10 tipů, jak může cloud v roce 2015 zvýšit produktivitu vaší společnosti

Když mluvíme o cloudu, většina spotřebitelů automaticky přemýšlí o úložišti. I když je schopnost archivace a zálohování systému důležitá, není to jediná věc, která dělá tuto technologii tak přitažlivou.


Existuje mnoho různých způsobů, jak cloud může zvýšit produktivitu na pracovišti. Zde je 10 způsobů, jak může pomoci zvýšit produktivitu podniků.

1. Přístup kdekoli

Možnost přístupu k souborům odkudkoli je pro firmy skutečným plusem. Fond talentů se již neomezuje pouze na místní oblast. Mohou si najmout kohokoli s přístupem na internet. Kromě toho, pokud je oblast zasažena nepříznivým počasím a pracovníci nejsou schopni se do ní dostat, může telekomunikační společnost udržet společnost v chodu, aniž by zmeškala.  

Produktivita
© Steve Rhode

Jednou z největších výhod cloudu je jeho dostupnost z jakéhokoli místa. Databáze lze v mobilních zařízeních okamžitě stáhnout. V případě potřeby je lze sdílet s vybranými zaměstnanci.

2. Spolupráce v reálném čase

Stále více společností jako Box Business začíná nabízet nástroje pro firmy, které uživatelům umožní nejen přístup k souborům kdekoli, ale budou spolupracovat s ostatními na projektech bez ohledu na to, kde jsou. To znamená, že obchodní partneři z celého světa mohou být v tomto podniku informováni, i když jsou na různých místech.

Produktivita
© Venessa Miemis

To pomáhá zvýšit efektivitu pracovníků a urychlit proces odstraněním potřeby nekonečných e-mailů s přílohami obsahujícími revize.

Tyto nástroje pro spolupráci často umožňují nejen více uživatelům otevírat a upravovat dokument současně, ale mají také funkci chatu, která umožňuje projektovým partnerům komunikovat v reálném čase. To zmírňuje telefonní hovory a e-maily tam a zpět a urychluje proces.

3. Zvýšená produktivita

Možnost přístupu k souborům a databázím kdekoli a spolupráce s ostatními pracovníky umožňuje lidem pracovat rychleji a chytřeji. Zaměstnanci mohou místo ukončení schůzky a spěchu do kanceláře za účelem dokončení projektu jednoduše přistupovat k dokumentům na svém mobilním zařízení. 


© Ken Teegardin

Vypíná dlouhé telefonní hovory, e-maily a čeká na ostatní, aby uživatelům poslala to, co potřebují k dokončení projektu. Čím méně času je zbytečné, tím produktivnější se společnost stává.

4. Cenově dostupná a spolehlivá technologie

Společnosti jako Amazon Web Service, Microsoft Azure a VMware umožňují společnostem využívat cloud k provádění náročných výpočtů a analýz. Tento hardware není spravován uživatelem, ale mateřskou společností, takže je aktuální a spolehlivý.

Produktivita
© pitbull2013

Náklady na tyto produkty jsou cenově dostupné, aby se zajistilo, že společnosti mohou využít jejich služeb. Celkový účet je často založen na částce použité v daném období, přičemž je účtován minimální poplatek.

Pronajímáním prostoru na cloudovém serveru budou mít společnosti přístup k technologii, která je dobře udržovaná a možná spolehlivější než to, co mají k dispozici in-house.

5. Nižší náklady

Nákup a údržba zařízení místně je drahé. Nejenže je třeba pravidelně aktualizovat hardware, aby se stal nejaktuálnější dostupnou verzí, ale je třeba najmout zaměstnance, aby se zajistilo správné fungování.

Využití cloudových nástrojů může některé z těchto nákladů snížit.


© pixabay

Pronájem prostoru nebo celého serveru je levnější než nákup zařízení pro místní použití. Společnost, která vlastní hardware, zajistí jeho aktuálnost a údržbu pro použití. K zajištění péče o zaměstnance na místě je nutný menší personál IT.

6. Snižte údržbu IT

U serverů na místě tráví IT velkou část času aktualizací a údržbou zařízení. Využitím cloudových služeb mohou trávit čas prací na skutečných IT problémech. Stráví méně času zavedením oprav pro zabezpečení místních zařízení a prací na projektech, které mohou společnost zefektivnit.

Produktivita
© Nathaniel Ivie

Mohou pomoci navrhnout a distribuovat aplikace na pracovišti a udržovat databáze pro firemní použití. Veškerá údržba serveru bude záležet na poskytovateli cloudu, který IT uvolní, aby mohl dělat svou věc.

7. Přineste svá vlastní zařízení realitou

Více společností se snaží snížit náklady tím, že zaměstnancům umožní používat svá osobní zařízení namísto podnikových technologií. To pomáhá zajistit, aby pracovníci měli k dispozici nejmodernější technologii a současně snižovali režijní náklady.

Produktivita
© NEC Corporation of America

Cloudová technologie nespoléhá na fungování jednoho systému nebo typu zařízení. Je přístupný kdekoli s jakýmkoli nástrojem, mobilem nebo stolním počítačem. Jediné, co je potřeba, je přístup k internetu a případně software pro přístup ke konkrétním typům souborů, jako jsou například dokumenty Word nebo PDF.

Společnosti umožňují zaměstnancům přinést si vlastní zařízení a umožňují jim používat to, co je pro ně nejlepší. To zvyšuje produktivitu a efektivitu.

8. Zlepšit komunikaci

Nekonečné e-maily a zmeškané telefonní hovory mohou práci na projektu frustrovat. Spolupráce v cloudu snižuje potřebu zasílat části projektu e-mailem sem a tam. Místo čekání na příchod do složky Doručená pošta mohou pracovníci spolupracovat v reálném čase se schopnostmi zasílání zpráv, což jim umožňuje „mluvit“ o projektu.

Produktivita
© Jamie Welsh

Mnoho z těchto poskytovatelů cloudu také nabízí správcům způsob, jak si udržet přehled o projektech. Umožňuje zaměstnancům poskytovat jim neustálé aktualizace a supervizorům způsob, jak okamžitě poskytnout zpětnou vazbu, což otevírá komunikační linku výkonné úrovni.

9. Povzbuzuje zaměstnance k růstu jejich pracovních míst

Díky této vylepšené komunikaci a zvýšené produktivitě je podporován růst zaměstnanců.

Pracovníci budou motivováni k rychlému dokončení své práce a přirozeně se přizpůsobí více odpovědnosti, jak společnost roste.

10. Zvýšená bezpečnost

Bezpečnost je hlavním a velmi platným problémem mezi společnostmi. I když by se mohlo zdát, že správci převedou pohodu svých vlastnických informací na třetí stranu, data jsou ve skutečnosti bezpečnější.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení hackeři nepředstavují pro firmu největší riziko, ale zaměstnanci ztratí zařízení obsahující citlivé informace.


© Cloudwards.net

Cloudové služby umožňují nejen zálohování citlivých informací na jejich servery, ale mnoho z nich má k dispozici nástroje, které umožňují správcům IT vzdáleně mazat disky. To znamená, že data jsou uložena, ale lze je snadno odstranit z ohrožených zařízení, i když nejsou na dosah, což pomáhá udržovat zabezpečení na podnikové úrovni.

souhrn

Cloud computing může zvýšit produktivitu společnosti. Díky zvýšené komunikaci, spolehlivé technologii a menší údržbě mohou zaměstnanci trávit čas prací místo čekání na kousky, které potřebují k dokončení projektu..

Telekomunikace a používání osobních zařízení je skvělý nápad, který pomáhá podnikům šetřit peníze a využít potenciální fond talentů, který nebyl v minulosti přístupný.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me