Nejlepší online zálohování pro více počítačů 2020

Máte vytřídenou domácí zálohu, ale nyní je zapojen další počítač nebo více počítačů. Počítače jsou levné a můžete je naplnit smysluplnými daty, která nechcete ztratit v mžiku, takže musíte vědět, jak nejlépe zálohovat více disků do cloudu.


Dalo by se koupit samostatné online předplatné. Backblaze, pouhých 5 USD za počítač, je cenově dostupný způsob, jak to udělat, ale pro snazší správu funguje nejlépe jedno předplatné. V této příručce vypíšeme možnosti nejlepšího online zálohování pro více počítačů.

Více počítačů znamená, že může selhat více pevných disků a vzít s nimi svá data. Pokud používáte SSD, můžete si myslet, že jste v bezpečí. Je pravda, že jejich míra selhání je menší než jedno procento, ale jsou náchylné k chybám v údajích. Je lepší spoléhat se na cloud i na místní zálohu. To je stejně pravidlo 3-2-1. Pokud dáváte přednost zálohování NAS, přečtěte si tento článek.

Nejprve se podívejme, jaká kritéria nám pomohla vybrat náš výběr z nejlepších online záloh. Pokud místo toho hledáte úložiště (přečtěte si zde o rozdílu), podívejte se do našeho srovnávacího seznamu cloudových úložišť a zjistěte, co je v nabídce..

Nejlepší online zálohování pro více počítačů 2020

Co dělá nejlepší online zálohu pro více počítačů

Plány, které zahrnují více počítačů, jsou nutností s důrazem na neomezené množství počítačů. Uvidíme, že získáte levné množství záložního prostoru pro levné. Záložní služby mají různé počty plánů. Čím více mají, tím lepší může být váš výběr. Je dobré, pokud má služba bezplatný plán nebo zkušební verzi. Rodinné plány zálohování jsou ideální.

Budeme mít na paměti bezpečnost, protože vaše data jsou v bezpečí v cloudu prvořadá. Zabezpečení datového centra je stejně důležité jako šifrování, které služba používá. Rádi bychom viděli šifrování s nulovými znalostmi, protože to znamená, že nikdo, kromě vás, se nebude moci dívat na vaše data. Dvoufázová autentizace je samozřejmostí.

Používání online zálohování by nemělo vyžadovat, abyste zavolali rezidentní IT génius. Nejlepší je, pokud jsou služby snadno použitelné. Zálohování podle typu souboru a přímého a intuitivního klienta jsou funkce, které k tomu přispívají.

Dokončení zálohování obvykle vyžaduje dlouhou dobu, ale díky stabilnímu a rychlému připojení je méně bolestivé. To samozřejmě nezávisí pouze na infrastruktuře služby, ale také na tom, jak blízko jste jejím serverům..

1. Nejlepší online zálohování pro více počítačů: IDrive

IDrive dělá svůj domov v údolí San Fernando. Společnost začala fungovat v roce 1995 a její zkušenosti ukazují. Získalo místo v našem nejlepším online srovnávacím seznamu záloh.

Neomezené zálohování zařízení je charakteristickým znakem předplatného IDrive, včetně počítačů i externích pevných disků (pokud se zaměřujete na jednotky, podívejte se na naši nejlepší online zálohu pro externí HD článek). Pro rodiny jsou vhodné dva plány: osobní plány 2TB a 5TB. Plán 2TB vás vrátí o něco více než 50 USD ročně (bez měsíčního předplatného), zatímco plán 5TB bude stát zhruba 75 USD.

Navíc získáte 2TB nebo 5TB (v závislosti na plánu) synchronizačního prostoru, který činí 4 TB nebo 10 TB skutečného prostoru. Pokud se rozhodnete zaplatit dva roky předem, získáte další slevu. Pro otestování služby nabízí IDrive bezplatný plán s 5 GB záložního prostoru.

IDrive šifruje vaše data pomocí 256bitového algoritmu AES při přenosu a v klidu. Pokud chcete soukromé šifrování, musíte jej před provedením první zálohy povolit. Jinak si IDrive ponechá klíč pro dešifrování vašich dat.

Je překvapující, že IDrive nenabízí kromě těchto jemných bezpečnostních funkcí dvoufázové ověření. Protože vám není k dispozici ochrana, pokud někdo ukradne vaše heslo, musíte se ujistit, že je silné.

Datová centra IDrive sídlí v USA. Jsou schopna odolat katastrofám, jako jsou zemětřesení, povodně a požáry. Alarmy, sledovací a pohybové senzory chrání vaše data před posádkami, jako je Ocean 11.

Protože IDrive nenabízí neomezené zálohování, je s ním obtížnější pracovat. Musíte vybrat a vybrat, které soubory chcete zálohovat na základě umístění, protože nebudete moci zálohovat podle typu souboru. Navíc má IDrive spoustu možností nastavení, takže si na to budete muset zvyknout. Po zvážení všech věcí by to nemělo být pro většinu lidí velkou bolestí hlavy.

Další důvody, které se nám líbí Jezdím

IDrive se nemůže chlubit svou rychlostí. Počáteční nahrávání trvá chvíli, ale následující jsou mnohem rychlejší díky zálohování na úrovni bloku. Kromě toho existuje bezplatná kurýrní služba, která může pomoci nazvaná IDrive Express. Můžete si také stáhnout své stahování.

Zálohujte neomezené počítače za levné pomocí IDrive. Poskytuje vám dobré zabezpečení a soukromé šifrování. Chybí dvoufaktorové ověření a uživatelské prostředí může být snazší, ale stále neodstraní mnoho z celkové kvality služby. Pokud se chcete dozvědět více o funkcích IDrive, přečtěte si naši recenzi IDrive.

2. SpiderOak ONE

Pokud chcete, aby vaše soubory byly bezpečné a soukromé, a zároveň aby ​​bylo možné zálohovat neomezené množství počítačů, SpiderOak ONE je služba, kterou potřebujete. Není to však všechno dobré zprávy, protože služba je drahá.

První plán nabízí pouhých 150 GB za 5 $ měsíčně a další nabízí 400 GB za 9 $ měsíčně. Tito dva nenabízejí velkou hodnotu, ale plán 2TB za 12 $ měsíčně (129 $ za rok) je solidní obchod. Službu můžete vyzkoušet pomocí 21denní bezplatné zkušební verze, než se rozhodnete přihlásit se k odběru.

Zabezpečení je pro SpiderOak ONE nejdůležitější funkcí. Výchozí je soukromé šifrování. Úroveň šifrování je 256bitová AES a soubory jsou při přenosu šifrovány pomocí SSL. Pokud hackeři ukradnou vaše heslo, je k dispozici dvoufaktorové ověření, i když v tuto chvíli pouze pro starší zákazníky (SpiderOak zřejmě provádí nějakou aktualizaci).

SpiderOak neuchovává metadata vašich souborů v centrální databázi. Místo toho se o to stará místní databáze v počítači.

Silné zabezpečení chrání vaše soubory, ale SpiderOak ONE nepřijímá laxní přístup k datovým centrům. Jsou schopni odolat virtuálním a fyzickým útokům. Ani přírodní katastrofy nejsou problémem.

Většina desktopových klientů se cítí zastaralá a neohrabaná, protože se zaměřují na obslužnost a to platí i pro SpiderOak. Webové rozhraní je podobné desktopovému klientovi. S tímto plánem nemůžete vzdáleně změnit plán zálohování a nebudete moci vidět aktivitu svého účtu, protože neexistuje žádná karta Domovská stránka. Aplikace smartphonu má omezenou funkčnost, ale snadno se používá.

Další důvody, které se nám líbí SpiderOak ONE

SpiderOak má dobrou infrastrukturu, která mu pomáhá dosahovat dobrých rychlostí – asi 1 GB za hodinu, podle zákazníků. Vzhledem k dalším službám je to v pořádku a naše testy potvrdily nárok.

Počáteční záloha bude trvat alespoň několik dní. Zálohování na úrovni bloku poté pomůže a vše by mělo být plynulejší. Přečtěte si více o službě v naší recenzi SpiderOak ONE.

3. Zoolz Home

Zoolz je společnost se sídlem v U.K., která začala v roce 2010. Dříve používala pouze chladírenské sklady (založené na Amazonském ledovci), ale nyní také horké úložiště. Zoolz Home můžete použít k zálohování několika počítačů.

Plán Family poskytuje 1 TB záložního prostoru pro pět uživatelů a pět počítačů. Bude vás to stát 39,95 $ ročně. Plán Heavy umožňuje zálohovat stejný počet počítačů pro stejný počet uživatelů, ale poskytuje vám 4 TB záložního prostoru. Za použití tohoto plánu budete muset zaplatit 99,95 $ ročně.

Zoolz je služba s nulovými znalostmi, takže si můžete být jisti, že nikdo nebude číst vaše soubory kvůli soukromému šifrování. Úroveň šifrování je AES-256, což je v souladu s jinými kvalitními službami. Šifrování vám nepomůže proti ukradeným heslům, ale dvoufaktorové ověření, které poskytuje Zoolz, bude.

Recenze Zoolz

Když zálohujete soubory, Zoolz obdrží jejich jména, stejně jako jména adresářů, v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů. Zoolz také zaznamenává vaši IP adresu a další osobní údaje. Zoolz uvádí, že tyto informace používá pro podpůrné služby, což je přiměřené.

Desktopový klient Zoolz, nazvaný Zoolz Intelligent, je k dispozici pro Windows a Mac. Proces zálohování je z větší části přímý. Budete muset „inteligentní výběr“ nebo ručně vybrat obsah, který chcete zálohovat, a proto je složitější než služby jako Carbonite nebo CrashPlan..

K dispozici je výkonný webový klient, který vám pomůže spravovat váš účet. Na domovské stránce se zobrazí informace o aktivních uživatelích a serverech, o tom, kolik horkého a studeného úložiště jste použili, a další obecné statistiky.

Zálohu můžete otevřít v telefonu pomocí aplikace pro Android nebo iOS. Aplikace je atraktivní a univerzální. Umožní vám zálohovat soubory (dokumenty, videa, kontakty atd.) Z telefonu.

Další důvody, které se nám líbí Zoolz Home

Služba se integruje do Amazonu S3 a pomáhá tak dosahovat dobrých rychlostí. Má servery v USA, Velké Británii a Austrálii. Zálohování souborů používá algoritmy přenosu na úrovni bloků. Chcete-li zobrazit další podrobnosti o výkonu služby, přečtěte si recenze Zoolz Home.

4. Acronis True Image 2018

Acronis True Image 2018 je nejnovějším vydáním Acronis, které je v podnikání od roku 2003. Tak dlouhý rekord přináší dobré zkušenosti a ukazuje se ve svém produktu.

Můžete si zakoupit doživotní plán, ale má několik upozornění, takže vám doporučujeme získat měsíční tarif. Předplatné Advanced a Premium omezuje počet počítačů, které můžete zálohovat, na pět.

Pokročilé náklady 4,16 $ měsíčně (nebo 49,99 $ ročně) za 250 GB. Prémiová vás bude stát 8,33 $ měsíčně (99,99 $ ročně) za 1 TB. Pokud zaplatíte za zvětšení velikosti úložiště, dostanete ji za sníženou cenu. To platí také pro počet počítačů (až pět).

Acronis používá 256bitovou úroveň šifrování AES. TLS / SSL chrání vaše data v přenosu. K dispozici je také nová funkce Acronis nazvaná Acronis Active Protection, která vám pomůže před útoky ransomware. Pokud se to nezdaří, můžete se při načítání souborů spolehnout na vytváření verzí. Neexistuje žádná dvoufaktorová autentizace.

Soubory můžete před odesláním na servery Acronis zašifrovat. Tento proces vyžaduje, abyste zadali heslo, které znáte pouze vy. Soubory zůstanou šifrovány v cloudu, dokud je nešifrujete. Díky tomu je aplikace Acronis True Image nulová.

Acronis ukládá data na více serverech ve svých datových centrech. Používají biometrické skenování, klíčové karty, hlídky a monitorování k zajištění bezpečnosti vašich souborů. Přírodní katastrofy a požáry jsou věci, které si nemusíte dělat starosti, protože infrastruktura je vůči nim odolná.

Desktop klient se snadno naviguje, ale text by měl být větší. Acronis vám dává možnost zálohovat vše, nikoli vybrat konkrétní soubory. To zabírá více místa, ale usnadňuje vytváření plánu zálohování. Pokud se rozhodnete tak učinit, můžete vyloučit soubory, které nechcete zálohovat. Oznámení jsou užitečná a budou vás průběžně aktualizovat.

Pomocí online řídicího panelu můžete provádět ruční zálohy a obnovit soubory. Díky tomu je užitečné pro vzdálenou správu. Online rozhraní je přehledné a nebude vás zaměňovat.

Další důvody, které se nám líbí Acronis True Image 2018

Na rozdíl od většiny služeb je Acronis rychlý pro počáteční zálohy. To je jeden z důvodů, proč zavřít oči nad jeho vysokou cenu. Zálohování složky 1 GB trvalo pouze 15 minut.

Pokud potřebujete omezit šířku pásma, máte možnost škrticí klapky nebo můžete přepínat mezi „optimální“ a „maximální“ rychlostí. Naše testy použily optimální, ale maximum pravděpodobně dosáhne vyšších rychlostí. Pokud chcete vidět tabulku rychlostí a další funkce, přečtěte si naši recenzi Acronis True Image 2018.

5. ElephantDrive

ElephantDrive je platforma pro zálohování, synchronizaci a sdílení souborů, která poskytuje dobrou funkčnost. V roce 2007 začala nabízet cloudovou zálohu.

Pomocí bezplatného plánu můžete zálohovat 2 GB dat až na třech zařízeních. Není to moc, ale umožní vám to vyzkoušet službu. Za 9,95 $ měsíčně můžete zvýšit počet zařízení na 10 a množství záložního prostoru na 1 TB. Pokud potřebujete více, můžete se vždy ucházet o obchodní plán, který vám poskytuje 2,5 TB pro 25 zařízení. Bude vás to stát 39,95 $ měsíčně.

ElepthanDrive šifruje vaše soubory pomocí šifrování AES-256 bitů, než opustí zařízení. 128bitový protokol SSL je chrání během přenosu. Ve výchozím nastavení si ElephantDrive zachovává klíč pro dešifrování souborů. Pokud chcete šifrování s nulovou znalostí, můžete si nastavit vlastní soukromý klíč. Můžete dokonce zrušit šifrování a urychlit tak zálohování. To samozřejmě nedoporučujeme.

Neexistuje žádné dvoufaktorové ověření, takže se ujistěte, že je vaše heslo silné. ElephantDrive ukládá spoustu vašich informací, včetně vašeho hesla, a to je znepokojivé. Než se rozhodnete tuto službu používat, přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.

Zálohování souborů pomocí programu ElephantDrive je snadné, protože soubory můžete jednoduše přetáhnout do složky, kterou vytvoří, a pak počkat, až bude nahrávání dokončeno. Zvláštní je, že můžete zálohovat složky pomocí klientského počítače, ale nemůžete je obnovit. Budete muset použít webové rozhraní.

Webové rozhraní je čisté. Je snadné najít typická nastavení, ale existují složité možnosti, které vás uspokojí, pokud jste technik. Služba je vhodná pro ty, kteří chtějí nastavit zálohu a zapomenout. Obnovení je matoucí, protože musíte použít možnost „stahování“, protože možnost „obnovení“ nefunguje.

Mobilní aplikace bude zálohovat fotky a kontakty z vašeho telefonu, ale to je vše. Kromě toho můžete přistupovat k fotografiím, zvukovým a video souborům, které jste uložili online.

Další důvody, které se nám líbí ElephantDrive

ElephantDrive je jednou z nejrychlejších zálohovacích služeb. Co mu však chybí, je způsob, jak sledovat váš přenos. Pokud dojde k potížím s nahráváním, nebudete moci vidět, co se děje. Existuje způsob, jak omezit využití šířky pásma, kterou ElephantDrive používá, pokud záloha narušuje systémové prostředky.

Recenze ElephantDrive

Líbí se nám, že služba poskytuje vysoké rychlosti spolu s přímým procesem zálohování, ale hodnota by mohla být lepší. Pochybná politika a chyby dělají to ještě méně přitažlivé. Pokud se chcete dozvědět více o ElephantDrive (zejména o jeho soukromí a chybách), přečtěte si naši recenzi ElephantDrive.

Závěrečné myšlenky

Online zálohování pro více počítačů je snadné. Najít dobrou zálohu není. První překážkou je cena, protože zálohujete více zařízení. Náš nejlepší výběr, IDrive, vám dává dobrou hodnotu, spolu s dobrým zabezpečením, soukromým šifrováním a možností zálohování neomezených zařízení. Pokud chcete něco jiného, ​​podívejte se na další služby v seznamu.

Souhlasíte s našimi možnostmi? Používáte k zálohování domácích počítačů něco jiného? Něco mnohem lepšího? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map