Nejlepší cloudové úložiště na Kodi 2020

Pro mnoho lidí je Kodi jednoduše open-source mediální platforma, která poskytuje rozhraní front-end pro média uložená v počítači. Zatímco možnosti jako NAS se občas objevují, platforma je většinou vyhrazena pro místní úložiště. Pokud se ale do tohoto tábora vejdete, podívejte se na naši nejlepší online zálohu pro NAS.


Můžete však rozbít plíseň a jít s řešením založeným na cloudu. Přestože společnost Kodi oficiálně nepodporuje žádné platformy cloudových úložišť, někteří vývojáři si vymýšlejí způsob, jak vytvářet doplňky, které podporují tato rozhraní. V průběhu tohoto článku se podíváme na některé z těchto možností a uvedeme vám důvody pro a proti výběru jednoho poskytovatele před jiným.

Před použitím nejlepšího cloudového úložiště na Kodi je však důležité získat VPN. Kodi je zcela legální, ale chování, které občas podporuje, není. Nezapomeňte se podívat na náš seznam nejlepších VPN pro Kodi, kde najdete několik doporučení.

Nejlepší cloudové úložiště na Kodi 2020

Co dělá Cloud Storage nejlepší pro Kodi?

Cloudové úložiště na Kodi je trochu vzácné. Omezený počet oficiálních doplňků není žádným způsobem spojen s vývojáři, pouze poskytuje rozhraní frontend na Kodi pro vaši cloudovou službu úložiště. Naštěstí je těchto několik vývojářů mezi našimi nejlepšími poskytovateli cloudových úložišť.

Nejprve je však důležité pochopit, co cloudové úložiště dělá na Kodi. „Cloud“ se jednoduše týká sítě serverů vytvořených pro ukládání vašich dat. Poskytovatel vám poskytne klienta, abyste měli přístup k vašim datům na tomto serveru. Pro Kodi jsou aplikace jednoduše klienty vyvinutými třetími stranami, takže k vašim datům můžete přistupovat z pohodlí rozhraní Kodi.

Zatímco klient pro Kodi je zdarma, služba sama o sobě není. Cena hraje velkou roli při výběru poskytovatele cloudového úložiště, a to je první věc, na kterou jsme se při hodnocení této partie dívali. Nejde jen o to, na čem záleží, ale o přeplatky za služby, i když je to docela dobré, není v žádném nejlepším zájmu. Podívali jsme se na plány nabízené těmito poskytovateli, abychom zajistili, že dostanete dobrou cenu a dobrou hodnotu.

Tuto hodnotu lze definovat několika způsoby. Rychlosti jsou často v popředí. Do centra serveru budete přenášet velké množství dat a někteří poskytovatelé mají lepší výkon než ostatní. Pokud jde o Kodi, chcete snadno hodit věci do cloudového účtu a mít k nim přístup během několika minut.

Nakonec jsme se podívali na bezpečnost těchto poskytovatelů. Tato oblast se trochu zmenšila, protože omezený počet možností se nehodil k lákavosti. Vaše osobní informace jsou přesto uloženy na těchto serverech, takže je důležité, aby poskytovatel přijal opatření v oblasti zabezpečení a ochrany osobních údajů, aby zajistil ochranu.

Jak nainstalovat doplněk cloudového úložiště v Kodi

Před potápěním do poskytovatelů jsme chtěli poskytnout rychlý přehled o tom, jak nainstalovat každý z těchto doplňků. Všichni přicházejí se svolením oficiálního úložiště Kodi, které je součástí každého stahování, což umožňuje velmi jednoduchý proces instalace. Otevřete Kodi na domovskou obrazovku a proveďte následující kroky:

  • V levé postranní nabídce klikněte na „doplňky“

  • Klikněte na ikonu otevřeného pole v horní části nabídky

  • Klikněte na „Hledat“ a zadejte název doplňku

  • Najděte doplněk, vyberte jej a stiskněte „install“

To je opravdu. V každé z aplikací je proces registrace, který váže váš účet s Kodi, ale liší se od doplňku k doplňku. Všechny vám však poskytují pokyny krok za krokem, takže by to mělo být celkem jednoduché.

1. Nejlepší cloudové úložiště pro Kodi: pCloud

pCloud je skvělou volbou v cloudovém úložišti, což je druhé místo v našem porovnání cloudového úložiště. Je to relativně nová společnost, založená již v roce 2013. Přesto je to krátká doba, která přilákala přes dva miliony uživatelů, mezi něž patří například BMW, Uber, Coca-Cola a Twitter..

Samotný plugin Kodi je vytvořen pro streamování videa. Pochází z oficiálního úložiště Kodi a umožňuje vám přistupovat k vašemu účtu pCloud z rozhraní. Streamy přicházejí rychle a přestože obětujete trochu kvality, je to působivé vzhledem k tomu, že k jeho dosažení nepotřebujete žádný hardware..

Máte také přístup ke všem ostatním ve svém účtu pCloud. I když je aplikace určena pro streamování videí, můžete také streamovat hudbu, prohlížet si obrázky nebo dokonce procházet další soubory. Je to jednoduché rozhraní, které odpovídá vzhledu Kodi, ale stále poskytuje přístup ke všemu, co jste uložili.

Další důvody, které se nám líbí pCloud

pCloud nabízí vynikající rychlosti a zabezpečení pro uzamčení vašich dat. V naší recenzi pCloud jsme obdrželi průměrnou dobu nahrávání 25 sekund a průměrnou dobu stahování 22 sekund. Je to působivá rychlost, ale vaše se může lišit v závislosti na rychlosti připojení.

Za další cenu si můžete zakoupit doplněk Crypto pro svůj účet pCloud. Tato sada poskytuje šifrování s nulovou znalostí, což znamená, že pouze dešifrujete data, pouze pokud držíte klíč. Bez těchto dodatečných nákladů si pCloud zachová kontrolu nad šifrovacím klíčem.

Přesto jsou bezpečnostní opatření poměrně vysoká. pCloud používá TLS šifrování pro všechna data v přenosu, s 256bitovým šifrováním AES v klidu. Je to poměrně standardní řada zabezpečení, ale přesto je účinná při ochraně vašich dat. Více se o nich můžete dočíst v našem cloudovém bezpečnostním primeru.

pCloud by měla být vaše první volba pro cloudové úložiště Kodi. Poskytuje čisté a intuitivní rozhraní s vynikající rychlostí a bezpečnostními opatřeními pro zavedení. Šifrování s nulovými znalostmi je zpoplatněno, ale stojí za to. Plány začínají na 3,99 $ měsíčně za 500 GB úložného prostoru, nebo se můžete zaregistrovat k bezplatnému účtu a získat 10 GB bez utrácení desetníku.

2. Dropbox

Dropbox sedí hned za pCloud kvůli samotné službě, nikoliv konkrétnímu zásuvnému modulu Kodi. Ve skutečnosti tento plugin poskytuje mnohem více funkcí než pCloud, což vám poskytuje plnou kontrolu nad účtem Dropbox uvnitř Kodi. Přesto jsou problémy s ochranou soukromí znepokojivé, stejně jako neohrabaný proces nastavení v Kodi.

Po instalaci doplňku najdete adresu URL a autorizační kód. Připojíte je do svého prohlížeče, kde se můžete přihlásit. Získáte další autorizační kód, který musíte vrátit do Kodi a zadat. Nakonec přidáte svůj účet do Kodi.

Je to nepříjemný proces, ale ten, s nímž by mnoho uživatelů Kodi mělo být obeznámeno. Jste však vyplaceni za své problémy. Tento doplněk vám poskytuje plnou kontrolu nad účtem Dropbox a umožňuje vám prohlížet, upravovat, přidávat a mazat soubory přímo z okna Kodi. Samotný doplněk používá také ukládání do mezipaměti místního disku, což znamená, že přehrávání by mělo být stejně plynulé, jak umožňuje váš hardware.

Další důvody, které se nám Dropbox líbí

Tato služba funguje tak dobře, protože se snadno používá. Dropbox vám poskytuje čisté online rozhraní pro přidávání souborů, kde můžete snadno přetahovat, co potřebujete. Dokonce i technofobové nebudou mít problém s přidáváním souborů a jejich ukládáním na servery Dropboxu.

Můžete si však dělat starosti, pokud jsou tam uloženy. Dropbox je středem několika závažných narušení dat, jednoho v roce 2012, kdy došlo ke kompromitaci 68 milionů hesel. Aby toho nebylo málo, společnost se o porušení ani nedostala až o několik let později, což znamená, že uživatelé zůstali zranitelní bez jakýchkoli znalostí.

Online úložiště

Obecně doporučujeme poskytovatele cloudového úložiště, které umožňují šifrování s nulovými znalostmi, což Dropbox ne. Držíte jediný šifrovací klíč, což znamená, že ani poskytovatel nemůže vidět, jaká data ukládáte. Chcete-li získat doporučení, podívejte se na naše nejlepší řešení cloudového úložiště s nulovými znalostmi nebo si přečtěte naši Boxcryptorovu recenzi, která vám zašifruje soubory za vás.

Přesto je Dropbox poskytovatelem cloudových úložišť s bohatými funkcemi, který se snadno používá. Přečtěte si naši Dropbox recenzi, kde se dozvíte více, nebo se zaregistrujte na bezplatný 2 GB úložného prostoru před upgradem.

3. Disk Google

Disk Google je poskytovatelem cloudového úložiště, s nímž by většina měla být obeznámena. Jedná se o automatické zahrnutí do jakéhokoli účtu Google a poskytuje 15 GB bezplatného úložiště mimo bránu. Je to skvělý nástroj pro spolupráci s velkorysým úložným prostorem pro spuštění, ale postrádá trochu zabezpečení a rychlosti.

Aplikace Kodi (jako u většiny aplikací Kodi) je však trochu sporná. Způsob, jakým ověřuje váš účet, je přinejlepším neohrabaný. V okně Kodi jste dostali ověřovací kód a adresu URL, na kterou se musíte přihlásit do prohlížeče do dvou minut, abyste se mohli přihlásit. Kodi také nepodporuje zvýraznění textu, což znamená, že musíte celou věc napsat v krátkém časovém úseku..

Jakmile to uděláte, aplikace funguje docela dobře. Podporuje pouze video soubory, ale to jsou hlavně to, po čem jsou uživatelé Kodi. Během procesu jsme zaznamenali několik chyb, ale nic, o co by se rychlým restartem nemohlo postarat. Jakmile streamujete, Drive on Kodi poskytuje plné rozlišení obsahu s malým škytáním. Dostat se tam je nepříjemné, ale návratnost stojí za to.

Další důvody, které se nám na Disku Google líbí

Hlavní tah jednotky Google je, jak snadné je používat. Pokud máte účet Gmail, máte účet na Disku, který je vybaven 15 GB úložného prostoru zdarma. Jedná se o velkorysou nabídku, která vám umožní ponořit prst do cloudového úložiště na Kodi bez vytvoření samostatného účtu.

Přestože se to netýká konkrétně doplňku Kodi, je Disk Google také skvělým nástrojem pro spolupráci. Můžete snadno pozvat ostatní, aby přispěli na váš účet, počasí, které sdílí konkrétní složku nebo jen jediný dokument. Integrace se sadou kancelářských nástrojů Google znamená, že můžete také upravovat dokumenty od spolupracovníků bez stahování jakýchkoli souborů.

Drive má však řadu problémů. Jak diskutujeme v naší recenzi na Disku Google, služba je z hlediska bezpečnosti a ochrany osobních údajů skličující. Pro mnohé je to prostě přímá cesta k projektu PRISM NSA. Totéž však lze říci o všech službách Google, takže Disk není v žádném případě jedinou věcí, kterou byste se měli obávat, pokud používáte jiný účet Google.

Pokud vás soukromí zajímá, je nejlepší hledat jinde. Pokud ne, najdete vynikající nástroj pro spolupráci, který je dostatečně kompetentní, aby vás mohl streamovat na Kodi. Zaregistrujte se a získejte 15 GB bezplatného úložiště, abyste zjistili, do kterého tábora spadáte.

4. OneDrive

OneDrive je krok společnosti Microsoft ve vytváření cloudového řešení typu vše v jednom, jako je Disk Google. Máte přístup k sadě kancelářských nástrojů online, které můžete pozvat spolupracovníky. Jde v podstatě o Disk Google ve všech směrech, s výjimkou pod deštníkem Microsoft.

Podobnosti jdou také na úroveň Kodi. Tento doplněk je úplně stejný jako doplněk na Disku Google, se stejným vývojářem, nepříjemným procesem přihlášení a nastavením buggy. Přesto máte přístup ke svému účtu OneDrive od společnosti Kodi, což může být obrovské plus, pokud přistoupíte na řešení cloudových úložišť Microsoft od společnosti Microsoft.

Stejně jako u Disku máte přístup pouze k video souborům ve vašem účtu. Proudy se občas zhroutí, ale obvykle se spouštějí rychle a v plném rozlišení. Krátké videoklipy nebo televizní pořady budou v pořádku, ale celovečerní filmy mohou představovat problém. K jejich streamování je nejlepší použít pro Kodi jeden z nejlepších neoficiálních doplňků.

Další důvody, proč se nám Microsoft OneDrive líbí

Cena OneDrive je však jedním z klíčových prodejních bodů. Bezplatný plán vám poskytne 5 GB úložiště, které je ve srovnání s Diskem Google zklamáním. Plán 1,99 $ za měsíc vám však desetkrát poskytne úložiště a sedí uprostřed, což nabízí jen málo dalších poskytovatelů cloudového úložiště.

I na bezplatném plánu však máte přístup k Office Online. Jedná se o rozebrané verze aplikací v Office 365, ale stále poskytují mnohem více energie než ekvivalenty Google. Robustní funkce v aplikacích Word, PowerPoint a Excel jich mnoho nepoužívá, ale jen málo těch, kteří je využijí, je potěší..

Stejně jako většina poskytovatelů cloudových úložišť v USA však existuje problém s ochranou soukromí. Společnost Microsoft je již dlouho uváděna jako společnost s NSA, takže neočekávejte, že bude cokoli utajeno. Vaše data navíc nejsou žádným způsobem šifrována, takže pokud ve svém účtu uložíte něco osobního, zanecháte obrovský cíl.

To jsou některé z obav, které objevujeme v naší recenzi OneDrive. Určitě existuje problém s ochranou soukromí a bezpečností, ale ne problém, který má dopad na všechny. Pokud ukládáte videa a hudbu na svůj účet a nezajímá vás, kdo to uvidí, najdete levného poskytovatele služby OneDrive. Službu si můžete vyzkoušet sami s plánem 5 GB zdarma.

Závěrečné myšlenky

Přesun médií do cloudu není pro Kodi ideálním řešením, ale přesto je k dispozici. Budete mít přístup k mnohem většímu úložnému prostoru za méně peněz a nebudete se muset potýkat s konfigurací NAS.

Pokud máte potíže s výběrem poskytovatele, který je pro vás vhodný, přečtěte si naše recenze cloudového úložiště. Chcete-li porovnat jablka s jablky, můžete si také prohlédnout několik článků, kde proti sobě postavíme několik poskytovatelů, například Dropbox vs Google Drive vs OneDrive.

Pro ty, kteří začínají na Kodi, nezapomeňte si prohlédnout naši příručku a archiv Kodi. Na této platformě najdete tipy a triky, které vás připraví na provoz, včetně nejlepších kodi doplňků pro sport. Co si myslíte o cloudovém úložišti na Kodi? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me