Nejlepší cloudové úložiště pro verzování 2020

Přiznejme si to, všichni dělají chyby. Použití cloudového úložiště pro ukládání dat a spolupráci je přitažlivé, ale dříve nebo později vy (nebo jeden z vašich spolupracovníků) něco změníte náhodou a váš předchozí hudební list, design nebo zpráva se stala součástí digitální historie, ale neztrácí se. navždy. Verze souborů může pomoci, a proto jsme pro ni sestavili nejlepší cloudové úložiště.


Verze souborů funguje jako historie vašich souborů. Když změníte soubor, služba jej označí jako novější verzi a aktualizuje své záznamy. To vám umožní vrátit se k jedné ze starších kopií, když provedete nechtěnou změnu.

Vytváření verzí vám může pomoci proti poškození souborů, včetně poškození způsobených ransomware. Ransomware zašifruje vaše soubory a vyžaduje dešifrování souborů. Pokud máte správné verze, můžete své soubory vrátit zpět a zabránit hackerům.

V tomto článku se zaměříme na služby, které poskytují nejlepší cloudové úložiště s verzováním. Než začneme, projdeme naše kritéria.

Nejlepší cloudové úložiště pro verzování 2020

Co dělá cloudové úložiště tím nejlepším pro vytváření verzí

Nejprve je samozřejmě samotná verze. Některé služby nabízejí verzi souboru na omezenou dobu, například 15 nebo 30 dní. Jiní nekladou žádná omezení. Vzhledem k tomu, že pouze při prohlížení verzí souborů mohou být služby zobrazeny stejně těsně, když nejsou, podíváme se také na další aspekty služby.

Hodnota závisí na ceně služby a na tom, co za ni získáte. Čím více plánů služba nabízí, tím lépe, protože si můžete vybrat plán, který odpovídá vašim potřebám. Vždy je dobré, pokud můžete použít bezplatný plán nebo zkušební verzi, než se rozhodnete přihlásit.

Dobré zabezpečení je dalším důležitým aspektem, protože chcete, aby vaše data byla v bezpečí. Obracíme se na druh šifrování, který služba nabízí, a na to, zda ji používá v klidu i při přenosu. Přednost se dává nulovým znalostem, protože brání číst vaše data někomu jinému než vy. Důležité je také dvoufaktorové ověření, protože vám pomůže, když někdo ukradne vaše heslo.

Použití verzování pro vrácení souborů by mělo být jednoduché. To platí i pro zbytek služby. Nechcete, aby bylo použito jako složitá fuška. Podíváme se, jak rozhraní funguje, jestli je design atraktivní a na jakých operačních systémech klient běží.

K rychlému nahrávání souborů je nutné dobré a stabilní připojení. Získání jednoho závisí na infrastruktuře služby cloudového úložiště, poskytovatele internetových služeb a na tom, jak blízko jste k serverům. Další skvělou funkcí je přenos na úrovni bloku, který zrychluje nahrávání přenosem pouze částí souboru, které podléhají změně.

1. Nejlepší cloudové úložiště pro verzování: Sync.com

Společnost Sync.com byla založena v Torontu v roce 2011. Od té doby získala pověst spolehlivého zabezpečení a soukromí uživatelů. Proto jsme ji umístili na vrchol našeho nejlepšího umístění v cloudovém úložišti. Tato služba také těží z přísných kanadských zákonů o ochraně osobních údajů.

Ve výchozím nastavení vám Sync.com umožní ukládat staré verze souborů po dobu až 30 dnů, ale pokud chcete, můžete upravit dobu trvání. Přihlaste se k odběru plánu Personal Pro vám umožní neomezeně ukládat neomezené verze a nebudou se započítávat do vaší kvóty úložiště. To platí také pro smazané soubory.

Personal Pro vás bude stát 49 dolarů ročně za 500 GB úložiště nebo 96 dolarů ročně za 2 TB, což je snadno jeden z nejlepších obchodů v cloudovém úložišti. K dispozici je také bezplatný plán, pokud chcete službu vyzkoušet. Při použití získáte 5 GB volného místa. Pokud potřebujete více, můžete získat gigabajty pro každého přítele, kterého doporučíte (až 20 GB).

Na rozdíl od některých, Sync.com bere zabezpečení vážně. Používá 256bitový AES spolu s protokolem TLS k ochraně přenosu při přenosu do datových center před odposlechem. Nezapomeňte, že server Sync.com je kompatibilní s nulovými znalostmi, takže pokud ztratíte heslo, nebude ho možné načíst. Je to náš nejlepší výběr mezi nejlepšími službami s nulovými znalostmi.

K dispozici je dvoufaktorové ověřování, které vám pomůže, i když vaše heslo není slabé (přečtěte si našeho silného průvodce hesly, pokud nevíte, jak si ho vytvořit). Povolení je vždy dobrý nápad.

Další důvody, které se nám líbí Sync.com

Práce se stolním klientem Sync.com je snadná a spočívá v použití synchronizační složky a přístupu k klientovi prostřednictvím ikony na hlavním panelu. Všechny funkce získáte také pomocí webového klienta a dalších, které zvyšují celkový dojem.

Desktopový klient je k dispozici v systémech Windows a MacOS, ale nikoli v systému Linux (v případě potřeby si přečtěte naše nejlepší cloudové úložiště pro systém Linux).

Recenze a srovnání Sync.com

Aplikace smartphonu je k dispozici pro Android a iOS. Můžete jej použít pro práci se soubory offline a automaticky nahrávat fotografie a videa do cloudu. Další informace naleznete v recenzi Sync.com.

2. pCloud

pCloud je další služba, která je na vrcholu našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť. Služba je v provozu od roku 2013 a dosáhla osmi milionů uživatelů. Mezi jeho klienty patří velká jména jako Twitter a BMW.

Plány Premium, Premium Plus a Lifetime ukládají verze souborů po dobu 30 dnů. Pomocí funkce Převinout zpět se můžete vrátit v čase, zobrazit předchozí verze souborů a v případě potřeby je obnovit. Dokud jsou smazané soubory a složky v koši, můžete je obnovit. Jinak jsou navždy pryč.

Můžete získat 39 $ ročně, abyste získali přístup k doplňku Rozšířená historie souborů, což vám umožní uchovat starší verze až jeden rok (od data zakoupení)..

Plán Premium vám poskytne 500 GB úložného prostoru za 4,99 $ měsíčně, zatímco Premium Plus poskytuje 2 TB za 9,99 $ měsíčně. Oba plány uchová historii verzí souborů po dobu 30 dnů a umožní vám provádět neomezené dálkové nahrávání.

Pokud shledáte, že pCloud je dobrý, můžete si vybrat celoživotní licenci, což je dobrý obchod. K dispozici je také bezplatný plán, který vám poskytne 10 GB úložného prostoru a jeden další gigabajt pro každé doporučení, celkem až 20 GB. Podrobně popisujeme všechny možnosti předplatného v naší recenzi pCloud.

pCloud spoléhá na šifrování TLS pro ochranu dat při přenosu. Pro přenos i odpočinek používá 256bitové šifrování AES. Za 4,99 $ měsíčně můžete použít doplněk Crypto a ujistěte se, že jsou vaše soubory chráněny šifrováním s nulovou znalostí. pCloud ukládá vaše soubory do nejméně tří bezpečných umístění serveru.

Další důvody, které se nám líbí pCloud

Klient pro stolní počítače je k dispozici pro Windows, Mac a Linux, zatímco mobilní aplikace je k dispozici pro Android a iOS. Klient pro stolní počítače přidá ikonu, která slouží k synchronizaci a zálohování souborů, do systémové lišty, což vám pomůže komunikovat s jednotkou pCloud. Rozhraní je fádní, ale je intuitivní a snadno se naviguje.

Mobilní aplikace je působivá, protože vám dává možnost upravovat některé dokumenty místo jejich prohlížení. Může také přehrávat video a audio soubory.

Noví uživatelé budou mít snadné používání webového rozhraní, protože je to nejjednodušší. Všechny nástroje pCloud jsou k dispozici. Jedinou nevýhodou je, že to není užitečné, když potřebujete přenášet velké soubory. V takovém případě je lepší zůstat u stolního klienta.

3. Tresorit

Tresorit sídlí ve Švýcarsku, ale svá data uchovává na serverech v Nizozemsku a Irsku. Je to jedna z nejbezpečnějších služeb cloudového úložiště.

Historie verzí uchovává snímky všech změn provedených v souborech ve vašich tresorech (složka, která se používá pro synchronizaci). Verze je omezena na účty Premium, Solo, Business a Enterprise. Prémiový plán vám poskytne 90denní období verzí, ale pouze 10 verzí souboru. Sólo a všechny obchodní plány vám poskytují neomezené vytváření verzí a historii, spolu s obnovením odstraněných souborů.

Mnoho uživatelů považuje ceny Tresoritu za studenou sprchu, protože nejsou srovnatelné s jinými službami. Nejlevnější tarif Premium stojí 12,50 $ měsíčně a dává pouze 200 GB. Další osobní plán, Solo, vám poskytne 2 TB úložiště, odkazy chráněné heslem a umožní vám synchronizovat až deset zařízení. Stojí to 30 $ měsíčně. Pokud platíte za rok, dostanete slevu.

Plán Small Business stojí 20 USD na uživatele měsíčně a poskytuje každému uživateli 1 TB úložiště. Obchodní plán, který je v současné době o 50 procent nižší, vám poskytne pokročilé řízení a podporu souborů za 12 USD na uživatele měsíčně. Přidejte k tomuto pokročilému školení administrátorů, API a zaměstnanců a získáte plán Enterprise, který vyžaduje 100 uživatelů a náklady 24 USD na uživatele měsíčně.

Tresorit odůvodňuje vysokou cenu poskytováním vynikající bezpečnosti. Datová centra, která používá, jsou v souladu s nejnovějšími normami ISO a používají Microsoft Azure. Střediska využívají dohled, bezpečnostní hlídky a biometrické skenování.

Pomocí šifrování s nulovými znalostmi můžete své údaje učinit soukromými. 256bitové šifrování AES chrání vaše data před krádeží. Pokud vám někdo ukradne heslo, pomůže vám dvoufaktorové ověření. Kompletní přehled o zabezpečení Tresoritu najdete v naší recenzi Tresoritu.

Další důvody, proč se nám líbí Tresorit

Mnoho služeb cloudového úložiště má tenkého stolního klienta, který obsahuje ikonu synchronizace a možnosti na hlavním panelu. Tresorit jde dále tím, že poskytuje plného desktopového klienta pro Windows, MacOS a Linux.

Pro některé to budou zbytečné komplikace. Ostatní se to bude líbit. Doporučujeme využít 14denního tresoritského soudu, abyste zjistili, kam se na toto téma zaměříte.

4. Dropbox

Je to jedna z nejstarších služeb cloudového úložiště a kde byly vynalezeny společné modely pro synchronizační a blokové synchronizační algoritmy. Dropbox má také více než 500 milionů uživatelů.

Verze verzí Dropbox udržuje vaše soubory k dispozici po dobu 30 dnů na bezplatném účtu nebo na účtu Dropbox Plus, zatímco plány Professional a Business dávají předplatitelům 120 dní verzí souborů. Umožňuje také obnovit smazané soubory.

Plán Plus vám poskytuje 1 TB úložiště za 10 $ měsíčně, což je slušná hodnota. Obsahuje funkce, jako je podpora prioritních e-mailů, vzdálené vymazání zařízení a složky offline v mobilu. Profesionál přidává inteligentní synchronizaci, předvádění, fulltextové vyhledávání a podporu prioritního chatu a pokročilé sdílení, ale nezvyšuje úložný prostor. Stojí to 20 $ měsíčně.

K dispozici je bezplatný plán, ale poskytuje vám skromný 2 GB úložného prostoru. Za doporučení můžete vydělat 500 MB.

Nebudete dostávat šifrování s nulovými znalostmi pomocí Dropboxu (přečtěte si naši recenzi v Boxcryptoru, pokud chcete doplněk, který chrání vaše soukromí), ale existuje šifrování AES-256 bitů, které chrání vaše soubory v klidu a při přenosu.

Dropbox dešifruje vaše data, když dorazí do datového centra, aby zpřístupnil vaše metadata pro indexování (Boxcryptor tomu brání). Data jsou poté znovu zašifrována. K dalšímu zabezpečení vašich přihlašovacích údajů je k dispozici dvoufaktorové ověření.

Další důvody, které se nám Dropbox líbí

Služba nabízí leštěné uživatelské prostředí od svého vytvoření. Klient pro stolní počítače je jednoduchý, je k dispozici synchronizační složka a ikona na hlavním panelu pro rychlý přístup. Webové rozhraní je atraktivní a poskytuje vám přístup ke všem potřebným informacím a zároveň se snadno naviguje.

Klient pro stolní počítače běží na Windows, Mac a Linux, zatímco mobilní aplikace je k dispozici pro Android a iOS. Z telefonu můžete zapnout automatické nahrávání fotek a videí.

I když máme spoustu stížností, o kterých si můžete přečíst v naší recenzi Dropboxu, jednou z oblastí, kde udržuje tempo nebo překonává všechny ostatní služby, je synchronizace souborů. Po počátečním uploadu bude působivá synchronizace na úrovni bloku nahrávat vaše soubory mnohem rychleji, a proto jsme Dropbox umístili vysoko v našem nejlepším cloudovém úložišti pro synchronizaci..

5. Disk Google

Mnoho lidí má účty Gmail nebo telefony Android, takže není divu, že má Disk Google více než 800 milionů uživatelů. Pomáhá to, že Disk Google zacílí na domácí uživatele a má k dispozici bezplatnou integrovanou kancelářskou sadu s názvem Dokumenty Google.

Disk Google zahrnuje verzování, které uchovává soubory k dispozici po dobu 30 dnů. Můžete se rozhodnout přepsat to u konkrétních verzí a ponechat si je na dobu neurčitou. Existuje také způsob, jak zobrazit revize, které provedli ostatní, pokud používáte Dokumenty Google (a vrátit se zpět k předchozí verzi). Smazané soubory se ukládají do koše, dokud je tam také neodstraníte.

Google nabízí spoustu plánů na výběr. Tento bezplatný tarif vám poskytuje velkorysé úložiště s kapacitou 15 GB, které pomáhá Disku Google přistát na našem seznamu nejlepších bezplatných cloudových úložišť. Placené plány se pohybují od 100 GB do 30 TB, ale nepatří mezi nejlepší hodnotové plány. Plán 2TB stojí statných 19,99 $ měsíčně. Neexistuje žádná roční sleva.

Ochrana osobních údajů je pro společnost Google už nějakou dobu bolestivou záležitostí, protože vyšlo najevo, že spolupracuje s projektem PRISM. Google popřel přístup k NSA. Tato služba také prohledává vaše osobní soubory a e-maily, aby vám poskytla personalizované reklamy, vlastní vyhledávání atd.

Mezi bezpečnostní funkce patří šifrování AES-128, které chrání vaše soubory, zatímco jsou uloženy na serverech. Není to tak silné jako AES-256, ale pokud to víme, nebylo to prasklé. K dispozici je také dvoufaktorové ověření.

Další důvody, proč se nám líbí Disk Google

Disk Google má atraktivní a intuitivní webové rozhraní, které je podobné každé jiné aplikaci Google. Existuje mnoho funkcí, ale necítíte se ohromeni číslem. Navigace je snadná a pravděpodobně ji budete používat více než desktopový klient.

Desktop klient používá známý synchronizační model. Soubory nahrajete jejich umístěním do synchronizační složky. Ikona na hlavním panelu umožňuje konfigurovat nastavení složky synchronizace.

Dropbox vs Disk Google
Domovská stránka Disku Google

Mobilní aplikace je nainstalována v systému Android a je vhodné, pokud se potřebujete k souborům dostat kdekoli. Můžete jej použít také k úpravám souborů, což je příjemné. Mnoho dalších aplikací pro cloudové úložiště vyžaduje, abyste si nejprve stáhli soubor.

Disk Google funguje rychle, ale z kopírování souborů na úrovni bloků by to prospělo. Přesto jsou jeho rychlosti podobné jiným službám. Podívejte se na nejrychlejší výsledky dostupné v naší recenzi na Disku Google.

Závěrečné myšlenky

Projděte si náš seznam a ujistěte se, že pro vás vyberete tu správnou službu. To vám umožní vrátit se v čase a opravit tyto chyby, a zároveň chránit vaše soubory a ukládat je pro levné. Mějte na paměti, co pro vás mohou nulové znalosti udělat při výběru.

Pro jeho neomezené verzování souborů a šíleně cenově dostupné ceny se nám Sync.com líbí, pokud jde o verzování souborů. Neublíží ani to, že bezpečnostní špička.

Myslíte si, že jsme vybrali správnou volbu, nebo máte rádi jinou službu, která je pro verzování lepší? Řekněte nám to v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me