Nejlepší nástroje pro analýzu sociálních médií pro rok 2020: Získejte svou značku v řadě

Líbí se, hashtagy, následování a kliknutí: Pro mnoho z nás to jsou věci, které známe z našeho soukromého používání Twitteru, Instagramu a Facebooku, jakož i dalších platforem sociálních médií. Pro manažera marketingu sociálních médií však jde o metriky, které je třeba řešit každý den. Z tohoto důvodu byly v minulosti vyvinuty analytické nástroje pro sociální média, které přesně podporují tento druh práce.


Není žádným tajemstvím, že společnost se dnes musí vypořádat s analytikou sociálních médií z mnoha důvodů. Sociální sítě se mimo jiné využívají pro budování značky, zvyšování angažovanosti a prodeje, ale také jako ukázku vaší nejlepší stránky zaměstnavatele k přilákání nových talentů do vaší společnosti..

Doména marketingu se hodně změnila. Kreativita byla v minulosti rozhodujícím faktorem, ale dnes se jedná spíše o drcení čísel, shromažďování údajů a analýzu skutečností. Mnoho obchodníků používá analytické nástroje pro sociální média, aby nedošlo k práci s papírem a tužkou nebo tisíci listů Excelu.

V tomto článku představíme nejlepší nástroje pro analýzu sociálních médií na trhu. Testovali jsme nejdůležitější platformy týkající se funkcí, ceny a snadnosti použití.

Pointa je, že Keyhole je nejlepší nástroj pro analýzu sociálních médií. Platforma nás přesvědčila svými podrobnými analytickými funkcemi a snadností použití. Keyhole může být o něco dražší než jiné platformy, ale celkově Keyhole nabízí jedny z nejlepších hodnot za vaše peníze.

Co je to analýza sociálních médií?

Nástroj pro analýzu sociálních médií je ideálním společníkem pro měření výkonu vaší značky na různých kanálech sociálních médií. Také vás podporuje při plánování dalších kampaní

Analytické nástroje sociálních médií se často používají k měření návratnosti investic (ROI) sociálních kanálů společnosti. Kampaně jsou ve většině případů základem měření, většinou proto, že vám umožňují snáze pochopit dopad každé kampaně na celkový marketingový úspěch.. 

Další zajímavou oblastí analýzy sociálních médií je segmentace návštěvníků a zákazníků s cílem lépe porozumět cílové skupině.

Nejlepší nástroje pro analýzu sociálních médií

 1. Klíčová dírka
 2. Hootsuite
 3. Zoho Social
 4. Pufr
 5. Sprout Social

1. Klíčová dírka

Keyhole je kanadská společnost, která je podle jejího generálního ředitele světovou jedničkou v oblasti analýzy hashtagů. Možná bychom platformu nepopisovali stejným způsobem, ale musíme uznat, že Keyhole dělá víc než jen solidní práci.

best-social-media-analytics-tool-keyhole

Po přihlášení k platformě SaaS uvidíte jasně tři nejdůležitější funkce platformy: 

 • Analýza hashagů a klíčových slov
 • Analytika účtu sociálních médií
 • Řízení chřipky

přehled best-social-media-analytics-tool-keyhole-Overview

Keyhole nás nejen přesvědčí svou funkčností, ale menu je také velmi jasné a vizuálně přitažlivé. Horní lišta usnadňuje navigaci tam a zpět mezi různými funkcemi a každá funkce má velmi jasné podnabídku s několika možnostmi v levém postranním panelu.

Můžete sledovat měřiče pouhými několika kliknutími a můžete začít pracovat na vaší strategii sociálních médií pomocí Keyhole během několika minut.

Keyhole přichází se třemi různými plány: profesionály, korporace a agentury & Podniky. Všechny plány jsou splatné buď měsíčně, nebo ročně, a začínají na 179 $ měsíčně, ale mohou se rychle pohybovat až 999 $ měsíčně (nebo dokonce více). 

Cena dvou nejlevnějších plánů, profesionálů a korporací, se navíc bude lišit v závislosti na počtu sledovačů, které přidáte. 

Další důvody, které se nám líbí Keyhole

Keyhole nabízí bezplatnou zkušební verzi, která má omezenou funkčnost. Jako příklad můžete nastavit pouze tři sledovače, ale myslíme si, že to stačí k seznámení s platformou.

best-social-media-analytics-tool-keyhole-tracker

Kromě populárních sledovačů sociálních médií nabízí Keyhole také sledování fór a blogů. To jsou funkce, které jsou zvláště užitečné, pokud se chcete vypořádat s SEO a organickým růstem.

2. Hootsuite

Druhý poskytovatel v naší recenzi, Hootsuite, je levnější než Keyhole. Můžete si vybrat mezi čtyřmi plány: Professional, Team, Business a Enterprise. Nejlevnější plán, Professional, je k dispozici již od 19 USD měsíčně. Kromě těchto plánů existuje také zcela bezplatná – a dobře skrytá – možnost.

best-social-media-analytics-tool-hootsuite-free

Každý plán je dodáván s 30denní bezplatnou zkušební verzí, existuje však rozdíl mezi bezplatnou a bezplatnou zkušební verzí. Každá bezplatná zkušební verze se upgraduje na placené předplatné, pokud jej nezrušíte včas. 

To je jeden z důvodů, proč musíte poskytnout informace o své kreditní kartě, chcete-li využít bezplatnou zkušební verzi. Pokud nechcete platit, nezapomeňte zrušit včas.

best-social-media-analytics-tool-hootsuite-plans

Proces onboardingu je velmi jednoduchý, ale platforma vám nedovolí přistupovat k dashboardu nebo jiným funkcím, dokud nezadáte alespoň dva různé kanály sociálních médií. 

best-social-media-analytics-tool-hootsuite-get-start

Platformu však můžete trochu obejít zrušením procesu na palubě a návratem na domovskou stránku. Zkuste odtud znovu přistupovat ke svému dashboardu a pak byste měli mít možnost vidět svůj dashboard.

best-social-media-analytics-tool-hootsuite-dashboard

Navigace Hootsuite je slušná a velmi jasná, ale mohla by použít i více vizuálů. Celkově si myslíme, že design vypadá trochu zaprášený. Keyholeova navigace mezi funkcemi se nám líbila lépe.

Další důvody, které se nám líbí Hootsuite

Kromě analytických funkcí přichází Hootsuite také s nástroji pro plánování obsahu. To znamená, že s Hootsuite můžete nejen měřit výkon na sociálních médiích, ale také přizpůsobit své kampaně informacím, které jste získali pomocí jediného nástroje. 

Analytické funkce jsou však k dispozici pouze v případě, že zvolíte placený plán.

best-social-media-analytics-tool-hootsuite-analytics

Pointa je, že Hootsuite odvádí solidní práci, i když nejde o specializovanou analytickou platformu pro sociální média, ale spíše o komplexní platformu pro správu sociálních médií..

3. Zoho Social

Zoho Social je řešení sociálních médií ze sady Zoho. Platforma přichází s různými plány počínaje 10 USD měsíčně a končícími přes 300 USD měsíčně. 

Hrubě se rozlišuje mezi obchodními a agenturními sazbami. Cena se také mění v závislosti na počtu značek, které chcete sledovat, a počtu členů týmu, které na platformě pustíte.

best-social-media-analytics-tool-zoho-social-plans

Každý plán přichází s bezplatnou zkušební verzí, která se na rozdíl od některých platforem (při pohledu na vás, Hootsuite) nestane placeným předplatným. Když bezplatná zkušební verze skončí, bude snížena na bezplatný plán. To mimo jiné činí Zoho Social nejlepším nástrojem pro analýzu sociálních médií zdarma.

Po registraci v Zoho Social se dostanete přímo na stránku s přehledem.

best-social-media-analytics-tool-zoho-dashboard

Zde najdete na první pohled nejdůležitější informace, například „zdraví značky“ a „poslední příspěvky“. V tuto chvíli bychom rádi viděli grafy a grafy, jaké nabízí Keynote na přehledovém panelu.

Navigační lišta se snadno používá, ale popisy nabídek jsou trochu matoucí a na mnoha kartách jsou zobrazeny prázdné řídicí panely.

best-social-media-analytics-tool-zoho-empty-views

V části „zpráva“ jsme nakonec našli analytické zprávy, které jsme hledali. Jsme trochu zklamaní, protože KPI a dashboardy jsou nějak příliš základní a neexistují žádná nastavení ani možnosti přizpůsobení.

best-social-media-analytics-tool-zoho-reports

Další důvody, které se nám líbí Zoho Social

Zoho je solidní řešení, zejména pro menší společnosti, které nechtějí investovat tolik času a peněz do sociálních médií. Platforma se snadno používá, není příliš drahá a je solidním řešením pro začátečníky. Pokud potřebujete pokročilejší funkce, Zoho není na místě.

Celkově vzato je Zoho Social jako Zoho Books (přečtěte si naši recenzi Zoho Books): Je to slušný software, ale nic zvláštního.

4. Pufr

Buffer je analytická platforma sociálních médií, kterou používá více než 75 000 společností na celém světě, včetně Cloudwards. Platforma je rozdělena do tří funkcí a je prodávána a cena samostatně podle těchto balíčků: Publikovat, Odpovědět a Analyzovat.

web best-social-media-analytics-tool-buffer-web

Názvy balíčků jsou zcela srozumitelné: Publikovat je balíček, který vám umožní publikovat obsah na vašich kanálech sociálních médií, Odpovědět vám pomůže zlepšit vaši interakci s uživateli a Analyzovat vám umožní analyzovat svůj vlastní výkon na kanálech sociálních médií. Poslední balíček je ten, který je pro nás obzvláště zajímavý.

Pro každou z těchto tří funkcí existují různé cenové balíčky, které lze platit měsíčně nebo ročně.

best-social-media-analytics-tool-buffer-Price-

Balíček Analyze je dodáván ve dvou různých cenových verzích: Pro a Premium. Pro stojí 35 $ měsíčně (pokud je účtováno ročně) a Premium platí 50 USD měsíčně (pokud je účtováno ročně), ale funkční rozdíl mezi těmito dvěma balíčky je velmi malý. 

Za dalších 15 $ měsíčně získáte další dva kanály sociálních médií, které můžete sledovat, můžete vložit své logo do přehledů vytvořených pomocí vyrovnávací paměti a vyhodnotit své příběhy Instagramu. Celkově vzato, jen velmi málo funkcí za dalších 180 USD ročně. 

Bez ohledu na to si myslíme, že platforma je velmi drahá. Hodnota za vaše peníze není příliš rozumná, protože za své peníze získáte několik funkcí. Pokud si vezmete plán Analyze Pro, platíte 420 USD ročně za několik základních přehledů bez mnoha různých sociálních médií. 

Kromě toho jsme nenašli způsob, jak hledat konkurenty a analyzovat je. Navíc, pokud chcete více funkcí, budete muset přidat jednotlivé balíčky pro Publikovat a Odpovědět, které společně mohou rychle přidat až několik set dolarů za měsíc.

Další důvody, proč máme rádi vyrovnávací paměť

Každý z různých plánů přichází s bezplatnou zkušební verzí, kterou můžete později přepnout na bezplatný plán. Stačí si vybrat plán, který vám nejlépe vyhovuje, a kliknout na tlačítko „Zkušební verze zdarma“. Poté si můžete nastavit heslo a odpovědět na několik dalších otázek, než začnete.

best-social-media-analytics-tool-buffer-account-set-up

Poté, co se zaregistrujete, musíte k této platformě připojit své sociální mediální kanály. Jak jsme již zmínili, je pro nás zklamáním, že kromě Instagramu, Facebooku a Twitteru nemůžete sledovat žádný jiný kanál sociálních médií..

nejlepší-social-media-analytics-tool-buffer-dashboard

5. Sprout Social

Náš poslední poskytovatel, Sprout Social, přichází se třemi různými plány, počínaje 99 USD měsíčně. Na Sprout Social je zvláštní to, že ceny jsou na uživatele. To znamená, že můžete zahrnout tři lidi a platit přibližně 300 USD měsíčně za nejlevnější plán. 

best-social-media-analytics-tool-sprout-social-plans

Neexistuje žádný bezplatný plán, ale 30denní zkušební verze by měla stačit k seznámení s nejdůležitějšími funkcemi.

Pokud chcete používat Sprout Social, potřebujete účet Twitter. V opačném případě vám software nedovolí přihlášení do hlavní nabídky.

best-social-media-analytics-tool-sprout-social-get-started

Po vytvoření účtu existují další otázky týkající se palubního doprovodu, na které nemusíte odpovídat, abyste získali přístup k hlavnímu panelu skutečné aplikace.. 

best-social-media-analytics-tool-sprout-social-Overview

Navigační nabídka vypadá jasně, ale funkce jsou velmi dobře skryty. Proces na palubě je také velmi zdlouhavý a přístrojová deska se zdá být přetížená.

Další důvody, které se nám líbí Sprout Social

Obzvláště se nám líbí Sprout Social, protože přichází s integrovaným CRM systémem a umožňuje pokročilé analýzy publika. Pokud se nechcete spolehnout na CRM Sprout Social, můžete se podívat na náš nejlepší článek CRM pro malé firmy.

Sprout Social má také vestavěnou službu zasílání zpráv, takže můžete upravovat a odpovídat na všechny vaše sociální mediální zprávy z jedné platformy.

Co Sprout Social dělá zvlášť dobře, jsou zprávy. Umožňuje vám vybrat mezi nespočetnými různými přehledy a datovými body, které můžete přidat a odebrat, jak chcete. 

best-social-media-analytics-tool-sprout-social-reports

Možnosti přehledů nejsou omezeny na váš vlastní profil, publikum a klíčová slova. Sprout Social vám také nabízí podrobnou analýzu konkurenta.

nejlepší-sociální-média-analytika-nástroj-výhonek-sociální-konkurenti

Jak jsme vybrali nástroje pro manažery sociálních médií

Níže uvádíme kritéria, která jsme při výběru vybrali.

Funkce

Nejdůležitější součástí našeho benchmarku jsou funkce. Jak jsme vysvětlili v předchozí části, analýza sociálních médií je důležitým nástrojem pro stanovení návratnosti investic do marketingových kampaní na sociálních sítích. 

Proto považujeme měření klíčových metrik – jako je dosah, zobrazení, kliknutí a konverze – za důležitou součást při určování nejlepších nástrojů pro analýzu sociálních médií. 

Dalším zajímavým aspektem pro nás je počet kanálů a platforem, které nástroj dokáže zpracovat. To znamená, že platforma získává velké body, pokud může pokrýt více než jen Facebook, Twitter a Instagram. 

To je důležité, protože většina z nás používá více než jeden kanál sociálních médií a dobrý analytický nástroj pro sociální média by měl být schopen sledovat chování napříč kanály.

Kromě vyhodnocování marketingových kampaní a zachycení relevantních informací o marketingových metrikách by platforma měla také umožnit analýzu publika. 

Moderní marketing sociálních médií musí vědět, kdy někdo klikne na tlačítko „Číst více“ a jak tento člověk vypadá demograficky. Je to proto, že jim to umožňuje lépe porozumět jejich vlastní cílové skupině nebo se dokonce připojit k nové cílové skupině, která pro ně byla dříve mimo radar.

V neposlední řadě by každá platforma měla mít také funkce, které umožňují špehovat konkurenci.

Cena

Druhým kritériem v našem podrobném benchmarku je tvorba cen. Zkoumali jsme různé plány jednotlivých poskytovatelů a porovnali je z hlediska délky a cenových možností. Zajímali jsme se také o funkce, které získáte podle plánu, a o tom, do jaké míry se plány od sebe liší. Bezplatné zkoušky a záruky vrácení peněz jsou také věci, které jsme zohlednili v našem hodnocení.

Snadnost použití

V neposlední řadě je snadné použití. V této části jsme testovali platformy z hlediska použitelnosti a efektivity. Protože analytika sociálních médií se týká zpracování dat a data se často zobrazují v řídicích panelech, vizuální prvky jsou součástí hodnocení.

Toto kritérium jsme vybrali, protože pokud používáte analytickou platformu sociálních médií, mělo by to zjednodušit vaši práci a nekomplikovat věci kvůli špatnému uživatelskému rozhraní.

Závěrečné myšlenky

S tímto výběrem jsme vám představili nejlepší nástroje pro analýzu sociálních médií. Samozřejmě stále existuje spousta dalších poskytovatelů, ale z našeho pohledu jsou ti v tomto článku nejlepší. Ti, kteří jsou spokojeni pouze s těmi nejlepšími z nejlepších, by měli jít s Keyhole.

To neznamená, že byste ostatním prodejcům neměli dát šanci. Například Sprout Social a Hootsuite jsou solidní alternativy, pokud nejste spokojeni s Keyhole. Pokud nechcete utratit peníze na platformě, pak je nejlepší sázkou Zoho Social, nejlepší bezplatný analytický nástroj pro sociální média..

Co si myslíte o našem srovnání a platformách, které jsme testovali? Už jste někdy použili takovou platformu? Dejte nám vědět v komentářích a děkujeme vám za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map