Externí HD / NAS vs. Cloud Backup: Strategie pro rok 2020

Někteří uživatelé dávají přednost zabezpečení cloudové zálohy, zatímco jiní dávají přednost rychlosti místního úložiště. Na Cloudwards.net to chceme všechno, takže obvykle hledáme hybridní strategii.


V této příručce se podíváme na základní výhody a nevýhody jak cloudových zálohovacích služeb, jako je Carbonite, tak externích zálohovacích řešení. Budeme hovořit o přenosných jednotkách s jedním diskem a řešeních pro více disků RAID a NAS, jako je Synology DiskStation.

Nakonec vám ukážeme, proč nejlepší přístup k zajištění toho, aby vaše data nikdy nebyla ztracena, je ten, který kombinuje lokální i cloudová zálohovací řešení

Cloud Backup vs. Cloud Storage

Pochopení rozdílu mezi cloudovým úložištěm a cloudovým zálohováním je prvním krokem k zajištění bezpečnosti dat. Mnoho lidí používá k ochraně svých souborů služby cloudového úložiště, jako jsou Dropbox a Disk Google. Skutečností však je, že tyto služby jsou lépe navrženy pro práci, než pro zabezpečení obsahu.

Dokonce ani cloudové úložné služby, které kladou důraz na zabezpečení, jako je Sync.com a pCloud, se nehodí k zotavení z poškození a selhání pevného disku.

Hlavním problémem při používání služeb cloudového úložiště pro zálohování je to, že vás nutí přesunout obsah do synchronizované složky připojené k cloudu. Cloudové zálohovací služby vám umožní ukládat soubory, aniž byste museli přesouvat obsah na pevném disku. Můžete udržovat přesnou strukturu systému souborů v cloudu a v případě potřeby ji přesně obnovit.

Výhody cloudového zálohování

Pevné disky netrvají věčně. Jemné mechanické části mohou být poškozeny kapkami, přehřátím nebo vodou. I když se o svůj počítač velmi dobře staráte, jeho normální opotřebení na fyzických součástech jednotky nakonec způsobí jeho selhání.

Náklady na obnovu dat z poškozených nebo vadných disků mohou být přehnané. Například prodejce elektroniky Best Buy účtuje poplatky mezi 200 a 1450 $ na základě závažnosti problému. Dokonce ani tehdy není zotavení zárukou.

Řešení pro zálohování v cloudu vám umožní obnovit vaše data pouze za cenu předplatného, ​​bez ohledu na to, zda jste rozlili kávu na svém notebooku nebo se nechali projet sklápěčem.

Díky silné konkurenci mezi službami zálohování cloudu jsou tyto náklady obecně dostupné pro každého. Backblaze a Carbonite vám poskytují neomezenou zálohu za pouhých 5 $ na zařízení.

SlužbaMěsíční cenaÚložný prostor
Karbonit5 $Neomezený
Backblaze5 $Neomezený
CrashPlan6 $Neomezený
Jezdím4,34 $1 TB

Když ukládáte soubory do cloudu, skutečně je ukládáte na vzdálené servery. Je zřejmé, že tyto servery používají samotné pevné disky. Stejně jako jednotka v počítači jsou tyto disky náchylné k poškození disku a zpustošení času.

Dobří poskytovatelé zálohování v cloudu se do velké míry snaží zajistit, aby nevyhnutelná selhání nevedla ke ztrátě dat. Karbonit poskytuje pěkně podrobný dokument o jejich postupech zabezpečení dat, proto je použijeme jako příklad.

Vytvrzená datová centra

Servery Carbonite jsou uchovávány v tzv. „Kalených“ datových centrech. Vytvrzené datové centrum je takové, které je postaveno tak, aby odolávalo přírodním škodám, jako jsou zemětřesení a požáry, a škodám způsobeným člověkem, jako jsou teroristické útoky.

Pro dosažení této úrovně ochrany jsou datová centra Carbonite řízena podnebím a zahrnují jak záložní baterie, tak generátory na místě. Bezpečnostní pracovníci také hlídají svá centra 24 hodin denně a veškerá činnost je sledována prostřednictvím CCTV. Biometrické skenery a karty elektronických klíčů jsou vyžadovány pro vstup.

Redundantní ukládání dat

I s takovými opatřeními na serverových discích nakonec dojde k selhání. Aby se zajistilo, že takové neštěstí vás příliš neovlivní, začlení Carbonite technologii RAID do své architektury úložiště.

RAID znamená „redundantní pole nezávislých disků“. V nastavení RAID Carbonite jsou vaše data rozdělena do bloků a rozložena na 15 různých diskových jednotek. Na těchto 15 discích jsou nejméně tři kopie každého datového bloku. Selhání jednoho disku tak nikdy nezpůsobí ztrátu dat. Pokud disk selže, je okamžitě nahrazen pracovním diskem.

Nástroje pro správu dat

Navzdory zřejmým výhodám mnoho lidí stále své počítače běžně nezálohuje. Podle průzkumu, který provedl Backblaze v roce 2015, zálohuje svá data denně pouze osm procent lidí. 25 procent nikdy zálohovat vůbec.

Důvodem může být i nedostatečné porozumění tomu, jak snadno většina poskytovatelů zálohování v cloudu celý proces provádí. IDrive například umožňuje ručně vybrat složky a soubory, které chcete zkopírovat pomocí praktického nástroje pro stolní počítače.

Několik služeb, jako je uhličitan, tento proces ještě zjednoduší. Karbonit vám také poskytuje použití nástroje pro stolní počítače. Ale namísto ručního výběru souborů a složek služba automaticky označí všechny soubory určitého typu pro zálohování.

Karbonit to může udělat, protože nabízejí neomezené zálohování. To znamená, že nemusíte vybírat a vybrat, která data chcete zálohovat a jaká data riskujete ztrátu. Automatické zálohování souborů také znamená, že nemusíte prohledávat souborový systém pevného disku pro každý obsah, který chcete uložit, a případně přehlédnout některé soubory v procesu.

Ve výjimečném případě, že typ souboru není automaticky označen, můžete s Carbonite jednoduše kliknout pravým tlačítkem na soubor a označit jej pro zálohování v cloudu.

Desktopové nástroje lze také použít k zahájení obnovy pevného disku. Někdy však budete možná muset soubor načíst při používání počítače někoho jiného. Aby k tomu nemusíte stahovat žádný nástroj, služby cloudového zálohování vám také umožní přístup k vašemu obsahu pomocí nástrojů založených na prohlížeči.

Nevýhody Cloud Backup

Jednou z mála nevýhod zálohování dat v cloudu je to, že proces může být velmi pomalý, dokonce i při širokopásmových rychlostech. Věci jsou obzvláště pomalé, pokud posíláte stovky gigabajtů dat do cloudu nebo se pokoušíte provést úplné obnovení pevného disku.

Mnoho služeb zálohování cloudu pomáhá urychlit věci spolu s technikami přenosu souborů, které šetří čas. Karbonit to dělá tím, že vám dává možnost rozdílové a přírůstkové zálohy, které jsou navrženy tak, aby zmenšily velikost rutinních běhů.

Proces však může být mnohem pomalejší, než by tomu bylo v případě zálohování na místní jednotku. Je to proto, že Carbonite i IDrive nabízejí poštovní služby pro urychlení procesu obnovy:

  • Služba obnovy karbonitového kurýra
  • IDrive Express

Poštovní služby, i když pěkný dotyk, také vyžadují, abyste počkali alespoň jeden den, než se data vrátí.

Výhody lokálního zálohování

Dostupnost a rychlost jsou primární výhody lokální zálohy. V případě selhání pevného disku nemusíte čekat dny nebo týdny, než bude váš nový disk přestavěn a stahování obsahu ze vzdálených serverů.

Většina řešení pro místní zálohování používá připojení USB 3.0, které podporuje rychlost až 5 gigabitů za sekundu. Pro uživatele počítačů Mac je technicky možné deset gigabitů za sekundu, pokud najdete záložní zařízení podporující Thunderbolt.

Náklady na místní úložiště budou záviset na typu zařízení, které vyberete. Možnosti sahají od přenosných externích jednotek po řešení disků RAID a NAS s více disky.

Externí pevné disky

Jako nezávislý pracovník upřednostňuji životní styl nezávislý na umístění. Protože se mi líbí cestování světlem, přenosný externí pevný disk pro mě funguje nejlépe. Tyto jednotky mají tendenci pohybovat se v rozmezí od 1 TB do 5 TB, což pojme většinu lidí.

Seagate a Western Digital jsou dva nejoblíbenější tipy. Další možnosti, jako jsou Transcend StoreJet M3 a LaCie Rugged Mini, jsou lepší volbou, pokud jste na svém zařízení drsní díky gumovým krytům proti nárazům..

ZnačkaModelkaKapacitaMSRP
SeagateBackup Plus Portable HD500 GB-5 TBOd 60 dolarů
SeagateRozšíření Externí HD2TB-8TBOd 120 $
Western DigitalPrvky Přenosný HD1TB-3TBOd 50 $
Western DigitalMy Passport Portable HD1TB-4TBOd 60 dolarů
Western DigitalMy Book External HD3TB-8TBOd 110 USD
TranscendStoreJet M31TB-2TBOd 60 dolarů
LaCieRobustní Mini1TB-4TBOd 110 USD

Existují také dva větší modely, externí HD, které umožňují větší úložiště na úkor ceny a přenosnosti. Problém s těmito příklady externího úložiště je v tom, že všechny fungují na jednom disku. To je nakonec zbaví zranitelnosti vůči stejným problémům jako interní jednotka počítače.

Pokud jste vážně při vytváření robustního řešení pro místní zálohování, je pravděpodobně lepší, pokud si to můžete dovolit, nastavení RAID nebo NAS (nebo obojí)..

NÁLET

Dříve jsem zmínil, že výhodou používání Carbonite je implementace technologie RAID touto službou do její architektury úložišť. Kryt disku RAID vám umožní dosáhnout stejné bezpečnosti při redundanci doma.

Toho je dosaženo pomocí více diskových jednotek. Komerční skříně RAID mají další dvě pozice na pevném disku. Do každé pozice můžete umístit své vlastní pevné disky, což vám umožní přizpůsobit řešení vašim potřebám dat. Většina nejlepších řešení podporuje pevné disky SATA (2,5 ”nebo 3,5”). Některé podporují SSD.

ZnačkaModelkaPočet pozicMSRP
NoontecTerraMaster2 nebo 4Od 200 dolarů
MediasonicProBox4Od 100 $

Když nastavíte kryt disku RAID, v závislosti na tom, kolik pozic má váš kryt, můžete nastavit jednu z pěti různých úrovní: RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6 nebo RAID 10.

RAID 0 vyžaduje alespoň dva disky. Bloky RAID 0 jsou prokládané, což je proces rozdělování dat do bloků pro uložení na více disků. To zvyšuje rychlost přenosu dat. Problém s RAID 0 je v tom, že vám nedává žádnou nadbytečnost.

RAID 1 také vyžaduje dva disky. Spíše než prokládané bloky jsou bloky zrcadleny přes disky, což poskytuje redundanci. Nedostatek pruhování však trochu brání výkonu.

Proto jsou RAID 5 nebo 6 obecně považovány za lepší možnosti než RAID 0 a 1. Obě tyto úrovně RAID začleňují do své architektury zrcadlené a pruhované bloky. Kombinace zrcadlené a pruhované vám dává dobrou kombinaci ochrany dat a výkonu. Úlovek spočívá v tom, že nastavení RAID 5 a 6 vyžaduje alespoň tři pozice na disku.

Ačkoli je obecně mnohem dražší řešení, protože vyžaduje čtyři nebo více pozic, RAID 10 je v současné době nejbezpečnější a nejúčinnější možností pro nastavení místního úložiště. Známý jako „pruh zrcadel“ je ideální pro zálohování důležitých obchodních dat.

NAS

NAS, což znamená „úložiště připojené k síti“, umožňuje díky bezdrátové technologii více připojení k místním zařízením. Přestože systémy NAS nejsou tak rychlé jako kabelové připojení, jsou stále mnohem rychlejší než připojení k cloudovým zálohovacím centrům přes internet. Systémy NAS vám také nabízejí možnost připojení USB k urychlení větších operací zálohování nebo obnovy.

V zásadě vám systém NAS umožňuje vytvořit si vlastní osobní záložní cloudové centrum. Žádná služba podtrhuje toto víc než nastavení stanice Synology Cloud Station. Nainstalujte Cloud Station Server do svého NAS systému a Cloud Station Drive do svého počítače a můžete spravovat zálohy a výplně dat relativně snadno, stejně jako u Carbonite..

Synology dokonce zahrnuje mobilní aplikace, které se připojují k vašemu řešení NAS kdykoli a kdekoli.
Vyrábějí řadu možností NAS, aby vyhovovaly různým potřebám a rozpočtům.

ZnačkaModelkaPočet pozicMSRP
SynologyDS2162Od 190 dolarů
SynologyDS4164Od 290 dolarů
SynologyDS416 Přehrát4Od 415 $
SynologyDS9164Od 600 dolarů
SynologyDS15155Od 700 dolarů
SynologyDS18158Od 850 dolarů

Většina systémů NAS s více jednotkami také obsahuje RAID, takže můžete implementovat obě technologie do nastavení místního zálohování.

Jednou z dalších výhod používání Synology je to, že jeho software vám také umožňuje spárovat vaše zařízení NAS s jinými systémy RAID, které nejsou nastaveny na NAS. Abychom lépe viděli, jak to funguje, je naše strategie zálohování a skladování v roce 2017 ideálním místem pro zahájení.

Nevýhody místní zálohy

Ať už se chystáte na přenosnou jednotku s jedním diskem nebo na osmibodový systém NAS, nastavení určité formy místní, externí zálohování je velmi dobrý nápad. To platí zejména v případě, že provozujete vlastní firmu. Přesto, stejně jako cloudové zálohovací systémy, nejsou bez problémů, ani místní systémy nejsou dokonalé.

Největším problémem je, že jsou vystaveni mnoha stejným hrozbám jako počítače. Poškození vodou nebo přehřátí může celý váš systém poškodit. Nelze vyloučit ani krádež.

Přestože NAS Synology jsou schopné provozovat nepřetržitý domácí dohled, většina lidí pravděpodobně nemá prostředky na nepřetržité zabezpečení nebo instalaci biometrických skenerů na jejich přední dveře..

To vše dělá výběr mezi zálohováním cloudu a místním systémem NAS pochopitelně těžkým rozhodnutím. Proto na Cloudwards.net obhajujeme třetí, mnohem zábavnější možnost.

Cloud Backup a Local Storage jsou spolu lepší

Advokáti zálohování mají tendenci propagovat strategii zvanou „3-2-1“. Podstata této strategie je jednoduchá a intuitivní:

  • Ponechejte si alespoň tři kopie vašich údajů
  • Udržujte kopie na nejméně dvou různých médiích (tj. Na zařízeních)
  • Ponechejte alespoň jednu kopii mimo pracoviště

Změnil bych to tak, abych četl „3-3-1“. Je to proto, že díky použití tří médií (HD zařízení, externí HD a cloudová záloha) můžete využít výhody rychlého výhod místního úložiště a zvýšeného zabezpečení, které přináší udržování obsahu uloženého v kaleném datovém centru..

Mnoho z nejlepších řešení pro zálohování cloudu vyhovuje této strategii tím, že umožňuje spravovat místní úložné zařízení prostřednictvím jejich desktopových aplikací. To vám pomůže snížit množství práce, kterou musíte udělat, a zajistit, abyste soubory náhodně přehlíželi.

Doporučujeme vám zkontrolovat naši recenzi Best Cloud pro externí pevné disky, pokud jste se dosud nesetkali s prodejcem. Pro fanoušky Synology vám náš nedávno aktualizovaný průvodce „Nejlepší cloudovou zálohou pro Synology“ představí ty nejlepší možnosti.

Přemýšlíte o zdvojnásobení zálohování cloudu a externího úložiště? Dejte nám vědět v komentářích níže, děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me