Recenze Backblaze B2 – Aktualizováno do roku 2020

Backblaze B2 Review

Backblaze B2 může být dnes nejdostupnějším a snadno použitelným poskytovatelem IaaS na trhu. Omezená síť serverů a několik dalších drobných problémů však brání dokonalému skóre. Podívejte se na naši úplnou recenzi, která vám pomůže rozhodnout se, zda je Backblaze B2 tím správným řešením.


Pokud se snažíte vybrat mezi Backblaze B2 nebo Amazon Glacier nebo mezi B2 a jakoukoli jinou službou IaaS, přistáli jste v pravém rohu internetu. V této recenzi Backblaze B2 prozkoumáme výhody a výhody jedné z nejdostupnějších a nejjednodušších dostupných možností cloudové infrastruktury, které jsou k dispozici.

Pokryjeme cenu Backblaze B2, možná její největší prodejní místo, a hovoříme o tom, za jakou cenu tato dostupnost přijde, včetně omezené sítě serverů. Rovněž se podíváme na uživatelský zážitek, včetně klienta Backblaze B2 a API, a kryjeme šifrování Backblaze B2 a další aspekty zabezpečení.

Pokud hledáte kompletní přehled o cloudovém trhu IaaS, včetně toho, kde B2 sloty mezi špičkovými službami je náš nejlepší cloudový IaaS přezkum, průvodce, který hledáte.

Aby se klienti třetích stran mohli spárovat s B2, máme také recenzi nejlepších klientů pro přenos souborů, které pokrývají jednoduché nástroje, kromě recenzí pro sofistikovanější služby, jako je CloudBerry Backup a Storage Made Easy.

Alternativy pro Backblaze B2

Silné stránky & Slabé stránky

Ceny

Při přihlášení k odběru Backblaze B2 je k dispozici pouze jeden typ úložiště a sazby jsou pevné. Pro srovnání, Amazon S3 má čtyři typy úložiště a sazby se liší podle oblasti, což může vést ke zmatku a neočekávaným účtům na konci měsíce (přečtěte si naši recenzi Amazon S3).

B2 má nižší náklady na rozbor, což je výhoda, když zohledníte, že je také levnější než jakýkoli Amazonský plán, včetně Amazonského ledovce. U poskytovatelů IaaS stojí pouze levné Wasabi cenově dostupné. Poté má Wasabi minimální poplatek za úložiště 1 TB, ať už používáte tolik, zatímco B2 vám umožní ukládat co nejméně nebo tolik dat, jak je potřeba (přečtěte si naši recenzi Wasabi).

Poplatky B2 jsou rozděleny mezi úložiště a využití. Pro ty, kteří hledají jednodušší přístup k online zálohování, nabízí společnost neomezenou online zálohu za 5 $ měsíčně. Můžete si přečíst o tom v naší Backblaze recenzi.

Backblaze B2 Storage Rates

Prvních 10 GB cloudového úložiště B2 je zdarma. Úložiště poté stojí půl centu za gigabajt za měsíc, zhruba čtvrtina nákladů na Amazon S3, Microsoft Azure a Google Cloud.

Backblaze neposkytuje žádné slevy pro ty, kteří ukládají terabajty dat, ale s takovou rychlostí, která každý měsíc vyjde na 5 $ za terabajt, to není problém.

Zpětné použití B2

Backblaze poplatky za výstup a API volání. Egress označuje stahování souborů a za každý gigabajt stažený každý měsíc je sazba 1 dolar cent. Zatímco Wasabi neúčtuje poplatek za výstup vůbec, Backblazeho sazba je stále jedna desetina míry výstupu účtované společností Microsoft a Google..

Za tuto kontrolu nás nijak zvlášť nezajímají poplatky za volání z rozhraní API, protože se zaměřujeme spíše na úložiště B2 pro ukládání souborů, než na vytváření aplikací zaměřených na zákazníka. Stručně řečeno, tyto poplatky jsou rozděleny do tří tříd, transakce A, B a C. Transakce třídy A jsou zdarma, zatímco třídy B a C narůstají po absolvování 2 500 transakcí.

Hovory třídy B jsou zpoplatněny čtyři desetiny centu za 10 000 transakcí a hovory třídy A jsou zpoplatněny stejnou částkou, ale za 1 000 transakcí. Podrobnosti o tom, jaké hovory jsou klasifikovány jako, najdete v ceníku transakce Backblaze.

Síť serveru

Největším důvodem pro zvážení alternativ Backblaze B2, a to i těch, které stojí trochu víc, je to, že síť serveru B2 je omezena na jedno datové centrum. Toto zařízení se nachází v Sacramentu v Kalifornii.

B2 funguje nejlépe pro lidi ve Spojených státech z tohoto důvodu, zatímco lidé v jiných částech světa mohou chtít zvážit jiné možnosti. I ti v USA se mohou potýkat s problémy s přetížením sítě a úzkými místy na serveru, které by mohly ovlivnit rychlost.

Můžete otestovat rychlost připojení a zkontrolovat latenci při připojení k síti B2 pomocí nástroje pro testování rychlosti Backblaze. Pro latenci nástroj měří ping a jitter.

Snadnost použití

Backblaze UX odpovídá jednoduchosti struktury nákladů. Stejně jako u všech služeb cloudové infrastruktury je třeba před zahájením ukládání souborů v cloudu vytvořit kbelíky. Kbelíky, někdy nazývané kontejnery, fungují jako adresáře nejvyšší úrovně. Pomáhají udržovat váš online obsah organizovaný.

Na jeden účet můžete vytvořit až 100 kbelíků a mohou ukládat tolik dat, kolik potřebujete a jakýkoli typ souboru. Je zde maximální velikost souboru, ale při 10 TB by to nemělo způsobit žádné problémy.

Vytvořte kbelík po přihlášení do rozhraní B2 a kliknutím na odkaz „kbelík“ na levé straně. V okně kbelíků můžete zobrazit všechny již vytvořené kbelíky a nastavit nové kliknutím na tlačítko „vytvořit kbelík“.

BackblazeB2.CreateBucket

Když vytvoříte kbelík, budete požádáni, abyste mu dali jedinečné jméno a nastavili ho jako veřejné nebo soukromé.

BackblazeB2.BucketDetails

Rozdíl mezi těmito dvěma je v tom, že ke sdíleným adresám URL generovaným pro soubory ve veřejných vědrech může přistupovat kdokoli, zatímco adresy v soukromých vědrech vyžadují pro přístup autentizační token. Tento token můžete vygenerovat prostřednictvím webu.

Veřejné kbelíky můžete později změnit na soukromé kbelíky nebo naopak z ovládacího panelu B2 kliknutím na „nastavení kbelíku“ u kontejneru, který chcete změnit. K dispozici je také možnost nastavení „životního cyklu“, která určuje, kolik verzí každého souboru bude zachováno.

BackblazeB2.BucketSettings

Chcete-li integrovat aplikace třetích stran s B2, musíte načíst ID účtu a vytvořit klíč rozhraní aplikace. Použití klíčů API je běžné u poskytovatelů IaaS a umožňuje vám navázat zabezpečená připojení.

Existují různé nástroje třetích stran, které můžete připojit k B2 a nahrávat a načítat soubory. Mezi oblíbené tipy patří CloudBerry Backup, Storage Made Easy a Cyberduck. Síťovou jednotku můžete také vytvořit v počítači pomocí softwaru, jako je například Mountain Duck.

Kliknutím na záložku „Procházet soubory“ na levé straně můžete z rozhraní B2 vytvářet složky a nahrávat soubory do svých kbelíků. Rozhraní podporuje drag-and-drop, takže můžete přidat více souborů najednou, což je funkce, kterou nenajdete u Google Cloud, Microsoft Azure nebo Amazon S3.

Můžete také stahovat soubory a vytvářet snímky souborů, abyste je uchovali ve svém současném stavu pro zotavení.

BackblazeB2.CreateSnapshot

Ovládací panel B2 obsahuje užitečné informace, které vám pomohou spravovat váš účet, včetně velikosti segmentů a počtu souborů v nich. K dispozici je karta „přehledy“ s informacemi o účtu vyšší úrovně, jako jsou například celkový počet uložených a stažených gigabajtů.

Jednou z výhodnějších funkcí B2 je, že pro svůj účet můžete nastavit upozornění a omezení hodnoty dolaru. To vám pomůže zajistit, abyste si náhodou nezaložili velký účet.

BackblazeB2.CapsAlerts

Backblaze poskytuje pěkně navržený UX, který patří mezi nejlepší na trhu cloud IaaS. Z tohoto důvodu je to skvělá volba pro majitele malých a středních podniků, kteří se chtějí vyhnout překážkám při implementaci a velkým účtům.

Bezpečnostní

Všechny soubory nahrané do Backblaze B2 jsou uloženy na více jednotkách a serverech. Pokud dojde k selhání jednoho disku, budou jinde k dispozici další kopie vašich souborů. B2 dosahuje pěti devíti provozních hodin.

Backblaze má dokument, který podrobně popisuje jeho zabezpečení datového centra, pokud se chcete ponořit do detailů. Mezi nejdůležitější patří zabezpečení 24/7, přístup na klíčové karty, biometrické skenery, mantrapy a video dohled.

Backblaze B2 Encryption

Šifrování Backblaze B2 zahrnuje ochranu při přenosu, ale ne v klidu. Šifrování během přenosu používá SSL k potlačení kybernetických útoků typu člověk-uprostřed. To je skvělé, ale očekáváme, že nedostatek šifrování v klidu bude pro některé bolestivým bodem.

Zamezte důvodům, proč nešifruje soubory na straně serveru, protože by to narušovalo některé případy použití, například poskytování souborů. Tato omluva je stejně tenká jako papír, jak přicházejí. Mnoho dalších poskytovatelů IaaS, včetně přátelského rozpočtu vybírajícího Wasabi, šifruje data v klidu.

Pokud chcete používat B2 a chcete zůstat v bezpečí, budete chtít před odesláním do cloudu data zašifrovat. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je použít klienta třetí strany, který má možnost soukromého šifrování. Pokud například používáte CloudBerry Backup k nahrávání souborů do B2, můžete se rozhodnout je nejprve zašifrovat pomocí protokolu Advanced Encryption Standard..

Backblaze B2 dvoufaktorové ověření

Web Backblaze podporuje dvoufaktorové ověřování. Zapněte tuto funkci a při přihlášení z neznámých počítačů budete požádáni o další bezpečnostní kód zaslaný textovou zprávou. Výhodou je, že pokud je vaše heslo prasklé nebo odcizené, ten, kdo jej získal, se nebude moci přihlásit ke službě bez tohoto kódu.

Podpěra, podpora

Backblaze udržuje web podpory, kde najdete články týkající se cloudového úložiště B2. Web je prohledávatelný a rozdělen do kategorií, což vám pomůže rychleji najít relevantní články.

B2 poskytuje zákazníkům bezplatnou podporu, která zahrnuje přímou pomoc prostřednictvím e-mailu. Přidejte údaje o své kreditní kartě do svého účtu B2 a můžete očekávat, že se e-mail otočí do jednoho pracovního dne. Bez přidání vaší kreditní karty mohou odpovědi trvat až dva pracovní dny.

Pokud potřebujete více pohotovou podporu, můžete upgradovat na jeden ze dvou plánů placené podpory. První cena stojí 150 $ měsíčně a zkracuje dobu odezvy na dvě pracovní hodiny. Druhý stojí 400 dolarů měsíčně a přidává nepřetržitou linku podpory.

I když nesnášíme, když společnosti podporují podporu, je to standard, pokud jde o poskytovatele IaaS. Většina z nich dokonce neposkytuje bezplatnou e-mailovou podporu, takže tam můžeme přinejmenším poskytnout backblaze rekvizity.

Závěrečné myšlenky

Až do Wasabi přišlo na scénu v roce 2017, nebylo pochyb o tom, že Backblaze B2 byl nejlepším dostupným poskytovatelem rozpočtu IaaS v cloudovém cloudu. Skutečnost, že Wasabi má pro Backblaze dvě datová centra na jedno a také nižší náklady, snížila náš pohled na B2. To znamená, že je tu spousta líbí.

Žádné minimum úložného prostoru a rychlost skladování na půl gigabajtu znamená velkou hodnotu pro domácí i firemní uživatele. I když bychom rádi viděli, jak Backblaze zcela snižuje svůj výstupní poplatek, sazba je natolik nízká, že by neměla vést k velkým účtům, zejména pokud využijete funkci omezení limitu B2.

Nejlepší ze všech je, že B2 je snadno použitelný a podporován širokou řadou aplikací třetích stran, od Cyberduck po CloudBerry Backup. Pro uživatele se sídlem v USA stojí za to získat bezplatný účet 10 GB, abyste zjistili, zda rychlosti přenosu souborů vyhovují vašim potřebám.

Vyzkoušejte, zda si myslíte, že Backblaze B2 má smysl jako služba IaaS v komentářích níže, a děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map