Evernote vs Disk Google: Který bude pro vás nejlepší?

Evernote a Disk Google jsou dva z nejlepších nástrojů pro cloudovou produktivitu, které si mohou a nemohou koupit. Evernote se řadí mezi nejlepší dostupné aplikace pro vytváření poznámek a pro tuto čest poráží OneDrive. Disk Google zatím nemusí být nejlepším cloudovým úložištěm společnosti Cloudwards.net, ale čísla nemůžeme popřít; 800 milionů uživatelů je nejoblíbenější.


Mezi Evernote a Diskem Google není pochyb o tom, který je všestrannější. Evernote je cloudová aplikace (ve skutečnosti používá Google Cloud k hostování poznámek), zatímco Disk Google je služba cloudového úložiště, kterou lze použít k nahrávání souborů a slouží jako platforma pro několik integrovaných aplikací, včetně příkladné kancelářské sady..

Přesto i přes propast mezi jejich příslušnými cíli existují legitimní otázky, které služby nejlépe fungují pro určité úkoly. S ohledem na to je čas na Evernote vs Disk Google.

Bitva: Evernote vs Disk Google

Cílem tohoto článku není rozhodnout, zda je Evernote lepší než Disk Google – nebo naopak – protože se jedná o velmi odlišná zvířata. Spíše jsme chtěli prozkoumat konkrétní funkce a analyzovat je. S ohledem na tento cíl jsme uspořádali náš článek do pěti různých kol: rychlé poznámky, seznamy úkolů, kompilace výzkumu, poznámky ze schůzek nebo tříd a zpracování textu..

Nejprve si ale povíme obecně o tom, čeho se každá služba snaží dosáhnout a kolik stojí každá služba.

1

Cena

Nejprve nejprve porovnáme náklady na předplatné každého nástroje a podíváme se, jaký druh úložné kapacity, velikosti poznámky a omezení šířky pásma jsou s těmito náklady spojeny.

Evernote

Evernote poskytuje možnosti vytváření poznámek a ukládání poznámek na cloudových serverech, což umožňuje službě synchronizovat tyto poznámky na různých zařízeních. Podporováno je více operačních systémů, včetně Windows, Mac, iOS a Android.

Jedním z důvodů, proč tým Cloudwards.net řadí Evernote jako nejlepší celkovou aplikaci pro vytváření poznámek, spočívá na vynikajících organizačních funkcích nástroje, které podrobně popisuje naše recenze Evernote.

Můžete si zaregistrovat bezplatný účet Evernote, který přichází s některými omezeními, jako je omezení šířky pásma 60 MB za měsíc a 25 MB omezení velikosti not.

Evernote Plus poskytuje méně omezující omezení (šířka pásma 1 GB a velikosti poznámek 200 MB) za pouhých 3,99 $ měsíčně. K dispozici je také prémiový plán Evernote s limitem synchronizace 10 GB za měsíc. Bez ohledu na to, s jakým plánem jdete, neexistuje skutečný strop, pokud jde o to, kolik úložného prostoru získáte pro poznámky v dlouhodobém horizontu.

Disk Google

Disk Google je služba cloudového úložiště a jako každá služba cloudového úložiště. Jeho definujícím účelem je pomoci vám ušetřit místo na pevném disku ukládáním dokumentů, obrázků, videí, hudby a dalších souborů na vzdálené servery.

Jedná se však o službu cloudového úložiště, která, jak si můžete přečíst v naší recenzi na Disku Google, poskytuje mnohem větší hodnotu než ta, která je díky řadě integrovaných aplikací. Tyto aplikace zahrnují obvyklého synchronizačního klienta a kromě bezkonkurenční sady kancelářských nástrojů, která zahrnuje textový procesor (Dokumenty Google) a tabulkový procesor (Tabulky Google).

Google má také svou vlastní aplikaci na vytváření poznámek typu cloud, Google Keep. Přestože služba Google Keep není ve skutečnosti integrována s Diskem Google, takže se z úložného prostoru nevytahují k hostování poznámek, při porovnávání Disku Google a Evernote vezmeme v úvahu jeho možnosti níže. Google začátkem roku 2017 integroval Google Keep s Dokumenty Google, což je integrace, díky které Google Keep byl členem skupiny nástrojů sady G Suite (spolu s Diskem, Dokumenty, Kalendářem, Gmailem a několika dalšími aplikacemi).

Chcete-li získat přístup k aplikaci Keep a dělat si poznámky z Dokumentů Google, stačí kliknout na nabídku „Nástroje“ a poté vybrat „Keep Poznámkový blok“.

Zadáním poznámky Keep v dokumentu Google vytvoříte poznámku propojenou zpět s dokumentem v Google Keep. Jedná se o velmi užitečnou integraci pro seriózní uživatele aplikace Keep i Docs a společnost Google, doufejme, rozšíří i na Tabulky, Gmail a některé další nativní aplikace..

Google Keep je zcela zdarma a poskytuje neomezený prostor pro psaní poznámek bez měsíčních limitů. Na druhou stranu s Diskem Google získáte 15 GB zdarma a řadí se mezi nejlepší nabídky cloudového úložiště zdarma. Pokud to není dostatek úložného prostoru, můžete získat 100 GB za 1,99 $ a 1 TB za 9,99 $ za měsíc.

Nyní, když jsme řádně představili Evernote a Disk Google, pojďme se pustit do srovnání.

Kolo: Cena za Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

2

Rychlé poznámky

Věda naznačuje, že naše vzpomínky jsou téměř neomezené; připomíná se, že máme problémy. I když věda také připisuje mobilní věk tím, že naše pozornost se rozprostírá stejně jako u zlaté rybky, použití cloudu k zaznamenávání náhodných myšlenek a nápadů, abyste na ně později nezapomněli, má pro bitovou výzvu obrovské výhody..

Aplikace pro psaní poznámek jsou pro tento úkol perfektní, mnohem víc, než psát své skvělé nápady na koktejlové ubrousky nebo na zadní stranu ruky. V našem prvním kole zjistíme, která z našich dvou nabízených služeb pro tento účel nejlépe funguje.

I když osobně má tento spisovatel celý notebook Evernote věnovaný náhodným poznámkám budoucím mě, nelze popřít, že se desktopový klient Evernote pro tento účel trochu cítí, jako nosit oblek do obchodu s potravinami.

Na druhou stranu Google Keep nemá klienta pro stolní počítače, ale spíše zjednodušené webové rozhraní, které je dokonale navrženo pro rychlé poznámky. Rozvržení Keep používá dlaždice, které mohou být barevně označeny, takže se cítí jako virtuální náhrada za nástěnné poznámky.

Nedoporučujeme používat Dokumenty Google pro stejný účel, hlavně proto, že neexistuje žádný dobrý způsob, jak uspořádat a najít konkrétní dokumenty později kromě vyhledávání titulů. Na druhou stranu, Evernote i Google Keep podporují in-textové vyhledávání a vlastní značky.

Pomocí vlastních značek můžete poznámky označit a třídit je později. Pokud jste například blogerem, můžete vytvořit značku s názvem „nápady na blog“ a později, když se snažíte přijít s novým nápadem na blog, vytáhněte všechny poznámky označené jako takové, abyste namazali mentální kola.

Pokud jde o rychlé poznámky, většina lidí pravděpodobně získá více najetých kilometrů ze smartphonu, samozřejmě, a Evernote a Google Keep mají dobré.

V případě Evernote se jeho mobilní klient cítí mnohem vhodnější pro úkol rychlých poznámek než jeho desktopový klient díky minimalistickému rozvržení.

Aplikace Evernote pro Android a iOS mají funkci snapshot, takže pokud jste mimo a objevíte něco, co vyvolává nápad, můžete jej rychle zachytit spolu se souvisejícími poznámkami a připomenout si tento nápad později.

Mobilní aplikace Evernote také podporuje rukopis pro ty, kteří používají stylus. S optickým rozpoznáváním znaků můžete tyto ručně psané poznámky hledat i později. Pokud dáváte přednost hlasovým poznámkám, můžete nahrávat i pomocí mobilní aplikace Evernote (zvukové poznámky jsou k dispozici také prostřednictvím aplikace pro stolní počítače).

Google Keep může tyto věci dělat (snímky, rukopisy a hlasové poznámky), ale má i několik dalších triků, které Evernote nedělá. Jedním z nejcennějších je převod hlasových poznámek na text pomocí dobře vyladěných konverzních algoritmů Google.

Keep má ve skutečnosti nejpokročilejší software pro hlasové poznámky jakékoli aplikace pro psaní poznámek. Můžete diktovat celé poznámky (užitečné při řízení) a pomocí funkcí převodu řeči na text přeměnit tento diktát na později psané poznámky.

Stejně jako jeho webové rozhraní je také barevné rozložení Google Keep vytvořeno pro rychlé poznámky.

Není pochyb o tom, že pokud jde o rychlé poznámky, Google Keep je nejlepším přítelem, který může mít nepřítomný myslitel, a snadno našeho výherce jednoho kola.

Kolo: Rychlé poznámky pro Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

3

Seznamy úkolů

První věc první: Evernote ani Disk Google nejsou dobré pro správu projektů. K tomu budete potřebovat specializovanou aplikaci, jako je Trello nebo řešení cloudového úložiště s vestavěnými funkcemi správy úloh, jako je Egnyte Connect (přečtěte si naši recenzi v Egnyte Connect).

Pro každodenní seznamy, jako je nakupování nebo domácí práce, však bude stačit jedna. Jak byste však mohli hádat, funkce podporující seznamy úkolů se částečně překrývají s těmi, které podporují rychlé úkoly, což dává Google Keep výhodu.

Barevné dlaždice pomáhají udržovat vaše seznamy vizuálně odlišné, zatímco Keep také podporuje vytváření kontrolních seznamů, takže můžete označovat položky seznamu při jejich dokončení. Funkce rozpoznávání hlasu Google Keep dokonce umožňuje ústně přidávat položky do seznamů slovy: „Dobře, Google, přidej do mého seznamu potravin arašídové máslo.“

Google Keep dále vylepšuje jeho použití jako tvůrce seznamu, podporuje také funkci připomenutí, takže si nemusíte pamatovat, že byste svůj seznam měli vůbec kontrolovat. Nakonec můžete sdílet seznamy Google Keep s ostatními a zapojit je také.

Evernote podporuje také kontrolní seznamy a připomenutí, ale žádná z dalších funkcí, díky nimž je Google Keep skvělý pro vytváření seznamů. Navíc, stejně jako u rychlých poznámek, se Evernote cítí příliš komplikovaně pro vytváření jednoduchých seznamů. Tato složitost se však hodí v našem dalším kole.

Kolo: Seznam úkolů ukazuje na Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

4

Kompilace výzkumu

Při sestavování rychlých poznámek funguje nejlépe s jednoduchou aplikací, sestavování podrobných poznámek k práci, osobní nebo akademické projekty vyžaduje působivější organizační funkce. To je místo, kde Evernote opravdu dělá svět rozdílů.

Spojení obsáhlých poznámek je přesně ten úkol, kterému Evernote nejlépe vyhovuje. Ústředním bodem tohoto tvrzení je použití organizačních zápisníků nad samostatnými poznámkami.

Ve skutečnosti, i když se to může zdát jako zřejmý doplněk, většina aplikací pro psaní poznámek nezahrnuje funkce notebooku. OneNote a Zoho Notebook jsou jediné další užitečné možnosti, které vám přijdou na mysl, a Zoho Notebook je v nejlepším případě pouze hraniční možností (přečtěte si naši recenzi Zoho Notebooku).

Jedinou nevýhodou je, že tým Evernote se z nějakého důvodu rozhodl omezit uživatele na pouhých 250 notebooků. I když by to mělo být dost pro průměrného notora, vážní učenci a další uživatelé energie mohou považovat čepici za příliš omezující.

Každý notebook Evernote může obsahovat alespoň neomezené množství poznámek. Kromě toho, jak bylo uvedeno, poznámky lze označit vlastními značkami, které lze později použít pro třídění. Díky tomu je snadné rychle vytáhnout poznámky týkající se konkrétního předmětu. Skutečný text v poznámkách je také prohledávatelný, pokud se snažíte najít konkrétní část výzkumu, která nebyla označena.

Pro výzkumné účely je také užitečná skutečnost, že poznámky vytvořené v programu Evernote lze propojit vložením odkazu na jeden do textu druhého. Tyto odkazy fungují stejně jako odkazy na webové stránky s tím rozdílem, že propojené stránky jsou pro vás soukromé.

Kromě toho je schopnost anotovat obrázky a skenovat stránky velmi užitečná pro výzkum věcí, jako jsou umělecká díla a historické dokumenty. Samozřejmě můžete také připojit soubory k Evernote a přidat hlasové poznámky, což dále rozšiřuje váš výzkumný archiv. Funkce Evernote pro webový zastřihovač je také užitečná pro shromažďování výzkumu.

I když můžete určitě použít Dokumenty Google ke shromažďování výzkumných poznámek, v tomto ohledu to pro Evernote není téměř shodné. Tituly Dokumentů Google můžete vyhledávat na domovské stránce Disku Google, ale není možné vyhledávat v těle textových nebo značkových dokumentech pro třídění..

I když můžete vytvářet složky pro ukládání souvisejících dokumentů Google, není to tak pohodlné jako používání notebooků.

Google Keep nepodporuje ani funkci notebooku, přestože můžete označit alespoň související poznámky a text poznámky, jak již bylo zmíněno. Přesto to prostě nemá organizační funkce, které bychom chtěli pro kompilaci výzkumu. Nakonec je Google Keep více než Poznámkový blok.

Kolo: Kompilace výzkumného bodu pro Evernote

Logo Evernote
Logo Disku Google

5

Poznámky k schůzkám nebo třídám

Pokud jde o kopírování tabulek nebo tabulkových zápisků do práce nebo do školy, naší aplikací pro psaní poznámek je OneNote, podrobně popsané v naší recenzi OneNote. Je to díky skutečnosti, že aplikace pro psaní poznámek od společnosti Microsoft vám umožňuje uspořádat jednotlivé poznámky libovolným náhodným způsobem, kromě toho, že OneNote má skvělé rysy kreslení. V samostatném článku se však na Evernote vs OneNote podíváme.

Mezi Evernote a Diskem Google je hlavní výhodou Evernote za tímto účelem použití notebooků, které vám alespoň umožňují vytvářet poznámky pro jednotlivé pracovní projekty nebo třídy segmentované.

Aplikace Evernote má také některé funkce kreslení, ale jejich použití vyžaduje vytvoření samostatné inkoustové poznámky. Neschopnost kombinovat textové a inkoustové poznámky je pro tento účel velkou nevýhodou.

Google Keep vám umožňuje přidávat výkresy k poznámkám, ale jako nástroj pro kreslení je docela omezený a umožňuje pouze připojovat výkresy k horní části poznámek..

U obou nástrojů se hlasové poznámky hodí pro špatné oznamovatele nebo pro ty, kteří si chtějí schůzku nebo třídu poslechnout, než aby si dělali poznámky. Pro vaše kolegy nebo spolužáky bude jednoduše nahrávání sezení také znamenat, že vás nemusí poslouchat úderem na klávesnici.

Ze všech pěti kol v tomto článku je toto pravděpodobně nejblíže, a to ani Evernote ani Google se skutečně neoddělují od ostatních. Evernote dáváme malou výhodu díky jeho funkcím notebooků, i když v tomto případě by stačilo vytvoření samostatné složky pro každý projekt nebo třídu a pouhé použití Dokumentů Google by stačilo.

Kolo: Setkání nebo bod třídy Notes pro Evernote

Logo Evernote
Logo Disku Google

6

Zpracování textu

Dokumenty Google jsou specializovaný nástroj pro zpracování textu, takže, jak byste mohli předpokládat, je to určitě lepší volba než Evernote, pokud jde o tento úkol. Evernote však má mnoho funkcí formátování, které byste očekávali v textovém procesoru, takže můžeme také pochopit, proč se někdo může ptát, proč ne?

Mezi těmito funkcemi formátování podporuje Evernote stovky písem, od agentury FB po Yu Gothic.

Podporovány jsou také velikosti písma, standardní formátování písma (tučné, kurzíva, podtržení atd.), Seznamy s odrážkami, odsazení a tabulky. V případě nechtěné změny můžete také vytisknout a vrátit poznámky pomocí historie verzí Evernote.

I když lidé určitě používají Evernote pro zpracování textu – a dokonce i pro psaní knih -, není to účel, pro který byl navržen, a vy budete lépe používat specializovaný textový procesor..

Dokumenty Google pro jednu mají mnohem lepší funkce kontroly pravopisu a gramatiky. Podporuje také záhlaví, čísla stránek a další možnosti rozvržení, jako jsou sloupce a řádkování, které vám Evernote nezíská.

Kromě toho jsou Disk Google a Dokumenty Google skvělé pro spolupráci. Například funkce „doporučení“ umožňuje ostatním navrhovat úpravy dokumentů bez skutečných změn.

I když můžeme určitě vidět případ aplikace Microsoft Word, v dnešní době existuje jen velmi málo aplikací, které odpovídají schopnostem textových editorů v Dokumentech Google, a Evernote mezi ně nepatří.

Kolo: textový procesor pro Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

7

Verdikt

Výběr Evernote na Disku Google nebo naopak bude do značné míry záviset na tom, jaký druh úkolu musíte splnit. Zatímco Disk Google, za předpokladu, že do rovnice zahrnujete Dokumenty Google a Google Keep, je jistě všestrannější, existují některé úkoly, které Evernote jen vyniká, převážně výzkum.

Dobrou zprávou je, že si nemusíte vybírat. Evernote i Disk Google mají bezplatné verze, které by měly stačit pro základní použití. Pokud tomu tak není, náklady na předplatné jsou dostatečně nízké, takže nemáme problém volat ani výhodnou nabídku, zejména vzhledem k nabízeným výhodám produktivity.

Pro fanoušky obou nástrojů existují dokonce způsoby, jak integrovat Evernote a Disk Google. Například pomocí IFTTT můžete automaticky vytvářet poznámky Google Doc, když jsou v Evernote použity specifické značky.

Pro základní přístup můžete kopírovat odkazy Google Doc na Evernote. Pokud tak učiníte, automaticky se vytvoří malé pole v Evernote, které vám přesně řekne, na co odkaz odkazuje.

Naše nejlepší rada je tedy selektivně používat oba nástroje k prodloužení vašeho pracovního života. Oba jsou vynikající a není důvod, abyste nezískali to nejlepší z obou světů.

Konečný vítěz: Disk Google

Podělte se s námi o své myšlenky na Evernote a Disk Google níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me