Jak bezpečně odesílat velké soubory e-mailem v roce 2020 a dále

Je velmi frustrující, když potřebujete okamžitě přenést velký soubor a použití palcové jednotky není možné. Většina běžných poskytovatelů e-mailu vám nedovolí posílat velké soubory jako přílohu, takže pravděpodobně budete muset hledat službu sdílení souborů..


I když takovou najdete, možná zjistíte, že zabezpečení je problém: ne všechny tyto služby, zejména ty bezplatné, budou mít šifrování, které potřebujete, abyste zajistili, že k dokumentu nebo obrázku nebudou mít přístup žádné třetí strany..

V této příručce vám ukážeme, jak bezpečně odesílat velké soubory e-mailem. Všimněte si, že „velkými“ máme na mysli soubory, které přesahují 250 MB, což je několikrát nad limity stanovené mnoha populárními poskytovateli e-mailů. S pomocí této příručky budete moci odesílat celé obrazy disku, aniž byste skutečně odeslali samotný disk.

Nejlepší na tom je, že v případě každého z poskytovatelů, o kterém budeme hovořit, se příjemci nemusí registrovat k účtu. Stále budou moci získat váš soubor bez registrace.

Aspekty zabezpečení, které je třeba zvážit

Protože nepoužíváme prostor poštovní schránky k ukládání samotných velkých souborů, je otázkou, jak bezpečné jsou servery samotných webů pro cloudové úložiště. Někteří poskytovatelé jsou proslulí tím, že nevěnují dostatečnou péči bezpečnosti. Ukradnou se nejen vaše přihlašovací údaje, ale i skutečná data, která ukládáte.

V případě e-mailu jsou běžné podvody typu phishing a další formy skulduggery. V závislosti na tom, jak je váš přijímač technicky zdatný, nemusí být schopen rozeznat rozdíl a to může vést k mnoha problémům, když otevřou e-mail, o kterém si mysleli, že je od vás.

Aby bylo zajištěno, že všichni zůstanou v bezpečí, vyplatí se mít na paměti následující skutečnosti:

 • Zda lze odeslané e-maily snadno identifikovat jako autentické
 • Pokud existují mechanismy, které omezují přístup pouze k adresátovi
 • Všechny zavedené systémy zaručující integritu souborů
 • Pokud systém vede protokol, takže můžete zkontrolovat, zda nedošlo k neoprávněnému snoopingu

To znamená, že se podívejme na několik poskytovatelů, kteří vám umožní e-mailem velkých souborů bezpečně.

DropSend

DropSend je aplikace založená výhradně na prohlížeči, která nevyžaduje stahování. Je velmi uživatelsky přívětivý a rychlý a navíc má také mobilní aplikace pro Android a iOS. Pokud dáváte přednost práci z vašeho počítače, DropSend nabízí klientům pro Mac a PC i plug-in pro Microsoft Outlook.

DropSend používá 256bitové šifrování AES a podporuje soubory až do 4 GB s osobním plánem zdarma (8 GB pro platící zákazníky), takže je méně užitečné, pokud chcete poslat něco podobného Blu-ray DVD nebo dokonce dvojím vrstva DVD v jednom souboru. K dispozici je bezplatná zkušební verze.

FileMail

FileMail funguje podobným způsobem jako DropSend s tou výjimkou, že umožňuje i větší soubory. Jeho placené plány jsou však dražší než plány DropSend. Můžete ji dokonce použít na svém vlastním webu, což návštěvníkům umožňuje posílat velké soubory vyplněním přizpůsobitelného formuláře. Pro vývojáře je také k dispozici API.

FileMail používá 128bitové šifrování v klidu, ale dokument, který uvádí, že nebyl aktualizován od roku 2013. Bezplatné plány omezují maximální velikost souboru na 30 GB, zatímco placené plány tvrdí, že podporují „neomezenou“ velikost souboru.

OneDrive

OneDrive je populárnější jako online úložné médium než specificky odesílání souborů prostřednictvím e-mailu. U aplikace OneDrive závisí maximální povolená velikost souboru na nástroji, který používáte, jako je například vlastní průzkumník souborů systému Windows, desktopová aplikace, mobilní aplikace atd. Ve většině případů je horní limit jednoho souboru nastaven na 10 GB.

OneDrive nabízí mnoho funkcí řízení přístupu pro sdílení souborů. Microsoft také tvrdí, že ukládají kopie každého souboru na jiné jednotky a servery. To vám umožní přístup k nim i v případě selhání hardwaru.

SendThisFile

SendThisFile klade omezení na množství přenosů, které provedete, spíše než na velikost jednotlivých souborů samotných. Pro přenos mezi koncovými body používá šifrování AES-256 v klidu a 128bitové šifrování TLS. Nicméně i špičkový podnikový plán (který stojí 99,95 $ měsíčně) vám umožní přenášet pouze asi 500 GB dat.

K dispozici je bezplatná zkušební verze, která umožňuje přenos 50 GB dat. Můžete se dokonce zaregistrovat pomocí svého účtu Facebook, LinkedIn nebo Google+.

Dropbox

Stejně jako OneDrive je Dropbox považován spíše za online úložné médium vhodné pro všechny typy (a velikosti) souborů. Když se zaregistrujete k účtu Dropbox, získáte vám určité množství úložného prostoru. Tento limit může být ve srovnání s velikostí souboru, který chcete nahrát, problémem.

Soubory, které nahráváte pomocí aplikace pro stolní počítače nebo mobilní aplikace, nemají nastavená omezení velikosti. Ty, které jsou nahrány pomocí prohlížeče, musí mít velikost 20 GB nebo menší.

O bezpečnostních postupech a problémech Dropboxu bylo řečeno hodně. V minulosti byla odcizena pověření uživatele a dokonce i běžná údržba často vedla k frustrace. Pokud jde o šifrování, je to podobné SendThisFile.

Vytvoření sdílené složky v Dropboxu

Jedním z takových špatně implementovaných opatření je například to, že šifrován je pouze obsah souborů, nikoli jejich metadata. Takže pokud má někdo přístup k úložným médiím Dropboxu, nemusí být možné přímo prozkoumat obsah vašich souborů, ale vzdělané odhady lze určitě provést na základě názvu souboru, velikosti, data nahrání atd..

Dropbox tvrdí, že jejich úložné servery jsou umístěny v datových centrech po celých Spojených státech. Je v souladu s EU-U.S. program ochrany soukromí a také americko-švýcarský rámec bezpečných přístavů.

Pokud používáte Mac, musíte povolit Dropboxu přístup ke své klíčence. Bez tohoto přístupu se nespustí. Služba tvrdí, že k ověření vašeho účtu a k dalšímu zabezpečení nastavení aplikace Dropbox je nutný přístup.

MEGA

Domovská stránka MEGA je příliš těžká na načtení. Můžete však okamžitě začít nahrávat soubory přetažením přímo na domovskou stránku. Samozřejmě se můžete rozhodnout, že budete chtít použít také uploader souborů. Stejně jako Dropbox ani MEGA netvrdí, že by na velikost souboru stanovila žádný individuální limit.

MEGA se silně spoléhá na šifrování typu end-to-end, i když nahráváte soubory pomocí prohlížeče nebo mobilního zařízení. Soukromé klíče používané pro proces šifrování a dešifrování nikdy neopouštějí zařízení uživatele, MEGA tvrdí, že je nedrží na svých serverech.

Povzbuzuje dokonce uživatele, aby si osvojili vlastní postupy zálohování a nespoléhali se pouze na ně. Na svých stránkách podpory uvedli seznam možných rizik a útoků, takže vy jako uživatel jste si vědomi toho, co se pravděpodobně může stát v nejhorším možném případě.

Závěr

Když se díváme čistě z hlediska bezpečnosti, zdá se, že MEGA je velmi dobrá osvědčená možnost. Nenabízí však tolik integrací třetích stran jako Dropbox. Obchodní plány, které OneDrive nabízí, zejména ve spojení s Office 365, vám nabízejí celou řadu aplikací, ale to může být pro některé.

V případě méně známých možností, jako jsou DropSend, FileMail a SendThisFile, se můžete cítit bezpečněji, když nenarazíte na žádné zprávy o nich, kteří trpí kybernetickými útoky. Dříve nebo později však takový útok nakonec utrpí a teprve potom budete vědět, zda jejich obrana splňuje úkol.

Volba tedy začíná jedinou otázkou: cítíte se bezpečněji při hledání relativně neznámého poskytovatele, jehož zabezpečení možná ještě nebylo vyzkoušeno, nebo při hledání již tak populárního poskytovatele, na kterého by hackeři mohli být alespoň jednou zacíleni?

Jakmile je to jasné, musíte dále vzít v úvahu funkce, ceny a omezení velikosti souboru příslušného poskytovatele. To vám pomůže nula v jednom ze šesti poskytovatelů, které jsme zde zmínili.

Doufáme, že se vám průvodce líbil. V komentářích nám dejte vědět, jaké jsou vaše názory na používání těchto služeb.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map