Jak vytvořit web od nuly: Šest věcí, na které je třeba myslet

Bez ohledu na to, pokud používáte web pro marketing, prodej nebo zákaznický servis, je to vaše digitální ukázka pro vaše zákazníky a obchodní partnery. Webové stránky se etablovaly v našem digitálním světě a jsou dnes jedním z nejzákladnějších marketingových a prodejních nástrojů na internetu.


V této příručce o tom, jak vytvořit web od nuly, se chystáme vytvořit šest krásných webů. Nebude to však snadné, protože úkol jako skličování, jako je vytváření webových stránek, vyžaduje určitou znalost kódování.

Pokud to máte, alespoň částečně, poskytneme vám oblasti, o které byste se měli při navrhování své webové stránky starat. Webové stránky se však obtížně vytvářejí a my bychom je nedoporučovali všem.

Než se dostaneme k našim tipům, promluvme si o výběru správné platformy.

Výběr platformy

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit web. Můžete použít tvůrce webových stránek, systémy pro správu obsahu nebo je vytvořit sami.

Wix (přečtěte si náš Wix Review), Squarespace (přečtěte si náš Squarespace Review) a Weebly (přečtěte si náš Weebly Review) patří mezi nejlepší tvůrce webových stránek a nabízejí dobrou alternativu k budování od nuly, zejména pokud nevíte, jak kódovat.

editor wix

Na druhou stranu, nepoužívání tvůrce webových stránek má několik výhod. Možná nemáte rádi šablony, nejste spokojeni s dobami načítání nebo si myslíte, že Wix a společnost jsou příliš drahé. V takovém případě se můžete stále spolehnout na systémy pro správu obsahu, jako je WordPress. Níže naleznete naše tři průvodce, jak jej používat.

 • Průvodce pro začátečníky k používání WordPress
 • Intermediate Guide to WordPress
 • Pokročilý průvodce používáním WordPress

Problémem systémů pro správu obsahu je však to, že vyžadují čas na školení a nabízejí omezenou funkčnost. Nemluvě o pluginitidě, které WordPress trpí. Bez pluginů není WordPress užitečný. Navíc jste na milost ostatních vývojářů, protože při každém vydání aktualizace mohou funkce vašeho webu přestat fungovat.

To znamená, že pokud se nechcete zabývat tlačením pixelů a nechcete si vzít věci do svých rukou, pak je tento článek pro vás ten pravý. Ukážeme vám hlavní aspekty, které byste měli zvážit při vytváření webových stránek od nuly, takže začněme.

Požadavky a koncept

Dobrý softwarový inženýr vždy začíná konceptem. Každý návrh by měl odrážet požadavky, které vy, vaši zákazníci a další zúčastněné strany mají. Abyste to napravili, musíte svůj design zaměřit na věci, jako jsou funkce, spolehlivost, přizpůsobivost (protože se požadavky časem mění) a bezpečnost.

Nejdůležitější je přizpůsobivost, protože musíte zajistit, aby byl váš software postaven tak, aby jej bylo možné později rozšířit nebo změnit..

Jedním tipem je napsat požadavky do seznamu před zahájením programování. Tento seznam a náčrt struktury budou vaše majáky a pomohou vás udržet na správné cestě.

Nyní, když víte, jaké máte požadavky na svůj web, je dalším krokem technologická rozhodnutí. Existuje mnoho programovacích jazyků s tisíci rámců, které vývojářům usnadňují život. Pokud chcete vytvořit web, stěží se nebudete moci vyhýbat JavaScriptu a PHP.

V této chvíli byste měli vědět, že HTML a CSS nejsou programovací jazyky, takže nejste kodér jen proto, že je znáte.

Jsou to značkovací jazyky, které měly přidat kontext k dalším procesům.

Struktura webu

Struktura webu a architektura informací jsou důležitými aspekty dobrého webu. Nyní přemýšlejte o tom, jak chcete, aby uživatelé procházeli a jak by jim měl být obsah prezentován.

Začátečníci často volí rozvržení jedné stránky, což znamená web, který nemá žádné podstránky. Návrh je užitečný zejména pro jednoduché webové stránky, které o nich mají pouze informace. Pro složitější doporučujeme vícestránkový koncept. Pokud chcete vytvořit jednoduchou vstupní stránku, podívejte se do našeho průvodce, jak používat Instapage.

Jedna věc, kterou byste měli vědět: složitá navigace se spoustou odkazů a podstruktur vede k vyšším požadavkům na optimalizaci vyhledávače.

Uživatelské rozhraní / uživatelské prostředí

Nyní, když je plánování hotové, pojďme mluvit o jednom z nejdůležitějších aspektů vytvoření webové stránky: designu. Nezáleží na tom, jak úžasná je vaše databáze nebo jak geniální je směrování vašeho serveru, uživatel se stará pouze o uživatelské rozhraní.

Dobrá použitelnost zahrnuje mnoho částí. Musíte zvážit dobu načítání, barvy, písma a dokonce psychologii uživatele a vyjádřit je v konzistentním a dobře navrženém konceptu. Pokud jsou časy načítání na vašem webu špatné, přečtěte si náš článek o tom, jak zlepšit doby načítání webových stránek.

Uživatelské rozhraní je jako vtip. Pokud to musíte vysvětlit, není to tak dobré.

Váš web musí být snadno použitelný, musí vypadat dobře a musí poskytovat všechny funkce, které uživatel chce, aniž by se zdálo, že je přetíženo. Přemýšlejte o tom, jak je můžete prezentovat co nejpřátelštějším způsobem, a vždy vytvářet drátěné snímky.

Citlivý design

Představte si, že investujete hodiny a hodiny do budování krásných webových stránek. Po dokončení ji chcete ukázat svému kamarádovi. Otevře ji na svém smartphonu a řekne: „No, vypadá to jako svinstvo.“ To může být docela frustrující a může se to stát, pokud si vytvoříte svůj web, aniž byste věnovali pozornost responzivnímu designu.

Většina využití internetu je přes mobilní zařízení. Bez ohledu na to, zda se jedná o chytrý telefon nebo tablet, raději surfujeme na mobilu.

Proto byste měli přemýšlet o tom, jak váš web vypadá na mobilních zařízeních. Na technické úrovni musíte změnit velikost obrázku a písma v závislosti na rozlišení obrazovky, upravit umístění prvku a možná dokonce změnit navigační koncept. Prakticky stavíte druhý web.

Chcete-li se vyhnout nutnosti začít s Adamem a Evou, měli byste použít responzivní rámce. Kromě Bootstrapu a nadace existují další stovky, ne-li tisíce. Pečlivě zvažte, jaký rámec budete používat. Špatná volba může způsobit spoustu práce později, pokud změníte názor.

Existuje mnoho důvodů pro výběr rámců. Jedná se o opakovaně použitelné komponenty, které poskytují dobrý způsob, jak přidat funkce do aplikace, aniž byste je museli sami vytvářet. Kromě toho jsou testovány a ověřeny profesionály.

Kromě toho, že se musíte naučit, jak tento rámec používat, je tu ještě jeden problém s jeho používáním. Možná nebudete muset testovat samotný rámec, ale měli byste vidět, jak se chová se zbytkem kódu. Použití rámce může rychle vést k chybám a chybám, zejména pokud používáte více než jednu.

Chyby a testování

Chyby nebo to, čemu vývojáři říkáme „nezdokumentované funkce“, jsou chyby, ke kterým dojde, když aplikace neudělá to, co chcete. Důvod, proč k chybě dochází, nemusí být nutně vy nebo kód, který jste napsali. Mohou se vyskytnout nesčetné důvody. To je důvod, proč je opravit hodně disciplíny a sebeovládání.

Než ale můžete opravit chybu, musíte vědět, že existuje. Při vývoji softwaru používáme nástroje, které usnadňují automatické ladění. Kromě integračních serverů, jako je Jenkins, byste měli nastavit rámec pro automatické testování.

Jakmile napíšete kus kódu, měli byste také vždy napsat testovací kód, který vyhodnocuje chování funkce. To zajistí, že všechny funkce budou fungovat nezávisle na sobě.

Pokaždé, když přidáte kód, který vede k chybám, zjistíte chyby a dokonce i kód, který je způsobil při selhání souvisejících testů, což vám umožní vytvářet složitější a kvalitnější aplikace..

Hosting a bezpečnost

Poté, co navrhnete a vytvoříte svůj web, budete jej chtít v určitém okamžiku uvést online. Pokud nemáte ve sklepě nějaký server, pravděpodobně použijete webového hostitele. V případě, že jej stále pořádáte sami, což byste pravděpodobně neměli, můžete se podívat na náš článek o tom, jak hostit svůj vlastní web.

Poskytovatelé hostingu však mají co nabídnout. SiteGround (přečtěte si naši SiteGround Review) a podobně jsou odborníci v oboru. Kromě hostování poskytují řadu bezpečnostních služeb, jako je šifrování SSL / TLS, odstraňování škodlivého softwaru, brány firewall a ochrana DDoS. Pokud to pro vás bylo všechno řecké, přečtěte si našeho průvodce zabezpečením webových stránek.

SiteGround je skvělá volba, ale v našem nejlepším poskytovateli webhostingových služeb se umístila na druhém místě. HostGator je naše první volba. Nemá nejvyšší rychlosti – k tomu budete potřebovat Kinsta – ale přichází s množstvím funkcí a plánem téměř jakéhokoli rozpočtu. Více se dozvíte v naší recenzi HostGator.

Nastavení, instalace, hosting, vyvažování zátěže, zálohování a zotavení po katastrofě, firewally a zabezpečení jsou vše, co můžete získat za pouhých 5 až 10 $ měsíčně.

Závěrečné myšlenky

Jak vidíte, vytváření webové stránky od nuly není tak snadné. Celý proces je komplikovaný, přestože jsme v této příručce nezahrnuli mnoho důležitých částí, jako je kompatibilita mezi prohlížeči, SEO nebo škálovatelnost..

Jako laik budete rychle dělat chyby a ztrácet spoustu času a peněz. Pokud ještě nemáte zkušenosti s HTML, CSS a JavaScriptem, měli byste použít webový tvůrce nebo WordPress s jedním z našich tipů pro nejlepší webhosting pro WordPress..

Nestavíte-li auto sami, chcete-li, koupíte ho od profesionálů. S webovými stránkami byste měli udělat totéž. Pokud však chcete některou sestavit od nuly, udělejte kurz počítačové vědy nebo použijte program pro tvorbu webových stránek.

Stále si budujete svůj vlastní web od začátku? Proč nechcete používat webový tvůrce? Dejte nám vědět v komentářích níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map