Jak namapovat OneDrive jako síťovou jednotku v Průzkumníku souborů

Je to měsíce, co byl systém Windows 10 poprvé představen společností Microsoft a s možností přímé aktualizace; spousta lidí přešla z nepříjemných Windows 8.1 na 10 (včetně mě). Ve skutečnosti asi 75 milionů uživatelů již upgradovalo svůj systém na Windows 10.


S novým operačním systémem přišlo mnoho vylepšení a změn. Microsoft v zásadě buď eliminuje funkce, které podle všeho nefunguje, nebo je tlačí úplně jiným směrem.

Když jsem psal recenzi pro OneDrive, stáhl jsem Windows 10 několik týdnů zpět. A proto první změnou, kterou jsem si všiml v operačním systému, byla aplikace OneDrive. Společnost Microsoft zcela odstranila aplikaci OneDrive a integrovala ji dobře do operačního systému. To znamená, že OneDrive je nyní něco jako aplikace na pozadí. Možná to nebudete moci vidět, ale určitě je to tam.

Kdykoli se pokusíte uložit soubor, měli byste možnost uložit jej na pevný disk nebo OneDrive, ale bez specifického rozhraní pro OneDrive by se věci mohly určitě zmást..

Hlavní zástupný symbol

Když společnost Microsoft představila verzi systému Windows 8.x, zahrnula do aplikace OneDrive funkci nazvanou „zástupný symbol“. Zástupný symbol je jako malý fiktivní soubor na místní jednotce, který představuje soubor přítomný v cloudu OneDrive.


© OneDrive

Zástupné soubory jsou obecně velmi malé a obsahují pouze miniaturu a metadata o hlavním souboru uloženém v cloudu.

Zástupný soubor používá pouze malý zlomek místního úložiště a odkazuje na původní soubor. Díky těmto zástupným symbolům bylo snadné přistupovat k tisíckům gigabajtů dat rychle, aniž by bylo nutné využívat většinu místního disku. To byla zjevně velká výhoda pro zařízení, která měla omezené úložiště.

Proč společnost Microsoft odstranila zástupný symbol

Zástupný symbol vytvořil problém pro společnost Microsoft, protože mnoho uživatelů přesně nevědělo, že zástupné soubory nebyly přesně skutečnými soubory. Protože zástupné soubory byly pouze miniatury, uživatelé na ně museli dvakrát kliknout a začít stahovat původní soubor, který lze otevřít v odpovídající aplikaci.


© FWall

Soubory proto nebyly zpřístupněny uživatelům offline, ledaže by to chtěly. V důsledku toho nelze soubory otevřít, pokud uživatelé nemají připojení k internetu.

Chcete-li tento problém vyřešit, Microsoft odstranil zástupné symboly zcela a zavedl selektivní synchronizaci v systému Windows 10. Selektivní synchronizace umožňuje uživateli vybrat libovolné složky, které chtějí lokálně synchronizovat, a zpřístupní je offline.

To však znamená, že pokud synchronizujete 5 GB dat, pak je na vašem místním disku uloženo celých 50 GB, což v první řadě překonává účel možnosti cloudového úložiště. Pokud bych měl na svém místním disku opravdu 50 GB volného místa, tak proč bych je měl nahrát do cloudu?

Jak se tohoto problému zbavit

Nyní nemůžete Microsoft opravdu vzdorovat a přenést funkci zástupného symbolu zpět na Windows 10, ale existuje způsob, jak vytvořit stejnou funkci mapováním OneDrive na místní jednotku. Mapování obsahu OneDrive do počítače vám umožní okamžitě procházet všechny soubory bez jakýchkoli nepříjemných synchronizačních procesů.

Funguje to podobně jako zástupný znak a můžete soubory přejmenovat, vytvářet nebo mazat. Ale protože se jedná o zástupné soubory, musíte si uvědomit, že nejsou zpřístupněny offline a je třeba je stáhnout.

Abychom to vyjasnili, tento tip funguje pro Windows 7 i Windows 8, pokud máte 8,1, musíte to přeskočit a nemusíte se o nic starat..

Co musíte udělat:

 • 1: Navštivte webovou aplikaci OneDrive, přihlaste se k ní a poté klikněte na kartu Soubory na levé straně obrazovky


© Cloudwards

 • 2: Zkontrolujte adresu URL v prohlížeči. Měli byste vidět číslo CID napravo od URL. Nechte prohlížeč otevřený nebo zkopírujte toto číslo CID někam do poznámkového bloku


© Cloudwards

 • 3: Otevřete nyní Průzkumník souborů nebo v jazyce Windows 7 – Průzkumník Windows.
 • 4: Nyní přejděte k zobrazení „PC“. Pokud používáte starší verzi OS, pak by se to nazývalo „Počítač“
 • 5: Když jste v zobrazení PC, měli byste vidět možnost „Map Network Drive“ na horní straně obrazovky


© Cloudwards

 • 6: Klikněte na možnost „Map Network Drive“ (Mapa síťové jednotky) a mělo by se zobrazit nové okno
 • 7: Vyberte některou z jednotek, které právě nepoužíváte. (Může to být vaše šťastná abeceda?)
 • 8: Do pole složky zadejte tuto cestu: https://d.docs.live.net/YOUR-CID-NUMBER

ČÍSLO CID-ČÍSLO je místo, kam byste měli umístit číslo CID, které jste dříve zkopírovali z webové aplikace OneDrive.


© Cloudwards

 • 9: Zaškrtněte možnost „znovu připojit při přihlášení“
 • 10: Klikněte na Dokončit a měli byste být vyzváni k zadání svých pověření OneDrive, které jsou vaše uživatelské jméno a heslo společnosti Microsoft.

V případě, že jste do účtu přidali dvoufázové ověření, musíte nejprve vytvořit heslo aplikace na webu Microsoft Account a změnit nastavení zabezpečení

Jakmile se přihlásíte, měli byste vidět novou jednotku v Průzkumníkovi souborů, název jednotky by odpovídal vašemu číslu CID. Pokud se vám toto matoucí číslo nelíbí, můžete jej kdykoli přejmenovat na něco jiného, ​​jako „Microsoft, jsi idiot“

Závěr

A nyní jste všichni nastaveni pro přístup k souborům ve složce OneDrive, jako obvykle. Může to být trochu pomalejší, ne-li lepší. Můžete kopírovat nebo přesouvat soubor na tuto jednotku a samozřejmě přistupovat k OneDrive také přímo z jiných aplikací.

Ve Windows 10 jsem stále nový a každý den objevuji něco, co se mi v této verzi nelíbí. Ačkoli existují zástupná řešení tohoto zástupného problému, domnívám se, že toto řešení je pravděpodobně nejpohodlnější. Pokud najdete lepší řešení, dejte mi vědět.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map