Jak zálohovat vaše iPhone kontakty

Můj mobilní telefon je nejdůležitější zařízení, které vlastním. Nosím ho všude a používám ho každý den. Nejdůležitější věcí v mém telefonu je můj seznam kontaktů. Je to jediná věc, která dělá moje zařízení tak užitečnými – bez mého seznamu kontaktů by byl můj telefon jen drahý webový prohlížeč.


Přemýšlejte o kontaktech, se kterými často mluvíte, nebo o textech – kolik z těchto čísel nebo e-mailů jste si zapamatovali? Pryč jsou dny, kdy jsme si museli pamatovat telefonní čísla nebo je zapisovat do fyzického adresáře.

Proto vám ukážu, jak zálohovat své kontakty na zařízeních iPhone a Android. Je to rychlé a snadné a my jsme vám již ukázali, jak zálohovat iPhone úplně, takže se soustředím pouze na zálohování vašich kontaktů. Zjistili jsme také, jak zálohovat textové zprávy samostatně na iPhone a Android.

Pokryju si, jak zálohovat vaše kontakty pomocí iTunes, a také pomocí některého z našich nejlepších cloudových úložišť pro iPhone.

Co budete potřebovat

Pokud se rozhodnete používat iTunes, budete si je muset stáhnout a nainstalovat. Je k dispozici zdarma pro uživatele Windows a je předinstalovaný na počítačích Mac.

iCloud je vlastní cloudová platforma společnosti Apple a poskytuje snadné řešení pro zálohování vašeho iPhone. Vše, co potřebujete, je Apple ID a uživatelé získají 5 GB bezplatného úložiště – to stačí k zálohování vašich kontaktů. Pokud se chcete o iCloudu dozvědět více, porovnali jsme v minulosti iCloud vs IDrive a máme také pěknou recenzi videa, kterou si můžete prohlédnout níže.

Ukážu vám také, jak exportovat a zálohovat kontakty z iCloudu do datového formátu vCard, abyste je mohli snadněji importovat do kontaktů Google. To je užitečné v případě, že se rozhodnete přejít na Android nebo prostě chcete další zálohu svého seznamu kontaktů.

U zařízení Android můžete své kontakty snadno zálohovat do Gmailu nebo na SD kartu. Mám kolem sebe několik levných, starších SD karet, které mají velikost 2 GB a pro tento účel skvěle fungují. Pokud již máte účet Google, můžete si nechat zařídit zálohování. Pokud byste raději měli zálohovat sami, můžete použít program jako Super Backup & Obnovení, o kterém jsme napsali v našem průvodci o tom, jak zálohovat textové zprávy pro Android.

Jak zálohovat kontakty na iPhone

Nejjednodušší způsob, jak zálohovat své kontakty na iPhone, je použití iTunes. Nejprve musíte stáhnout a nainstalovat iTunes a připojit svůj iPhone k počítači pomocí blesku. Když se vás dotáže, zda tomuto zařízení důvěřujete, budete muset klepnout na „trust“.

Vlevo nahoře se zobrazí ikona zařízení. Klepnutím na tuto ikonu vyberete, která data chcete synchronizovat. Můžete nastavit iTunes, aby se automaticky připojilo, když je zařízení připojeno, nebo můžete vybrat manuální zálohování, pokud chcete.

Pokud jde o synchronizaci vašich kontaktů, budete chtít kliknout na tlačítko „info“ v levém podokně. V hlavních oknech se zobrazí zaškrtávací políčko pro „synchronizaci kontaktů“ a políčko pro výběr vašich možností.

Můžete synchronizovat s kontakty Windows a budete mít další možnosti v závislosti na nainstalovaném softwaru – například Microsoft Outlook bude k dispozici, pokud máte aplikaci.

Zálohujte své iPhone kontakty pomocí iCloud

Toto je jedno z jednodušších řešení pro zálohování vašich kontaktů. Pokud již používáte zálohy iCloud, je to pravděpodobně již povoleno.

Klepněte na „nastavení“ na vašem iPhonu a poté na své ID nahoře nebo na „iCloud“ v závislosti na vaší verzi iOS.

Jakmile jste v nabídce iCloud, jednoduše klepnutím na „kontakty“ synchronizujte kontakty svého telefonu s iCloud.

Exportujte kontakty iPhone do Google

Jak bylo uvedeno výše, vCard je datový formát pro informace, jako jsou jména, názvy, telefonní čísla nebo e-maily. Je to skvělý formát pro přenos nebo zálohování vašeho seznamu kontaktů a ukážu vám, jak exportovat své kontakty z iCloud do vCard. Poté je můžete pomocí vCard importovat do kontaktů Google nebo zálohovat na jiný disk.

Nejprve se přihlaste na web iCloud. Klikněte na „kontakty“ a poté na ikonu ozubeného kola vlevo dole.

Nyní klikněte na „select all“ a poté na „export vCard“. Jakmile si stáhnete vCard, stačí jít do Kontaktů Google a v levém podokně kliknout na „více“ a poté na „importovat“. Vyberte svou vizitku vCard a všechny vaše kontakty budou nahrány a dostupné z aplikací Google.

Můžete také využít této příležitosti a zkopírovat tento soubor vCard na flash disk nebo vašeho oblíbeného poskytovatele cloudu, čímž získáte další záložní seznam kontaktů.

Jak zálohovat kontakty na Android

Nejjednodušší způsob, jak zálohovat své kontakty, je udělit společnosti Google povolení k zálohování dat vašeho telefonu. Tento proces se liší v závislosti na telefonu a verzi systému Android, ale je to celkem jednoduché.

Klepněte na „nastavení“ a poté na „osobní“ a poté vyhledejte „zálohu“ & tlačítko obnovení. Klepněte na „zálohovat moje data“ a zapněte je. Pokud váš účet již není uveden, budete si muset přidat účet. Chcete-li tak učinit, jednoduše klepněte na „záložní účet“ a poté na „přidat účet“. Možná budete muset zadat heslo nebo připnout se a přihlásit se k účtu Google, který jste přidali.

Ve výchozím nastavení se s vaším účtem Google budou synchronizovat následující položky:

 • Nastavení Kalendáře Google
 • Wi-Fi sítě & hesla
 • Tapety na plochu
 • Nastavení Gmailu
 • Aplikace nainstalované prostřednictvím Google Play
 • Nastavení displeje (jas & spát)
 • Jazyk & Nastavení vstupu
 • datum & čas
 • Nastavení & data pro aplikace, které nebyly vytvořeny společností Google (liší se podle aplikace)

Jak zálohovat kontakty na Android na SD kartu

Pokud chcete pouze zálohovat kontakty na SD kartu, jednoduše klepněte a otevřete v telefonu aplikaci „Kontakty“. Vyhledejte tlačítko „menu“, klepněte na něj a klepněte na možnost „import / export“. Vyberte „SD karta“ a váš seznam kontaktů bude zálohován na vaši kartu jako soubor vCard.

Tento formát je kompatibilní s většinou aplikací v seznamu kontaktů a umožní vám importovat / exportovat kontakty na jiná zařízení nebo aplikace, které používáte. Je vhodné to provést na náhradní kartě SD – pokud ztratíte telefon, ztratíte také kartu SD, která je v něm, takže zálohujte někde v bezpečí.

Další možnosti zálohování kontaktů

Pokud jde o zálohy, není zde dostatek možností. Často je dobré mít více než jedno řešení zálohování.

Brzy jsme se podívali na nejlepší cloudovou zálohu pro iPhone v roce 2017, kde najdete několik dalších poskytovatelů, z nichž si můžete vybrat, pokud byste chtěli použít něco kromě iTunes, iCloud nebo Kontakty Google.

Zahrnuli jsme i uživatele Androidu, díky nedávnému zaokrouhlení nejlepšího cloudového úložiště pro Android. Náš tým odborníků prozkoumal každého poskytovatele, aby vám usnadnil zálohování zařízení Android a zachování vašich dat.

Závěr

Váš seznam kontaktů je důležitý – bez něj je váš telefon k ničemu. Zálohování kontaktů na iPhone je snadné, takže si udělejte čas na to, abyste to udělali hned teď a pokud jste jako já, použijte pro automatizované zálohování jednu z našich nejlepších cloudových služeb úložiště.

Pokud se vám tento článek líbil, dejte nám prosím vědět, co si myslíte v komentářích. Neváhejte nás kontaktovat s případnými dotazy. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map