Dropbox Paper vs Google Docs: Co je lepší pro práci online?

Dropbox Paper, uvedený na trh v lednu 2017, je novým soupeřem o Dokumenty Google, textový procesor v kancelářské sadě Google. My na Cloudwards.net spolupracujeme s Dokumenty Google a ukázalo se, že je to docela dobře. Dropbox Paper je stále nová šelma a mohla by vyrovnat rovnováhu, proto děláme toto srovnání Dropbox Paper vs Google Docs (přečtěte si naši recenzi Dropbox Paper).


Obě aplikace jsou užitečné, protože vám umožňují nechat offline editory pozadu a spolupracovat s ostatními online v reálném čase. Funkce, jako je historie verzí, komentáře a návrhy, usnadňují práci s dokumentem offline, jeho odeslání, přijímání zpětné vazby, jeho použití a opětovné odeslání.

Po dokončení práce je snadné sdílet s ostatními nebo publikovat na sociálních sítích. Můžete si také vytvořit nové verze dokumentu a přitom si zachovat staré, takže je snadné jej revidovat nebo vrátit zpět. Pokud dojde k selhání nebo selhání pevného disku, nebude vám k dispozici žádný software pro obnovu dat, takže si budete moci snadno uvědomit, že vaše soubory jsou bezpečné i v cloudu..

Pokud nemáte čas na přečtení logiky a potřebujete pouze odpověď, Dokumenty Google vyhrávají. I když to není tak atraktivní jako Dropbox Paper a nelze vložit média, má výkonnější funkce, včetně lepší úpravy textu a formátování stránky. Může také přistupovat k rozsáhlé knihovně doplňků třetích stran.

Ve zbytku článku vám podrobně porovnáme oba programy. Chcete-li se dozvědět více o základní službě za Dropbox Paper, přečtěte si naši recenzi Dropbox. Pokud byste chtěli vědět o jiném produktu, který společnost Google nabízí, přečtěte si naši recenzi na Disku Google. To vytvořilo náš nejlepší bezplatný seznam cloudových úložišť.

Bitva: Dropbox Paper vs Google Docs

S nastavením zvonění se dostaneme na zápas. Tento článek jsme rozdělili do několika kol, kde uvidíme, jak se oba uchazeči shodují.

První kolo: Rozhraní

I když není účtování o chuti, některé věci jsou zřejmé. Rozhraní Dropbox Paper vypadá čistě a moderně. Dokumenty Google vypadají jako klon aplikace Microsoft Word. To znamená, že být podobný Wordu není špatné, protože uživatelé, kteří se s ním seznámí, nebudou mít problémy s přizpůsobením.

rozhraní papír-vs-docs-papír

Pro použití je Dropbox Paper vybaven nabídkou, která je zúžena do jediného rozevíracího seznamu, který usnadňuje nalezení některých funkcí. Pomáhá také, že není mnoho z čeho vybírat. Dokumenty Google je uspořádají do samostatných nabídek podél horní části dokumentu. Požadovanou možnost můžete vyhledat pomocí nabídky „Nápověda“, pokud ji nenajdete.

paper-vs-docs-google-interface

V pravém dolním rohu papíru najdete odkaz na klávesové zkratky. Jsme rádi, že se objeví z boku, ukazuje vám nezbytné informace jasným a atraktivním způsobem a nezakrývá dokument. Pomocí aplikace Dokumenty musíte přejít do nabídky „Nápověda“ a poté se vypořádat s vyskakovacím oknem. Je to jasné, ale fádní. Můžete to však prohledat.

Rozhraní Dokumentů Google není v žádném případě špatné, ale první kolo dáváme Papíru, i když jen s mírným okrajem.

Vítěz: Dropbox Paper

Druhé kolo: Sdílení

Stačí pouze jedno kliknutí, abyste získali odkaz na sdílení s Dropbox Paper, zatímco Dokumenty Google vyžadují, abyste vstoupili do nabídky sdílení. Metoda Docs je však užitečná, pokud chcete nastavit oprávnění. Všechno je jedno místo a můžete je nastavit samostatně pro každého uživatele, zatímco je zvete. Papír má samostatné menu pro oprávnění.

paper-vs-docs-paper-share

Dokumenty umožňují sdílet přímo na Google+, Facebook a Twitter. Papír lze posílat přímo na Slack.

paper-vs-docs-google-share

Pomocí služby Dokumenty můžete také povolit nastavení vlastníka, například zabránit editorům v tom, aby změnili přístupová oprávnění nebo přidávali nové lidi a znemožňovali stahovat, tisknout nebo kopírovat soubor komentátorům a divákům. Dokument můžete také zveřejnit, přístupný všem s odkazem nebo pouze vybrat lidi. Papír dokáže udělat pouze poslední dva.

Dokumenty Google jsou zřejmým vítězem, protože nabízejí větší kontrolu nad tím, kdo s vašimi dokumenty udělá co a může je sdílet na sociálních sítích. Pokud potřebujete sdílet jiné typy souborů než dokumenty, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro sdílení.

Vítěz: Dokumenty Google

Kolo třetí: Funkce formátování

Dropbox Paper má rychlý způsob formátování textu: vyberte slovo nebo text, který chcete formátovat, a objeví se hezká lišta nástrojů s možnostmi, jak udělat tučné písmo, přidat zvýraznění nebo přeškrtnout, změnit jej na nadpis, spustit seznam s odrážkami , vytvořte komentář nebo ho uveďte do seznamu úkolů. K přístupu ke zbývajícím možnostem budete muset použít Markdown, i když jich není mnoho.

formátování papír-vs-docs-papír

Dokumenty Google se nejedná jen o vzhled aplikace Word, ale také o funkce. Dokážete použít obrovskou knihovnu písem Docs, změnit velikost písma na konkrétní hodnotu, naformátovat barvu nad ním, zvětšit nebo zmenšit odsazení, zvolit zarovnání a použít jiné formáty, které očekáváme od offline editorů.

formátování papír-vs-docs-docs

Vzhledem k bohatství funkcí formátování textu je snadné vidět Dokumenty, které v tomto kole odfouknou papír.

Vítěz: Dokumenty Google

Čtvrté kolo: Integrace médií

V případě Dokumentů dochází k integraci médií při umisťování fotografií, protože nelze vkládat videa ani vkládat zvukové odkazy. Papír podporuje všechny typy souborů, které si můžete zobrazit v Dropboxu, včetně videí YouTube a Vimeo a odkazů Soundcloud. Pokud hledáte úložiště pro vaše média, přečtěte si naše nejlepší online úložiště pro fotografie a videa.

Papír je všestrannější, takže vyhrává toto kolo.

paper-vs-docs-paper-media

Vítěz: Dropbox Paper

Páté kolo: Obecné vlastnosti

Dokumenty Google a Dropbox Paper sdílejí některé funkce, včetně seznamu úkolů, počtu slov, kalendáře, historie dokumentů, exportu a tisku. Google vám umožňuje exportovat do sedmi typů souborů, zatímco papír má pouze tři. Oba používají Kalendář Google.

Podobnosti tam končí.

paper-vs-docs-paper-to-do

Papír obsahuje skvělou funkci nazvanou „templatize“, která umožňuje nastavit dokumenty jako šablony, aby se urychlilo vytváření nových dokumentů. Papír také umožňuje zobrazit náhled dokumentu v atraktivním zobrazení prezentace, které má také „tmavý režim“.

templize paper-vs-docs-paper

paper-vs-docs-paper-general-menu

Kromě seznamu úkolů se Dokumenty integrují do Google Keep, jedné z nejlepších aplikací pro psaní poznámek. Umožní vám například říci si poznámky o práci na telefonu a poté k nim přistupovat na svém notebooku.

Nastavení stránky umožňuje nastavit velikost papíru od písmene po velikost B5, ať už je orientace na šířku nebo na výšku a jednotlivé okraje.

paper-vs-docs-google-page-setup

Dokumenty mají také dvě funkce, které pomáhají s výběrem slov: Slovník a Prozkoumat. Slovník vám pomůže definovat slova, která neznáte, zatímco Prozkoumat vám umožňuje použít k vyhledávání webu výkonný vyhledávač Google. Oba se objeví na pravé straně obrazovky, což vám umožní pokračovat v práci při jejich používání.

paper-vs-docs-google-dictionary

Jazyk dokumentu můžete nastavit na cokoli od afrikánštiny do korejštiny. Pokud dokument obsahuje jiný jazyk, funkce překladu vám pomůže překlenout jazykovou mezeru. Pokud nechcete psát, je zde také hlasové psaní.

Dokumenty lze integrovat do mnoha aplikací, včetně DocuSign, Thesaurus, tvůrců diagramů, WordPress pro Dokumenty Google a dalších. Prezentace Google pro prezentace a Tabulky Google pro tabulky najdete v Dokumentech sestavu kancelářské sady Google. Ke všem můžete přistupovat pomocí Google, což ještě více usnadňuje práci s dokumenty.

Je jasné, že Dokumenty Google mají mnoho funkcí, které Dropbox Paper postrádá. Pokud hledáte sílu zpracování surového textu, měla by ji tato kategorie vyřešit za vás.

Vítěz: Dokumenty Google

Šesté kolo: Spolupráce

Obě aplikace zpracovávají spolupráci podobným způsobem. Jakmile dokument sdílíte, pozvaní spolupracovníci jej mohou upravovat současně a jejich pozice je označena kurzorem. Změny provedené různými lidmi odpovídají různým barvám, takže je snadné zjistit, kdo co udělal. Historie dokumentu vytvoří verze, které odpovídají změnám provedeným různými autory.

paper-vs-docs-google-collab

paper-vs-docs-paper-collab

S každou službou můžete pracovat v reálném čase, sledovat, co dělali ostatní, a procházet historii vašich dokumentů, takže tuto kategorii nazveme kravatou.

Pokud chcete vylepšit spolupráci, přečtěte si o našem nejlepším cloudovém úložišti pro spolupráci. Chcete-li, aby distribuovaná práce byla méně bolestivá, přečtěte si náš článek o tom, jak usnadnit práci na dálku.

Vítěz: Tie

Závěrečné myšlenky

Dropbox Paper je skvělý pokus o stažení Dokumentů Google, ale pouze o pokus. Papír je atraktivní a intuitivní, má zajímavé funkce a může integrovat mnoho médií a dalších typů souborů, ale není blízko k úpravám textu v Dokumentech. Totéž platí pro obecné funkce zvyšující produktivitu.

Dokumenty Google jsou v našem srovnání vítězem, ale co si myslíte? Používáte pro práci s dokumenty online něco jiného? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me