Nejlepší cloudové úložiště pro Evropu 2020

Pokud žijete v USA a nahrajete svá data do cloudu, je na NSA, aby vás viděla i vy. Není tomu tak v Evropě, kde přísné zákony na ochranu soukromí pomáhají chránit vaše osobní údaje před zvědavými očima. V tomto článku se podíváme na nejlepší cloudové úložiště v Evropě, pro lidi, kteří žijí ve Starém světě i pro Nové.


Lidé, kteří žijí v Evropě, si budou moci užít lepší časy stahování a stahování, zatímco uživatelé jinde se budou cítit bezpečně s vědomím, že jejich data jsou chráněna lepšími zákony na ochranu soukromí, než si užívají doma. Internet vám umožní cestovat po světě z pohodlí vašeho domova, tak proč jej nevyužít? 

Než se podrobně podíváme na nejlepší služby úložišť v Evropě, nejprve se podívejme, na čem jsme založili náš výběr a důvody pro volbu evropské cloudové služby úložiště.

Nejlepší cloudové úložiště pro Evropu 2020

Proč byste měli zvážit cloudové služby se sídlem v Evropě

Spojené státy se pomalu stávají děsivým, děsivým místem: zatímco předtím, než jsme se většinou museli starat o „spravedlivý“ PRISM a Patriot Act, máme nyní také CLOUD, se kterým musíme jednat. Tato část legislativy umožní agenturám abecedy získat informace o občanech USA, i když jsou uloženy v zahraničí, což znamená, že chcete přejít na službu nulových znalostí v okamžiku, kdy oficiálně prochází. Nehovoříme ani o neutralitě sítě.

Ne však, že v Evropě je všechno perfektní: mnoho zemí EU občas přehlíží práva na soukromí, aby bojovalo proti „terorismu“. Tyto zákony však nejsou zdaleka tak dalekosáhlé jako ty v USA, pokud jde o sílu, kterou poskytují zpravodajským agenturám..

Kromě toho právní předpisy EU o ochraně soukromí také upgradují na něco, co se nazývá obecné nařízení o ochraně údajů nebo GDPR. Původně navržen v lednu 2012, po čtyřech letech přípravy byl s konečnou platností schválen 14. dubna 2016. Vstupuje v platnost v květnu 2018.

Největší změnou, kterou přináší, je rozšířená jurisdikce. Nové nařízení se bude vztahovat na všechny společnosti, které zpracovávají údaje o osobách, které mají bydliště v unii, bez ohledu na to, kde se daná společnost nachází. Přidává také nová práva, jako je povinné oznámení o porušení, právo na získávání údajů o lidech, právo na zapomenutí a soukromí na základě návrhu. Celkově to může být vhodný čas začít používat evropské cloudové služby.

1. Nejlepší cloudové úložiště pro Evropu: Tresorit

Určitý šampion v této kategorii, Tresorit, nabízí skvělé služby. Tím myslíme, že Tresorit má vynikající bezpečnost a podléhá zákonům o ochraně soukromí v Nizozemsku a Irsku. Dobré zákony, ale ne tak dobré jako ve Švýcarsku, kde se nachází její sídlo.

Největší výhodou Tresoritu je to, že je to jedna z mála a nejlepších cloudových služeb s nulovými znalostmi. To znamená, že si vyberete své heslo a nastavíte ho, aniž by vědělo, že je Tresoritu dáno, což společnosti znemožňuje předat vaše data někomu jinému. Nevýhodou je, že pokud zapomenete heslo, Tresorit vám nepomůže získat heslo.

Tresorit také poskytuje šifrování AES-256. „256“ jednoduše znamená, že šifrovací klíč je dlouhý 256 bitů. Odhaduje se, že by to superpočítači trvalo miliardu let, než by to prasklo, což by z něj učinilo jednu z nejbezpečnějších cloudových služeb.

Totéž nelze říci o heslech, protože slabá lze snadno krakovat hrubou silou. Tresorit má k tomu dvojfaktorové ověření, i když někdo má vaše heslo, bude muset také zadat bezpečnostní kód, pokud se pokusí přihlásit z neznámého zařízení. Tento bezpečnostní kód je odeslán na váš e-mail nebo chytrý telefon.

Tresorit také nabízí nejlepší zabezpečení datových center: jsou v souladu s nejnovějšími standardy ISO a jsou provozovány společností Microsoft Azure. Používají dohled, bezpečnostní hlídky a biometrické skenování. I kdyby došlo k narušení s nulovými znalostmi, nešlo by o zloděje. Není to Fort Knox, ale je to blízko.

Další důvody, proč se nám líbí Tresorit

Zahrnuta je také podpora Linuxu, což není něco, co je běžné mezi službami cloudového úložiště, což znamená, že se Tresorit řadí na přední místo v našem nejlepším cloudovém úložišti pro Linux. Má také skvělou synchronizaci zařízení nebo synchronizaci, což znamená, že ke stejným datům lze přistupovat z různých zařízení, přičemž změny provedené na jednom se zobrazují téměř okamžitě na druhém.

Za účelem synchronizace souborů mezi zařízeními vytvoříte „tresor“ (to je němčina pro „úschovnu“), který se přidá do speciální složky systému souborů nazvané „moje tresory“. Jakýkoli soubor umístěný ve vašem tresoru bude ve výchozím nastavení uložen na vašem pevném disku, stejně jako v cloudu. Jakákoli změna souboru se projeví také v cloudu a všech vašich zařízeních téměř v reálném čase.

Sdílení odkazů funguje skvěle s Tresoritem. Namísto generování odkazu jej můžete chránit heslem, datem expirace a limity stahování. Pokud je nechcete ztratit ze zřetele, můžete zkontrolovat, jaké odkazy jste vytvořili v zobrazení „Odkazy“.

Tresorit má však i nevýhodu: cena. Existují dva individuální plány. Jedna cena za 12,50 USD za 200 GB a druhá za 30,00 USD za 2 TB. Oba plány účtují více než některé jiné služby, s menším úložným prostorem pro zavedení. Také neexistuje žádný bezplatný plán.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o Tresoritu, podívejte se na naši podrobnou recenzi Tresoritu, nebo vyzkoušejte, pokud máte více praktického typu.

2. Dropbox pro firmy

Hned za Tresoritem přichází jedna z nejstarších služeb ve světě cloudových úložišť. S názvem, který zní dobře pro mnoho uživatelů, není těžké pochopit, proč někteří vypadají dále než Dropbox.

Služba, která byla vytvořena v roce 2008, má své vzestupy i pády, z nichž největší je jedním z největších krádeží dat v roce 2012. Dropbox však od té doby podnikl řadu kroků k zajištění bezpečnosti: stanovil mnoho trendů v synchronizaci i souborech sdílení, které jsou dodnes zdokonalovány.

Dropbox pro podnikání

Na rozdíl od osobního plánu Dropbox mohou uživatelé Dropbox Business používat servery umístěné v Evropě k hostování svých dat, takže se dostali na první místo v tomto seznamu. Nezapomeňte však, že pokud chcete zůstat před NSA, možná budete chtít použít Boxcryptor k zašifrování souborů před jejich odesláním do cloudu. Další informace o této šikovné službě najdete v naší recenzi Boxcryptor.

Zvýšené zabezpečení, které jsme zmínili dříve, přichází ve formě 256bitového šifrování AES, ztvrdlých datových center, 128bitového šifrování AES v tranzitu, dvoufaktorové autentizace av neposlední řadě také můžete provést vzdálené vymazání v případě, že ukradené synchronizované zařízení.

Další důvody, proč se nám líbí Dropbox Business

Desktopová aplikace Dropbox přidá do systému speciální složku připojenou k cloudu. Tato „synchronizační složka“ funguje jako základní kámen pro celý uživatelský zážitek. Kromě toho existuje také webová aplikace, která vám umožňuje přístup k vašim souborům.

Navigace v obsahu vás nenechá poškrábat hlavou, nabídky jsou uspořádány, barevné schéma je snadno vidět a drag-and-drop usnadňuje zážitek. Funguje také na různých platformách – Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Bez ohledu na to, co používáte, je uživatelský dojem Dropboxu docela plynulý.

Dropbox vynalezl společný model synchronizace v roce 2008, ale také vede dnes. To je díky přenosům souborů na úrovni bloků, známým také jako diferenciální synchronizace. Místo nahrazení celého souboru nahrazuje pouze změněné části.

Dropbox Business má skvělé funkce pro sdílení složek a souborů, které se snadno používají. Můžete také zahrnout data vypršení platnosti, abyste ukončili odkazy a hesla a doladili tak kontrolu obsahu.

Tato služba se nemůže pochlubit stejnými bezpečnostními opatřeními, jako má Tresorit, a dává tuto službu na druhé místo. Pokud to není vaše hlavní starost, nabízí Dropbox Business 30denní bezplatnou zkušební verzi. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naši podrobnou recenzi Dropbox for Business.

3. Jottacloud

Po prvních dvou se plnění zadních řad dostane více k tomu, co je v Evropě k dispozici, ne k tomu nejlepšímu; postavili jsme je stejně. Nejprve je Jottacloud, norská platforma pro zálohování a synchronizaci zaměřená na soukromí. Je to relativně levné a snadno použitelné.

Ústředí se nachází v Norsku, zemi, která má některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě. Má záruku soukromí, která slibuje, že nebude sledovat uložené informace. Zaznamenávají se však osobní údaje a metadata. Jottacloud má alespoň dvoufaktorovou autentizační funkci.

Další důvody, proč se nám líbí Jottacloud

Jottacloud nabízí bezplatný plán s 5 GB úložného prostoru a má také neomezený plán za 9,99 $. K dispozici je také skvělá funkce zálohování fotografií se skvělým jménem Jottacloud Photos. Zálohování vzácných typů souborů není pro Jottacloud problém.

4. Livedrive

Livedrive prošel v průběhu let mnoha změnami, ale největší změnou je, že jeho datová centra se přestěhovala do Velké Británie. To výrazně zlepšilo jeho kvalitu a software nyní praskne funkcemi.

Ne všechno se zlepšilo a to se odráží v některých hrozných klauzulích v zásadách ochrany osobních údajů. Například článek 40 uvádí, že program Livedrive odstraní zálohy ze všech počítačů, které se k této službě nepřipojily do 30 dnů. Další klauzule uvádí, že Livedrive si vyhrazuje právo archivovat data v zařízeních, kde nemusí být k dispozici pro okamžitý přístup.

V žádném případě nejde o službu s nulovými znalostmi, a to nepomůže s článkem 14. Uvádí se v ní, že Livedrive prozkoumá vaše soubory a smaže vše, co má „přiměřenou víru“, že nemáte příslušná práva.

Společnost Livedrive ve svých zásadách ochrany osobních údajů rovněž uvádí, že za určitých podmínek bude aktivně navazovat kontakt s orgány činnými v trestním řízení, takže byste v žádném případě neměli s nimi uchovávat citlivá data..

Další důvody, proč se nám líbí Livedrive

Zákaznický servis poskytuje rychlé reakce na požadavky zákazníků a snaží se poskytovat kvalitní služby. K dispozici je také úplný seznam FAQ. Nejlevnější cenový plán také nabízí neomezený prostor pro zálohování.

Livedrive je levný pro hromadné úložiště, ale proces registrace je složitější, než by měl být, stejně jako zrušení. Pro více informací si přečtěte naši recenzi Livedrive.

5. CloudMe

Náš poslední výběr je služba, která pochází ze Švédska. Z toho plynou výhody ze zákonů, které pomáhají chránit soukromí dat, která jsou zde hostována. CloudMe byla založena společností Xcerion a původně se jmenovala iCloud. Poté, co Apple získal doménu, se rozdělil na CloudTop jako virtuální cloudovou plochu a CloudMe pro synchronizaci a ukládání souborů.

Dodává se s několika různými plány spotřebitelských cen. První tři nenabízejí mnoho místa a vzhledem k jejich hodnotě za peníze jsou drahé. Poslední dvě nabídky jsou dražší, ale ještě dražší. Nejdražší plán nabízí pouhých 500 GB za cenu 30 EUR za měsíc.

Existuje bezplatný plán, který vám umožní vyzkoušet CloudMe. Nabízí 3 GB úložného prostoru a maximální velikost souboru 150 MB. CloudMe nenabízí žádné šifrování. Neexistuje ani možnost chatu pro získání podpory, pouze fórum, které obsahuje sekci FAQ.

Další důvody, proč se nám líbí CloudMe 

Nelíbí se nám to. Tuto službu byste se pravděpodobně měli vyhnout.

Závěr

Vzhledem k tomu, že se americká oblast ochrany osobních údajů začíná podobat Orwellově 1984, vypadá Evropa stále více jako bezpečné útočiště pro ukládání vašich dat. Zejména s tím, že GDPR vstoupí v platnost v květnu 2018. Tam je, náš seznam pěti nejlepších možností, s Tresoritem vedoucí postavení, pro cloudové skladování v Evropě.

Jaká je vaše oblíbená služba cloudového úložiště se sídlem v Evropě? Co si myslíte o našich volbách? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map