Dropbox nebo WeTransfer: Která služba je nejlepší pro sdílení souborů?

Klíčovou výhodou cloudového úložiště je to, že sdílení souborů je mnohem jednodušší, než tomu bylo před 10 nebo 20 lety. Naše žalostné bývalé já se muselo vypořádat s masivními e-mailovými přílohami, které vedly k přehnaným a nereagujícím doručeným. Museli jsme předat ostatním zařízením USB nebo podobným zařízením obsahující obsah, který jsme chtěli sdílet. Časy byly těžké.


Nyní máme výhodu cloudu, vzdáleného úložného média, které je ideální pro doručování obsahu bez škytnutí. Existuje několik cloudových služeb, které lze použít ke sdílení souborů, včetně samostatných doručovacích služeb, jako je WeTransfer, a silnějších cloudových úložných služeb, jako jsou služby přezkoumané v naší knihovně s recenzemi cloudových úložišť.

Mezi posledně jmenované patří Dropbox, který, i když nenaplňuje náš nejlepší seznam cloudových úložišť, je oblíbenou volbou pro správu souborů, zejména pro spolupráci.

V tomto článku budeme zvažovat Dropbox a WeTransfer vedle sebe a určíme, který poskytovatel je nejlepší pro sdílení souborů. Vzhledem k tomu, že WeTransfer je více podnikovým řešením než spotřebitelské, zaměříme naši diskusi na to, co usnadňuje sdílení souborů v nastavení kanceláře..

Dropbox versus WeTransfer

Mezi poskytovateli cloudových úložišť jsou Dropbox, Google Drive a OneDrive tři největší jména. I když každý má své přednosti, Dropbox je nejvhodnější pro sdílení souborů, a to díky funkcím, které zahrnují hesla ke sdíleným odkazům a schopnost odesílat žádosti o soubory. Pokud jde o alternativy Dropboxu, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro průvodce sdílením souborů.

WeTransfer je cloudová služba, která se specializuje na přenos velkých souborů. Jeho architektura je tomuto účelu věnována, i když má pěkné funkce přizpůsobení pro obchodní značky a několik dalších výhod.

Kromě sdílení souborů má Dropbox mnoho funkcí, které nezískáte u specializovaného poskytovatele, jako je WeTransfer, včetně synchronizace souborů a integrovaných aplikací, jako je Dropbox Paper a Microsoft Office Online (další příklady najdete v našich nejlepších aplikacích pro psaní poznámek).

Při této recenzi bez ohledu na to nebudeme brát v úvahu funkce úložiště a produktivity Dropboxu. Zaměřujeme se na sdílení souborů a která ze dvou služeb to umí nejlépe. Abychom provedli toto hodnocení, rozdělili jsme náš článek do tří kol: sdílení, zabezpečení a náklady.

První kolo: Funkce sdílení cloudů

Dropbox je služba cloudového úložiště, která je známá rychlou a spolehlivou synchronizací souborů, nikoli sdílením. Můžete si přečíst naše nejlepší cloudové úložiště pro kontrolu synchronizace a zjistit, co Dropbox vyniká v této oblasti a jaké služby se blíží.

Pokud jde o sdílení souborů, Dropbox není tak rozvinutý jako Sync.com nebo pCloud, ale je pokročilejší než váš průměrný poskytovatel cloudového úložiště.

Dropbox umožňuje sdílet jednotlivé soubory a pozvat ostatní k přístupu do složek. S WeTransferem nebudete moci sdílet složky. Dropbox jako takový dává větší smysl pro produktivitu a spolupráci, a to i bez ohledu na synchronizaci souborů a Office Online.

Chcete-li sdílet složku nebo soubor, přihlaste se k Dropbox online a klikněte na tlačítko „share“ spojené s jedním z objektů. Můžete vyplnit e-mailové adresy pro lidi, kterým chcete dát přístup, nebo vygenerovat odkaz, který může použít kdokoli.

Tlačítko Dropbox-Share-Button

Při sdílení složek můžete poskytnout oprávnění pouze pro prohlížení nebo úpravy. Pouze pro prohlížení umožňuje ostatním prohlížet, stahovat a komentovat obsah, zatímco úprava přidává možnosti změny souborů a mazání.

Složky Dropbox-Share-Folders

Ti, kteří mají oprávnění k úpravám, mohou mít také možnost pozvat ostatní k přístupu do složek.

Nastavení složky Dropbox

Sdílení souborů Dropbox je mechanicky totožné se sdílenými složkami, kromě toho, že neexistuje žádná možnost „upravit“. Jediným nastavením oprávnění je pouze zobrazení. To znamená, že ti, se kterými sdílíte obsah, mohou vaše soubory komentovat, ale nemění je.

WeTransfer nerozpoznává složky, takže pokud chcete sdílet obsah jedné, musíte před odesláním poslat více souborů nebo zkopírovat složku. Se složkami na zip se zachází jako se soubory, takže je můžete odeslat vše najednou.

Složka Zip-Windows

Neschopnost sdílet složky je klepání proti WeTransfer, ale pokud jde o sdílení souborů, služba je více než zápas Dropbox.

WeTransfer Sdílení souborů

Kdokoli může sdílet soubory z webu WeTransfer bez účtu. Kliknutím na modré znaménko plus přidejte soubory ze systému souborů, přidejte až 20 adres příjemců e-mailu a zadejte svůj vlastní e-mail.

WeTransfer-Share-File

S WeTransferem můžete poslat až 2 GB souborů najednou. Větší soubory vyžadují předplatné. S WeTransfer Plus můžete odesílat až 20 GB najednou. Odběratelé také získají 100 GB úložného prostoru pro uchovávání často používaných souborů. Tato služba neodstraní soubory po stanoveném časovém období a umožňuje vám auditovat minulé poštovní zásilky a znovu je odesílat nebo přeposílat..

Kliknutím na nabídku se třemi tečkami v dolní části nástroje pro odesílání WeTransferu vyladíte další nastavení. Mezi ně patří přechod z „e-mailu“ na „odkaz“. Odkazy lze publikovat na Slack kanály, sociální média nebo podobné platformy pro sdílení obsahu s širším publikem.

Žádná z těchto funkcí neodpovídá vzdálenosti WeTransfer od Dropboxu. Rozdíl, přinejmenším pro firemní uživatele, je schopnost přizpůsobit přenosy souborů. Možnosti zahrnují přizpůsobenou adresu URL, obrázky na pozadí e-mailů a další způsoby přizpůsobení vzhledu e-mailů.

WeTransfer umožňuje vytvořit vzhled, který vyhovuje vašemu podnikání, včetně začlenění názvu společnosti do adresy URL a přidání loga. Pro ty, kteří chtějí dát dohromady e-mailovou marketingovou kampaň nebo podobné úsilí, mohou takové podrobnosti změnit její úspěch.

První myšlenky:

Dropbox i WeTransfer mají oproti sobě výhody pro sdílení souborů. Hlavní výhodou Dropboxu je to, že můžete sdílet složky, aniž byste je museli komprimovat do souborů ZIP. Pro WeTransfer je to přizpůsobení.

Která služba má větší výhodu, je věcí osobních potřeb. Vedeme k WeTransfer, ale pouze proto, že je snadné sdílet složky s mnoha službami cloudového úložiště, z nichž některé jsou zdarma nebo mnohem levnější než Dropbox. Přizpůsobení e-mailu pro odesílání souborů je při porovnání neobvyklé.

  • Vítěz prvního kola: WeTransfer

Druhé kolo: Zabezpečení sdílení souborů

Ve druhém kole se budeme zabývat bezpečností souborů a podíváme se na ochranu před přenosem i šifrování obsahu uloženého v cloudu. Podíváme se také na zabezpečení odkazů, ale nejprve si povíme geografii.

WeTransfer má oproti Dropboxu výhodu, protože sídlí v Evropské unii. Jak ukazuje nedávná pasáž obecného nařízení o ochraně osobních údajů, EU má přísnější zákony na ochranu soukromí než USA. Společnost WeTransfer má sídlo v Amsterdamu a dodržuje nizozemský zákon o ochraně osobních údajů, který zahrnuje mandáty pro zabezpečení dat proti ztrátě nebo krádeži.

Dropbox sídlí v San Franciscu s datovými středisky po celé USA. Země byla v posledních letech zasažena kontroverzemi v oblasti ochrany osobních údajů, nejznámějším je projekt PRISM Národní bezpečnostní agentury. Přestože Dropbox nebyl zapojen do zapojení do PRISMU, byl přidán do doku, než Edward Snowden vyhodil píšťalku na program.

Dropbox má jedno hlavní porušení dat v záznamu, které zahrnovalo krádež 68 milionů uživatelských hesel v roce 2012. Společnost od té doby podnikla kroky k zajištění, aby se incident neopakoval, ale skutečnost, že podrobnosti o krádeži nebyly odhaleny na několik let by měla dát jednu pauzu.

Navíc je Condoleezza Rice také ve správní radě Dropboxu. Ačkoli nic nenasvědčuje tomu, že by způsobila problémy s ochranou soukromí uživatelů, byla obhájcem bezdůvodného odposlechu během Bushovy administrativy a byla svázána s Radou bezpečnosti OSN, která odposlouchávala skandál. To je znepokojivé v odvětví, kde je soukromí na prvním místě.

K tomu, aby se WeTransfer rozhodl, že je lepší sázka na ochranu soukromí spotřebitele, alespoň na povrchu, není třeba tinfoil klobouk. Obě služby však podnikají kroky, aby zabránily vnějším stranám v přístupu k uživatelským datům.

Dropbox a WeTransfer Encryption

Dropbox a WeTransfer chrání soubory v tranzitu pomocí zabezpečení transportní vrstvy. TLS je protokol, který zajišťuje integritu dat mezi dvěma komunikačními aplikacemi. Umožňuje šifrování spojení mezi aplikacemi, takže žádná třetí strana není schopna zachytit a manipulovat s daty.

V dnešní době používá jakákoli webová notová služba TLS k ochraně in-transit komunikace.

Oba poskytovatelé šifrují soubory uložené na svých serverech. Dropbox používá šifrování AES 128bitové šifrování souborů, zatímco WeTransfer používá 256bitové šifrování AES. Každý protokol je prakticky neprůstřelný. Trvalo by miliardy let, než by se bezva šifrovací klíč AES zlomil.

Šifrovací klíče nemusí být možné prolomit, ale slabá hesla nejsou. Dropbox to počítá pomocí dvoufaktorové autentizace. Pokud je povoleno 2FA, budete muset při přihlášení z neznámého počítače zadat další přihlašovací údaje. Pověření je bezpečnostní kód, který můžete ve smartphonu obdržet.

WeTransfer nenabízí dvoufaktorové ověření. To znamená, že pokud je vaše heslo napadeno nebo odcizeno, může dojít k ohrožení souborů uložených na vašem účtu WeTransfer Plus. Pokud se rozhodnete pro tuto službu, vytvořte silné heslo, nebo ještě lépe, použijte správce cloudových hesel, například Dashlane..

Obě služby také udržují zabezpečená datová centra. Dropbox má vlastní serverová zařízení a WeTransfer používá zařízení provozovaná Amazon Web Services.

Zabezpečení souborů Dropbox a WeTransfer

Odkazy představují nebezpečí pro kontrolu obsahu. Na rozdíl od pozvání lidí k přístupu k obsahu pomocí jejich e-mailové adresy může odkaz použít kdokoli, kdo se mu podaří ho získat. Přinejmenším je tomu tak bez určitých funkcí ochrany odkazů.

Nejviditelnější z těchto funkcí jsou hesla a data vypršení platnosti. Většina poskytovatelů cloudového úložiště to také nezahrne. Dropbox ne, ale stojí za to. Budete se muset zaregistrovat do Dropbox Professional nebo Dropbox Business (přečtěte si naši recenzi Dropbox Business).

Oprávnění Dropbox-Link

Dropbox obsahuje dvě další funkce pro kontrolu obsahu odkazů, které umožňují zakázat stahování a komentáře. To jsou pěkné inkluze.

WeTransfer vám umožňuje omezit propojení pomocí hesel a automatických dat vypršení platnosti, ale tyto funkce nejsou zdarma. V našem posledním kole pokrýváme náklady na WeTransfer Plus a Dropbox Professional.

WeTransfer-Link-Password

Další funkcí kontroly obsahu, kterou WeTransfer má, a Dropbox to není, jsou oznámení potvrzující nahrávání souborů, stahování, odrazené e-maily a jedno v případě, že žádný z vašich příjemců nestáhne převod do pěti dnů..

Zákazníci WeTransfer Plus mohou zkontrolovat, kolikrát byly soubory připojené k přenosu e-mailů a odkazů staženy. Přenosy e-mailem ukazují, kdo soubor stáhl, zatímco přenosy odkazů ne.

Obě služby by však mohly použít jednu funkci pro zvýšení bezpečnosti, a to: limity stahování odkazů. Pokud tato myšlenka vznáší vaši loď, poskytují ji dva nejbezpečnější poskytovatelé cloudových úložišť – Sync.com a pCloud..

Druhé myšlenky:

Obě služby podnikají přiměřené kroky k zajištění zabezpečení souborů. Potřebujeme však vítěze, takže vybíráme WeTransfer pro druhé přímé kolo, přestože nedokázal nabídnout dvoufaktorové ověření. Naše rozhodnutí je založeno na jeho umístění v EU a možnostech sledování stahování souborů.

Dropbox, se svou dlouhou historií kontroverze a téměř kontroverzí, se zdá být připravený na skandál. Pokud používáte Dropbox, doporučujeme jej spárovat se soukromou šifrovací službou, jako je například Boxcryptor. Další informace naleznete v naší recenzi Boxcryptor.

  • Vítěz druhého kola: WeTransfer

Kolo třetí: Náklady

Sečteno a podtrženo není všechno, ale je to klíčová úvaha. Jak se to stane, Dropbox je jedním z nejhorších obchodů v cloudovém úložišti.

Pro začátečníky získáte pouze 2 GB volného místa. To je daleko od poskytovatelů uvedených v našem nejlepším kole cloudového skladování zdarma. Účet Dropbox Plus je 9,99 $ měsíčně za 1 TB úložiště. I když to není hrozné, můžete získat 2 TB úložiště od pCloud za pouhých 8 $ měsíčně. Matematika neupřednostňuje Dropbox.

Nejzábavnější položka v sestavě předplatného Dropboxu je Dropbox Professional. Tento plán zdvojnásobí náklady na Dropbox Plus na 20 $ za měsíc, aniž by vám poskytl více místa v souborech. Místo toho získáte několik dalších funkcí, například funkce 120denního verzování a sdílení odkazů, které jsme zmínili dříve (např. Hesla a data vypršení platnosti).

Dropbox Obchodní plány jsou oceňovány odlišně, ale neméně atraktivně. K dispozici je plán 15 $ 2TB a neomezený plán 25 $.

Je obtížnější vyhodnotit WeTransfer ve vztahu k podobným službám, protože jich není mnoho. Pro potřeby jednoduchého odesílání souborů existuje omezený bezplatný plán WeTransfer, který je vhodný až pro 2 GB souborů najednou.

Pokud to neřeší, budete muset upgradovat na WeTransfer Plus. Umožní vám poslat desetkrát gigabajty najednou a má výhody, jako je cloudové úložiště a možnosti brandingu.

PodrobnostiWeTransfer: WeTransfer Plus:
Měsíční náklady:Volný, uvolnit12 $ měsíčně
Roční náklady:Volný, uvolnit120 $
Odeslat kapacitu:2 GB20 GB
Úložný prostor:Žádný100 GB

Při 12 $ měsíčně není to tak levné, jak bychom očekávali u specializované služby, která nabízí pouze 100 GB úložného prostoru a neposkytuje synchronizaci ani úpravy souborů. Díky možnostem značky a celkové snadnosti použití se však vyplatí pro firmy.

Kolo tři myšlenky:

Žádná služba není dobrý obchod. Dropbox nabízí více, protože získáváte 1 TB cloudového úložiště a synchronizaci souborů, zatímco WeTransfer je vhodný pouze pro odesílání souborů.

Pokud však vše, na čem vám záleží, je odesílání souborů, je WeTransfer tím nejlepším řešením, protože předplatné za 12 $ měsíčně vám poskytne hesla pro odkazy na soubory a data vypršení platnosti. Dropbox poskytuje pouze ty s předplatným 20 $ měsíčně. Vaše 12 dolarů vám také poskytne pěkné funkce pro auditování stahování.

Poslední kolo dáváme Dropboxu, ale s velkými námitkami. Pokud zvažujete Dropbox Professional za 20 $ měsíčně kvůli úložišti, ale jako WeTransfer pro sdílení souborů, doporučujeme alternativní cestu.

Spárováním předplatného WeTransferu s 12 USD měsíčně s předplatným pCloud s 8 USD za měsíc získáte od společnosti pCloud veškerá výhoda sdílení WeTransfer a 2 TB úložiště. To vyjde na 20 $ měsíčně, stejné náklady jako Dropbox Professional, ale s několika dalšími výhodami.

  • Vítěz třetího kola: Dropbox

Závěrečné myšlenky

Dropbox a WeTransfer jsou různá zvířata. Jejich porovnání je v mnoha ohledech blázen. Dropbox je složitější cloudová služba přicházející s funkcemi synchronizace, úložiště a produktivity, které s WeTransferem nezískáte.

To znamená, že WeTransfer má pověst mezi nepodnikateli podniků. To platí zejména pro majitele firem, kteří nepotřebují nic složitějšího než to. Je to služba pro firmy, které chtějí vytvářet atraktivní e-maily pro omezené kampaně nebo dodávat pracovní produkt zákazníkům s nadšením, bez obav z překonání strmé křivky učení.

Tímto způsobem je to užitečná služba a v rámci toho, co dělá, bychom ji každý den převzali přes Dropbox. Stejně je to naše věc. Neváhejte se podělit o své myšlenky níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me