Co potřebujete vědět o cloudovém úložišti

Ať už víte o cloudovém úložišti nebo ne, je pravděpodobné, že jej již používáte. Od odesílání e-mailů po používání Dokumentů Google, přes sdílení dokumentů – cloudové úložiště je tu.


Ale víte všechno o cloudovém úložišti? Použití služby cloudového úložiště znamená:

Cenově dostupné ceny ve srovnání s fyzickými úložnými zařízeními

Snadné nastavení bez další infrastruktury

Úložiště lze podle požadavků zvýšit nebo snížit

V případě katastrofy lze soubory snadno obnovit

Pokud přemýšlíte o přesunu dat do cloudu, ale stále jste zmateni o technologii, je to pro vás dokonalý průvodce. Zde je vše, co potřebujete vědět o cloudovém úložišti, v kostce.

Soubory uložené v cloudu jsou přístupné odkudkoli

Jakmile jsou soubory uloženy v cloudu, jsou přístupné odkudkoli, pokud nejste někde bez připojení k internetu.

K přístupu k datům je potřeba pouze přihlašovací údaje.

Protože neexistují žádná další zařízení ani kabely, které byste mohli přenášet, nikdy nebudete zaseknuti, že jste zapomněli vzít hlavní soubor do kanceláře a spustit jej zpět..

Soubory prostě musí být nahrány cloudové úložiště podle vašeho výběru, a to je opravdu, jednoduchost sama bych řekl.

Některé služby jsou však při získávání dat lepší než jiné, takže pečlivě vyberte službu na základě vašich potřeb a rychlosti internetu..

Cloud usnadňuje spolupráci

Jedním z hlavních důvodů, proč podniky přijaly cloudovou technologii, je to, že usnadňuje a usnadňuje a zrychluje spolupráci.


© Cloudwards.net

Zaměstnanci již nemusí mít schůzky ve svých kancelářích ani spolupracovat na dokumentu, a to tak, že sedí vedle sebe.

Dnes se konají schůzky za spolupráce Slack a spolupráce dokumentů je možná prostřednictvím Disku Google a Dropboxu.

Cloud také posunul kulturu práce na dálku ve společnostech po celém světě, přičemž 45% amerických zaměstnanců pracuje z domova.

Cloudová data jsou ukládána na vzdáleném místě (a ve věcech umístění)

Zde je jedna společná otázka, na kterou se mnoho lidí ptá. Pokud se moje data neukládají v počítači, pak kde přesně jsou?

Odpověď je trochu komplikovaná

Cloudová data se obvykle ukládají na podnikových serverech ve vzdálené oblasti, jejichž přesné umístění závisí na poskytovateli cloudových služeb.

Například Dropbox má své servery v USA a Irsku a na Disku Google jsou datová centra rozložena napříč:

Spojené státy

Tchaj-wan

Evropa

Ale i přes umístění svých serverů společnosti jasně uvádějí, že všechna data podléhají americkým zákonům – což nemusí být nutně dobrá věc.

Cloudové úložné služby které v USA nemají žádné servery, nepodléhají americkým zákonům – což je dobrá věc.

Místa jsou důležitá, protože jakmile se data nahrají do cloudu, vláda USA je bude moci zobrazit a získat k nim přístup bez předchozího upozornění nebo souhlasu.

Nezáleží na tom, zda budou data smazána později, jakmile budou nahrána, jsou mimo. Zatímco problém snoopingu nemusí být velký problém pro lidi, kteří nahrávají necitlivá data, pro velké podniky může být snooping velkým problémem.

Zákony o cloudovém skladování jsou ve skutečnosti důvodem, proč mnoho firemních společností stále vlastní a nastavuje své soukromé servery a infrastrukturu.

Šifrování dat je zásadní

S téměř každým měsícem dochází k narušení nových dat a šifrování je tedy zásadním způsobem ochrany dat.


© Cloudwards.net

Před dalším pokračováním je důležité znát tři místa, kde by měla být data zabezpečena:

Když je na počítači uživatele

Když jsou data v přenosu (nahrávají se do cloudu)

Když jsou data na serveru (odpočívá v cloudu)

Některé služby cloudového úložiště, jako je OneDrive, šifrování SSL poskytujte pouze tehdy, když jsou data v přenosu, což znamená, že soubory jsou na serveru v klidu, nejsou šifrována.

Pokud se tedy hacker dostane na servery OneDrive, data budou přímo v čitelném formátu. Služby cloudového úložiště, jako je iCloud, poskytují šifrování tranzitu i serveru.

Ale to stačí?

I když se data během přenosu zašifrují, šifrování provádí služba cloudového úložiště. Takže společnost nemá přístup pouze k vašim datům, ale také možná nevíte, jak je společnost šifruje.

Jedním ze způsobů, jak se z tohoto problému dostat, by samozřejmě bylo šifrování dat před jejich odesláním do cloudu osobně.

Ale proč to dělat, když existují cloudové služby jako CrashPlan a Jezdím, které umožňují uživatelům šifrovat data pomocí vlastního šifrovacího klíče.

Šifrování dat také zpomaluje dobu nahrávání a stahování a neexistuje žádný způsob, jak zobrazit data online; vždy se musí nejprve stáhnout.

Mnoho společností poskytujících cloudové úložiště může přistupovat k vašim datům

Při registraci nové služby se často rozhodneme část podmínek přeskočit. Koneckonců, kdo na to má čas?

Pokud ale ukládám citlivá data v cloudu, neměla bych vědět, zda společnost cloudového úložiště může slícovat nebo přistupovat k mým datům?

Když jsem se podíval do části podmínek mnoha cloudových úložišť, našel jsem téměř společnou linii v téměř všech – co je tvoje, zůstane tvoje.

To, co nahraju, bude moje a společnost to nemůže publikovat sama, ale to znamená, že společnost cloudového úložiště nemá přístup k uživatelským datům? Vůbec ne.

Například při používání Disku Google mohou mít uživatelé práva duševního vlastnictví, ale stránka společnosti ToS uvádí, že uživatelé udělují společnosti Google celosvětovou licenci, která společnosti umožňuje reprodukovat nebo upravovat data.

Google také umožňuje používat informace o zákaznících pro účely dolování a reklamy.

Pak je zde Dropbox, který nemusí používat údaje o zákaznících pro reklamní účely, ale společnost ToS naznačuje, že v případě sporu nemohou zákazníci zahájit soudní žalobu proti Dropbox, pouze poskytují rozhodčí proces.

Pokud už jste zklamaní, víte, že existují i ​​služby jako SpiderOak a Tresorit, které poskytují soukromí s nulovými znalostmi, ale nejsou tak snadno použitelné a také se nedají integrovat ve srovnání s Diskem Google nebo Dropboxem.

Celkově je výběr služby cloudového úložiště výzvou mezi zabezpečením a přístupností.

Je důležité, aby společnosti kontrolovaly standardy dodržování dat

Každý podnik by měl následovat seznam norem a předpisů na základě svého primárního odvětví.

Když společnost přesune svá data do cloudu, platí stejná pravidla také online.

Existuje několik desítek doplňků, včetně těchto tří hlavních:

HIPAA

FERPA

CORPA

Před výběrem služby cloudového úložiště zkontrolujte, zda splňuje standardy požadované vaší firmou. Pokud je nemůžete najít na oficiálním webu služby, kontaktujte podporu pro potvrzení.

Na závěr…

Celkově vzato, cloudové úložiště přichází s jeho zavazadly.

Ale důvod, proč tolik lidí, včetně mě, používá cloudové úložiště každý den, je ten, že nám to usnadňuje věci. Mobilita a snadný přístup, které cloudové úložiště přináší, nejsou jedinečné.

Místo toho, v závislosti na místních a externích jednotkách, můžeme přistupovat k práci odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Na závěr, jaká je vaše oblíbená služba úložiště typu cloud? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me