Jak nainstalovat Elysium na Kodi

Chcete-li z Kodi získat plnou zkušenost, musíte si nainstalovat nějaké neoficiální doplňky. Někteří mění vzhled a dojem uživatelského rozhraní a jiní vám udělují přístup k rozsáhlé knihovně streamovaného obsahu. Elysium se hodí do druhé kategorie.


Je to služba, která vyhledává a streamuje torrenty z celého webu. Elysium je také jednou z nejlepších alternativ Covenant, která měla problémy s nalezením domu v úložišti od konce. S podobným vzhledem a pocitem dělá Elysium téměř všechno, co Covenant dělá.

Než se pustíme do průvodce, neměli bychom vám připomínat důležitost ochrany sebe sama pomocí VPN při používání Elysia nebo jiného neoficiálního doplňku Kodi. Pokud nepoužijete jeden, umožníte ostatním snadno sledovat vaši IP adresu a v této legální šedé oblasti vás vystaví riziku. Nezapomeňte si prohlédnout naše tipy na nejlepší VPN pro Kodi, abyste se mohli chránit.

Zde je návod, jak nainstalovat Elysium na Kodi. Pokud byste chtěli vědět všechno o Kodi, kromě toho se dozvíte, podívejte se na našeho úplného průvodce Kodi.

Povolit neznámé zdroje

Chcete-li nainstalovat doplňky z neznámých zdrojů, musíte otevřít Kodi. Toto je jakýkoli neoficiální doplněk, proto se ujistěte, že jste provedli níže uvedené kroky a zkontrolujte, zda je toto nastavení povoleno či nikoli..

Nejprve spusťte Kodi a klikněte na ikonu „nastavení“. Vypadá to jako kolečko.

Přejděte do „nastavení systému“. Je to poslední možnost ve druhém řádku.

Umístěte kurzor na sekci doplňků a ujistěte se, že napravo jsou zaškrtnuty „neznámé zdroje“.

Je velmi důležité, abyste tento krok nezkrášlili, protože později se při pokusu o instalaci doplňku vytvoří bolest hlavy. Vždy dvakrát zkontrolujte, zda je tato funkce povolena, a ušetříte si problémy.

Nainstalujte Elysium

Nyní jste připraveni nainstalovat Elysium. Vraťte se na stránku nastavení a klikněte na „Správce souborů“. Je to poslední možnost v posledním řádku.

V levém sloupci klikněte na „přidat zdroj“. Měla by to být poslední možnost v seznamu.

Objeví se samostatné okno. Kliknutím na “” otevřete adresní řádek.

Do adresního řádku zadejte „http://noobsandnerds.com/portal“. URL musí být zadáno přesně tak, jak je zde napsáno. Pokud vám tato adresa URL způsobuje potíže, je alternativou „http://nan.aftermathwizard.net/nanrepo/“

Klikněte na „OK“ a panel s adresou se zavře. Zadejte název zdroje (například „noobsandnerds“) a znovu klikněte na OK.

Udržet krok zpět, dokud se nedostanete na domovskou obrazovku Kodi. Na postranním panelu klikněte na nabídku „doplňky“.

Klikněte na tlačítko „add-on browser“ v horní části postranního panelu. Vypadá to jako otevřená krabice.

V seznamu klikněte na „Instalovat ze souboru ZIP“.

Vyhledejte zdroj, který jste dříve pojmenovali. Pro tento tutoriál je to „noobsandnerds“.

Klikněte na soubor zip úložiště. V době psaní se nazývá „repository.noobsandnerds-2.3.3.zip“, ale může se mírně lišit v závislosti na verzi nainstalovaného repozitáře..

Počkejte několik sekund a obdržíte oznámení „add-on enabled“. Poté, co se objeví, klikněte na „Instalovat z úložiště“.

Pokud je to poprvé, co jste nainstalovali repozitář, budou noobsandnerds sedět pod oficiálním repozitářem Kodi. V každém případě klikněte na úložiště noobsandnerds ze seznamu.

V úložišti klikněte na „doplňky videa“.

Uvnitř je celkem několik doplňků. Najděte „Elysium“ a klikněte na něj.

Otevře se obrazovka s popisem a ikonou doplňku. Ve spodním řádku klikněte na „nainstalovat“.

Počkejte na stejné oznámení „add-on enabled“ a Elysium je připraveno k použití. Uvnitř najdete obrovskou knihovnu filmů a televizních pořadů. Kategorie usnadňují navigaci, ale vždy můžete použít také funkci vyhledávání.

Zatímco Elysium může uvádět seznam filmů nebo televizních pořadů, nemusí to nutně znamenat, že je aktuálně k dispozici stream. Vždy je dobré nechat Elysium procházet zdroje před tím, než vzbudíte naději, zvláště pokud je film stále v divadlech.

Opravte chybu „Nepodařilo se nainstalovat závislost“

Můžete se setkat s chybou, která říká „selhala instalace závislosti“, jako jsem to udělala při práci na tomto tutoriálu. Tato chyba je způsobena tím, že společnost Kodi nemůže najít doplněk URLResolver, něco, na čem závisí všechny neoficiální doplňky pro streamování..

Pokud se vám zobrazuje tato chyba, prvním krokem pro řešení problémů je deaktivace úložišť, které již nejsou hostovány. Chcete-li vidět, co jste nainstalovali, postupujte takto:

 • Na domovské stránce klikněte na „doplňky“
 • Přejít na „moje doplňky“
 • Klikněte na „úložiště doplňků“

Uvnitř uvidíte všechna aktuálně nainstalovaná úložiště. Projděte a deaktivujte každý, dokud se Elysium nenainstaluje. V mém případě byly zdrojem problému Ares Wizard, Super Repo a Colossus.  

Pokud nemáte nainstalovány žádné jiné úložiště nebo pokud to problém nevyřešilo, budete muset ručně nainstalovat doplněk URLResolver pomocí souboru zip. Následuj tyto kroky:

 • Stáhněte si soubor ZIPResolver zip. Kliknutím na tento odkaz bude stahování okamžitě zahájeno
 • V aplikaci Kodi přejděte do „doplňkového prohlížeče“ > nainstalovat ze souboru ZIP “
 • Vyhledejte adresář, do kterého jste stáhli URLResolver
 • Uvnitř vyberte „script.module.urlresolver-x.x.x.zip“

Stejně jako u všech ostatních doplňků počkejte na oznámení a zkuste nainstalovat Elysium.

Opravte Broken Elysium Browsing

Možná zjistíte, že Elysium nenačte žádnou kategorii uvnitř, vytáhne ikonu načítání, ale nikam vás nepřivede. Toto je jednoduchý problém s pračkou TMDB, která najde metadata pro obsah uvnitř Elysia.

Chcete-li jej opravit, musíte aktualizovat klíč API pro TMDB. Následuj tyto kroky:

 • Otevřete „Elysium“
 • Klikněte na „nástroje“
 • Najít „nastavení: účty“
 • Klikněte na „klíč api“
 • Zadejte „da53492e6286553dccb57d74282b3737“

V době psaní tento klíč funguje. I když je nepravděpodobné, že to nebude fungovat v budoucnosti, je to vždy možné, takže mějte na paměti, že pokud pro vás tento nepracuje.

Závěr

Elysium je skvělé pro všechny milovníky filmů nebo televizních pořadů. Najdete vše od starých oblíbených filmů po filmy stále v kinech, většina z nich je k dispozici v HD. Díky rychlému praní a snadno použitelnému rozhraní je skvělou volbou pro streamování obsahu na Kodi.

Zatímco Kodi je legální, pirátství není. Při používání Elysia můžete pirátský obsah a musíte s ním zacházet odpovídajícím způsobem. Nedoporučujeme pirátství, ale bez ohledu na to, zda jste nebo ne, je důležité, abyste měli při používání Elysia spuštěn VPN z důvodu ochrany soukromí. Podívejte se na naši nabídku nejlepších služeb VPN, pokud ji ještě nemáte.

Pokud chcete více obsahu Kodi, podívejte se také na náš archiv Kodi. Máme návody, seznamy a další, včetně toho, jak nainstalovat Kodi na Roku a řešení problémů s vyrovnávacím kódem Kodi.

Už jste použili Elysium? Dejte nám vědět v komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me