Je online hraní bezpečné?

Při hraní hry online můžete občas získat plíživé podezření, že se něco nedaří tak, jak by mělo. Co se děje s údaji, které zadáváte do této tabletové hry? Mohou vás hackeři sledovat prostřednictvím vašeho účtu World of Warcraft? Se všemi podivnými příběhy, které na internetu bzučí, nemůžete pomoci, ale divte se, že je online hraní bezpečné?

Odpověď zní, tak často, „záleží.“ Abychom se trochu přiblížili skutečné odpovědi, musíme se podívat na několik různých druhů her, ale také na krátkou historii porušení dat ve hrách. Je jich víc, než by si herní společnosti přáli přiznat, proto se podívejme na ty největší.

Než to uděláme, uvědomte si však, že se nejedná o článek zaměřený na lidi, kteří se chtějí vyhnout nepříjemným setkáním na internetu: žáci, flákači a skriptéři využívající zaměřovače jsou při hraní online skutečností života. Pokud by existoval snadný způsob, jak tyto problémy vyřešit – kromě dobrého starého tlačítka „ztlumit“, rádi bychom se s vámi podělili..

Krádež identity

Problémy, s nimiž se můžeme vyrovnat poměrně snadno, jsou však obvykle závažnější než třináctiletá jména, která vám volají. Jedním z nejčastějších je krádež identity, kde kybernetičtí zločinci ukradnou vaše data a použijí je pro vlastní účely. Pokud jde o online hraní, jsou tito hackeři obvykle po podrobnostech o kreditní kartě.

Je třeba poznamenat, že hry s velkým jménem obvykle neobsahují takové věci, ledaže by byly zasaženy nějakým společným útokem, který jejich, většinou vynikající, bezpečnost nedokáže zvládnout. Největšími pachateli jsou obvykle příležitostné nebo mobilní hry, z nichž některé působí dojmem, že jsou uváděny na trh, aby společnosti, které za nimi stojí, mohly ukrást informace o zákaznících.

Reformovaný conman Frank Abagnale, jehož život sloužil jako základ filmu Catch Me If You Can, varoval uživatele Facebooku v minulosti před registrací her na platformě sociálních médií. Protože u těchto her není vždy jasné, jaký přístup mají k vašemu účtu, mohlo by se velmi dobře stát, že lidé, se kterými hrajete, procházejí vaše příspěvky, aby zjistili, zda vám nezanechali nějaké zajímavé útržky použití.

Dalším velkým rizikem jsou mobilní hry z digitálních médií, jako je Obchod Google Play. Protože obecně neexistují žádné přísné kontroly, které by uváděly, co se na těchto stránkách objevuje, rozšířily se podvody. Většina z těchto mobilních her bude buď shromažďovat data tak, že aplikaci umožní, aby si dala oprávnění prohlédnout si celý telefon, zatímco mnoho dalších čeká, až uživatel dokončí mikroúpravu a poté se rozdělí s informacemi o kreditní kartě..

Ačkoli by se dalo tvrdit, že mikroúdaje jsou samy o sobě zločinné, kupující si dávejte pozor, pokud jde o hry zdarma, protože by mohli zjistit, že účet je mnohem vyšší, než se slibovalo.

Porušení dat

System.security.breach
© Jeff Keyzer

Ačkoli špatně mínění tvoří příliš velkou část těchto mobilních her, inteligentní spotřebitelé se možná budou chtít vyhnout i společnostem bonafide, protože jejich bezpečnost je často velmi špatná. Vezměte si například hru Fashion Fantasy: v roce 2016 byly informace o 15 000 minulých a současných uživatelích odcizeny v případě porušení údajů, ke kterému se dopouštějí počítačoví zločinci..

Ačkoli většina zahrnutých dat byla pouze e-mailová adresa, znamená to, že hackeři byli schopni přidat dalších 15 000 jmen do jednoho ze svých spamových seznamů. Že zločinci chtějí jít za takovým pokladem informací, není překvapivé, ale jejich metody byly: Móda Fantasy hra byla hacknuta pomocí SQL injekce, což je skriptkiddie 101.

Skutečnost, že zabezpečení hry nebylo úkolem obrany proti tomuto velmi základnímu typu útoku, ukazuje, že mnoho letů, které tyto hry vytvářejí, utíkají o bezpečnosti, aby dosáhly zisku. Větším a nejhorším příkladem byl hacker Gamigo v roce 2012, kde byla hesla a uživatelská jména přibližně osmi milionů uživatelů odcizena od jedné z největších online herních společností na světě.

Ačkoli škoda byla v té době omezená, pravděpodobně to byl chladný komfort pro všechny lidi, kteří zjistili, že jsou nyní na všech seznamech spamů na světě.

V praxi to všechno znamená, že bezpečnostním vědomím se nejlépe vyhýbá mobilním hrám, protože riziko, že budou podvedeni nebo že vaše zařízení bude slave k botnetu, je prostě příliš vysoké. Stejně jako u mnoha věcí na internetu znamená „zdarma“ pouze to, že se prodáváte. Další příklady těchto praktik najdete v našem článku o nejhorších poskytovatelích VPN zdarma.

Velké hráče

Pokud jde o mobilní hry, zde na webu Cloudwards.net vám doporučujeme buď se držet dál, nebo se k ničemu nepřijmout. Existuje spousta náhodných her, které ke spuštění vyžadují kromě HTML5 jen málo, takže není důvod infikovat počítač malwarem.

Porušení dat však netrpí pouze v tomto segmentu na trhu: jednou nebo dvakrát byly zasaženy i některé z největších hráčů v okolí. Největší, nebo alespoň nejtrapnější, byl hacker sítě PlayStation v roce 2011, kdy byla ukradena nejen data (včetně informací o kreditní kartě) asi 2,5 milionu zákazníků Sony, ale celá síť několik dní zčernala, aby se zavedl systém.

Generální ředitel společnosti Sony se veřejně omluvil zákazníkům své společnosti, ale škoda byla samozřejmě způsobena. Uživatelé páry jsou obvykle šťastnější parta: Zabezpečení ventilu je velmi těsné a v minulosti zabránilo mnoha útokům.

Jeden z málakrát, co si někdo všiml, bylo o Vánocích 2015, kdy se stránka obchodu zobrazovala v cizích jazycích. V tu dobu nebylo nic ukradeno, ačkoli Steam ztratil miliony herních klíčů jen o několik měsíců později.

Jak se chránit při hraní online

Na otázku, zda je online hraní bezpečné, je docela těžké odpovědět. Jak je vidět z výše uvedených příkladů, každá společnost velká nebo malá byla zasažena v určitém okamžiku. Zpravidla je však nejlepší vyhnout se hraním her a dalším příležitostným hrám ke stažení, jakož i všem nabídnutým na Facebooku..

Pokud jde o větší platformy a tituly, nejlepší ochranou samozřejmě není nic nehrát a místo toho číst knihu, ale to pro většinu pravděpodobně není. Obecně je nejlepší nikdy neukládat informace o vaší kreditní kartě u společnosti – i když to znamená, že je budete muset zadat při každém nákupu, tato menší obtěžování také znamená, že není co ukrást – a také stanovení silného hesla, které může Nebudu se hádat.

Hráči by také mohli zvážit registraci s některou z našich pěti nejlepších cloudových služeb pro hráče, které nabízejí zvýšenou bezpečnost, anonymitu a spoustu her. Přestože je GaaS stále v plenkách, zde na Cloudwards.net předpovídáme nárůst popularity tohoto typu zábavy a zdá se, že pět služeb v tomto článku je na špičkové úrovni.

V neposlední řadě existuje jeden způsob, jak si zákazníci mohou být vždy chráněni před počítačovou kriminalitou – stejně jako proti špionážním a zvědavým poskytovatelům internetových služeb – a to je předplacení služby VPN. Ačkoli tito obecně stojí peníze (s výjimkou našich pěti nejlepších poskytovatelů VPN zdarma), za každou cenu dostanete hodnotu, protože vás nikdo nebude moci sledovat online..

Závěr

Zde na Cloudwards.net máme seznam našich upřednostňovaných nejlepších služeb VPN, i když vždy doporučujeme lidem procházet naše recenze VPN a zjistit, co pro ně bude nejlepší. Online hraní nemusí být nejbezpečnější věc, ale je to nejzábavnější; chráníte se před tím, než se připojíte k internetu, můžete si být jisti, že nikdo nemůže přijít za vaše peníze nebo osobní údaje.

Máte bezpečnostní strategii odlišnou od výše uvedené strategie? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za čtení a zůstaňte v bezpečí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me