Jak používat Kodi na Roku

Pokud konzumujete svůj obsah prostřednictvím streamingu, pak nejste pro Kodi žádným cizincem. Platforma open source je místem, kde můžete streamovat filmy, televizi a další. Aby bylo ještě lepší, může být Kodi nainstalován na cokoli, ať už jde o Mac, Windows, Android nebo Linux.


Téměř nic, ale ne úplně všechno. Roku, malý box, který vám umožňuje streamovat vše od sportu po Netflix, Kodi oficiálně nepodporuje. Je to proto, že se nespouští v systému Linux nebo Android jako Amazon Fire Stick, a proto nemůže být jailbroken.

Existují však dobré a špatné zprávy. Špatnou zprávou je, že ji nelze nainstalovat, ale dobrou zprávou je, že Kodi můžete na Roku stále používat. V této příručce vás seznámíme s tím, jak jej nastavit na různých zařízeních.

Povolit zrcadlení obrazovky na Roku

Prvním krokem je umožnit, aby Kodi byl odevzdán do Roku. Od verze 5.2 přidal Roku zrcadlení obrazovky. Než to povolíme, musíte se ujistit, že máte správnou verzi. Chcete-li to zkontrolovat, postupujte takto:

 • Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači Roku
 • Postupujte podle nastavení cesty > aktualizace systému”

Pokud máte verzi 5.2 nebo vyšší, je dobré jít. Pokud ne, aktualizujte Roku. Po dokončení pokračujte dále:

 • Na domovské obrazovce postupujte podle nastavení cesty > zrcadlení obrazovky”
 • Vyberte možnost „povolit zrcadlení obrazovky“

A je to. Nyní jste nastavili vysílání obrazovky na konci Roku. Dále budete muset povolit zrcadlení obrazovky na jakémkoli zařízení, na kterém máte Kodi nainstalován.

Odesílání pomocí telefonu nebo tabletu se systémem Windows

Chcete-li přenášet obsah v systému Windows, musíte přidat bezdrátový displej. Nemějte obavy, nemusíte kupovat žádný hardware, stačí nasměrovat Windows na jakoukoli obrazovku, na které používáte Roku. Vezměte prosím na vědomí, že to bude fungovat s verzemi systému Windows, pouze pokud vaše zařízení podporuje aplikaci Miracast. Zde je návod, jak zkontrolovat, zda ano:

 • Přejděte do okna nastavení
 • Hledat „promítání do tohoto počítače“
 • Klikněte na nejvyšší výsledek vyhledávání

Pokud vaše zařízení nepodporuje Miracast, řekne vám to věta červeného textu v horní části. Pokud ano, neuvidíte nic. Obecně to nebude fungovat s Windows na ploše.

Funguje však téměř na všech telefonech a tabletech se systémem Windows. Chcete-li přidat bezdrátový displej na jeden z těchto, postupujte takto:

 • Přejeďte prstem z pravé strany obrazovky a poté klikněte na „zařízení“
 • Odtud klikněte na „projekt“ a poté na „přidat bezdrátový displej“
 • Vyberte svůj Roku ze seznamu

Aby to fungovalo, musí být Roku i vaše zařízení Windows připojeny ke stejné síti, takže se ujistěte, že jsou. Pokud se váš Roku nezobrazí, je to pravděpodobně příčina.

Po dokončení stačí spustit aplikaci Kodi a na obrazovce se promítne vše, co děláte na svém telefonu nebo tabletu..

Odesílání pomocí Androidu

Pokud máte telefon nebo tablet s Androidem, budete muset udělat totéž, ale postup je trochu jiný. Většina zařízení Android podporuje zrcadlení obrazovky, takže nemusíme hledat Miracast nebo něco podobného, ​​ale každý výrobce tomu říká něco jiného.

To může způsobit, že nastavení zrcadlení obrazovky bude trochu nepříjemné. Například zrcadlení obrazovky na zařízeních HTC se nazývá „HTC Connect“ a na zařízeních Samsung „smart view“. Stačí google, jakou značku telefonu nebo tabletu máte, a uvidíte, co se pro vaše zařízení volá.

Zde je obecný způsob nastavení:

 • Přejděte do nastavení
 • Vyberte „zobrazení“
 • Vyberte „obsazení“ nebo něco podobného. Opět platí, že se jedná o konkrétní zařízení, takže byste měli vědět, co je třeba po googlování značky hledat.
 • Vyberte svůj Roku

Aby to fungovalo, musí být stejně jako Windows i zařízení Roku i Android připojeny ke stejné bezdrátové síti. Pokud obě zařízení nejsou, neuvidíte svou schránku Roku.

Poté to stačí otevřít aplikaci Kodi v zařízení Android a začít streamovat.

Alternativa: Použití Plex

Pokud používáte Kodi k ukládání a organizování všech svých osobních médií, pak existuje jednoduchý prostředek, jak to vše přenést na Roku. Pokud však pro streamování používáte neoficiální doplňky, jako je Covenant, nebude to fungovat (podívejte se do našeho průvodce instalací Covenantu).

Všechna vaše osobní média můžete do Roku dostat prostřednictvím serveru Plex. Plex je podobný Kodi v tom, že vám umožní importovat všechna vaše média a uspořádat je úhledně. K dispozici je oficiální aplikace Roku a aplikace pro Android, iOS, Mac, Windows a další.

Jediné, co musíte udělat, je stáhnout si aplikaci Plex na váš Roku i na váš server (což může být pouze váš stolní počítač) a nasměrovat jej ve směru, kde jsou vaše média uložena. Jakmile to uděláte, můžete je uspořádat do složek nebo seznamů skladeb a streamovat kdekoli.

Bezplatná verze systému Plex umožňuje streamování pouze tehdy, jsou-li obě zařízení zapnuta a připojena ke stejné síti. Pokud si chcete zobrazit svůj obsah kdykoli a kdekoli, platí se jednorázový poplatek za verzi aplikací pro iOS, Android a Windows..

Funguje to pouze v případě, že neplánujete používat streamovací služby, jako je Covenant, a chcete pouze přistupovat k vaší osobní knihovně médií. Momentálně je jedinou možností použití Kodi na Roku zrcadlení obrazovky.

Závěr

Neexistuje oficiální způsob, jak nainstalovat Kodi na Roku, ale doufejme, že to přijde v budoucnosti. Toto řešení prozatím funguje dobře, zejména pokud máte tablet. Pokud používáte zařízení iOS, máte bohužel štěstí, protože Apple podporuje zrcadlení obrazovky pouze pro Apple TV.

Pokud pro streamování obsahu používáte neoficiální doplňky Kodi, je rozhodující mít VPN. VPN bude při streamování uchovávat vaše informace soukromé, takže jste v této legální šedé oblasti chráněni. Doporučení, podívejte se na naši nejlepší VPN pro Kodi. Můžete se také podívat na náš archiv Kodi pro více informací na této platformě.

Na jakém zařízení používáte Kodi? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me