Jak používat Disk Google k zálohování dat v roce 2020

Cloudové úložiště není navrženo k replikaci pevných disků. Pokud chcete zálohovat stovky gigabajtů dat a zachovat strukturu systému souborů, vyhrazená služba online zálohování vám ušetří peníze a bolesti hlavy. Mnoho lidí používá Disk Google k zálohování souborů a pro některé může tento přístup fungovat.


Cloudové úložiště a další služby postačují pro zálohování, pokud nemáte tolik složek a souborů, které by bylo možné chránit. V těchto případech vám to pravděpodobně ušetří peníze při výběru jednoho z nejlepších poskytovatelů online záloh. V této příručce vám ukážeme, jak pomocí Disku Google zálohovat data, takže se můžete rozhodnout, zda je nejbezpečnější způsob ochrany před ztrátou.

Existuje několik způsobů, jak zálohovat data pomocí Disku Google. Na ploše můžete použít synchronizační složku Disku Google, i když to má nevýhody. Disk Google má také funkci zálohování, která vám umožňuje nastavit nepřetržitou jednosměrnou synchronizaci mezi složkou na ploše a cloudem. To je spolehlivější metoda obou.

Aplikace smartphonů Disku Google je skvělým způsobem, jak zajistit, aby se vaše fotky a videa automaticky nahrávaly do cloudu. Tento přístup uvádíme v našem článku o tom, jak zálohovat Android, takže zde nebudeme trávit mnoho času vysvětlením.

Zálohování pomocí služby Disk Google Sync

Většina poskytovatelů úložiště cloudů používá synchronizované složky. Vzhled je jen málo na jejich odlišení od jakékoli jiné složky systému souborů.

Složka Google-Drive-Sync-Folder

Rozdíl je v tom, že jsou připojeni k cloudu. Soubory uložené v nich jsou uloženy v cloudu i na pevném disku. Primárním účelem synchronizační složky není zálohování, ale produktivita. S více synchronizačními složkami uloženými na více počítačích můžete vidět změny provedené v souboru na jednom zařízení, které se projeví na jiném zařízení v reálném čase..

synchronizace souborů

Problém se synchronizací Disku Google pro zálohování

Jedním z problémů při používání složky synchronizace pro zálohování je to, že nezachová strukturu souborů. Protože soubory musí být přesunuty do synchronizační složky, bude existující strom souborů vyhozen z okna.

To nejlepší, co můžete udělat, je zkusit zkopírovat tuto strukturu ve své synchronizované složce nastavením více složek a podsložek, což je únavné, chaotické a často se vyskytující chyby, jako jsou například zmeškané složky a soubory..

Větší problém spočívá v tom, že soubory smazané ve vaší synchronizované složce budou smazány v cloudu i na ostatních synchronizovaných zařízeních. Na rozdíl od některých poskytovatelů cloudového úložiště však Google tyto soubory přímo neodstraňuje. Posílá je do koše.

Pokud odstraníte soubory z koše náhodou, pravděpodobně nemáte štěstí. Někdy může e-mail společnosti Google pomoci získat odstraněný obsah, ale to je neobvyklé.

Druhou možností je pokusit se obnovit odstraněné položky pomocí softwaru pro obnovu dat. Načrtneme nejlepší možnosti v našem nejlepším průvodci pro obnovu dat, ale nejsou zdaleka spolehlivé, zejména pokud nebudete jednat rychle. S programem Stellar Phoenix Recovery Recovery jsme dosáhli největšího úspěchu, ale není to jediná schůdná možnost.

Zálohování a synchronizace Disku Google

Google nahradil svého desktopového klienta tím, co v roce 2017 nazývá „zálohování a synchronizace“. Nový nástroj, který je k dispozici pro PC a Mac, lze použít k zálohování konkrétních složek v systému souborů bez jejich přesunutí do synchronizační složky..

Pokud jste upgradovali na nového klienta, musíte si jej stáhnout ze stránky Disku Google a přihlásit se k němu..

Spusťte nástroj kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu „záloha a synchronizace“ na hlavním panelu. Klikněte na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu a vyberte možnost „preference“. Tím se otevře větší okno se třemi záložkami po levé straně: „můj notebook“, „Disk Google“ a „nastavení“.

Gooogle-Backup-and-Sync

První kartu „můj notebook“ lze použít k označení složek pro zálohování na Disk Google. Můžete vidět složky, které jsou již uvedeny, jako jsou dokumenty a obrázky. To jsou jen návrhy. Dokud nebudou zaškrtnuta políčka vedle nich, nebudou do cloudu odesílána žádná data.

Chcete-li přidat složky, klikněte na „vybrat složky“. Otevře se okno prohlížeče systému souborů, které můžete použít k přidání složek do plánu zálohování.

Google-Drive-Backup-Sync-Choose-Folders

Jakmile provedete výběr, můžete změnit chování zálohy Disku Google kliknutím na tlačítko „změnit“. To vám poskytne možnost zálohovat pouze fotografie a videa, stejně jako výběrová políčka pro zálohování RAW dat a snímků obrazovky.

Předvolby Google-Drive-Backup-Sync

Vyloučení typu souboru lze přidat v sekci „pokročilé“. Můžete například chtít vyloučit dočasné soubory ze zálohy, aby se šetřil prostor.

Zálohování a synchronizace velikosti fotografie

Nahrávání fotografií na Disk Google je možné dvěma způsoby: „vysoká kvalita“ a „původní velikost“. Nahrávání ve vysoké kvalitě neovlivňuje váš úložný prostor. Můžete nahrát libovolný počet obrázků bez postihu. Nevýhodou je, že existuje 16MB čepice. Fotografie větší, než jsou zmenšené, se ztrácí rozlišení.

Google-Drive-Backup-Sync-Photo-Quality

Druhá možnost „původní velikost“ udržuje velikost a rozlišení souboru, ale spotřebovává místo na Disku Google.

Zálohování a synchronizace odstraňování souborů

Tato další část je rozhodující pro zálohování souborů pomocí Disku Google. V okně předvoleb zálohování a synchronizace je záhlaví s nadpisem „odebrání položek“. Pod ním jsou tři možnosti.

Google-Drive-Backup-Sync-Remove-items

Pokud vyberete možnost „odebrat položky všude“, pokud odstraníte soubor v počítači, který je zálohován na Disk Google, bude odstraněn také na Disk Google. Místo toho byste měli vybrat druhou možnost: „Neodstraňovat položky všude.“ Takto zůstanou soubory na Disku Google, i když jsou smazány na vašem počítači.

Existuje třetí možnost, která vás vyzve k odpovědi na otázku, zda chcete soubor odstranit.

Nepřetržité zálohování pomocí Zálohování a synchronizace Disku Google

Disk Google chrání soubory pomocí nepřetržitého zálohování. To znamená, že jakmile je soubor přidán do složky označené pro zálohování nebo je soubor upraven, tyto změny se zálohují na Disk Google v téměř reálném čase.

Většina online zálohovacích služeb nabízí nepřetržité zálohování. Je to nejbezpečnější způsob, jak zajistit ochranu souborů. Většina služeb zálohování vám také umožní odhlásit se z nepřetržitého zálohování a místo toho používat naplánované zálohování. Disk Google ne.

Doporučujeme přesto udržovat zálohování v chodu, ale existují okolnosti, za kterých by bylo rozumnější spustit zálohování pouze v noci. Pokud máte například spuštěno více programů najednou nebo se zabýváte terabajty dat, procesy zálohování by mohly ovlivnit systémové prostředky.

Pokud to způsobuje problémy, můžete upravit síťová nastavení Disku Google na kartě „Nastavení“. Ve výchozím nastavení Google neomezuje rychlosti nahrávání nebo stahování, ale můžete je omezit, abyste snížili zatížení.

Nastavení sítě Google Drive

Závěrečné myšlenky: Obnovení souborů pomocí zálohování a synchronizace

Jedním z výhod specializovaného online zálohovacího nástroje je, že usnadňuje proces obnovy, pokud je třeba vyměnit pevný disk. Disk Google nemá tlačítko pro obnovení. To je obrovská nevýhoda, protože budete muset znovu vytvořit systém souborů stažením složek a souborů z Disku Google a uspořádáním, jak chcete.

Doporučujeme proto držet se Backblaze, CloudBerry Backup, Acronis True Image nebo jiného nejlepšího online poskytovatele zálohování. Primárním cílem služby Zálohování a synchronizace na Disku Google je usnadnit přístup k souborům do cloudu, aniž by bylo nutné vše napěchovat do vyhrazené synchronizační složky.

Funguje mnohem lépe při obnově mobilních nastavení, alespoň v systému Android. Máme článek věnovaný nejlepšímu zálohování mobilních nabídek, do kterých jsme nezahrnovali Disk Google, ale pravděpodobně bychom to měli mít. Náš článek o zálohování Androidu však obsahuje Disk Google, který obsahuje pěkné funkce, jako je automatické nahrávání fotografií a videa.

Pokud máte jakékoli dotazy týkající se způsobu zálohování a synchronizace Disku Google, dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map