Recenze úložiště Wasabi – aktualizace 2020

Recenze úložiště Wasabi

Nový hráč na trhu SaaS, Wasabi má hodně pravdy, pokud jde o funkce, ale bere zlatý prsten, pokud jde o ceny.


Pro ty, kteří chtějí vytvořit cenově dostupné řešení online zálohování, které nezahrnuje Backblaze nebo IDrive, je společnost Wasabi společnost zabývající se horkým úložištěm, která stojí za zvážení. Wasabi, nový vstup na trh cloudové infrastruktury, se prosadil cenami daleko pod konkurenčními službami, jako je Amazon S3, kromě rychlostí, které vás nenechají prokletím bohům.

Jako řešení cloudové infrastruktury poskytuje Wasabi serverový prostor pro hostování vašich souborů, ale nenabízí moc pomoci při získávání těchto souborů tam. Chcete-li jej použít jako online zálohovací nástroj, musíte jej spárovat se zálohovacím softwarem, jako je CloudBerry Backup – oblíbený Cloudwards.net uvedený v našem nejlepším online záložním průvodci.

Během této revize Wasabi projdeme základní funkce, náklady a další prvky, které vám pomohou rozhodnout se, zda je Wasabi nejlepším řešením cloudové infrastruktury pro vaše potřeby. I když je cena správná, můžete se zaregistrovat k 1TB zkušebnímu účtu Wasabi a vyzkoušet si jej před potvrzením.

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Wasabi je služba cloudové infrastruktury, někdy označovaná jako infrastruktura jako služba (IaaS). Myšlenkou IaaS je poskytnout přístup k cloudovým serverům, který mohou firmy a jednotlivci použít pro správu souborů.

Díváme se na Wasabi čistě jako online zálohovací řešení, ale můžete ho také použít pro cloudové úložiště (zjistit rozdíl mezi cloudovým úložištěm a online zálohováním) nebo dokonce vyvinout vlastní cloudovou aplikaci.

Wasabi vám umožní nahrát jak složky, tak soubory po přihlášení do svého účtu online. Chcete-li však Wasabi efektivně používat pro online zálohování, budete jej chtít spárovat se samostatnou aplikací.  

Duplicati (přečtěte si naši recenzi Duplicati) je solidní bezplatná online zálohovací aplikace, která spolupracuje s Wasabi, ale pokud dokážete seškrábnout jednorázový licenční poplatek ve výši 30 $, doporučujeme použít CloudBerry Backup (přečtěte si naši recenzi CloudBerry Backup).

Wasabi a CloudBerry

CloudBerry Backup je komplexní řešení cloudového úložiště, které lze použít k zálohování dat do více než 50 různých cloudových služeb, včetně Wasabi. CloudBerry Backup vám umožní naplánovat zálohování souborů do Wasabi nebo spouštět nepřetržité zálohování, což zajistí, že váš plán katastrof je vždy aktuální.  

Aplikace může také zašifrovat soubory před jejich odesláním a současně je zálohovat do zařízení Wasabi i do místního úložiště pro hybridní nastavení zálohování. Umožňuje také nastavení verzí souborů a lze je použít k zobrazení celého disku.

V podstatě spárováním Wasabi s CloudBerry Backup získáte jeden z nejvýkonnějších a nejúspornějších zálohovacích zážitků, který nabízí, využívající výhody funkcí CloudBerry a nízkorozpočtových plánů Wasabi.

Wasabi má v současné době jedno datové centrum umístěné ve Virginii, Spojené státy americké. Počátkem roku 2018 se plánuje otevření druhého datového centra v západních Spojených státech. Po spuštění si budete moci vybrat, ke kterému zařízení chcete data zálohovat..

Dokonce ani dvě datová centra nejsou téměř tolik, jaké nabízí Amazon S3, který má servery po celém světě. Toto je jedna z kompromisů s Wasabi, i když se nacházíte ve Spojených státech, nemělo by to způsobit žádné problémy.   

Wasabi vám umožňuje učinit úložné prostory „neměnnými“, což znamená, že žádná data, která jsou do ní zapsána, nemohou být odstraněna nebo změněna. Tato funkce je ideální pro vytváření plánů obnovy po havárii, které jsou v souladu s HIPAA.

V cloudu je Wasabi navržen tak, aby každých 90 dní prováděl kontroly dat po dobu uložení jakéhokoli souboru. Tím se zajistí, že soubory zůstanou nedotčeny. Společnost požaduje trvanlivost 11 x 9s, což znamená, že byste nikdy neměli soubory ztratit. Za to samozřejmě můžeme vzít jen slovo společnosti, protože jde o tvrzení, že není možné vetovat na jediný účet s omezenými daty.

Wasabi vám také umožňuje nastavit zásady uchovávání odstraněných souborů, které, jak byste asi mohli hádat, se týkají toho, jak dlouho musíte obnovit smazané soubory. Mnoho online zálohovacích nástrojů, které se spárují s Wasabi, včetně CloudBerry Backup, vám také umožňuje přizpůsobit zásady uchovávání.

To je o všem, co se týká funkcí. Jako IaaS však funkce nejsou důležitou věcí. Náklady a výkon jsou důležitější, jejichž hodnocení se blíží.

Ceny

Ze dvou požadavků společnosti Wasabi na Amazon S3 je nejjednodušší ověřit její cenovou strukturu. A jak jsem slíbil, je to levné.

StorageEgress (stahování)
Náklady:0,0039 USD za GB0,04 $ za GB
Poznámky:Minimálně 1 TB

Wasabi nedávno zavedla nové výchozí ceny, které činí 0,0049 $ za gigabajt za měsíc. To vyjde na asi 5 $ za terabajt, což je krádež.

Nevýhodou je, že musíte platit alespoň 1 TB každý měsíc, i když je tolik nepoužíváte. Avšak vzhledem k tomu, že Amazon S3, Google Cloud a Microsoft Azure stojí čtyřikrát více, je to pravděpodobně dodatečná myšlenka.

Základem nové ceny je to, že Wasabi již neúčtuje poplatky za výstup – nebo stahování souborů. To je poplatek, který najdete téměř u každého jiného cloudového řešení IaaS.

Pokud dáváte přednost staré cenové struktuře Wasabi, můžete se do ní stále přihlásit. Za těchto podmínek je cena základního úložiště 0,0039 USD za gigabajt za měsíc.

Starší ceny zahrnují poplatky za výstup, které činí 0,04 $ za stažený gigabajt. To znamená, že pokud si z Wasabi stáhnete 1 TB dat, bude vás to stát 40 $.

To je levnější než Amazon, Azure a Google Cloud, ale dvakrát tolik než Backblaze B2, což účtuje 0,02 $ za gigabajt (přečtěte si to v naší recenzi Backblaze for Business).

Pokud stahujete často, doporučujeme zvolit novou cenu. Pokud se však rozhodnete udělat chybu, můžete mezi cenovými možnostmi přepínat později.

Celkově by se ceny společnosti Wasabi měly vztahovat na podniky s rozpočtem. Je dokonce dostatečně nízká, aby vytvořila cenově dostupné řešení pro domácí zálohování, a to i při jednorázovém poplatku 30 $ za zálohování CloudBerry.

Snadnost použití

Registrace na Wasabi trvá maximálně několik minut. V našem případě jsme vytvořili zkušební účet, který vyzval ověřovací e-mail k vytvoření hesla účtu.

Po přihlášení do nového účtu na webu Wasabi budete muset vytvořit kbelík (úložiště dat), abyste mohli začít zálohovat data. Můžete si vytvořit libovolný počet kbelíků.

Budete muset dát vašemu kbelíku jméno. K dispozici je také rozbalovací nabídka pro výběr oblasti, která se vztahuje k umístění datového centra. Jak již bylo zmíněno, v současné době je jediným místem pouze USA-východ (Ashburn, VA) a zařízení USA-West se otevírá na začátku roku 2018.

Budete mít také možnost povolit nebo pozastavit vytváření verzí a protokolování. Verze znamená uložení minulých kopií změněných souborů v případě, že chcete vrátit zpět změny. V případě potřeby můžete obě nastavení přepnout později.

Posledním krokem pro vytvoření kbelíku je zkontrolovat výběr a stisknout tlačítko „Vytvořit kbelík“.

Pokud chcete, můžete nahrát složky a soubory přímo do nově vytvořeného kbelíku Wasabi, ale pro online zálohování to opravdu není efektivní, protože se jedná o jednorázové nahrání

Duplicati i CloudBerry Backup mají průběžné i plánované možnosti zálohování, aby bylo zajištěno, že vaše počítačové soubory budou chráněny, aniž byste museli proces řídit ručně. To, a oni mají mnoho dalších užitečných funkcí kromě navrženy tak, aby vaše záloha pohodlnější, inkluzívnější a bezpečnější.  

Chcete-li připojit buď online záložní aplikaci k Wasabi, musíte vygenerovat přístupový klíč, který můžete udělat tak, že se přihlásíte ke svému účtu online, kliknete na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu a vyberete „můj profil“ . “

Poté klikněte na kartu Přístup API.

Tam můžete vygenerovat klíč i tajný klíč, který umožní, aby se vaše vybrané záložní řešení připojilo k vašemu kbelíku Wasabi.

Například při zálohování CloudBerry zadáte klíče při prvním výběru služby Wasabi jako své cloudové služby při vytváření nového plánu zálohování.

Neprovádíme vás zbytkem procesu nastavení pomocí CloudBerry Backup, protože to je mimo rozsah tohoto článku. Je to však rozumně jednoduché.

Celkově je strana věcí Wasabi asi tak jednoduchá, jak jen může. Účinnější bude to, kterou záložní službu se rozhodnete s ní spárovat.

Rychlost

Wasabi uvádí několik výrazných rychlých tvrzení, včetně šestkrát rychlejšího než Amazon S3. Zejména na svých webových stránkách Wasabi tvrdí, že za pět sekund zapíše 456 MB dat ve srovnání s 75 MB pro Amazon S3. Můžete požádat Wasabi o úplnou zprávu – včetně pokynů k opětovnému provedení testů – pokud potřebujete provést vlastní testování před zahájením.

Pro většinu uživatelů je nepravděpodobné, že by se dotkly hlášené rychlosti Wasabi. To platí zejména pro WiFi. Pokud jsou vaše rychlosti stahování WiFi například 10 Mb / s, absolutně nejrychlejší, co byste mohli nahrát 1000 MB dat pomocí jediného vlákna, je něco přes 14 minut.

Provedli jsme vlastní testy, abychom zjistili, jak rychle jsme mohli nahrávat a stahovat soubory pomocí Wasabi s CloudBerry Backup. Pro tyto testy jsme použili složku 1 GB a pracovali jsme přes WiFi síť s rychlostí stahování 10 Mbps a 22 Mbps.

Zde jsou naše výsledky:

Test jeden
Test dva
Průměrný
Nahrát:19 minut19 minut19 minut
Stažení11 minut12 minut11,5 minut

Tyto rychlosti nejsou hrozné, pokud se domníváte, že soubory byly šifrovány CloudBerry před odesláním. Jsou však také v souladu s tím, co jsme viděli s Amazon S3, Google Cloud, Backblaze B2 a mnoha dalšími řešeními IaaS..

Pro informaci jsme provedli tyto testy ze SE Asia. Ve Spojených státech budete pravděpodobně vidět lepší výkon. Samozřejmě, pokud pracujete odkudkoli kromě USA, Amazon S3 má regionální servery, které můžete použít, zatímco Wasabi ne. To pravděpodobně nakloní faktor rychlosti k Amazonově přízni.

Bezpečnostní

Wasabi ukládá vaše data do ztvrdlých datových center určených k potlačení fyzických i virtuálních útoků. Datová centra jsou úrovně 4, což je nejvyšší hodnocení Uptime Institute s 99,9% zárukou dostupnosti. Bezpečnostní hlídky jsou na místě 24/7 a jsou podporovány kamerovým sledováním. Biometrické skenery také pomáhají vyhýbat se útočníkům.

Data jsou v cloudu Wasabi v klidu šifrována, i když nešifrujete pomocí online zálohovacího softwaru. HTTPS se také používá k zabezpečení nahrávání a stahování z online odposlechu prostřednictvím útoků typu „člověk uprostřed“ a podobně. Chcete-li tam získat větší ochranu, zvažte také spuštění VPN (najděte nejlepší VPN).

Wasabi vám nedává přístup k šifrovacím klíčům ani možnost je nastavit sami. I když je šifrování na straně serveru na místě, doporučujeme vám použít online nástroj pro zálohování, který vám umožní před šifrováním souborů před opuštěním počítače šifrovat. Soukromé šifrování typu end-to-end zaručuje nikomu kromě čtení souborů.

Duplicati i CloudBerry podporují soukromé šifrování, stejně jako mnoho jiných online zálohovacích nástrojů.

Podpěra, podpora

Wasabi nabízí jak základní podporu, tak bezplatnou i prémiovou podporu za statných 300 $ měsíčně. Primární rozdíl podle webových stránek Wasabi spočívá v tom, že prvotřídní podpora vám poskytne telefonickou podporu a prioritní e-mailovou odpověď.

E-mailové dotazy pro základní odběratele jsou obvykle zodpovězeny během pracovních dnů od 8:00 do 17:00. EST. Na e-maily prémiové podpory se odpovídá 24 × 7. Podpora Wasabi nás informovala, že společnost se bude snažit odpovídat na e-maily od předplatitelů bez prémií v době mimo pracovní dobu, v závislosti na dostupnosti zdrojů.

Netestovali jsme prioritní podporu, ale vypálili jsme několik testovacích e-mailů, abychom změřili základní dobu odezvy podpory. Odpovědi jsme obdrželi zpět do jednoho dne při všech příležitostech a dokonce jsme dostali odpověď v neděli.

Wasabi má malou databázi znalostí a technické podpory. K dispozici je také úvodní video.

Podpora Wasabi není obecně špatná a zástupci se zdají být přátelští a znalí. To znamená, že bychom rádi viděli nějakou formu bezplatného živého kanálu, jako je chat a podpora 24 × 7 pro všechny uživatele. Rovněž poplatek za prémiovou podporu ve výši 300 $ měsíčně je trochu moc.  

Verdikt

Je těžké připočítat Wasabiho rychlostní požadavky na Amazon S3. Je nepravděpodobné, že pokud používáte Wasabi pro zálohování, dostanete šestkrát rychlejší rychlost než Amazon.

Ve skutečnosti, v závislosti na vaší poloze, je pravděpodobné, že pro vás Amazon bude fungovat lépe díky skutečnosti, že má globální serverovou síť. Wasabi má mezitím v době psaní tohoto dokumentu ve Virginii pouze jediné datové centrum s plánem otevřít druhé na začátku roku 2018.

To znamená, že není pochyb o tom, že Wasabi není jen výrazně levnější než Amazon, protože pro většinu uživatelů to bude představovat lepší hodnotu než dokonce rozpočet B2 Backblaze. Kromě toho je služba snadno použitelná, zabezpečení vypadá spolehlivě a podpora se zdá reagovat.  

Pokud hledáte nastavení domácí zálohy 1 TB, zdá se, že spárování Wasabi s CloudBerry Backup vypadá jako způsob. I když je rozhodně více práce, takové řešení vám může ušetřit peníze za online možnosti zálohování, jako je Backblaze a IDrive, dva z výběrů Cloudwards.net pro nejlepší online zálohování.   

To je náš horký pohled na Wasabi. Samozřejmě vítáme i další názory, takže neváhejte a zanechte své v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map