskytuje cloudovou migraci z jedné služby na druhou. Bohužel neexistuje možnost pro probíhající synchronizaci souborů. Skutečnost, že se CloudFuze řadí na třetí místo na tomto seznamu, abych byl upřímný, souvisí většinou s tím, že ani náš čtvrtý a pátý výběr není drahší a jejich zavedení je dražší..

Pro ty, kteří potřebují profesionální nástroj pro migraci dat, je webová zkušenost poskytovaná CloudFuze efektivní a migrace probíhá rychle.

CloudFuze také podporuje celou řadu služeb s celkem 30. To zahrnuje osobní cloudové nástroje, účty více uživatelů a podnikové cloudové nástroje. Cloudové služby poznámek jsou Disk Google, Dropbox, OneDrive, Box a Egnyte Connect.

Existují také některé méně než sterilní inkluze. Pak zase mnoho cloudových úložišť křičí „migrovat“ hlasitěji než Yandex Disk s nedostatkem zabezpečení (přečtěte si naši recenzi na disku Yandex Disk). SugarSync a Amazon Drive jsou také zahrnuty.

Podporovány jsou také Amazon S3 a Wasabi, dvě z nejlepších služeb IaaS, stejně jako WebDAV. FTP a SFTP však nejsou, takže budete muset zvážit další možnosti migrace serveru.

Další důvody, které se nám líbí CloudFuze

Tato cena CloudFuze nevypadá jako výhodná smlouva, ale je to lepší řešení než Cloudsfer nebo Mover.io. Proto tomu říkáme „plus“, i když to není moc přesvědčivé.

K dispozici jsou tři předplatné: Basic, Standard a Advanced. CloudFuze Basic stojí 9,99 $ měsíčně za 50 GB přenosu dat. Místo toho se můžete zaregistrovat ročně, a to za 99 $. CloudFuze Standard vám dává 100 GB přenosové šířky pásma každý měsíc za dvojnásobek nákladů, zatímco Advanced plán má 200 GB limit měsíčně za 3,5krát více peněz.

Kupodivu CloudFuze nemá možnost převést více než 200 GB. Pokud se chcete ještě více pohnout, měli byste místo toho zvážit jeden z našich dalších dvou tipů.

4. Cloudsfer

Cloudsfer nepodporuje tolik cloudových služeb ve srovnání s ostatními možnostmi v tomto článku, ale 20 jsou všechny populární tipy. Společnost prohlašuje, že je schopna zvládnout jakoukoli velikost migrace a má 16 let zkušeností s bankovnictvím.

Webová aplikace používaná ke správě migrací funguje dostatečně dobře a můžete naplánovat migrace, spustit filtry souborů a generovat sestavy pro správu věcí. Podporovány jsou také migrace mezi více uživateli a delta, takže je toho hodně co se líbí.

Naše největší stížnost je stejná jako u každé cloudové migrační služby, kterou jsme testovali kromě MultCloud: nedostatek možností přenosu souborů. V tomto případě, jako je CloudFuze a Mover.io, nám chybí synchronizace typu cloud-to-cloud, která nám třese hlavou.

U podporovaných služeb úložiště najdete podporované Amazon S3, Backblaze B2 a Microsoft Azure, což znamená, že existuje více možností IaaS než s CloudFuze. Možnosti jsou také WebDAV a FTP / SFTP.

Velká jména Dropbox, Google Drive a OneDrive jsou tam, ale překvapivě, Egnyte Connect není. Box, Amazon Drive a MEGA doplňují seznam rozpoznatelných jmen.

Jako připojení najdete také několik služeb sociálních médií, jako jsou Facebook, Instagram a Flickr.

Další důvody, které se nám líbí Cloudsfer

Spíše než pevná cena, Cloudsfer poplatky za gigabajt. Existuje však minimální poplatek za 8 GB, což je v osobním plánu Cloudsfer. Cena za 8 GB je 6 $, což vyjde na 0,70 $ za gigabajt. K dispozici je také obchodní plán Cloudsfer s minimálním převodem 25 USD za 20 GB.

Pro oba plány můžete převést více, pokud potřebujete a čím více se pohybujete, tím lepší budou vaše sazby. S aplikací Cloudsfer Personal máte maximální limit 200 GB za 110 USD, což snižuje sazbu na 0,55 $ za gigabajt. S Cloudsfer Business můžete převést až 1 000 GB za 770 $ nebo 0,75 $ za gigabajt.

Ani míra nenaznačuje hodnotu žádným úsekem představivosti, ale existuje přinejmenším možnost převést více než 200 GB, na které jste v cloudu omezeni. Také sazby jsou mnohem lepší než náš pátý a konečný výběr, Mover.io.

Kromě možnosti předplatného můžete také kontaktovat Cloudsfer pro vlastní plán. Pro firmy, které potřebují pomoc se správou migrací, je to služba, kterou je společnost ochotna za cenu poskytnout.

5. Mover.io

Mover.IO byl jedním z prvních vstupů na trh cloudové migrace, a proto zůstává populární. Pokud však jde o funkce, jako každá jiná služba přenosu dat, nejedná se o MultCloud.

Také to stojí 20 $ na uživatele za měsíc a to přichází s pouze 20 GB přenosové šířky pásma. Každý další gigabajt nad tuto cenu a další dolar. To znamená, že přenos 1 TB dat by vás vrátil zpět kolem 1 000 $.

V tuto chvíli se asi zajímá, proč jsme se obtěžovali zařadit Movera na tento seznam. Abych byl upřímný, potřebovali jsme pět služeb, i když nakonec můžeme pouze srdečně doporučit jednu.

Nepřekonatelné náklady stranou, Mover.io celkově poskytuje dobrý uživatelský zážitek se silným zabezpečením pro ochranu vašich souborů, včetně šifrování end-to-end. Podporovány jsou jak cloudové služby, tak i místní servery. Mezi jména patří Egnyte Connect, OneDrive, Disk Google, Dropbox, Box a dokonce i naše oblíbená cloudová služba IaaS, cloudové cloudové soubory.

Další důvody, které se nám líbí Mover.io

No, má to super .io doménové jméno.

Závěrečné myšlenky

Nesnášíme zklamání, ale pokud jde o migraci a synchronizaci dat typu cloud-to-cloud, existuje jen několik málo možností. Schopnosti provádět jednorázové hromadné přenosy dat a synchronizaci typu cloud-to-cloud a vše spouštět současně s deseti vlákny pro přenos souborů umožňují MultCloud vyniknout z davu..

Ostatní čtyři služby jsou omezené a v případě CloudFuze, Cloudsfer a Mover.io předražené. Ve skutečnosti má Multcloud také dostatek prostoru pro zlepšení. Tato vylepšení však pravděpodobně budou dlouhá, pokud soutěž nevystoupí.

Samozřejmě jsme vždy otevřeni jiným názorům a rádi bychom slyšeli o všech nástrojích, které jsme mohli vynechat. Podělte se o své myšlenky na přenosy dat typu cloud-cloud níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map