Jak zálohovat Google Chrome: Průvodce pro rok 2020

Zálohování dat je důležité. Ačkoli byste měli určitě používat jednu z nejlepších online zálohovacích služeb, abyste zajistili, že jsou vaše data v bezpečí, nepotřebujete k ochraně svého profilu prohlížení v prohlížeči Chrome žádnou. Tato příručka vám ukáže, jak zálohovat Google Chrome a ujistit se, že v prohlížeči nedošlo ke ztrátě, pokud by váš počítač dosáhl nešťastného konce.


Chrome je jedním z nejbezpečnějších webových prohlížečů v okolí, ale to neznamená, že vaše informace jsou ze své podstaty bezpečné, pokud vaše zařízení zemře. Pokud k tomu dojde, pravděpodobně je v prohlížeči uložena spousta dat, která chcete načíst. To zahrnuje aplikace, záložky, oblíbené položky, rozšíření, historii prohlížení, nastavení, témata, otevřené karty, automatické vyplňování obsahu formuláře a způsoby platby.

Pokud ztratíte přístup k těmto datům, budete muset znovu stáhnout všechna rozšíření, znovu zadat své informace – například hesla a adresy – a znovu nastavit své preference tak, jak se vám líbí. Vzhledem k tomu, že vaše historie procházení bude pryč, můžete také zapomenout na lov tohoto článku, který si vágně vzpomínáte na čtení o několik týdnů zpět.

Pokud instalujete prohlížeč Chrome poprvé, přečtěte si naši recenzi v prohlížeči Google Chrome a objevte vše, co prohlížeč dokáže. Prozatím se podívejme, jak zajistit, aby vaše data prohlížení byla bezpečná a bezpečná.

Jak zálohovat Google Chrome v prohlížeči

Nejjednodušší způsob, jak zálohovat Google Chrome, je provést jej v prohlížeči. Chcete-li tak učinit, musíte si vytvořit účet Google nebo se přihlásit pomocí svého stávajícího. Začněte kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu prohlížeče a poté na možnost „Nastavení“ v dolní části této nabídky..

Tři tečky

Odtud byste měli vidět velké modré tlačítko označené „zapnout synchronizaci …“. Jakmile na něj kliknete, budete přesměrováni na přihlašovací stránku Google.

TurnOn-Sync

Zde se můžete přihlásit pomocí existujícího účtu Google nebo si vytvořit nový kliknutím na tlačítko „vytvořit účet“. 

Přihlásit se

Chcete-li vytvořit nový účet, musíte zadat své jméno, datum narození a požadovanou adresu Gmailu a heslo. Po vytvoření účtu opakujte výše uvedené kroky a znovu se dostanete na přihlašovací obrazovku.

Registrovat

V každém případě, jakmile dokončíte propojení účtu s prohlížečem, můžete se vrátit do nabídky nastavení a znovu kliknout na „zapnout synchronizaci“, což vás vyzve k potvrzení.

TurnOn-Sync-Confirm

Odtud klikněte na „Spravovat synchronizaci“ a podívejte se, jaké informace se přenášejí. Můžete si vybrat, zda chcete synchronizovat vše, nebo si vybrat a vybrat ze seznamu zobrazeného na níže uvedeném snímku obrazovky. Jakmile se rozhodnete, co synchronizovat, bude vše automaticky dostupné na všech zařízeních, pokud se přihlásíte pomocí stejného účtu Google.

Spravovat synchronizaci

Jak zálohovat Chrome záložky, historii & Více

Chcete-li to shrnout, můžete zálohovat Google Chrome pomocí svého účtu Google podle těchto kroků.

 1. Vstupte do nabídky nastavení
 2. Vytvořte nebo se přihlaste k účtu Google
 3. Vraťte se do nabídky nastavení a klikněte na „zapnout synchronizaci“
 4. Klikněte na „Spravovat synchronizaci“ a vyberte, co chcete uložit do svého účtu

Jak zálohovat Google Chrome ručně

Pokud nechcete, aby Google měl na svých serverech všechny své informace – což znamená, že nepoužíváte účet Google – můžete prohlížeč stále zálohovat ručně. 

Tyto pokyny vám umožní chránit vše uložené v Chromu, ale pokud chcete pouze zálohovat záložky Chrome, podívejte se na naše pokyny, jak exportovat a importovat záložky Chrome.

Nejprve musíte vyhledat složku profilu Chrome uloženou místně v zařízení. Přesné umístění se může lišit v závislosti na operačním systému, ale ve výchozím nastavení jsou složky umístěny na následujících místech:

 • V počítačích se systémem Windows 7 a vyšším: C: \ Users \\ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data \ Default
 • V počítačích se systémem Windows XP: C: \ Documents and Settings \\ Local Settings \ Data aplikace \ Google \ Chrome \ User Data \ Default
 • Na zařízeních MacOS X: Uživatelé // Knihovna / Podpora aplikací / Google / Chrome / Výchozí
 • Na počítačích se systémem Linux: Linux: /home//.config/google-chrome/default

Nezapomeňte, že budete muset nahradit části cest „“ svým vlastním uživatelským jménem.

Umístění složky Chrome

Nezapomeňte, že v případě systému Windows jsou ve výchozím nastavení složky AppData nebo Application Data skryté. Pokud tyto složky nemůžete najít, otevřete „ovládací panel“, vyberte „vzhled a personalizace“ a poté „možnosti průzkumu souborů“.

Kontrolní panel

Přepněte na kartu „zobrazení“ a přejděte dolů, dokud se nezobrazí položka „skryté soubory a složky“. Jednoduše zaškrtněte políčko „zobrazit skryté soubory, složky a jednotky“ a je dobré jít.

Zobrazit skryté soubory

Tento přístup bude fungovat ve všech verzích Windows, od XP a vyšších, ale pokud používáte Windows 10, můžete dosáhnout stejného výsledku mnohem rychleji. Jednoduše otevřete libovolnou složku, otevřete záložku „zobrazení“ v horním menu a zaškrtněte políčko „skryté položky“ uvnitř sekce nazvané „zobrazit / skrýt“.

Skryté soubory systému Windows10

Pokud máte pouze jeden uživatelský profil, bude umístěn ve složce nazvané „výchozí“. Jednoduše zkopírujte tuto složku do záložního umístění – ať už je to na externím zařízení nebo v cloudu – a budete mít vše, co potřebujete k tomu, abyste Chrome v budoucnu obnovili na normální úroveň.

Chrome - výchozí složka

Pokud máte více než jeden profil, je to trochu matoucí. Každý profil po prvním je umístěn do složky nazvané „ProfileX“, kde „X“ je číslo, které se zvyšuje pro každý vytvořený profil. Vaše druhá složka s profilem (pamatujte, že vaše první se nazývá „výchozí“) bude mít název „Profil1“, třetí bude „Profil2“ atd..

Složky profilu Chrome

Nezapomeňte, že pokud zálohujete jeden z těchto profilů a ne výchozí, budete je stále potřebovat k zálohování vašich rozšíření. Důvodem je, že rozšíření jsou sdílena mezi profily a jsou uloženy pouze ve výchozí složce.

Zálohované profily

Z tohoto důvodu doporučujeme zálohovat výchozí profil i všechny další profily, které můžete mít současně.

Folder-Copy

Protože uživatelské profily mohou ukládat poměrně velké množství dat, dokončení kopie může trvat dlouho. Nezapomeňte Chrome úplně předem zavřít, jinak bude proces kvůli používaným souborům přerušen.

Jak obnovit Google Chrome

Až nastane čas na obnovení uživatelského profilu v prohlížeči Google Chrome, způsob, jak toho dosáhnout, závisí na tom, jak jste zálohovali svá data. Pokud jste použili svůj účet Google, proces je stejně jednoduchý jako přihlášení pomocí nové instalace prohlížeče a Chrome automaticky stáhne všechna zálohovaná data.

První přihlášení

Pokud budete chtít, aby Google v budoucnu zapomněl na to, co o vás ví, můžete postupovat podle našeho průvodce, jak vymazat historii Google. Google prohlašuje, že tím vymažete všechny informace, které na vás byly uloženy, ale vzhledem k méně než hvězdnému záznamu o ochraně osobních údajů je v tomto ohledu těžké jim věřit.

Přejmenovaná složka

Pokud jste ručně zálohovali svůj profil, musíte přejít do stejné složky, jak je popsáno výše v části ruční zálohování. Jakmile tam přejdete, přejmenujte složku „Default“ na něco jiného, ​​například „DefaultOLD“, a pak vložte zálohovanou složku do stejného umístění. Při příštím spuštění prohlížeče Chrome budete automaticky přihlášeni do obnoveného profilu.

Závěrečné myšlenky

Přestože Chrome rozhodně není dokonalým prohlížečem – zejména s ohledem na vážné obavy týkající se ochrany osobních údajů -, jeho schopnost rychle synchronizovat informace mezi zařízeními je obrovskou předností nejpopulárnějšího webového prohlížeče na světě. 

I když nechcete používat účet Google, abyste omezili to, co o vás Google ví, zálohování Chrome je stále neuvěřitelně snadné a vyžaduje pouze několik jednoduchých kroků. To vše vás neochrání před největší vadou prohlížeče Chrome – soukromí – proto si stáhněte tu nejlepší VPN pro Chrome a přečtěte si našeho průvodce anonymním prohlížením, když jste tady.

Co si myslíte o procesu zálohování prohlížeče Chrome? Souhlasíte s tím, že je rychlý a jednoduchý, nebo byste dávali přednost přímějšímu způsobu zálohování bez použití účtu Google? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map