Disk Google vs Box: Sdílejte svůj svět se zabezpečením

Když je cílem produktivita, na Disk Google odpovídá několik řešení cloudového úložiště. Díky Disku Google a velké a stále rostoucí knihovně aplikací třetích stran poskytuje Disk Google kola pro spolupráci, díky kterému získají kreativní šťávy.


Přidejte 15 GB bezplatného úložiště a úzké vazby na Disk Google s Gmailem a Androidem. Zjistili jsme, proč se Disk Google klade na trh cloudového úložiště s více než 800 miliony registrů.

Existují lepší nabídky a jistě lepší zabezpečení, proto nemůžeme Disk Google slot na našich nejlepších žebříčcích v cloudovém úložišti. Stále jsme se však zajímali, zda existuje lepší řešení cloudového úložiště, aby se věci stihly.

Existuje několik uchazečů, včetně dvou nejbližších konkurentů Disku Google v Dropboxu a OneDrive. V tomto článku se zaměříme na třetí, méně známou možnost: Box, řešení cloudového úložiště známé pro své obchodní plány a podpora spolupráce více členů.

Pole nemá čísla, která má Disk Google. Společnost za tím zaměřuje své marketingové úsilí na přitažlivost k davu oblek-a-kravata s malým zájmem o domácí spotřebitele, o čemž svědčí individuální plán, který stojí více než 11 dolarů měsíčně za ohromujících 100 GB úložiště.

Pro obchodní použití řadí Box vysoko na seznamu nejlepších poskytovatelů podnikové synchronizace a sdílení, a to díky svým neomezeným plánům úložišť a praktickým funkcím správy uživatelů. Je to vhodnější než Dropbox pro podnikové použití, ve skutečnosti nemluvě o Disku Google.

Cílem tohoto článku je porovnat funkce produktivity Disku Google a Boxu. Ačkoli potřeby nezávislých nezávislých pracovníků se velmi liší například od právníků, pokusíme se získat široký pohled, takže si vyberete ten, který nejlépe odpovídá vašim pracovním potřebám.

Nastal čas pro Disk Google versus Box. Uložte svůj blbeček vztek na konec.

Disk Google vs Box: Naše metodika

K vyhodnocení cloudového úložiště existují různé přístupy. Mohli bychom se ponořit hluboko do podpory a zabezpečení, což jsou klíčové aspekty, které byste měli vzít v úvahu před registrací služby, ale chystáme nix některé obvyklé předměty zaměřené na produktivitu. Nebudeme mluvit ani o nákladech, až na pár náhodných zmínek.

Analýzu jsme rozdělili do pěti kol: kancelářské sady, aplikace pro psaní poznámek, aplikace třetích stran, synchronizaci souborů a spolupráci. Po přečtení tohoto článku máme kromě recenze společnosti Box Business úplnou recenzi na Disku Google, kterou si můžete přečíst další informace.

Pusťme se do práce.

1

Kancelářské apartmá

Zde na Cloudwards.net je naší oblíbenou věcí na Disku Google Google Docs, jedno ze dvou nebo tří nejlepších dostupných kancelářských balíků založených na cloudu. Tvrdili bychom, že by nebylo užitečné používat jinak, většinou kvůli touze po uživatelských datech společnosti Alphabet Inc. a následně laxnímu přístupu k zabezpečení.

Existuje několik způsobů, jak se chránit před špičatými markery společnosti Google, včetně použití služby šifrování soukromého obsahu, jako je Boxcryptor, k rozšifrování souborů. Všechny soubory zašifrované end-to-end pomocí nástroje, jako je Boxcryptor, však nelze otevřít ani dokonce zobrazit pomocí Dokumentů Google..

Název Dokumenty Google odkazuje na samotnou soupravu i na textový procesor této soupravy. Kromě okamžité diskombobulace soupeří s Office Online, pokud jde o snadnost použití a funkce. Stejně jako cloudová kancelářská sada společnosti Microsoft je tato služba zcela zdarma.

Jednou z nejlepších věcí na Docs je to, jak dobře se hodí ke spolupráci. Sdílením přístupu k souborům s ostatními je můžete pozvat, aby zanechali komentáře, provedli úpravy nebo nechali návrhy na úpravy.

Kromě textových procesorů Google zahrnují textové procesory další aplikace obsažené v sadě Google Tabulky, Prezentace Google, Formuláře Google a Kresby Google..

Tabulek Google poskytuje prostředí tabulky se všemi funkcemi, které byste očekávali, jako jsou listy, grafy, filtry a funkce.

Pro prezentace použijte Prezentace Google, zatímco Google Forms lze použít k vytváření anket, kvízů, žádostí o zaměstnání a dalších formulářů. Google Forms má několik předem připravených motivů, jako jsou šablony pro RSVP, zpětná vazba od zákazníků, kontaktní informace a pozvánky na události.

Kresby Google lze použít k vytváření vývojových diagramů, plánů webových stránek, koncepčních map a dalších diagramů. I když je to ve srovnání s LucidChart nebo Microsoft Visio nedocenitelné, žádný z těchto programů není zdarma.

Díky své nativní, dobře navržené kancelářské sadě má společnost Google výhodu, že žádný poskytovatel cloudových úložišť mimo společnosti Microsoft a Apple se nemůže vyrovnat. Namísto vytváření vlastních kancelářských aplikací mnoho řešení cloudových úložišť jednoduše integruje řešení vytvořená ostatními.

Box tento přístup nejen zaujímá, ale jde dále než většina partnerů se společnostmi Microsoft a Google, aby nabídl nástroje z kancelářských balíčků obou.

Z webového rozhraní aplikace Box můžete kromě souborů Dokumentů a Tabulek Google také vytvářet nové soubory Microsoft Word, Excel nebo PowerPoint. Box lze také použít k náhledu a úpravám souborů vytvořených na Disku Google a OneDrive a přesunutých do cloudového pole (snad pomocí nástroje pro správu cloud-to-cloud).

Box má aplikace pro Dokumenty a Office integrovány do svého webového nástroje, ale úpravy Dokumentů jsou ve skutečnosti prováděny v cloudové síti Google a poté uloženy do Boxu, což znamená, že budete muset nastavit účet Google..

Funkce jsou stejné, ať už používáte Box, nebo přímo používáte OneDrive nebo Disk Google. Přístup do obou apartmá je zdarma.

Jednou z velkých výhod používání Boxu z hlediska produktivity je skutečnost, že někteří lidé jsou převedeni do Dokumentů Google, zatímco jiní jsou umírající Microsoft Office. S Boxem můžete pracovat s oběma a doručovat obsah v obou formátech.

Box vám nezíská přístup k Prezentacím Google, Formulářům nebo Výkresům. Google má také zásuvný modul Office 365, který umožňuje ukládat soubory a přistupovat k souborům uloženým v účtu Disku Google. Disk Google má navíc nastavení režimu kompatibility s Office, které lze použít k úpravě souborů Microsoft pomocí Dokumentů Google.

Pokud jde o kancelářské nástroje, Disk Google a Box vynikají. Do Boxu dáváme jeden, protože nemusíte opustit rozhraní Boxu, abyste mohli vytvářet a upravovat soubory Google a Microsoft, ale vítězství je štíhlé.

Round: Office Suites Point pro Box Business

Logo Disku Google
Logo společnosti Box

2

Aplikace pro vytváření poznámek

Cloudové notebooky jsou tvořivostí toho, co je hovězí maso při teplotě místnosti pro E. coli. Již dříve jsme publikovali průvodce nejlepšími aplikacemi pro psaní poznámek a přestože Evernote může být naše oblíbená, Google a Box mají záznamy, které tento seznam vytvořily v Google Keep a Box Notes.

Technicky není Google Keep součástí ekosystému Disku Google. Keep nespotřebovává úložiště Disku Google – což je dobrá věc – a nelze jej spustit z rozhraní Disku Google. To znamená, že to budeme posuzovat zde, protože se integruje do Dokumentů Google.

Google Keep funguje nejlépe pro rychlé seznamy poznámek a úkolů. I když máte přístup k aplikaci Keep pomocí svého prohlížeče, je to aplikace pro chytré telefony pro Android a iOS, pro kterou bude většina lidí užitečná.

Mezi klíčové funkce patří hlasový záznam, převod hlasu na text, kontrolní seznamy a připomenutí budíku. Je to dokonalý společník pro kreativní mysl, která neustále vymýšlí nápady, ale nemá místo je dát, například když uvízla uprostřed ranní dopravní zácpy nebo leží vzhůru uprostřed noci.

Poznámky vytvořené pomocí Google Keep mají limit 20 000 znaků, což je asi 4 000 slov, a není možné vytvářet organizační zápisníky, takže Google Keep nedoporučujeme pro podrobný výzkum. Můžete si však vytvořit neomezené množství poznámek, aniž byste se museli obávat úložného prostoru.

Poznámky vytvořené pomocí pole Poznámky nejsou omezeny podobně malým omezením počtu znaků – limit je 500 000 znaků a 200 stránek. Bez organizování funkcí, jako jsou notebooky a označování poznámek, však nemůžeme nástroj Box doporučit pro podrobné výzkumné projekty. Stejně jako v aplikaci Google Keep i v případě Box Box není mnoho možností formátování textu.

Box Notes funguje dobře pro pořizování poznámek a poznámek ze schůzek a sdílení těchto výtvorů s ostatními. Stejnou poznámku může upravovat až 20 osob současně a Box Notes vytváří každých 30 sekund nové verze, v případě, že potřebujete vrátit nežádoucí změny zpět. Uživatelé aplikace Box Business mohou také sledovat, zobrazovat, upravovat a mazat poznámky.

Tyto funkce dobře ladí s myšlenkou Boxu jako nástroje cloudového úložiště, který se nejlépe hodí pro produktivitu pracoviště. Ačkoli Box Notes má určitou hodnotu, dáváme Googlu dvě kola díky funkcím hlasového záznamu a seznamu seznamu Keep a vynikajícímu mobilnímu zážitku.

Kolo: Aplikační bod zaměřující se na poznámky pro Disk Google

Logo Disku Google
Logo společnosti Box

3

Aplikace třetích stran

Třetí kolo se zaměří na integraci aplikací jiných výrobců než Microsoft Office.

Aplikace třetích stran jsou oblastí, ve které Google vynikl, částečně díky více či méně svobodnému přístupu ke všem svým API a vnějším inovacím. Kromě Dokumentů Google a jednoho z nejlepších dostupných bezplatných plánů úložiště může být knihovna aplikací třetích stran od společnosti Google tou nejlepší věcí.

Je pravda, že mnoho ze stovek aplikací dostupných v této knihovně je, abych to výmluvně, naprosto nevyžádal, díky stejnému přístupu otevřeného vývoje, ale existuje mnoho užitečných aplikací, které lze nalézt.

Do knihovny aplikací se dostanete kliknutím na „nový“ v levé horní části Disku Google, poté na „více“ a „připojit více aplikací“.

Pomocí vyhledávacího pole vyhledejte aplikace nebo procházejte podle kategorií. Jakmile najdete, co chcete, integrace s Diskem Google vyžaduje pouze kliknutí na tlačítko „Připojit“.

Mezi kategorie aplikací patří mimo jiné produktivita, sociální sítě a vzdělávání. V těchto kategoriích najdete editory PDF, textové editory, editory obrázků, autory grafů, nástroje pracovního postupu, převodníky souborů, chatovací nástroje, faxové nástroje, nástroje pro vytváření GIFů – získáte představu.

Mezi naše oblíbené patří:

 • DocHub: .pdf editor
 • Lumin PDF: .pdf editor
 • Pixlr Editor: editor obrázků
 • GeoGebra: matematický nástroj pro grafy, geometrii atd
 • WeVideo: editor videa
 • PicMonkey: editor fotografií

Jedná se o sadu nástrojů většinou bez soupeře mezi cloudovými úložnými službami, pouze dva se blíží: Egnyte Connect a Box. Chcete-li najít a připojit aplikace přes rozhraní Box, klikněte na odkaz „aplikace“ v nabídce vašeho uživatelského profilu a otevřete knihovnu aplikací.

Konkrétní aplikace můžete najít pomocí vyhledávacího pole nebo si prohlédnout možnosti podle kategorií, jako jsou anotace, spolupráce, úpravy a zabezpečení. Jednou z výhod Boxu na Disku Google je v závislosti na vašich potřebách to, že obsahuje mnohem více aplikací určených pro firemní použití.

Možnosti zahrnují editory .pdf, software pro nahrávání hovorů, aplikace pro správu Agile-Scrum, fakturační software a sledovače úloh. Existuje příliš mnoho aplikací na jejich pojmenování, ale zde je několik pozoruhodných:

 • Adobe Acrobat: editor PDF
 • 1. záznam hovoru: zachycení telefonních hovorů
 • Agilewords: kontrola a schvalování dokumentů
 • AppCooker: projektový management pro vývoj aplikací
 • BigMind Pro: sbírejte nápady a brainstorming
 • DocuSign: shromažďovat podpisy

Výběr mezi Diskem Google a Boxem, pokud jde o aplikace třetích stran, bude záviset na tom, které aplikace potřebujete a co děláte pro práci. Obecně řečeno – důraz na obecné – knihovna aplikací Google lépe vyhovuje nezávislým studentům a studentům, zatímco knihovna Box funguje nejlépe pro sadu bílých límečků.

Vedeme společnost Google, protože si myslíme, že v její sbírce aplikací najde více lidí hodnotu, ale můžete hlasitě nesouhlasit. Doporučujeme, abyste si u obou služeb zřídili účty zdarma, abyste si ověřili možnosti.

Pokud zjistíte, že aplikace Google Drive i Box obsahují aplikace, které se vám líbí, můžete je spravovat společně pomocí nástroje pro správu více cloudů, jako je Otixo (přečtěte si naši recenzi Otixo).

Kolo: Aplikační bod třetích stran pro Disk Google

Logo Disku Google
Logo společnosti Box

4

Synchronizace souborů

Většina nástrojů cloudového úložiště vám umožní synchronizovat soubory mezi zařízeními. Tím, že budete sloužit jako prostředník mezi koncovými body, můžete upravovat soubor na jednom zařízení a krátce poté vidět, jak se tyto úpravy projevily na jiném. Ideálně „krátce“ znamená téměř v reálném čase, ale některé cloudové úložné služby se synchronizují rychleji než jiné.

Disk Google a Box se řídí známým modelem synchronizovaných složek zdokonaleným v Dropboxu: nainstalujte si stolního klienta a ve vašem systému souborů se vytvoří složka připojená k cloudu. Všechny soubory nebo složky umístěné v této složce se odešlou do cloudu a poté se distribuují do jakéhokoli jiného zařízení s klientem synchronizace připojeným k vašemu úložišti.

Rychlost synchronizace ani na Disku Google, ani na škrticí klapce. Nahrávání a stahování by mělo záviset na kvalitě vašeho internetového připojení. V testech provedených pro naše recenze však Disk Google důsledně prováděl rychlejší nahrávání souborů, zatímco stahování pro obě služby byla přibližně stejná.

Čas nahrání zkušební složky 1 GB (v minutách) Průměrné nahrání: Průměrné stažení:
Disk Google:10:474:55
Box Business:16:005:10

Box také nemůže zpracovat soubory větší než 5 GB, a to pouze v případě, že jste odběratelem firmy nebo podniku. Levnější předplatné má limit 2 GB a bezplatný tarif společnosti Box je omezen na 250 MB. Disk Google umožňuje nahrávat a synchronizovat soubory až do 5 TB.

Disk Google má synchronizační limit 750 GB za den, po kterém bude blokováno nahrávání dalších souborů až do následujícího dne (pokud máte soubor větší než 750 GB, bude nahrávání dokončeno před odříznutím).

Chcete-li využít cloudové úložiště k uvolnění místa na pevném disku, musíte mít možnost vypnout synchronizaci, protože se jedná o mechanismus, který spoléhá na ukládání souborů v cloudu a na váš počítačový disk. Disk Google a Box mají selektivní funkci synchronizace, která vám umožní právě to.

Obě služby umožňují nastavit limity pro odesílání a stahování šířky pásma. Nastavení limitů zpomalí synchronizaci, ale také ušetří počítačové zdroje pro jiné úkoly, jako je sledování videí na kanálu YouTube Cloudwards.net.

Celkově obě cloudové úložiště provádějí přijatelné soubory pro synchronizaci úloh, ačkoli ani jeden z nejlepších na našem seznamu není pro cloudové úložiště pro synchronizaci nejlepší. Společnosti Google přikýváme za podporu větších velikostí souborů a lepší výkon při nahrávání souborů.

Kolo: Synchronizační soubor pro Disk Google

Logo Disku Google
Logo společnosti Box

5

Spolupráce

Cloudové úložiště je potenciálem pro úsilí o spolupráci je něco, co Google Drive and Box vydělává stejně jako jakýkoli jiný poskytovatel, s výjimkou služby Egnyte Connect, která zahrnuje některé užitečné funkce správy úloh (přečtěte si naši recenzi v Egnyte Connect).

Při spolupráci s Diskem Google nebo Boxem je klíčové sdílení souborů a složek, což je funkce, která se spoléhá na vytvoření webových odkazů, které mohou ostatní použít pro přístup k vašemu obsahu..

Máme samostatný článek o nejlepším cloudovém úložišti pro sdílení souborů, který se dotýká některých bezpečnostních funkcí, které chceme vidět, aby tyto odkazy byly uzamčeny, protože vytváření adres URL pro přístup k souborům může být riskantní. Google obtěžuje většinu z nich; Krabice ne.

Sdílení obsahu z Disku Google je snadné: klikněte pravým tlačítkem myši na složku nebo soubor a klikněte na „sdílet“.

Při sdílení obsahu můžete pozvat ostatní prostřednictvím e-mailové adresy nebo vytvořit odkaz, který lze sdílet, který lze zveřejnit na účtu sociálních médií, na Slack kanálu nebo kdekoli jinde. Odkazy na Disk Google lze omezit pomocí oprávnění, s možnostmi pouze pro prohlížení, úpravy a komentování.

Nastavení oprávnění se nám líbí, ale rádi bychom přidali ochranu heslem a data vypršení platnosti, abychom těmto odkazům zabránili nechtěným očím.

Box vám také umožňuje sdílet pomocí e-mailových pozvánek nebo odkazů, ale s více nastaveními pro zajištění bezpečnosti odkazů než na Disk Google. Možnosti zahrnují ochranu heslem, automatické vypršení platnosti odkazu a zaškrtávací políčko, které zabraňuje stahování obsahu.

Pro předplatitele obchodního plánu obsahuje Box „funkci“, která vám umožní použít oprávnění pro přístup ke složkám více lidem najednou, například pro oddělení úprav nebo grafického designu.

Box Business má mnohem více funkcí pro správu uživatelů, které pomáhají při spolupráci. Mezi ně patří umožnění vzájemné synchronizace souborů na jejich stolních počítačích a zabránění ve spolupráci s členy mimo skupinu.

Při přidávání oprávnění ke složkám pomocí aplikace Box Business existuje mnohem více možností, než jaké najdete na Disku Google. Možnosti zahrnují:

 • Spolumajitel: Může dělat cokoli, včetně všech administrátorských úkolů
 • Editor: Může dělat všechno kromě omezení pozvánek
 • Prohlížeč Uploader: Základní uživatel s možností nahrávání
 • Prohlížeč Uploader: Omezený uživatel s možností nahrávání
 • Prohlížeč: Základní uživatel bez možnosti nahrávání
 • Prohlížeč: Omezený uživatel bez možnosti nahrávání
 • Uploader: Může nahrávat obsah a vytvářet podsložky

Tato výhoda nejsou k dispozici pro uživatele Box Personal, ale pro ty, kteří hledají cloudové úložiště postavené pro víceuživatelskou spolupráci v obchodním prostředí, Box snadno převyšuje Disk Google.

Kolo: Bod pro spolupráci v oblasti boxu

Logo Disku Google
Logo společnosti Box

6

Konečný verdikt

Konečná tabulka je v pořádku a přidává až tři kola pro Disk Google a dvě pro Box.

Přestože se nám líbí, že Box podporuje dokumenty Google i Office Online, a domníváme se, že má lepší funkce pro sdílení souborů, má Disk Google užitečnější aplikaci pro psaní poznámek, zajímavější sbírku integrací třetích stran a synchronizuje soubory hladce než Box.

Domníváme se, že konečné rozdělení kruhů je pravdivé: více lidí zjistí, že Disk Google podporuje své cíle v oblasti produktivity než Box. Mezera však není tak široká, jak by se dalo očekávat, a pro firmy, které žonglují s velkou pracovní silou, bychom tvrdili, že společnost Box Business poskytuje větší hodnotu.

Jste fanouškem Disku Google nebo dáváte přednost Boxu, aby se věci dařilo? Sdílejte své myšlenky v komentářích níže a děkujeme za přečtení.

Celkový vítěz: Disk Google

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me