Nejlepší externí pevný disk pro PS4 v roce 2020

PS4 způsobil docela rozruch, když byl propuštěn, díky jeho horké, vyměnitelné úložné konstrukce. Společnost Sony navrhla konzoli tak, aby byl pevný disk přístupný z vyhrazeného slotu, daleko od ostatních součástí. Chcete-li to změnit, stačí zakoupit 2,5palcový pevný disk, vyjmout starý a připojit nový.. 


Při výměně disku však existuje několik problémů. Nejprve ztratíte všechny své místní soubory, včetně uložení, pokud nejsou zálohovány do cloudového úložiště. Za druhé, budete si muset stáhnout a ručně nainstalovat systémový software PS4, abyste mohli konzoli skutečně používat. To nemluvě o nutnosti rozebrat PS4 na prvním místě.

Naštěstí můžete pomocí externího pevného disku rozšířit úložiště PS4, aniž byste systém rozebrali nebo ztratili žádné soubory. V tomto průvodci nejlepším externím pevným diskem pro PS4 jsme vytáhli našich pět nejlepších výběrů z našeho nejlepšího průvodce externím pevným diskem, abyste věděli, které z nich použít s vaší konzolí. 

Než se dostaneme do seznamu, pojďme nejprve mluvit o tom, jak jsme si vybrali, a také o tom, co musíte udělat, abyste nastavili externí pevný disk na konzoli..

Nejlepší externí pevný disk pro PS4 2020

Výběr nejlepšího externího pevného disku pro PS4

Stejně jako náš nejlepší externí pevný disk pro průvodce Xbox One, i tento je o kapacitě. Účelem použití externího pevného disku s konzolou je instalace více her a aplikací, takže aspekty, jako je rychlost a tvarový faktor, nejsou tak kritické. To znamená, že hrubá kapacita pro PS4 není tak důležitá jako u Xbox One. 

Přestože PS4 Pro přináší lepší výkon než standardní PS4 a Xbox One, není to tak moc powerhouse jako Xbox One X. Z tohoto důvodu PS4 Pro nezasahuje do velkých herních velikostí, které jsou přisuzovány Xbox One X vylepšené hry. S ohledem na to jsme se při výběrech zaměřili více na rychlost. 

Ukázalo se však, že jde spíše o záležitost, než by se zdálo. Modely PS4 a PS4 Pro mají porty USB 3.0, což znamená, že žádná jednotka USB 3.1, například SanDisk Extreme Portable, nedosáhne svého plného potenciálu (přečtěte si naši recenzi na SanDisk Extreme Portable). Jak jsme viděli v naší recenzi ADATA SD600, použití SSD přes USB 3.0 přináší méně než žádoucí výsledky. 

Máme jednu výjimku z pravidla „pouze jednotky USB 3.0“, což je ve skutečnosti náš nejlepší výběr. Je to proto, že na rozdíl od Xbox One nejsou hry PS4 příliš velké, což klade důraz na dobu načítání. 

Ačkoli nebudete moci získat plný výkon SSD založeného na USB 3.1, stále budete mít v porovnání s tradičním spřádacím diskem značný přínos z výkonu. 

Jiné faktory, jako například tvarový faktor, nebyly tak důležité. Jak jsme si poznamenali v našem průvodci Xbox One, je pravděpodobné, že váš disk bude mít s vaší konzolou trvalý domov, takže řešení založená na stolních počítačích, jako je Western Digital My Book, jsou solidní volbou. Přesto máme několik přenosných možností pro ty, kteří chtějí vzít své hry na cestách. 

Při výběru byly i některé technické aspekty. Podle specifikací Sony podporují PS4 a PS4 Pro pouze externí pevné disky, které používají USB 3.0 nebo novější a mají kapacitu mezi 250 GB a 8 TB.

Jak používat externí pevný disk s PS4

PS4 a PS4 Pro mohou mít snadno nainstalován interní pevný disk. To je však mnohem složitější než použití externího a riskuje to zničení vaší konzole. Než však budete moci s externím pevným diskem použít svůj PS4, musíte jej naformátovat, což lze provést na samotné konzoli. 

nastavení pevného disku ps4

Jak si můžete přečíst v našem návodu, jak formátovat průvodce externím pevným diskem, různé platformy vyžadují různé systémy souborů, což operační systém používá k uspořádání dat. Není divu, že PS4 má svůj vlastní systém souborů, takže budete muset naformátovat externí jednotku. Nezapomeňte však, že formátováním jednotky dojde ke smazání všech dat, která jsou na ní aktuálně. 

Jakmile jednotku dostanete, uchopte ji a přiložený kabel USB 3.0, vydejte se ke svému PS4 a postupujte takto:

 • Připojte jednotku k otevřenému portu USB na přední nebo zadní straně konzoly 
 • Ignorujte chybovou zprávu o nesprávném formátování jednotky 
 • Přejděte do nabídky „Nastavení“ a přejděte dolů na „Zařízení“
 • Vyberte „úložné zařízení USB“
 • Najděte svůj externí pevný disk a vyberte „formát jako rozšířené úložiště“ 

Poté můžete na disk nainstalovat hry. Je důležité si uvědomit, že jednotka PS4 vás nenabízí k formátování jednotky jako Xbox One, takže bez ohledu na to se zobrazí chybová zpráva. Jakmile jednotku naformátujete, bude výchozím místem pro ukládání her. To však můžete změnit následujícím postupem:

 • Přejděte do nabídky „nastavení“ a vyberte „úložiště“
 • Vyberte umístění stahování a na ovladači stiskněte tlačítko „možnosti“
 • Vyberte „umístění instalace aplikace“ a vyberte interní úložiště nebo externí pevný disk

Nakonec můžete přesouvat hry a aplikace ve stejné nabídce úložiště. Musíte pouze:

 • Vyberte jednotku, na které se hra nachází 
 • Najděte hru, kterou chcete přesunout, a stiskněte tlačítko „možnosti“ 
 • Vyberte možnost „přesunout do rozšířeného úložiště“

Nejlepší externí pevný disk pro PS4: Samsung T5

Samsung T5 je pro PS4 nadměrný, vzhledem k tomu, že jeho nejvyšší rychlost je nejlepší dosáhnout přes USB 3.1. Pokud však hledáte to nejlepší z nejlepších, T5 vám to může přinést. Kromě toho, že jsme jedním z nejmenších externích pevných disků, které jsme zkontrolovali, je také jedním z nejrychlejších. To znamená, že je to nejdražší cesta na našem seznamu. 

samsung-t5-1

Je to drahé, alespoň ve srovnání s rotujícími pevnými disky. V porovnání s jinými externími disky SSD však cena není příliš špatná. Například ve srovnání s mobilním SSD G-Drive ušetříte za model 2TB přibližně 30 $ (přečtěte si naši recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD). 

To znamená, že za své peníze nedostáváte velkou kapacitu. T5 je na špičce na 2TB, což není moc ve srovnání s externími HDD. Když je však uvažováno proti jiným SSD, je to skvělé; 2TB by měl mít dostatek místa pro uložení vašich her, zejména vzhledem k počtu malých nezávislých titulů v obchodě PlayStation Store. 

Navíc obchodujete s rychlostí. Během našeho testování T5 skóroval severně od 520 MB / s pro sekvenční čtení a zápisy. Náhodný výkon byl také vynikající, s T5 časováním v 160,1 MB / s pro náhodné čtení a 195,7 MB / s pro náhodné zápisy. 

V praxi to znamená, že hry se stahují tak rychle, jak vám váš internet dovolí, a na načítání obrazovek budete mít málo času na čekání. 

Další důvody, proč se nám Samsung T5 líbí

Pokud se snažíte udržet vaše zábavní centrum čisté, Samsung T5 je perfektní externí pevný disk. S hmotností pouhých 51 gramů a měřením menším než vizitka může T5 pohodlně sedět za vaší konzolou mimo dohled. Protože se jedná o SSD, nevyžaduje žádné větrání a nevydává žádný hluk. 

Přestože se jedná o dobrý zápas pro váš PS4, Samsung T5 je také skvělou volbou jako externí pevný disk obecně. Samsung zahrnuje hardwarové šifrování AES-256 v zařízení, které vám umožní zamknout všechna vaše data za heslem. V našem popisu šifrování se můžete dozvědět více o tom, jak těžké je AES-256 prolomit. 

Od výkonu po funkce a kvalitu stavby je T5 vynikající. Ačkoli její vyšší než průměrná cena může u některých uživatelů odvrátit pozornost, výkon je jedním z Samsung T5. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Samsung T5.

Western Digital My Book

Pokud máte menší zájem o rychlost a více se zajímáte o kapacitu, je Western Digital My Book externím pevným diskem pro vás. Funguje stejně dobře jako Samsung T5 – ani blízko – ale ztráta rychlosti je kompenzována kapacitou. My Book nabízí téměř neomezené úložiště her za velmi málo peněz.

western-digital-my-book-1

Pro orientaci je 1TB T5 o 20 $ dražší než 8TB My Book. Je samozřejmé, že T5 je SSD, zatímco My Book je tradiční spřádací jednotka, ale pokud se jedná pouze o úložný prostor, může My Book doručit lépe, než dokáže T5. 

Western Digital zahajuje dosah na 3TB, až do 10TB. Existují také modely s dvěma disky, které dosahují až 20 TB a dodávají se s přednastaveným RAID-0 (přečtěte si našeho průvodce RAID). Vzhledem k tomu, že PS4 pouze oficiálně podporuje jednotky do 8TB, není možné zakoupit verzi 10TB.

Verze s duálním pohonem mohou fungovat, protože vezmeme v úvahu, že díky RAID-0 získáte jen polovinu využitelného prostoru, ale netestovali jsme jej. Vzhledem k tomu, že konfigurace RAID mohou být těžkopádné i na stolních počítačích, nemáme velké naděje. Přesto by 8TB mělo být dostatek prostoru pro nadcházející roky. 

Další důvody, proč se nám líbí Western Digital My Book

I přes to, že se jedná o rotující disk, funguje Western Digital My Book dobře. Ve skutečnosti se dostal na náš nejrychlejší seznam externích pevných disků. Viděli jsme rychlosti nad 200 MB / s pro sekvenční čtení a zápisy, s náhodnými rychlostmi zápisu blízko 12 MB / s. Náhodný výkon při čtení byl však slabý, protože My Book byl nastaven na pouhých 0,59 MB / s. 

Uvnitř My Book je pevný disk Western Digital Red, který je vytvořen pro síťové úložiště. S ohledem na to naše výsledky rychlosti dávají smysl. Vyšší rychlost zápisu ukazuje, že disk rychle zálohuje data, což pro PS4 znamená, že může stahovat hry bez škytání. Při načítání dat z disku však máte určitou rychlost. 

Přesto je hodnota Western Digital My Book nepopiratelná. To vám dává možnost maximalizovat podporované úložiště pro váš PS4 bez utrácení hodně peněz. Další informace o disku naleznete v naší recenzi Western Digital My Book.

Seagate Backup Plus Portable

Seagate Backup Plus Portable je menší, štíhlejší verze Western Digital My Book. Je stále k dispozici v ultravysokých kapacitách – až 5TB – ale přichází v menší skříni a nevyžaduje externí napájení. Také to vypadá mnohem lépe, s tkanou látkovou střechou, která je k dispozici ve čtyřech barvách. 

seagate-backup-plus-portable-1

Řada pohonů Seagate je však trochu matoucí. Existuje například Seagate Portable, který, i když je podobný jako Backup Plus Portable, není totéž (přečtěte si naši recenzi v Portálu Seagate). Kromě toho existují tři verze Backup Plus Portable, z nichž každá nabízí něco jedinečného. 

K dispozici je standardní verze, která se dodává v kapacitách 4TB a 5TB, a také Slim verze, která je o něco menší a má kapacitu 1TB a 2TB. Seagate také prodává verzi Ultra Touch, která je k dispozici v kapacitách 4TB a 5TB, ale za vyšší cenu než normální verze. Je to proto, že je dodáván se zahrnutým šifrováním USB-C a hardwarem. 

U modelu PS4 se verze Ultra Touch opravdu nestojí za to, proto vám doporučujeme přeskočit minulost. Ostatní dvě možnosti jsou skvělé. Na rozdíl od Western Digital My Book je Backup Plus Portable dostatečně malý na to, aby se vešel mimo vaši konzoli. Působivější je však to, že to může udělat, zatímco nabízí až 5 TB úložiště.

Další důvody, které se nám líbí Seagate Backup Plus Portable

Pokud jde o rychlost, Seagate Backup Plus Portable je vyváženější disk než Western Digital My Book. Nedostatek specializace však znamená, že je celkově pomalejší. Sekvenční rychlost čtení a zápisu byla kolem 130 MB / s, zatímco náhodné čtení a zápisy byly kolem 1,3 MB / s. 

V praxi to znamená, že by se hry měly načítat o něco rychleji na Seagate Backup Plus Portable přes My Book, ale může dojít ke zpomalení stahování. Během stahování hry budou soubory zařazeny do fronty, aby byly zapsány na disk. Pokud zápis na disk trvá nějakou dobu, bude celková doba stahování delší. 

Pokud se rozhodnete disk používat mimo svůj PS4, budete odměněni. Seagate nabízí Toolkit pro Windows a MacOS, který vám umožní zrcadlit nebo zálohovat váš počítač. Další informace o sadě Toolkit a všem ostatním, které tato jednotka nabízí, najdete v naší recenzi Seagate Backup Plus Portable.

Oficiální herní disk Seagate PS4

Oficiální herní disk Seagate PS4 je v podstatě stejný jako přenosný počítač Seagate, ale mnohem dražší. To znamená, že je velmi snadné vstávat a pracovat s externím pevným diskem na vašem PS4. Kromě toho je oficiálně označen logem PS4, takže pokud se podíváte, hra Game Drive vám ji může dodat. 

Seagate-ps4-game-drive

Jak bylo uvedeno výše, musíte projít slušně zdlouhavým procesem, abyste na svém PS4 pracovali s externím pevným diskem. S Game Drive se ale nemusíte bát. Jednotka je připravena vyjít z krabice a předformátována pro práci s PS4. 

Jednotka je dodávána se stejným firmwarem jako interní úložiště PS4. Přestože interní úložiště PS4 není skvělé, je lepší než většina externích disků. Protože je firmware stejný, měli byste zaznamenat podobné časy stahování a načítání jako interní úložiště. 

Nemluvě o vzhledu jednotky. Seagate nabízí 2TB verzi, která je štíhlá a zatemněná, která obsahuje pouze logo PlayStation v pravém horním rohu, LED indikátor v levém horním rohu a logo Seagate v pravém dolním rohu. Verze 4TB má trochu více světlice, se stejnými značkami, ale s modrým pruhem, který vede po obvodu jednotky. 

Další důvody, které se nám líbí Seagate Official PS4 Game Drive

Herní jednotka PS4 je z hlediska výkonu podobná přenosné části Seagate Portable, nejedná se však pouze o převedenou a předraženou verzi této jednotky. Skříň je plně hliníková, dodává vašemu zařízení určitou tuhost a umožňuje snadnou přepravu jednotky na cestách. 

Seagate také zahrnuje tříletou omezenou záruku, která je o rok delší než záruka nabízená pro přenosné a normální přenosné disky Backup Plus. Stále máte přístup ke službě Recover společnosti Seagate, která nabízí až tři roky obnovy dat za pouhých 14,99 $. 

A konečně, protože systém PS4 vám umožňuje spravovat více uživatelských účtů, můžete si vzít svou herní knihovnu s sebou. Jediné, co musíte udělat, je odpojit disk, přihlásit se na jiném PS4 a hrát hry, které jste již stáhli.

Základy Toshiba Canvio

Základy Toshiba Canvio nejsou žádným působivým externím pevným diskem. Rychlost je slušná pro to, co to je, s rychlostí sekvenčního čtení 147,3 MB / s, sekvenční rychlostí zápisu 154,1 MB / sa náhodným čtením / zápisem mezi 1 MB / z a 4 MB / s. Přestože je aplikace Toshiba Canvio Basin neinspirující, je nejlevnější cestou, jak rozšířit úložiště PS4.

toshiba-canvio-basics-1

Společnost Toshiba nabízí základy Canvio mezi 1TB a 4TB, přičemž vysokokapacitní model čeká na méně než 100 USD. Na úrovni ceny za gigabajt je tato hodnota vynikající. V naší recenzi jsme poznamenali, že cena není tak skvělá, protože chybí funkce, ale na tom opravdu nezáleží, pokud disk používáte s PS4. 

Ani výkon není tak špatný. Ačkoli je základna Canvio zničena ve srovnání s něčím, jako je SanDisk Extreme Portable, není to špatné, když se porovnává s jinými přenosnými točícími se jednotkami. Sekvenční výkon je solidní, a přestože náhodný výkon chybí, při načítání her byste si toho měli příliš nevšimnout. 

Důležitější je kvalita stavby. I když by vás rychlost neměla moc zpomalit, konstrukce pohonu bude. Je to levné a chabé, podobně jako ADATA SD600. To není problém, pokud jednotku ponecháte na jednom místě, ale pokud ji plánujete vzít na cestách, je nejlepší jít s jinou jednotkou.

Další důvody, které se nám líbí Základy společnosti Toshiba Canvio

Cena je hlavním důvodem, proč máme rádi základy společnosti Toshiba Canvio. Model 1TB, který je nejlevnější v řadě, stojí méně než 45 USD, což je o 5 až 10 USD méně než srovnatelné disky. Úsporný balíček je vyšší v řadě, model 4TB ukazuje nejlepší cenu za gigabajt. 

Vzdáváte se však funkcí ceny. Společnost Toshiba na disku nezahrnuje žádné nástroje a na webových stránkách společnosti Toshiba není nic ke stažení. Jedinou věcí na jednotce je soubor PDF, který obsahuje podrobnou jednoletou omezenou záruku. Základy Toshiba Canvio Basics jsou čistě funkční, které mají své místo, i když jsou nepřekonatelné. Více se dozvíte v naší recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics.

Závěrečné myšlenky

Existuje mnoho skvělých externích pevných disků pro PS4. Za naše peníze bychom se drželi buď Samsung T5 nebo Western Digital My Book. T5 bude poskytovat nejlepší výkon, ale za cenu místa. My Book je o něco pomalejší, ale dokáže maximalizovat podporovanou kapacitu PS4. 

Poslední tři možnosti jsou poměrně zaměnitelné. Seagate nabízí lepší kvalitu sestavení a estetiku, ale za mírně vyšší cenu než Toshiba Canvio Basics. Pokud se žádná z výše uvedených možností nezdá jako to, co hledáte, přečtěte si naše další recenze externích pevných disků. 

Jaký pevný disk používáte s PS4? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map