Jak vyřešit externí pevný disk, který se nezobrazí v roce 2020

Bez ohledu na to, jak rozsáhle testujeme chyby na našich nejlepších externích pevných discích, některé jednotky budou mít problémy. Je to bohužel povaha šelmy, ai když po rozbalení vašeho nového, nového externího pevného disku může být zklamáním vidět, řešením je pravděpodobně jen pár kliknutí.. 


V této příručce o tom, jak vyřešit externí pevný disk, který se nezobrazí, projdeme hlavní kroky pro odstraňování problémů, které byste měli provést před vrácením disku. Tyto kroky jsou většinou stejné pro Windows a MacOS, ale oba jsme se zabývali, abyste se neztratili. 

Než se k tomu však dostaneme, chceme diskutovat o důvodech, proč se váš pevný disk nemusí zobrazit.

Proč se váš externí pevný disk nezobrazuje

Pokud se váš externí pevný disk nezobrazí, může to způsobovat mnoho věcí, včetně problémů s počítačem, pevného disku, který je při příjezdu mrtvý, chybového kabelu a dalších. Ve vašem operačním systému však obvykle existují důvody, které mohou způsobit, že se pevný disk nezobrazí. 

Pevné disky se spojují s počítači pomocí tzv. Souborových systémů, o kterých se můžete dozvědět v našem formátu formátování průvodce externím pevným diskem. Někdy se tyto systémy, nebo dokonce struktura souborů, dostanou z nejrůznějších druhů, což způsobí, že operační systém nerozpozná jednotku, což může být s ovladači dále komplikováno.. 

Nejpravděpodobnějším problémem je, že váš pevný disk není připraven k použití s ​​vaším operačním systémem. Může to být nepořádek, ale v některých případech budete muset kopat do vnitřností operačního systému a nakonfigurovat externí pevný disk. Ve skutečnosti jsme to museli udělat, když jsme testovali Western Digital My Book na MacOSu (přečtěte si naši recenzi Western Digital My Book).

Jak vyřešit externí pevný disk, který se nezobrazuje ve Windows

Systém Windows obsahuje více nástrojů pro diagnostiku pevného disku, ale bohužel jim ztěžuje přístup. Pokud se váš pevný disk nezobrazí v systému Windows, projdeme kroky, které byste měli podniknout. 

Zkontrolujte napájení, kabel a port

Před přechodem na Windows byste měli zkontrolovat napájení, kabel a port. Zapněte počítač a připojte externí pevný disk. Většina pevných disků, jako je přenosný počítač Seagate Backup Plus, obsahuje kontrolku aktivity, která vám řekne, zda je jednotka v provozu (přečtěte si naši recenzi přenosného počítače Seagate Backup Plus).

Pokud na vašem externím pevném disku není dioda aktivity, můžete cítit, že disk vibrací působí. Ačkoli to funguje s rotujícím diskem, jako je například Toshiba Canvio Basics, nebude fungovat s SSD, jako je SanDisk Extreme Portable (přečtěte si naši recenzi Toshiba Canvio Basics a SanDisk Extreme Portable review). 

Nyní, když víte, že je jednotka napájena, můžete přejít na kabel a port. Je možné, že kabel USB, který používáte, je poškozený, takže si vyměňte nový kabel a zkuste to znovu. Totéž platí pro USB port, který používáte. Odstraňte připojení přes různé porty nebo počítače. 

Tyto věci vyřeší většinu problémů. Pokud máte stále problémy, ve vašem operačním systému se něco zhoršilo. 

Spusťte správu disků

Je čas přejít na správu disků. Po potvrzení portu jsou kabel a pevný disk v pořádku, připojte externí pevný disk k počítači a zapněte zařízení. V systému Windows existuje několik způsobů, jak přistupovat ke správě disků, ale nejjednodušší je stisknutí kláves Windows Key + X a výběr „správa disků“ ze seznamu.

macos-disk-utility

Zde můžete vidět pevné disky připojené k počítači, jejich kapacitu, volné místo, systémy souborů a stavy stavu. I když se váš pevný disk nezobrazuje v „mém počítači“, měl by se zobrazit v „správě disků“. Jak již bylo zmíněno, mnoho problémů s pevnými disky, které se neobjeví, se objevuje v nepřiděleném prostoru, což znamená, že pevný disk není připraven k použití s ​​operačním systémem. 

Pokud tam svůj pevný disk nevidíte, je něco v nepořádku s kabelem, portem nebo napájením, takže byste se měli pokusit využít záruky a vyměnit pevný disk. Pokud ale vidíte svůj pevný disk a je nepřiděleno, budete si muset vytvořit několik oddílů nebo v některých případech disk zformátovat.

Vytvořte oddíl nebo naformátujte jednotku

Nepřidělené místo na pevném disku znamená, že úložný prostor na pevném disku není naformátován pomocí systému souborů, který je schopen číst váš operační systém. Systém Windows rozpozná, že je jednotka dostupná, ale nezobrazí se v „mém počítači“ ani vám umožní číst nebo zapisovat data. 

Chcete-li to vyřešit, budete muset vytvořit oddíl v „správě disků“. V okně na spodní straně panelu „Správa disků“ najděte pevný disk. Část úložiště by měla být zobrazena černě nahoře, což znamená, že se jedná o nepřidělené místo. Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte „nový jednoduchý svazek“. 

Spustí se průvodce oddílem a z velké části vše, co musíte udělat, je provést tyto kroky. Stojí za zmínku, že přidání nového oddílu zformátuje jednotku a odstraní všechna data z ní. Pokud však váš pevný disk zobrazuje nepřidělené místo, pravděpodobně na něm nebyla žádná data. 

V nepravděpodobném případě, že jste šli do „správy disků“ a zjistili jste, že váš externí pevný disk nemá nepřidělené místo, může vám pomoci formát. Při formátování jednotky v továrně došlo k chybám, takže externí pevný disk je nepřístupný. Najděte svůj pevný disk ve správě disků, klikněte na část s modrým pruhem nahoře a klikněte na „formátovat“. 

Pokud vás zajímá proces formátování, přečtěte si výše uvedeného průvodce. 

Aktualizujte ovladače

Pokud jste prošli všechno ostatní a váš pevný disk se stále nezobrazuje, může to být jen problém s ovladačem. Informace o ovladači najdete stisknutím kláves Windows Key + S a zadáním „Správce zařízení“. Horní výsledek by měl otevřít okno „Správce zařízení“. 

windows-device-manager

Tam přejděte na „disková jednotka“ a rozbalovací nabídku rozbalte. Najděte jednotku, která se nezobrazuje, a dvakrát na ni klikněte. Objeví se samostatné okno s více kartami. Přejděte na kartu „ovladač“ a zobrazte informace o ovladači. 

Informace o vašem ovladači budou pravděpodobně vypadat zastaralé, ale to není problém. Systém Windows je dodáván s ovladači nezbytnými k detekci externích pevných disků, které je zřídka třeba aktualizovat. To znamená, že možná budete muset aktualizovat své. Začněte kliknutím na tlačítko „aktualizovat ovladač“. 

Zobrazí se vám dvě možnosti: hledejte online ovladač nebo jej vyhledejte v počítači. Můžete hledat, pokud chcete, ale je nepravděpodobné, že něco najdete. Je lepší najít svůj produkt na webu výrobce a zjistit, zda nebyly vydány nové ovladače.

Jak získat externí HD pro zobrazení v systému Windows

  1. Zkontrolujte napájení, kabel a port
  2. Spusťte správu disků
  3. Naformátujte jednotku nebo vytvořte oddíl
  4. Aktualizujte ovladače

Jak vyřešit externí pevný disk, který se nezobrazuje v systému MacOS

Jak je obvyklé, macOS obchoduje sílu za použitelnost. Nemáte téměř tolik nástrojů, které vám pomohou diagnostikovat váš disk, ale jsou mnohem snadnější přístup. Podle pokynů níže vyhledejte externí pevný disk v systému MacOS. 

Zkontrolujte napájení, kabel a port

Stejně jako v systému Windows je třeba před spuštěním systému Mac začít odstraňovat problémy. Zkontrolujte napájení jednotky hledáním kontrolky LED diody nebo po pocítaci pevného disku po jeho připojení. Pokud používáte jednotku s externím zdrojem energie, například Western Digital My Book, zkuste jiné vývody. 

Dále přejděte na kabel a port USB. Zkuste však tyto body v řetězci samostatně. Například vyměňte kabel USB za stejný port a zkuste oba kabely s jiným portem.

Ačkoli vše, co vypadá jako zdravý rozum, většina problémů pochází z problémů s kabelem nebo portem. Je důležité je systematicky odstraňovat pomocí každé možné kombinace, abyste zúžili to, co by mohlo řetěz zničit.

Použijte nástroj Disk Disk Utility společnosti Apple

Nyní, když víte, že nejde o kabel, jednotku nebo port, je na čase zjistit, zda je jednotka rozpoznána v systému MacOS. Je možné, že váš počítač disk rozpozná, přestože se nezobrazuje. Zjistíte-li, že tomu tak je, použijte „diskový nástroj“ společnosti Apple.

macos-disk-utility

Existuje několik způsobů, jak k němu získat přístup, ale nejlepší způsob je vyhledat pomocí „reflektoru“. Jakmile jste v „obslužném programu pro disk“, měli byste mít možnost vidět své pevné disky s oddělením interních a externích jednotek. Klikněte na jednotku, která se nezobrazuje, a v horní části vyberte možnost Připojit, aby se zobrazila ve vyhledávači. 

Pokud máte problémy s připojením nebo se jednotka neobjeví, je možné, že systém souborů, na který je jednotka naformátována, způsobuje MacOS problémy. Některé externí pevné disky jsou naformátovány na NTFS, což je výchozí systém souborů pro Windows. To může uživatelům MacOS způsobit potíže.

Naformátujte disk

Pokud se jednotka stále nezobrazuje, můžete ji naformátovat v „utilitě disku“. Vyberte jednotku a pomocí karty „format“ v horní části otevřete obslužný program. Pokud znovu uvíznete, můžete použít rozšířeného návodu pomocí výše uvedeného průvodce.

macos-format-new-volume

Existuje několik důvodů, proč byste měli jednotku naformátovat. Jak již bylo zmíněno, může být formátován pomocí nesprávného systému souborů, což znamená, že jej budete muset naformátovat do APFS, abyste jej mohli používat v systému MacOS 10.13 nebo novějším. Existují variace výchozího systému souborů Apple, o kterém se můžete dozvědět zde. 

To znamená, že i když je jednotka naformátována správným systémem souborů, je možné, že při formátování v továrně došlo k chybám. V takovém případě je vhodné přesto formát spustit. Upozorňujeme, že formátování smaže vše na disku, takže se ujistěte, že jste chráněni naší nejlepší cloudovou zálohou pro Mac.

Reset NVRAM

Nakonec můžete resetovat energeticky nezávislou paměť s náhodným přístupem nebo NVRAM. Mac používají malé množství paměti k uložení určitých uživatelských nastavení, ke kterým lze rychle přistupovat, včetně hlasitosti zvuku, časového pásma, rozlišení displeje a nejdůležitějšího výběru spouštěcího disku. Resetováním NVRAM se tato nastavení vymaže a výchozí nastavení se provede bez ohledu na to, s jakým počítačem byl dodán. 

Vaše soubory nebudou ovlivněny, takže se nemusíte obávat. Přemýšlejte o resetování NVRAM jako opláchnutí vadných nastavení ze systému a nechte je automaticky znovu sestavit. 

Je to jednoduché. Vypněte počítač Mac a poté jej znovu zapněte. Ihned po jeho zapnutí stiskněte současně Option, Command, P a R na 20-30 sekund. Zdá se, že se váš Mac restartuje a jakmile uslyšíte spouštěcí zvonkohra, můžete uvolnit klávesy. Díky tomu byly vaše NVRAM resetovány.

Jak získat externí HD k zobrazení na Mac

  1. Zkontrolujte napájení, kabel a port
  2. Spusťte obslužný program disku
  3. Naformátujte jednotku
  4. Reset NVRAM

Závěrečné myšlenky

To jsou hlavní kroky pro odstraňování problémů, které byste měli provést, pokud se váš pevný disk nezobrazuje. Pokud po provedení všech kroků stále máte problémy, problém je mnohem hlubší v operačním systému nebo na úrovni pevného disku. Pokud jste v této pozici, můžete provést novou instalaci operačního systému nebo využít záruky vašeho externího pevného disku.

Naštěstí byste se s tímto problémem neměli potýkat příliš často, zvláště pokud používáte disk, který je v našich externích recenzích pevných disků vysoce hodnocen. 

Byl váš problém vyřešen? Jaké bylo řešení? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me