Nejlepší cloudové úložiště pro hudbu 2020

Bývaly doby, kdy byly hudební soubory velké a úložiště bylo omezené; čas před formátem souboru mp3. Dnes však na vašem pevném disku mohou obývat tisíce skladeb a ve vašem hudebním přehrávači si vytvořit obrovský seznam. Abychom to udrželi v bezpečí, sestavili jsme nejlepší cloudové úložiště pro hudbu.


Protože je toho tolik hudby, je lákavé použít naše nejlepší poskytovatele cloudových úložišť, aby je odložili, aniž by zaplnili váš pevný disk. Jeho použitím si můžete být jisti, že vaše hudba bude k dispozici kdekoli se nacházíte a že nebude narušena žádná hardwarová porucha, virus, malware nebo krádež..

V tomto článku se zaměříme na ukládání nejvíce skladeb za co nejméně peněz. Pokud chcete zálohovat a ne ukládat hudební soubory, podívejte se do našeho článku o nejlepších online službách zálohování. Než začneme se seznamem, projdeme naše kritéria.

Nejlepší cloudové úložiště pro hudbu 2020

Co dělá cloudové úložiště tím nejlepším pro hudbu

Naší první prioritou bude hodnota, protože bychom chtěli uložit co nejvíce písní za málo peněz. Uvidíme, jaké cenové plány nabízejí služby a v jaké rozmanitosti. Většina služeb nabídne bezplatný plán nebo alespoň zkušební verzi. Pokud prostě hledáte dohodu, přečtěte si naše nejlepší nabídky v článku o cloudovém úložišti.

Protože se zabýváme mnoha písněmi, nemělo by smysl používat cloudové úložiště, které neposkytuje dobré rychlosti nahrávání. Čím lepší infrastruktura (globální distribuce datových center) má služba, tím rychlejší bude nahrávání.

Je nezbytné, aby vaše soubory online, aniž by to bylo složité fuška. Zjednodušené uživatelské prostředí s tím pomůže. Zajistíme, aby služby poskytovaly jen to, ne prokletí prokleté. Chceme také klienty, kteří běží na stolních počítačích, na webu a v mobilních zařízeních, aby bylo jejich používání snadnější.

Milovníci hudby nejsou odolní vůči šílenství, které se v poslední době děje. Budete chtít mít možnost rychle, snadno sdílet a mít možnosti sdílení na sociálních médiích. Bylo by zajímavé pozvat ostatní, aby s vámi sdíleli, a to je to, co umožňují nahrávání odkazů nebo sdílení skupinových složek.

Dobrá kontrola obsahu, odkazy chráněné heslem, data vypršení platnosti a stránka zobrazující vaše sdílené soubory jsou vždy dobré.

1. Nejlepší cloudové úložiště pro hudbu: pCloud

Společnost pCloud se sídlem ve Švýcarsku působí v oboru od roku 2013 a dnes má osm milionů uživatelů. Má také mnoho velkých ligových klientů, včetně BMW, Coca-Cola a Twitteru.

pCloud nabízí svým klientům plány na osobní a obchodní plány. Osobní uživatelé si mohou vybrat mezi Premium a Premium plus, které stojí 4,99 $ za měsíc (500 GB) a 9,99 $ za měsíc (2TB). Kromě základních funkcí nabízejí tyto cenové plány 30 dní verzí souborů a neomezené vzdálené nahrávání (vložením adresy URL souboru). Pokud platíte za rok, získáte slevu a zaplatíte také za celoživotní plán.

Pokud jde o rychlost, pCloud funguje podobně jako ostatní služby. Připojení k serverům pCloud není pevné, ale dosahuje vyšších rychlostí (průměrně 5 MB / s) než mnoho jiných služeb.

Uživatelská zkušenost je přímá a zábavná na všech zařízeních, ale webový klient poskytuje nejefektivnější zážitek. Navigace je snadnější, má více funkcí, je velmi rychlá a umožňuje vám přístup k nástrojům pCloud na jednom místě. Desktopový klient je k dispozici pro Windows, Mac a Linux (v případě potřeby si přečtěte naše nejlepší úložiště pro Linux), zatímco mobilní aplikace je k dispozici pro Android, iOS a Windows Phone.

Další důvody, proč se nám líbí pCloud

Sdílení s pCloud je snadné, stačí kliknout na tlačítko „Sdílet“ pro vaši píseň a budete ji moci sdílet přímo na Facebooku, Twitteru a Google+. Pokud sdílíte předplatitele pCloud, stačí přidat uživatelské jméno. Jinak můžete vygenerovat odkaz nebo jej odeslat e-mailem.

Další zajímavou možností je pozvat lidi do vaší složky, aby si ji mohli prohlížet a upravovat, jako by to byli jejich vlastní. Pokud chcete své odkazy chránit, můžete nastavit data vypršení platnosti a hesla (pouze prémiové plány), což je zvláště dobré, pokud chcete sdílet fotografie také.

Cenově dostupné a flexibilní plány, snadné sdílení a dobrá rychlost odesílání pomáhají pCloud být naší nejlepší volbou pro ukládání hudby. K dispozici je také bezplatný cenový plán, který vám poskytne 10 GB. Pokud se chcete o službě dozvědět více, přečtěte si naši podrobnou recenzi pCloud.

2. Sync.com

Sync.com je známý svými bezpečnostními schopnostmi a ochranou soukromí uživatelů. Pomáhá tomu, že má sídlo v Torontu, takže jeho uživatelé těží z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě. Kromě toho mu další funkce pomohly dosáhnout prvního místa v našem srovnávacím seznamu cloudových úložišť.

Pokud chcete používat server Sync.com jako uživatele, který není prémiovým produktem, získáte s plánem Sync Starter 5 GB volného místa. Plány placených cen jsou však velmi konkurenceschopné. Pro Personal plán nabízí 500 GB za 49 dolarů ročně nebo 2 TB za 96 dolarů ročně.

Počáteční rychlost odesílání a stahování je srovnatelná s jinými službami. Sync.com ve výchozím nastavení neomezuje šířku pásma, ale pokud je připojení slabé, můžete snížit rychlost pomocí ikony na hlavním panelu (pokud používáte klienta pro stolní počítače).

Desktopový klient je k dispozici na Windows a OS X, ale ne na Linuxu. Naštěstí se webový klient snadno naviguje a poskytuje přístup ke všem funkcím Sync.com, takže k němu můžete přistupovat z jakéhokoli operačního systému, který se vám líbí (i když je desktopový klient rychlejší).

Webové rozhraní obsahuje několik stránek, které zobrazují různé informace (odkazy, sdílené položky atd.). Vypadá to velmi jednoduše a to je v naší knize dobré.

Další důvody, proč se nám líbí Sync.com

Chcete-li sdílet soubory, můžete vygenerovat odkaz nebo poslat pozvánku e-mailem. Pokud chcete sdílet složku, můžete pozvat konkrétní uživatele nebo vygenerovat odkaz. Ostatní uživatelé si budou moci stáhnout složku ve formátu .zip. Pomocí úložného prostoru můžete také sdílet odkazy na nahrávání, které ostatním umožní sdílet s vámi své skladby.

Recenze a srovnání Sync.com

Při sdílení lze nastavit různé typy oprávnění. Chcete-li vidět, co sdílíte s ostatními, můžete použít stránku „sdílené položky“. K dispozici jsou také hesla hesel a data vypršení platnosti. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši recenzi na Sync.com.

Sync.com je skvělý nástroj pro udržení vašich zvukových souborů v bezpečí a soukromí, ale v tomto případě postrádá přehrávač médií. Tato funkce není pro ukládání nezbytná, ale byla by to dobrá doplněk.

3. MEGA

Jedna z nejkontroverznějších cloudových služeb. Společnost MEGA byla založena notoricky známou společností Kim Dotcom v roce 2013. S MEGA již není spojen, ale společnost žije a inzeruje jako „společnost na ochranu soukromí“, protože poskytuje šifrování s nulovými znalostmi a je založeno na Novém Zélandu, který je šetrný k soukromí..

Jedním z hlavních důvodů, proč se vydat na cestu MEGA, byl její bezplatný plán 50 GB, ale od roku 2017 se tento úložný prostor po měsíci vypaří a ponechá vám pouhých 15 GB. Po dokončení některých snadných úkolů se můžete vrátit zpět, ale po 180 dnech zase zmizí. MEGA se nepřibližuje konkurenci s jinými službami, protože její plán 500 GB stojí více než někteří žádají o 2TB (více o tom vše najdete v naší recenzi MEGA).

Rychlosti nahrávání jsou asi o 25 procent pomalejší, než bychom chtěli, a rychlost stahování není o moc lepší. Při přesunu menších souborů (do 20 MB) nedošlo k žádným problémům, takže synchronizace souborů, jako jsou mp3 skladby, nebude pro MEGA problém. Během nahrávání se síla připojení lišila, takže některá nahrávání selhala. Rychlosti stahování byly stabilnější a nezklamaly tolik, čímž se dosáhlo lepšího času.

Prohlížečová aplikace MEGA je jednoduchá a noví uživatelé se toho nemusí tolik naučit. Primární prvky jsou vlevo, zatímco sekundární prvky jsou umístěny v nabídce hamburgeru v pravém horním rohu obrazovky. Akce se provádějí pomocí ovládacích prvků v horní nabídce, zatímco provádění akcí u jednotlivých souborů vyžaduje, abyste klikli na rozevírací nabídku na samotný soubor..

Pro synchronizaci následuje MEGA ve stopách Dropboxu; to se točí kolem jednoduché synchronizační složky. Klienti pro stolní počítače jsou k dispozici pro Windows a Mac, zatímco mobilní aplikace jsou nabízeny pro Android a iOS a jejich použití je velmi snadné.

Další důvody, proč se nám líbí MEGA

MEGA nenabízí stejnou strategii, pokud jde o sdílení, jako jiné služby. Pomocí jejich e-mailové adresy nemůžete sdílet soubory s jednotlivci. Místo toho můžete vygenerovat pouze odkaz na tento obsah. Přesto je tento odkaz nulový a MEGA nevidí, co sdílíte.

Pokud chtějí jiní použít odkaz, budou muset použít dešifrovací klíč, který se vytvoří při vygenerování odkazu.

Pokud máte předplatné Pro, můžete do odkazů přidat data vypršení platnosti. Složky můžete stále sdílet prostřednictvím e-mailu a jednotlivcům udělovat práva na čtení, úpravy nebo úplné přístupové práva. Neexistuje však způsob, jak vytvořit samostatné odkazy pro nahrávání nebo nastavit limity stahování.

4. MediaFire

MediaFire postrádá některé ze standardních funkcí mezi nejlepšími poskytovateli online úložiště, jako je synchronizace stolních počítačů a verzování, ale kompenzuje to velkorysým úložištěm zdarma, nízkou cenou a dobrou mobilní podporou obrázků. Služba má více než 43 milionů registrovaných uživatelů. Přečtěte si naši podrobnou recenzi, kde naleznete další informace o MediaFire.


Media Fire

10 GB bezplatného úložiště nemusí být mezi nejvyššími částkami, které jsme kdy viděli, ale existuje několik způsobů, jak získat více místa (až 40 GB), včetně doporučení přátel, instalace mobilní aplikace a připojení a zveřejňování na Facebooku a Twitteru.

Pokud to nestačí, můžete upgradovat pomocí programu „Pro“, který nabízí 1 TB za 5 $ měsíčně (nebo 3,75 $, pokud platíte celý rok). Zdá se, že tato služba neustále nabízí 50% slevu na roční předplatné.

MediaFire nezískává žádné medaile v oddělení pro nahrávání, ale rychlost stahování a nahrávání je stabilní. Neexistuje způsob, jak nahrát celou složku najednou, takže budete muset nahrávat soubory ručně, což proces podstatně zpomalí.

Webové rozhraní je dobře vypadající, i když některé ikony mají být aktualizovány, a má přehledné rozložení s jednoduchou funkcí přetahování. Na straně je strom složek a s ním můžete snadno procházet (pokud dáváte přednost mřížce, je to také).

Je štěstí, že webová aplikace je schopna kompenzovat překvapivý nedostatek desktopového klienta. Mobilní aplikace funguje dobře, ale je soustředěna více než webové rozhraní, protože je založena na zálohování fotografií.

Další důvody, proč se nám líbí MediaFire

Sdílení je standardní a přímé. Můžete někomu poslat odkaz a může si stáhnout váš soubor. K dispozici je vyhrazená ikona, která vám umožní rychle zkopírovat tento odkaz do schránky.

Začínáme s MediaFire
Začínáme s MediaFire

Tyto odkazy však budou bez předplatného obsahovat reklamy. K odkazům také nelze přidat data vypršení platnosti nebo hesla. Odkaz však můžete vypnout pro kohokoli, kdo jej nenasleduje.

5. Livedrive

Společnost Livedrive zaznamenala v průběhu let mnoho změn, ale největší změna kvality nastala po přesunutí služby do Velké Británie. Jakmile jsou nyní samostatné aplikace integrovány do jediného rozhraní. Ne všechno je však v pořádku, protože novým návštěvníkům webu bude pravděpodobně obtížné porozumět produktům, protože systém cen se velmi liší od zbytku trhu..

Livedrive nenabízí žádné bezplatné úložiště. Zálohování nabízí neomezený prostor za 8 $ měsíčně (nebo 80 $ ročně), ale můžete to udělat pouze pro jedno PC. Vylučují také USB, CD nebo DVD. Plán Aktovky vám poskytuje 2 TB úložiště na více zařízeních za 16 USD měsíčně (160 USD za rok). Konečný plán, Pro Suite, nabízí neomezené zálohování na pěti zařízeních a 5TB synchronizace na více zařízeních. Jeho cena je 25 $ měsíčně nebo 250 $ ročně.

Livedrive nebyl v našem testu nahrávání příliš rychlý. Z nějakého důvodu to bylo o něco rychlejší ve Windows. Rychlost stahování také nebyla příliš dobrá. Je zajímavé, že složky se stahují jako archivy .zip.

Webové rozhraní nemá žádná překvapení, je to docela podobné standardu cloudového úložiště. Ačkoli to volá složky “kufříky”, které používáte k nahrání souborů. Funkce jsou umístěny na postranním panelu vlevo, zatímco soubory a další možnosti můžete vidět napravo.

Instalace aplikace pro stolní počítače nebyla plynulá, protože se pokusila stáhnout potřebné knihovny sama o sobě a selhala. Pouze sada Pro nabízí vše v instalačním balíčku pro stolní počítače, ale základní balíček můžete přizpůsobit pomocí placených doplňků. Rozhraní samotné je dostatečně atraktivní a kompaktní. Poskytuje snadný přístup k hlavním funkcím prostřednictvím panelu nabídek.

Další důvody, proč se nám líbí Livedrive

Sdílení je velmi jednoduché; ke svým souborům lze přistupovat prostřednictvím webové stránky. Chcete-li je sdílet, stačí jim odeslat adresu URL. To znamená, že neexistuje selektivní sdílení. Kdokoli, kdo má odkaz, má přístup ke všem vašim souborům.

Livedrive Review - sdílení souborů
Sdílení souborů s programem Livedrive je překvapivě snadné.

Livedrive si zaslouží být na posledním místě, protože nemá žádné volné úložiště, jeho produkty nejsou snadno srozumitelné, cenové plány nejsou zdaleka konkurenceschopné a neexistuje žádný snadný způsob, jak zrušit předplatné.

Závěrečné myšlenky

Odeslání vaší oblíbené hudby na delší dovolenou v cloudu se zdá jako neosvěta. Vaše hudba možná není na pevném disku, ale je stále přístupná a budete ji moci sdílet také se svými přáteli a rodinou.

Jedna ze zde poskytovaných služeb bude pro vás nejlepší. Domníváme se, že by pCloud měla být tato služba nebo jinak Sync.com. Zbytek se nepřibližuje co do hodnoty, rychlosti synchronizace, snadnosti použití nebo sdílení. Máte nějaké myšlenky nebo komentáře? Dejte nám vědět níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map