Nejlepší online zálohování pro neziskové organizace a nevládní organizace 2020: zálohování pro lepší svět

Všichni víme, že je dobré pomáhat našemu bližnímu, ale ne vždy se dohodneme na nejlepším způsobu, jak toho dosáhnout. Je to obtížné na individuální úrovni. Naštěstí existují neziskové organizace, které nám pomáhají poskytovat, včetně více než 1,5 milionu takových organizací v USA. V tomto průvodci Cloudwards.net uděláme svou část, abychom jim pomohli spravovat režijní náklady a v případě potřeby věnovali další prostředky kontrolou nejlepší online zálohy. služby pro neziskové organizace.


Takové organizace pracují se spoustou peněz a jednotlivců a obvykle je musí sledovat. To se rovná nevýslovným terabajtům dat, které je třeba chránit. Zachování všech těchto dat na pevném disku se může zdát snadné, ale nejedná se o nejbezpečnější možnost. Pevné disky mohou havarovat nebo selhávat, nemluvě o povodních, požárech a jiných katastrofách, které mohou vést k poškození. SSD jsou odolnější vůči poruchám, ale náchylnější k chybám.

Proto doporučujeme použít cloudovou zálohu. Než se dostaneme k našim výběrům z nejlepších online zálohovacích služeb, podívejme se na kritéria, která jsme použili.

Nejlepší online zálohování pro neziskové organizace 2020

Co dělá nejlepší online zálohu pro neziskové organizace a nevládní organizace

Protože neziskové organizace a nevládní organizace jsou obvykle vázány na hotovost, naše první kritéria budou mít hodnotu. Uvidíme, že můžete zálohovat terabajty dat za málo peněz. Čím více plánů služba nabízí, tím lepší je její flexibilita a co dostanete za cenu. Preferujeme také služby, které nabízejí slevy pro neziskové organizace a nevládní organizace.

Práce v těchto organizacích neznamená, že jste IT průvodce. Proto zvážíme, jak snadné budou online zálohy používat. Pokud je uživatelská zkušenost přímá a atraktivní, považujeme to za plus.

Když už je v cloudu, nechcete, aby s vámi někdo komunikoval. Uvidíme, jak služby spravují zabezpečení. Vždy existuje šifrování a uvidíme, jaký druh používají, pokud mají dvoufaktorové ověření a jak jsou zabezpečena jejich datová centra. Rádi bychom také viděli šifrování s nulovou znalostí, protože to znamená, že nikdo nemůže číst vaše data.

Zálohy mohou trvat dlouho, ale nechceme, aby vydržela déle, než by měla, takže stabilní připojení se vždy ocení. Stabilita není jen o infrastruktuře služby, záleží také na tom, jak blízko jste k serverům a poskytovateli internetových služeb.

Nyní, když znáte naše kritéria, pojďme pokračovat v žebříčku. Začínáme s naším nejlepším výběrem, IDrive.

1. Nejlepší online zálohování pro neziskové organizace a nevládní organizace: IDrive

IDrive existuje již od roku 1995. Společnost má know-how a ukazuje se. Je na vrcholu našeho srovnání nejlepších online zálohovacích služeb.

K dispozici jsou dva osobní plány: jeden s 2TB a druhý s 5TB záložního prostoru. Navíc získáte 2TB nebo 5TB synchronizačního prostoru. Nemůžete platit měsíčně, musíte se zaregistrovat na jeden nebo dva roky. Nabízí pár slev. Za první rok získáte slevu ze standardní ceny 69,50 $. Pokud platíte dva roky, sleva se prodlouží.

Neziskové organizace získají 50% slevu z ceny 2TB, což činí 34,75 $ ročně. K dispozici je také bezplatný 5 GB tarif, který vám umožní vyzkoušet službu před zahájením dlouhodobého předplatného.

Pomocí IDrive budete muset spravovat zálohu, na rozdíl od neomezených služeb, které zálohují vše. To neznamená jednoduchý uživatelský dojem. Protože existuje mnoho možností, může to chvíli trvat, než si na to zvyknou (mocným uživatelům to nebude vadit). Jakmile je však nastaven, plán zálohování může běžet na pozadí. Průměrný uživatel by neměl mít žádné problémy.

IDrive šifruje vaše data pomocí 256bitového algoritmu AES v klidu a během přenosu. Může také dešifrovat vaše data, protože ve výchozím nastavení drží váš klíč, ale můžete si je ponechat, pokud si budete přát. Chcete-li tak učinit, musíte před provedením první zálohy povolit soukromé šifrování.

Pokud někdo ukradne heslo, není k dispozici dvoufaktorové ověření. Abyste se tomu vyhnuli, ujistěte se, že máte silné heslo.

Bezpečná datová centra ve Spojených státech mají servery IDrive. Datová centra jsou zpřísněna proti přírodním katastrofám a požárům. Používají sledovací, poplachové a pohybové senzory, aby se zabránilo vniknutí.

Další důvody, proč se nám líbí IDrive

Chtěli bychom vidět vyšší rychlosti při počátečním nahrávání, ale ve skutečnosti to může chvíli trvat. Naštěstí existuje kurýrní služba, která pomáhá nazývat IDrive Express. Můžete jej také použít pro stahování.

IDrive je levný, když vezmete v úvahu obrovskou neziskovou slevu. Můžete zálohovat neomezená zařízení a pro ochranu vašich dat používá soukromé šifrování. Přesto neposkytuje dvoufaktorové ověřování a ani není snadné jej používat. Celkově stačí, aby se v našem žebříčku stalo jedničkou. Pokud vás tato drobná recenze zajímala, přečtěte si více v naší úplné recenzi IDrive.

2. SpiderOak ONE

SpiderOak ONE je prvotřídní služba pro ty, kteří chtějí chránit své soubory proti korupci, krádeži a zvědavým očím.

Služba není levná, ale pokud používáte SpiderOak pro neziskové nebo akademické instituce, existuje sleva na plány SpiderOak ONE. Existuje několik plánů, které poskytují flexibilitu a 21denní bezplatná zkušební verze.

Nejlevnější plán nabízí 5 GB za 5 $ za měsíc, další nabízí 400 GB za 9 $ za měsíc, pak je tu plán 2TB za 12 $ za měsíc a plán 5TB, který stojí 25 $ za měsíc. Pokud platíte za rok, existuje mírná sleva.

Desktop klient se cítí neohrabaný a datovaný. Většina z nich, protože se zaměřují na utility. Webové rozhraní SpiderOak je funkčností podobné desktopovému klientovi. Plán zálohování nelze změnit na dálku a není zde žádná aktivita, která by ukazovala aktivitu účtu. Funkce smartphonu je omezena funkčností, ale snadno se používá.

Soukromé šifrování je pro SpiderOak ONE výchozí. Úroveň šifrování je 256bitová AES a soubory jsou šifrovány při přenosu pomocí SSL. Společnost vaše metadata neuchovává v databázi, ale ponechá je na vašem počítači. K dispozici je také dvoufaktorové ověření.

Přestože jsou soubory šifrované a soukromé, SpiderOak má stále datová centra, která jsou chráněna proti virtuálním a fyzickým narušitelům. Odolají také přírodním katastrofám.

Další důvody, proč se nám líbí SpiderOak ONE

Neexistuje žádná služba zálohování nebo obnovy kurýrů, ale SpiderOak má dobrou infrastrukturu. Podle zákazníků SpiderOak trvá záloha hodinu za 1 GB. Pokud jde o zálohovací služby online, je to v pořádku. Naše testy potvrdily jejich nárok. Počáteční zálohy budou trvat alespoň několik dní. Poté by vše mělo běžet rychleji kvůli zálohování na úrovni bloku.

SpiderOak ONE není nejlepší volbou pro každého uživatele, ale je to dobrá volba díky jeho soukromému šifrování, dobré rychlosti a neziskové slevě. Pokud chcete matice a šrouby, podívejte se na naši recenzi SpiderOak ONE.

3. CrashPlan

CrashPlan nemá osobní plány, protože se stáhl ze spotřebitelského trhu v srpnu 2017. Jeho malý podnikatelský plán je však levný a přináší dobrou investici s ohledem na další funkce, které služba nabízí.

Získáte neomezenou zálohu pro počítač za cenu 10 $, účtovanou měsíčně, takže je můžete kdykoli zrušit (na rozdíl od IDrive si tento článek pro srovnání prohlédněte). CrashPlan vám dává možnost zálohovat neomezené externí jednotky. Cena není skvělá ve srovnání s jinými službami, ale je daleko od nejhoršího. Neexistuje žádná sleva pro neziskové organizace.

Instalace a přihlášení klienta trvá několik minut. S klientem nebudete mít problémy, ale nastavení zálohy může být jednodušší. Neexistuje žádný způsob zálohování podle typu, musíte to udělat ručně, i když je to neomezené zálohování.

Desktop klient je intuitivní a snadno se v něm naviguje. Pokud potřebujete zálohovat, mělo by fungovat webové rozhraní. Můžete jej použít ke kontrole statistik uživatelů a sledování obnovy souborů.

CrashPlan vám poskytuje šifrování end-to-end i at-rest. Použitá úroveň AES je 256 bitů. CrashPlan bude držet vaše šifrovací klíče, ale můžete povolit soukromé šifrování. Nezapomeňte však vybrat silné heslo, protože neexistuje dvoufaktorové ověření. K dispozici je verze pro pomoc proti ransomware.

Další důvody, proč se nám líbí CrashPlan

Nelíbí se nám to mnohem více, protože CrashPlan v oddělení rychlosti nefunguje dobře. Některé procesy, které používá, můžete během zálohování souborů deaktivovat, ale nedoporučujeme. Naše testy nám říkají, že můžete nahrát asi 10 GB za den.

Zálohování počítače za 10 USD je v pořádku. Zabezpečení je také na úrovni. Pokud vám nevadí pomalejší rychlost, CrashPlan může být pro vás dobrou volbou. Přečtěte si více o jeho funkcích v naší důkladné recenzi CrashPlan

4. Carbonite Safe

Karbonit nabízí neomezené úložiště, ale nabízí tři plány místo jednoho. Základní je nejlevnější za 72 USD ročně. Plus stojí 112 USD, ale zahrnuje externí zálohu pevného disku a automatické video. Prime přidá kurýrní službu za 150 $. Tyto plány však nenabízejí slevu.

Nevládní organizace získají 10% slevu na plánu Carbonite Safe Backup Pro, což je plán zaměřený na malé podniky. Za 287,99 USD ročně získáte 250 GB cloudové zálohy a budete moci zálohovat neomezené množství počítačů. Pokud si objednáte předplatné na dva roky, získáte další slevu 5 procent. Pokud si předplatíte tři roky, získáte 10 procent.

Práce s karbonitem je jednoduchá. Desktopový klient (pro Windows nebo MacOS) se snadno instaluje. Při zahájení zálohování stačí provést pouze jeden krok, protože většina procesu je automatizovaná. Karbonit dokonce usnadňuje kontrolu stavu vašich souborů pomocí barevných kódů.

K dispozici je také webový klient, pomocí kterého můžete zkontrolovat stav zálohy, spravovat svůj účet a přistupovat k souborům. Carbonite Mobile vám umožňuje provádět tyto operace v systému Android nebo iOS. Rozhraní je minimální. Myslíme to dobře, protože to není přeplněné.

Karbonit bude chránit data uložená na svých serverech pomocí 128bitového šifrování AES. Bude držet šifrovací klíč pro vás, ale můžete povolit soukromé šifrování. Pokud to povolíte, Carbonite upgraduje úroveň šifrování na 256bitový AES. Karbonit vyžaduje, abyste si vytvořili silné heslo. Pokud se vám někdo podaří crackovat, pomůže vám dvoufaktorové ověření.

Další důvody, proč se nám líbí karbonit

Není nic víc, protože proces zálohování Carbonite není rychlý, na rozdíl od některých jeho konkurentů. Pokud vás zajímá více, přečtěte si podrobnou karbonitovou recenzi.

5. CloudBerry Backup

Na rozdíl od běžné online zálohy, CloudBerry Backup nezahrnuje přibalený úložný prostor a nebude ukládat soubory. Funguje spíš jako řídicí panel, který vám pomůže spravovat plány zálohování na jiných cloudových platformách. V technice se to nazývá Infrastruktura jako služba nebo IaaS. Pokud potřebujete spravovat více počítačů a serverů, může být pro vás CloudBerry tím nejlepším řešením.

CloudBerry se nabíjí jinak, protože neobsahuje žádné úložiště. Budete si muset zakoupit jednorázovou licenci a zaplatit za vybranou zálohu. Například musíte zaplatit 5,57 $ měsíčně za 250 GB na Amazonu S3. Doporučujeme Wasabi, protože je levné a škálovatelné (0,0039 $ za uložené GB a 0,04 $ za stažené GB).

Aby bylo možné zálohovat pomocí CloudBerry, je třeba nastavit mnoho. Všechny účty cloudového úložiště musíte přidat jednotlivě (můžete si vybrat z 65 cílů úložiště). Existuje spousta možností na výběr a to může být skličující.

Přístup na web podporuje pouze Amazon S3 a váš počítač musí fungovat jako hostitel se spuštěnou službou CloudBerry Backup. Tuto práci zvládne, ale neposkytuje mnoho funkcí. Neexistuje žádná mobilní aplikace a to je pochopitelné, vzhledem k tomu, kolik poskytovatelů CloudBerry se může připojit.

Zabezpečení CloudBerry můžete zpřísnit, ale to, čeho lze dosáhnout, závisí na partnerovi úložiště. CloudBerry používá SSL při přenosu, ale šifrování na straně zdroje a v klidu závisí na poskytovatelích.

Se správným partnerem podporuje CloudBerry až 256bitový AES na straně klienta. Mnoho zálohovacích společností podporuje šifrování pouze na straně serveru, což znamená, že neovládáte šifrovací klíč a vaše data mohou číst kdokoli s přihlašovacími údaji. Proto může být šifrování na straně klienta CloudBerry obrovskou pomocí. Jen se ujistěte, že neztratíte heslo, protože ho nikdo nemůže získat.

Další důvody, proč se nám líbí CloudBerry Backup

Protože přenášíte zálohu do služeb třetích stran, není možné testovat rychlost CloudBerry. Naše testy vykázaly dobré výsledky, ale byly provedeny v nejlepším případě. CloudBerry nepodporuje šifrování a kompresi, která by u vybraných služeb zpomalila proces.

CloudBerry se liší od klasických online zálohovacích služeb. Je to levné a škálovatelné, ale není snadné pro uživatele, kteří nejsou do IT zamilovaní. I když to není pro každého, stále se mu daří dělat to, pro co bylo určeno.

Závěrečné myšlenky

Není mnoho služeb neziskových organizací, ale existuje několik z čeho vybírat. Výběr správného může znamenat obrovský rozdíl ve vaší každodenní práci, nemluvě o dopadu na vaše finance. Domníváme se, že IDrive by měl být váš nejlepší výběr, protože nabízí obrovskou slevu, neomezené množství počítačů a soukromé šifrování.

CrashPlan a SpiderOak ONE jsou spolehlivými náhradníky, zatímco poslední dva byste měli zvážit pouze tehdy, pokud se vám líbí jejich specifické vlastnosti.

Co si myslíte o našich volbách? Znáte nějakou další službu, která nabízí slevu pro neziskové organizace? Dejte nám vědět v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map