DreamHost vs. HostGator Battle It Out v roce 2020

DreamHost je snadno jednou z nejlepších webhostingových služeb, které jsme zkontrolovali. Nabízí dlouhý seznam plánů, z nichž každý se cítí dobře zaokrouhlen svou cenou, kromě vynikající rychlosti, vynikající bezpečnosti a levné ceny. HostGator, na druhé straně, má několik problémů, jmenovitě v oddělení soukromí a rychlosti. 


V tomto srovnání DreamHost vs. HostGator se podíváme na to, jak se krok za krokem hromadí, izolují proměnné, díky nimž svítí, a ty, které je nutí klesat. Nakonec budete vědět, která je nejlepší volba pro hostování vašeho webu. Doporučujeme kromě této příručky také přečíst naši recenzi DreamHost a recenzi HostGator.

Protože se zaměříme hlavně na tyto webhostingové služby, jejich celkové hodnocení se může změnit. Jak vidíte v našem srovnání DreamHost vs. SiteGround, někdy služba, která je lepší než zbytek trhu, není lepší, když je porovnávána jeden na jednoho.

Nastavení boje: DreamHost vs. HostGator

Pro naše srovnání volně dodržujeme kritéria použitá v jednotlivých recenzích. „Volně“ je operativní slovo, protože podle našich recenzí by přesně vyústilo v osmikolové krevní koupání, které bude nejen zdlouhavé, ale také nespravedlivé. Místo toho, abychom kladli stejnou váhu na, řekněme, typy hostování a rychlost, jsme zkondenzovali kritéria kontroly. 

Zjistili jsme, že je důležitých pět oblastí: funkce, ceny, snadné použití, rychlost a zabezpečení. Podpora je také důležitá, ale protože většina webových hostitelů má alespoň slušnou podporu, obvykle to není problém. Každé kolo stojí za jeden bod a náš webový servis, který si nárokuje tři nebo více bodů na konci, bude naším vítězem. 

Každé kolo začne několika poznámkami o našich očekáváních ohledně těchto kritérií. Například hledáme denní zálohy v prvním kole a štědré zásady pro vrácení peněz v druhém kole. Dále si povíme o tom, jak dobře služby splnily naše očekávání v tomto kole, a poté uvedeme několik myšlenek, jak je porovnat. Nakonec prohlásíme vítěze a udělíme bod. 

To znamená, že doporučujeme přečíst si v každém kole spíše než skenovat vítěze. Některá kola jsou velmi blízká, což nás nutí, abychom posoudili, jaké aspekty považujeme za nejdůležitější – hodnocení, které se na vás nemusí nutně vztahovat.

1

Funkce

Weboví hostitelé se v posledních letech vyvíjeli, pokud jde o funkce. Bezplatné reklamní kredity iPage vypadají nyní zastarale ve srovnání s pokročilým serverovým softwarem Hostinger (přečtěte si naši recenzi iPage a Hostinger recenze). Ačkoli si ceníme dalších dobrot, nejsou vhodnou náhradou za to, co považujeme za základní funkce. 

Tyto funkce by vám měly pomoci udělat tři věci: sestavení, optimalizaci a zabezpečení vašeho webu. V každé oblasti by měl být alespoň jeden prvek. Například solidní služba v tomto kole poskytne tvůrce webových stránek, vestavěné ukládání do mezipaměti a denní zálohy. Porovnáme, co DreamHost a HostGator nabízejí, pokud jde o funkce a také, když tyto funkce uvedou do sestavy..

DreamHost

DreamHost nabízí vynikající škálu funkcí, které se hodí přímo do tří výše uvedených oblastí. Budeme mluvit o budování za minutu, ale pro optimalizaci máte plné úložiště SSD a mezipaměť na určitých typech hostování a pro zabezpečení máte denní zálohy a bezplatný certifikát SSL / TLS. 

Zatímco sdílené plány stále vykazují spoustu funkcí, plány WordPress vynikají nejvíce. DreamHost se dostal na náš nejlepší webhosting pro průvodce WordPress s jeho plány DreamPress – spravovaná řešení WordPress postavená v cloudovém prostředí (přečtěte si recenzi MDDHosting pro jiného hostitele zaměřeného na cloud). 

Plány DreamPress přicházejí se všemi výše uvedenými funkcemi, stejně jako s neomezeným počtem CDN, funkcí WordPress na jedno kliknutí, řízenými aktualizacemi WordPress a placenou verzí Jetpack, což je nezbytný plugin WordPress (jak si můžete přečíst v našem průvodci pro začátečníky o používání WordPress). 

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s WordPress, můžete použít Remixer, což je interní tvůrce webových stránek DreamHost. Remixer sice není úplně srovnatelný s našimi nejlepšími tvůrci webových stránek, ale je solidní nabídkou a je propojen s blokovým rozhraním podobným Webnode (přečtěte si naši recenzi Webnode). Výběr motivu je také solidní.

dreamhost-review-remixer

Remixer má však oproti ostatním tvůrcům webových stránek jedinečnou výhodu. Můžete použít vynikající výběr motivů a snadné rozhraní drag-and-drop pro návrh svého webu, ale můžete také exportovat hotový web do WordPress. Pokud chcete flexibilitu WordPress, ale nestaráte se o najmutí vývojáře nebo o koupi motivu, Remixer je jedním z mála způsobů, jak si můžete ponořit prst v obou světech. 

HostGator

HostGator má stejně tolik funkcí jako DreamHost, ale nepřekračuje rozsah plánů. Místo rozdělení hostitelských úrovní na základě výkonu je HostGator z větší části rozděluje na základě funkcí, které získáte, což je datovaná praxe, kterou jsme viděli od služeb, jako je Bluehost (přečtěte si naši recenzi Bluehost)..

Stejně jako iPage a JustHost (přečtěte si naši recenzi JustHost), hostGator odvádí pozornost od nedostatku funkcí pomocí bezplatných reklamních kreditů a více instalátorů na jedno kliknutí. Nestěžujeme si, ale ty v tuto chvíli opravdu nejsou – jsou to očekávání. Chybí úložiště SSD napříč plány, denní zálohování a ukládání do mezipaměti, které jsou obsaženy v plánech WordPress..

Funkce, které nejsou součástí vašeho plánu, jsou k dispozici na trhu, a přestože si ceníme toho, že na jednom místě je nakupování, rádi bychom nechali většinu funkcí zahrnutou mimo bránu.. 

hostgator-review-marketplace

Kde svítí HostGator ve stavebním oddělení. Máte k dispozici dva tvůrce webových stránek, i když jeden z nich je jasně lepší. Prvním z nich je vlastní webhosting hostgator, který (jak si můžete přečíst v naší recenzi Gator) není tak působivý. 

Weebly můžete také použít k vytvoření svých stránek. Jak můžete vidět v naší revizi Weebly, jedná se o solidní začlenění jakéhokoli hostovacího balíčku, doplněné rozhraním bez nesmyslu, úžasným výběrem témat a solidní integrací třetích stran. HostGator poskytuje balíček „connect“, který vám umožní používat bezplatnou verzi Weebly s vaší vlastní doménou. 

První myšlenky

Toto kolo nepřijde k zahrnutým prvkům, ale spíše tam, kde tyto funkce přicházejí. DreamHost poskytuje náležitosti napříč plány a staví na nich při zvyšování cen. HostGator, na druhé straně, sotva vám něco na low-end, nutí vás upgradovat na nákladný balíček získat přehledný seznam funkcí.

Kolo: Představuje bod pro DreamHost

Logo DreamHost
Logo HostGator

2

Cena

Ceny jsou pro webové hostitele složitým tématem. I když existují výjimky (přečtěte si naši 1&1 recenze IONOS u jedné z nich), většina služeb čeká na vyúčtování a vyjasní si částku, kterou zaplatíte. Co je inzerováno jako balíček, který stojí několik dolarů za měsíc, je při zadávání platebních údajů často vyšší než 100 $. Je to proto, že pro získání slušné ceny budete muset zakoupit několik let hostingu. 

V tomto kole se podíváme na míru DreamHost a HostGator, ale také na to, jak jasná je tato sazba během celého procesu platby. Navíc porovnáme dostupné doby trvání plánů a záruky vrácení peněz.

DreamHost

DreamHost je levný napříč deskou, i když se tak na první pohled nemusí zdát. Ve srovnání se službou jako Hosting24 je míra DreamHost vyšší (přečtěte si naši recenzi Hosting24). Po obnovení je však DreamHost levnější než většina konkurence a dává vám flexibilitu, pokud jde o zavádění systému. Pokud hledáte levný webhosting, DreamHost je jistá sázka. 

Sdílené plány jsou velmi působivé. DreamHost nabízí úvodní sazbu nižší než 3 $ měsíčně za rok nebo tři roky a sazbu 6 USD měsíčně po obnovení. Tato míra obnovy se vztahuje také na měsíční plán, který DreamHost naštěstí nabízí bez postihu (přečtěte si naši recenzi společnosti Arvixe jako příklad hostitele, který trestá měsíční uživatele). 

Plány DreamPress jsou dražší, ale stále o něco levnější než Kinsta s podobnou sadou funkcí (přečtěte si naši recenzi Kinsta). To znamená, že pokud nemůžete pohybovat cenovým bodem 20 až 30 $, je SiteGround vynikající alternativou k rozpočtu (přečtěte si naši recenzi SiteGround).

DreamHost se však nejvíce odlišuje zárukou vrácení peněz. Máte celých 97 dní na to, abyste si to rozmysleli, což je překonáno pouze zárukou vrácení peněz A2 Hosting (přečtěte si naši recenzi A2 Hosting). Záruka DreamHost platí také bez ohledu na dobu trvání. To znamená, že pokud se rozhodnete zakoupit měsíční tarif, máte stále ještě tři měsíce na sever, abyste získali všechny své peníze zpět. 

HostGator

Porovnání cenové tabulky HostGator s DreamHost ukazuje, že služby jsou podobné, pokud jde o sazby. Sdílené plány začínají téměř ve stejné cenové relaci a plány WordPress jsou s HostGator ještě levnější. Vzhled však může být klamný, a to je určitě pravda. 

Ceny uvedené na webu HostGator jsou platné pouze v případě, že si zakoupíte tři roky hostingu předem. HostGator však také nabízí jednoleté a dvouleté plány, jakož i jednorázové, tříměsíční a šestiměsíční trvání. Čím kratší je doba trvání, tím dražší je měsíční sazba.

Jedno-, tří- a šestiměsíční plány účtují obnovovací sazbu, což je 11 USD za nejdražší sdílený plán. HostGator vám může poskytnout dobrý kus v počátečním období, ale vy jste to napravili v dlouhodobém horizontu. Kromě toho budete muset zakoupit hodně hostingu, abyste získali slevu, což znamená značné počáteční náklady. 

Naštěstí záruka vrácení peněz není špatná. HostGator nabízí 45 dní na vrácení peněz, což je více než většina hostitelů. Přesto je to méně než DreamHost a InMotion Hosting, který vám dává celých 90 dní (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting).

Round Two Myšlenky

Stejně jako v prvním kole je i tento jasný. HostGator je při obnově dražší a nutí vás ke koupi několika let hostingu, abyste získali slušnou cenu. DreamHost má jednoduchý cenový program, který stojí přibližně polovinu ceny při obnově a dává vám flexibilitu, pokud jde o trvání bez trestu.

Kolo: Cena bodu za DreamHost

Logo DreamHost
Logo HostGator

3

Snadnost použití

Se všemi našimi recenzemi webhostingu nakupujeme plán inkognito, abychom jej mohli zažít stejně jako vy. To začíná přistáním na webu, procházením seznamem dostupných plánů, výběrem jednoho a dokončením pokladny. V tomto kole se podíváme na to, jak snadné je zakoupit plán a nastavit web s DreamHost a HostGator.

DreamHost

DreamHost usnadňuje vyhledávání a výběr plánu. Web je moderní a intuitivní a každá stránka produktu poskytuje přepínač pro zobrazení měsíčních a ročních sazeb. Jakmile jste si vybrali plán, web vás přivede k procesu placení třetí stranou, který zahanbí vícestupňový poklad Namecheap (přečtěte si naši recenzi v Namecheap). 

Proces placení vás nenapadne doplňky ani dalšími službami. Vyžaduje to dobu, kterou chcete koupit, a málo dalšího, aby se celý proces cítil bez námahy. Po dokončení platby přejdete přímo na stránku pro vytvoření hesla, což je lepší než odeslání e-mailu s přihlašovacími údaji (pročtěte si pročtení v naší recenzi na LunarPages). 

Nakonec se můžete přihlásit. DreamHost používá proprietární ovládací panel, který kombinuje správu účtů a webových stránek na jedno místo. To však znamená, že postrádá jemnost ovládacích panelů, které jsou vidět u Pagelyho a Kinsty. Ovládací panel DreamHostu je více podobný Midphase, představí všechny dostupné služby prostřednictvím nabídky na levé straně (přečtěte si naši recenzi Midphase).

dreamhost-review-control-panel

Místo toho, aby se DreamHost soustředil pouze na zakoupenou službu, má karty pro každou službu, kterou nabízí. Za službami, které nevlastníte, jsou reklamy na jejich nákup, což vede k nafouknutému rozhraní. To znamená, že se nám líbí všechno pod jednou střechou, takže je těžké zavrhnout DreamHost.

HostGator

HostGator představuje některé problémy během pokladny, ne proto, že je platba obtížná, ale proto, že budete muset být ostražití, abyste nezaplatili za předplatné. Jak je uvedeno v druhém kole, HostGator vám poskytuje sazbu na tři roky. Kromě toho předběžně vybere několik doplňků během pokladny, což je nepříjemné. 

Po dokončení platby vám HostGator pošle několik e-mailů, z nichž jeden obsahuje vaše přihlašovací údaje. Tento způsob doručení představuje určité problémy. Pokud klient nemá šifrované připojení, e-mail dorazí na nezabezpečené připojení, což znamená, že útok typu „člověk uprostřed“ by mohl odhalit špinavé údaje o vašem účtu. Navíc nám zaslané heslo nefungovalo. 

Jakmile však přistoupíte na palubní desku, na tyto chyby rychle zapomenete. HostGator používá upravený cPanel hodný našeho nejlepšího webhostingu s průvodcem cPanel, který kombinuje správu účtů a hostování pod jednou střechou tak, aby byl ještě výraznější než DreamHost.

hostgator-review-cpanel

Můžete přejít na tržiště a zakoupit si další služby, získat podporu pomocí levého panelu a spravovat své domény na stejné obrazovce. Pokud se chcete kopat do podrobností, HostGator poskytuje plnou verzi cPanel. Přístrojový panel hostGator se cítí jako druhá verze DreamHost’s. Je stručnější, výkonnější a lépe optimalizovaný.

Kolo tři myšlenky

DreamHost má jednoduchý proces pokladny, zatímco HostGator vás udržuje na nohou předvolením doby trvání a některých doplňků. Ovládací panel je zde důležitější. Celkově jsou velmi podobné, ale hostGator se cítí rafinovanější, což je dost, aby to bylo poprvé na desce.

Kolo: Snadné použití bodu pro HostGator

Logo DreamHost
Logo HostGator

4

Rychlost a doba provozu

Rychlost a dostupnost měříme pomocí dvou nástrojů: Pingdom Speed ​​Test a Load Impact. Abychom zajistili rovné podmínky během testů, spustíme web pomocí nejlevnějšího sdíleného plánu a nainstalujeme prázdnou kopii WordPress. Tímto způsobem můžeme eliminovat proměnné a izolovat výkon webhostingu samotného.

DreamHost

DreamHost se při testování rychlosti choval dobře, i když jsme viděli rychlejší hostitele. Skóroval 90 ze 100 z Pingdomu, což naznačuje značné množství rušení od hostitele webu při rychlosti načítání. Oproti tomu Bluehost skóroval 94 ze 100 a A2 Hosting a SiteGround skóroval 96. 

dreamhost-review-speed-test

Při procházení výše uvedeným grafem vidíme, že většina doby načítání – která byla právě delší než jedna sekunda – vycházela z metriky „čekat“. To znamená, že prohlížeč čekal na příjem dat ze serveru. Vzhledem k nejlevnějšímu sdílenému plánu není zahrnuto ukládání do mezipaměti, které je součástí plánů DreamPress, což je nejpravděpodobnější viník.

Dopad zatížení měl lepší výsledky. Tento nástroj používáme ke zdůraznění serveru a do pěti minut odesíláme 50 virtuálních uživatelů. Během této doby zaznamenáváme dobu odezvy každého uživatele a všechny nesplněné požadavky. DreamHost měl slušnou úroveň nekonzistence, i když to nebylo zdaleka hrozný výkon, který jsme zaznamenali v naší recenzi GreenGeeks. 

Dreamhost-review-load-dopad

Během našeho testování jsme měli 100 procent uptime. DreamHost vás však zahrnoval, pokud máte nějaké prostoje. Na rozdíl od většiny webových hostitelů, kteří slibují 99,9% dostupnosti, má DreamHost 100% záruku dostupnosti. Za každou hodinu, kdy je váš web vypnutý, dostanete kredit na jeden den hostování. To je však pouze maximálně 10 procent vaší další hostovací periody, což znamená, že pokrývá pouze první tři hodiny.

HostGator

HostGator je web s nejhorší výkonností, který jsme prošli Pingdomem. To skóroval 83 ze 100, což je více než rozdíl DreamHost, než se zdálo na první. Náš web na tom neměl žádný obsah, takže 17 bodů z dokonalého skóre naznačuje, že existují optimalizace, které HostGator nebere. 

hostgator-review-speed-test

Na obrázku však vidíme, že doba čekání byla relativně nízká. Větší problém spočívá v tom, že HostGator měl více požadavků, pravděpodobně na stránky „již brzy“ a podobně. HostGator také blokoval řadu těchto požadavků, což znamená, že snědly zbytečné režijní náklady na síť, aniž by skutečně přispěly. 

Zatímco DreamHost má slušnou míru nekonzistence během našeho testu dopadu na zatížení, HostGator měl ještě více. Naštěstí se splnily všechny naše požadavky, ale při zvyšování uživatelského zatížení se objevilo několik hrotů.

hostgator-load-impact

Pokud jde o dostupnost, HostGator je lepší než většina služeb. Existuje záruka 99,9 procenta dostupnosti, že na rozdíl od svého sourozence HostMonster něco znamená (přečtěte si naši recenzi HostMonster). Pokud vaše stránky někdy klesnou pod 99,9 procenta provozuschopnosti, obdržíte měsíc bezplatného hostování. Záruka se však vztahuje pouze na sdílené plány a plány prodejců.

Kolo čtyři myšlenky

Podle čísel DreamHost toto kolo otřel s HostGatorem. Nejenže to fungovalo lépe při odesílání jednoho uživatele na web, ale také lépe zvládlo zatížení 50 návštěvníků. HostGator má navíc vynikající záruku dostupnosti. I když to nestačí k tomu, aby jste vyhráli toto kolo, je třeba něco zvážit.

Round: Speed ​​and Uptime Point for DreamHost

Logo DreamHost
Logo HostGator

5

Zabezpečení a soukromí

I když jsme měli několik sem a tam další kola, tohle je stejně jednoduché, jak přicházejí. Endurance International Group (EIG) vlastní HostGator, který (jak si můžete přečíst v našem hodnocení Site5) velmi špatně pro bezpečnost a soukromí. Na druhou stranu DreamHost udržuje jasné odhodlání vašich dat, které je vidět téměř nikde jinde.

DreamHost

DreamHost vám poskytuje všechny nástroje, které potřebujete k zabezpečení svého webu. Automaticky jste chráněni bezplatným certifikátem SSL / TLS, denními zálohami, integrací cloudflare a bránou firewall webové aplikace. DreamHost dále zahrnuje tyto bezpečnostní funkce ve všech plánech, což znamená, že jste chráněni bez ohledu na to, jakou cenu zaplatíte. 

Jediná věc, která není zahrnuta, je nástroj pro odstranění škodlivého softwaru, ačkoli DreamHost nabízí DreamShield za 3 $ měsíčně. DreamShield prohledá vaše stránky každý týden, zda neobsahuje malware, a automaticky vyčistí vše, co najde. Vzhledem k tomu, že většina malwarových nástrojů za tuto cenu jednoduše prohledá váš web, je DreamShield působivý. 

Stejně působivý je však ve srovnání s odhodláním DreamHost k ochraně soukromí uživatelů. Každá doména poskytuje soukromí domény zdarma, což nahrazuje informace, které byste museli zadat do záznamu WHOIS, informacemi DreamHost. Existuje jen několik dalších služeb, které zahrnují tuto úroveň ochrany soukromí, WestHost je jednou z nich (přečtěte si naši recenzi WestHost).

Zásady ochrany osobních údajů jsou také solidní, ale boj společnosti DreamHost s ministerstvem spravedlnosti USA (DOJ) hovoří více než o tom. V roce 2017 bránil DreamHost web, který hostil, a 1,3 milionu IP adres, které jej navštívily. Střet s DOJ se přesunul až k vyššímu soudu ve Washingtonu D.C. Nakonec soud zjistil, že vláda „nemá právo prohlížet si informace obsažené na webových stránkách DreamHost“.

HostGator

Jak bylo uvedeno na začátku kola, EIG vlastní HostGator. Namísto vlastních zásad ochrany osobních údajů používá všech přibližně 80 značek EIG kolektivní zásady ochrany osobních údajů, které dává monolitu výslovné povolení těžit vaše data a prodávat je inzerentům. 

Seznam reklamních partnerů zahrnuje Amazon Web Services, WPBeginner, Yahoo, Bing, Google Ads, Facebook, Twitter a mnoho dalších. EIG nechtěně shromažďuje vše o vás a prodává je za účelem zisku. Soukromí domény HostGator není překvapivé, protože ročně běží 15 USD. 

Naštěstí jsou bezpečnostní funkce lepší. HostGator zahrnuje denní zálohy přes cPanel na sdílených plánech a přes CodeGuard na dražších. Nezahrnuje však ani SiteLock – „lite“ verzi – což je ostuda. Naštěstí stále získáte zdarma certifikát SSL / TLS. 

Jednou z klíčových funkcí, která však chybí, je firewall webové aplikace. Toto je funkce zahrnutá v balíčku $ 40 za měsíc SiteLock. Některé z těchto funkcí se zobrazují na dražších plánech, jako je například řada WordPress, ale měly by hodně pokrývat.

Kolo pět myšlenek

O tomto kole bylo rozhodnuto dříve, než jsme napsali slovo, ne proto, že chceme, aby hostGator ztratil, ale protože víme, jak jsou útržkovité značky EIG. DreamHost je neuvěřitelný, pokud jde o bezpečnost a soukromí, natolik, že by porazil téměř každého hostitele. V tomto případě vyhrál míli. 

Kolo: Bod zabezpečení a ochrany soukromí pro DreamHost

Logo DreamHost
Logo HostGator

6

Závěrečné myšlenky

DreamHost zametl desku a lehce zaostal ve svém snadném použití. To znamená, že to přišlo jen krátce, protože ovládací panel HostGator je tak dobrý, ne proto, že ovládací panel DreamHost je špatný. Celkově je DreamHost jednou z nejlepších webhostingových služeb v okolí a jsme rádi, že ji můžeme prohlásit za našeho šampiona. 

Vítěz: DreamHost

Přestože je HostGator jednou z lepších značek EIG, téměř na všech účtech klesá. Všechno má výhradu k tomu, což je ještě horší, protože cena je vyšší než většina hostitelů. Pokud nejste s aplikací DreamHost spokojeni, doporučujeme před zakoupením plánu u hostgatoru zkontrolovat náš archiv webhostingu. 

Myslíte si, že DreamHost je také lepší volbou? Pokud ne, proč? Sdělte nám své myšlenky v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map