Revize cloudových souborů Rackspace – aktualizace 2020

Rackspace Cloud Files Review

Přestože Rackspace Cloud Files je vynikající poskytovatel, jeho služby přicházejí s prémií: je to zdaleka nejdražší poskytovatel IaaS tam. Přečtěte si úplný přehled své cenové struktury v naší recenzi Rackspace a pravděpodobně se k nám připojte k závěru, že budete možná chtít nakupovat o něco více.


Recenze cloudového úložiště

Pro ty, kteří nakupují cloudovou infrastrukturu pro hostování dat, je jedním z největších jmen v oboru Rackspace. Firemní služba hostování souborů Cloud Files vám může mimo jiné pomoci ušetřit místo na pevném disku a zálohovat vaše zařízení.

V této recenzi Rackspace Cloud Files se podíváme na to, jak se služba hromadí proti konkurenci. Stručně řečeno, existují velké obavy týkající se spodního řádku. Při čtyřnásobku nákladů na Amazon S3, pětinásobku nákladů na Microsoft Azure a dvacetinásobku nákladů na Wasabi nemůžeme ospravedlnit zařazení cloudových souborů mezi nejlepší poskytovatele cloudových služeb IaaS.

Pokračujte ve čtení podrobností. Pokud se rozhodnete vyzkoušet cloudové soubory, možná budete také potřebovat klienta, který soubory nahraje. V přehledu našich nejlepších klientů pro přenos souborů uvádíme přehled nejlepších možností jednoduchého nahrávání souborů. Jsme také velkými fanoušky CloudBerry Backup pro ty, kteří chtějí implementovat plán ochrany dat na pevný disk počítače pomocí cloudových souborů Rackspace..

Alternativy pro cloudové soubory Rackspace

Silné stránky & Slabé stránky

Ceny

Za používání cloudových cloudových souborů se neplatí žádný měsíční poplatek. Poplatky za to, co používáte, vám poskytují výhodu škálovatelnosti oproti řešením cloudového úložiště, jako je Egnyte Connect, a záložním nástrojům, jako je Acronis True Image. Kolik dat můžete ukládat, ani minimální požadavky na úložiště.

Náklady jsou rozděleny do míry skladování a využití. I když je to standardní praxe pro řešení IaaS, Rackspace stojí odděleně v tom, jak drahé jsou tyto sazby. Na rozdíl od svých nejbližších konkurentů společnost v posledních letech nesnížila ceny v důsledku vývoje odvětví.

Výsledkem je, že tyto ceny jsou pravděpodobně nejpřesvědčivějším důvodem, proč podnikat jinde.

Rackspace Storage Rates

Sazby Rackspace Cloud Storage pro standardní úložiště jsou odstupňované. I když neexistují žádné minimální požadavky, čím více skladujete, tím méně platíte za gigabajt.

Vynásobte sazby 1 000, abyste získali přibližný odhad částky, kterou zaplatíte za terabajt. To vyjde na 100 $ za měsíc pro první uloženou 1 TB, což je asi čtyřnásobek ceny pro Amazon S3, o které si můžete přečíst v naší recenzi Amazon S3.

Je těžké pochopit, proč Rackspace stojí mnohem víc než jeho největší konkurent, který má také působivější síť serverů. Nemohli jsme získat přímou odpověď od společnosti Rackspace o vysokých nákladech nebo o jakýchkoli plánech na korekci trhu.

Míry využití prostoru Rackspace

Pro Rackspace Cloud Files neexistují žádné příchozí přenosové rychlosti, takže za nahrávání souborů vám nebudou účtovány žádné poplatky. Bude vám účtována odchozí šířka pásma, včetně výstupu (stahování souborů), sazbou 12 centů za gigabajt..

Tato cenovka je v souladu se službou Google Cloud, ale je dražší než ostatní poskytovatelé. Mnoho služeb, jako je Wasabi, nyní poskytuje bezplatné vyhledávání dat (přečtěte si naši recenzi Wasabi).

Náklady na Rackspace se nepřičítají v roce 2018, kdy výkonnější služby nabízejí úložiště za méně peněz.

Soubory Rackspace Cloud Files poskytují funkci oznámení o minimální fakturaci. To vám nezabrání získat velký účet, ale dá vám vědět, kdy jste. Všichni noví zákazníci dostávají 14denní bezplatnou zkušební verzi, což by mělo stačit na to, aby zjistili, zda Cloud Files stojí za to.

Síť serveru

Rackspace má po celém světě pět datových center. Tři jsou ve Spojených státech, které se nacházejí v severní Virginii, Dallasu a Chicagu. V oblasti Asie a Tichomoří jsou dva v Hongkongu a Sydney a konečné zařízení je v Londýně.

Při vytváření kbelíků úložiště si můžete vybrat, ve které oblasti jsou vaše soubory hostovány, ale pro využití londýnské lokality budete muset vytvořit britský účet..

Amazon a Google mají asi třikrát více zařízení než Rackspace. Microsoft Azure vede balíček s 52 zařízeními po celém světě, což je 10krát více než Rackspace.

Rackspace má 100 procent záruku dostupnosti, s výjimkou prostojů pro plánovanou údržbu. Na základě záručních podmínek obdržíte za každých 30 minut svůj server offline 5% kredit na měsíční účet.

Snadnost použití

Ke správě účtu můžete použít ovládací panel Cloud Files. Stejně jako u jiných IaaS může být tento proces matoucí, dokud nedostanete svá ložiska. Rackspace poskytuje kromě hostování souborů mnohem více služeb a většina funkcí ovládacího panelu se nevztahuje na ty, kteří chtějí nahrávat soubory pomocí klientů, jako jsou CyberDuck nebo Duplicati (přečtěte si naši recenzi Duplicati).

Než začnete odesílat soubory do cloudu Rackspace, musíte vytvořit kontejner. Kontejnery, někdy nazývané „kbelíky“ od jiných poskytovatelů IaaS, jsou trochu podobné zásuvkám v komodu, protože se používají k uspořádání souborů.

Chcete-li vytvořit kontejner, otevřete nabídku „úložiště“ ovládacího panelu a vyberte „soubory“.

Na další stránce klikněte na tlačítko Vytvořit kontejner.

Poté přidejte název kontejneru, vyberte oblast serveru a vyberte jeden ze tří typů kontejnerů:

 • Soukromé: ukládat soubory do cloudu a přistupovat k nim prostřednictvím ovládacího panelu nebo rozhraní API
 • Veřejné (CDN): automaticky ukládá soubory na servery v blízkosti vašich zákazníků
 • Statický web: nahrajte soubor .html

Pokud máte v úmyslu získat Rackspace pro online zálohování pomocí klienta třetí strany, zvolte „soukromý“. Totéž platí pro nastavení cloudového úložiště pomocí služby synchronizace a sdílení, jako je Storage Made Easy (přečtěte si naši recenzi Storage Made Easy).

Po vytvoření kontejneru se k němu můžete připojit aplikace třetích stran načtením klíče API Rackspace. Můžete tak učinit kliknutím na své uživatelské jméno v pravém horním rohu ovládacího panelu a výběrem možnosti „účet a nastavení“.

Přejděte dolů na záhlaví zabezpečení a klikněte na tlačítko „Zobrazit klíč API“.

Nápovědu k použití tohoto klíče API pro připojení klienta třetí strany, abyste mohli začít nahrávat soubory, naleznete v příručce Začínáme s průvodcem Rackspace. Většinou jde o to, vědět, na co kliknout a co ignorovat.

Bezpečnostní

Datová centra Rackspace jsou navržena tak, aby předcházela útokům na počítač a útokům. Z hlediska fyzické bezpečnosti je vstup hlídán pomocí biometrické autentizace a zařízení jsou monitorována nepřetržitě pomocí video dohledu.

Aby bylo možné negovat zachycení dat, jako jsou útoky typu „člověk uprostřed“, veškerý přenos do a z Rackspace Cloudu je chráněn pomocí SSL pro vytvoření šifrovaného tunelu. Ověřování také vyžaduje uživatelské jméno a přístupový klíč API. Klíč lze získat pouze z ovládacího panelu Cloud Rackspace Cloud, který vyžaduje přístup k vašim uživatelským pověřením.

Protože slabá hesla mohou být prasklá a dokonce i silná hesla mohou být odcizena, Rackspace vám umožní povolit dvoufaktorové ověření, aby ostatní nemohli získat přístupový klíč API..

Při zapnuté 2FA bude přihlašování neznámých počítačů vyžadovat další bezpečnostní kód. Tento kód lze získat pomocí aplikace pro ověřování telefonů smartphone, jako je Google Authenticator, Authy nebo Duo, nebo jej můžete obdržet prostřednictvím textové zprávy.

Na rozdíl od Amazon S3 a Azure nemá Rackspace možnost šifrování souborů uložených na straně serveru. Je to chybí, i když mnoho klientů, kteří používají ke správě nahrávání souborů, může přidat šifrování typu end-to-end. Například CloudBerry Backup může šifrovat vaše soubory pomocí protokolu AES.

Podpěra, podpora

Rackspace poskytuje tři kanály pro přímou podporu: telefon, e-mail a live chat. Všechny tři jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže byste nikdy neměli mít potíže s kontaktováním s někým.

Kvalita podpory je však sporná. Pomocí živého chatu jsme vypálili několik jednoduchých otázek a v každém případě nám zástupce podpory neposkytl přímou odpověď. Místo toho nás namířili na webové stránky a řekli nám, abychom tam našli odpovědi. V několika případech poskytnuté webové stránky nebyly ani relevantní.

Abychom změřili dobu odezvy na e-maily, odstartovali jsme několik testovacích dotazů. V každém případě se k nám podpora Rackspace nikdy nevrátila. Podobné zprávy od ostatních uživatelů naznačují, že naše špatná zkušenost nebyla ojedinělou událostí.

Spíše než jít na podporu odpovědí, můžete procházet domovskou podporu Rackspace. Najdete zde stránku s častými dotazy a databázi článků, kterou lze prohledávat. K dispozici je také zvláštní část věnovaná cloudovým souborům.

Znalostní základna není špatná, ale nestačí to zachránit náš dojem podpory Rackspace.

Konečný verdikt

Není to tak dávno, co se Rackspace Cloud Files týkalo Amazon S3, co se týče skladovacích nákladů. Ačkoli Amazon a další poskytovatelé velkého jména IaaS od té doby své ceny snížili, Rackspace se nezměnil.

Neexistuje žádný dobrý důvod, zejména proto, že společnost Rackspace provozuje menší síť než ti stejní konkurenti, pokud se nedíváte na poskytovatele přátelské z rozpočtu, jako je Backblaze B2 nebo Wasabi. Je možné, že se Rackspace rozhodl zaměřit spíše na spravované služby než na vlastní nabídku IaaS.

Ať už hledáte cloudovou infrastrukturu, kterou chcete spárovat s CloudBerry Backup, Storage Made Easy nebo jiným klientem hostujícím soubory, doporučujeme hledat jinde..

Souhlasit nebo nesouhlasit? Podělte se o své myšlenky na místo Rackspace na cloudovém trhu IaaS v komentářích níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map