Sync.com vs Dropbox: Epická bitva o mraky

Stejně jako diva má Dropbox polarizační účinek. Někteří to přísahají, jiní přísahají. Daleko od urovnání debaty jsme si mysleli, že hodíme trochu paliva do ohně se synchronizací bez blokování. Uchazeč: specializovaný hráč Sync.com zaměřený na ochranu soukromí.


Dropbox i Sync.com jsou často uváděny na našem neustále se vyvíjejícím seznamu nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť. To a skutečnost, že si zde na Cloudwards.net vydobyli úctu z velmi odlišných důvodů, způsobuje to, co jsme považovali za velmi přesvědčivý kontrast.

Jsme také hlupáci pro příběh smolařů, takže je to tak. Po dokončení čtení nezapomeňte vyzkoušet naši knihovnu recenzí cloudového úložiště, kde najdete naši úplnou recenzi Sync.com i recenze Dropbox.  

Bitva o nejlepší cloudové úložiště: Sync.com vs Dropbox

Dropbox je již dlouho jedním z vůdců v oblasti cloudového úložiště. Zakladatel Drew Houston vynalezl model synchronizace složek běžně používaný dnes a Dropbox je jedním z nejlepších nástrojů cloudového úložiště pro spolupráci a produktivitu. Právě z těchto důvodů si Dropbox dnes nárokuje přes 500 milionů uživatelů.

Sync.com mezitím měla v poslední zprávě 260 000 uživatelů, včetně podniků. Zatímco se počet zákazníků Sync.com v roce 2016 zdvojnásobil, je evidentně daleko za Dropbox v soutěži popularity.

Celkem aktivních uživatelů však není všechno. I když nepopřeme, že Sync.com zaostává za Dropboxem ve funkcích produktivity, podobně jako u Disku Google a OneDrive, zůstává to zajímavá možnost cloudového úložiště, která stojí za seriózní pohled.

Postupně uvidíte, proč Cloudwards.net řadí Sync.com jako jednu z nejlepších alternativ Dropboxu. Srovnání jsme rozložili do čtyř kol: náklady, synchronizace souborů, sdílení souborů a zabezpečení. Začněme.

1

Náklady na skladování

Vyrazíme věci porovnáním nákladů na osobní cloudové úložiště pro každou službu. Ačkoli spodní řádek není všechno, není to nic.

Sync.com

Domácí uživatelé mohou používat Sync.com bezplatně s 5 GB volného úložiště. Kromě toho můžete přátelům navrhnout, aby si Sync.com vydělali 1 GB dalšího úložiště za doporučení. Vaši přátelé získají dalších 1 GB.  

Chcete-li vydělat více, můžete odeslat svůj odkaz na svůj blog nebo Twitter a není zde žádný limit, kolik gratis gigabajtů můžete získat. Díky této štědré zásadě doporučení se Sync.com řadí mezi naše výběry pro nejlepší bezplatné cloudové úložiště.

Pokud potřebujete více místa, než můžete získat zdarma, můžete se rozhodnout pro jeden ze dvou osobních plánů: 500 GB nebo 2 TB.

Oba plány je třeba platit ročně a dopředu, ale to je skutečně jediná nevýhoda. 500 GB úložného prostoru za 49 USD měsíčně vyjde na něco přes 9 USD za měsíc, zatímco 2 TB za 96 dolarů za rok vyjde na 8 USD za měsíc. To je oboustranně výhodná dohoda, i když plán 2TB je rozhodně lepší řešení.

Pokud skončíte s výčitkami kupujícího, máte také 30 dní na to, abyste si vyžádali peníze zpět, žádné otázky. Neslyšeli jsme žádné stížnosti týkající se Sync.com, které tyto podmínky nedodržují.

Dropbox

Stejně jako Sync.com poskytuje Dropbox bezplatný osobní plán. Není to však tak velkorysé na pouhé 2 GB.

Totéž platí o programu doporučení Dropbox, který vám poskytne 500 MB dalšího úložiště, maximálně 16 GB na bezplatném plánu. Přihlaste se k odběru a za doporučení dostanete 1 GB úložného prostoru a strop se zvýší na 32 GB.

Dropbox má na výběr ze dvou osobních plánů, jako je Sync.com, ale buď dostanete pouze 1 TB cloudového úložiště. Neexistuje žádná možnost pro více či méně.

Dropbox Plus je plán, se kterým většina uživatelů chodí, a cena, kterou zaplatíte za rok dopředu, stojí 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $. Roční možnost vyjde na 8,12 $ měsíčně, úspory, které se nezdají být opravdovým závazkem.  

Dropbox Plus ve skutečnosti chybí některé klíčové funkce, včetně selektivní synchronizace a pokročilých funkcí sdílení. Dotkneme se obou, když pokryjeme synchronizaci ve druhém kole a sdílení ve třetím kole.

Mezi výhody placení 19,99 USD za Dropbox Professional patří 120denní verzování souborů, pokročilé funkce sdílení, textové vyhledávání, vyhledávání obrázků a „inteligentní synchronizace“, což je funkce, na kterou se v dalším kole dotkneme..

Jedná se o pěkné funkce, ale podstatně méně, když zohledníte skutečnost, že zdvojnásobují náklady.

První myšlenky

Sync.com vám poskytuje více bezplatného cloudového úložiště než Dropbox. Větším bodem v jeho prospěch je však plán 2TB. To je o jeden dolar méně než Dropbox Plus za dvakrát tolik úložiště. Nejenže je Sync.com lepší řešení než Dropbox, je to také jeden z nejlepších obchodů v cloudovém úložišti.

Kolo: Náklady na úložný bod pro Sync.com

Logo Sync.com
Logo Dropbox

2

Synchronizace souborů

Synchronizace souborů nebo zkrácená synchronizace umožňuje připojit více zařízení k cloudu a sdílet mezi nimi soubory. Cílem je, aby úpravy souborů provedené na jednom zařízení byly automaticky přeneseny na jiná zařízení, abyste tak nemuseli hrát s jednotkami USB..

V tomto kole se podíváme na to, jak Sync.com a Dropbox přistupují k synchronizaci a jak dobře to dokážou. Přidáme některé výsledky rychlosti, které pomohou určit vítěze.

Tyto testy byly provedeny přes WiFi síť s internetovou rychlostí 10 Mbps nahoru a 22 Mbps dolů z testovacího místa v SE Asia. Vaše vlastní rychlosti se budou pravděpodobně velmi lišit v závislosti na tom, kde se nacházíte a jaké máte připojení k internetu, ale to by vám mělo poskytnout určitou představu o relativním výkonu.

Sync.com

Sync.com řídí synchronizaci prostřednictvím synchronizační složky, jako většina služeb cloudového úložiště. Nainstalujte klienta plochy a tato složka bude přidána do systému souborů.

Přetáhněte soubory do synchronizační složky a odešlete je do cloudu a dalších zařízení. V designu není nic zvláštního, ale tak by to mělo být: jednoduché.  

Důležité je, jak rychle jsou soubory zkopírovány. Zde jsou výsledky našich testů rychlosti na webu Sync.com:

První pokus:
Druhý pokus:
Průměrný:
Čas nahrání:16 minut, 32 sekund14 minut, 03 sekund15 minut, 29 sekund
Čas stahování:6 minut, 56 sekund6 minut, 42 sekund6 minut, 49 sekund

Tyto rychlosti nejsou hrozné, pokud se domníváte, že datové centrum Sync.com se nachází v Kanadě, na druhé straně světa. Přinejmenším jsou srovnatelné s jinými službami, které jsme testovali. Nezapomeňte také, že obvykle nebudete nahrávat a stahovat soubory 1 GB, pokud nepracujete s videem.

Rychlá je obvykle nejlepší, ale synchronizace může zpomalit další aktivitu, pokud váš počítač pracuje s omezenými zdroji. Ve výchozím nastavení Sync.com upravuje šířku pásma automaticky tak, aby nezasahovala do jiných procesů. Můžete je však také omezit ručně.

Jednoduše přejděte na ikonu hlavního panelu Sync.com, vyberte „předvolby“ a v okně, které se otevře, přejděte na kartu „síť“.

Neexistuje žádná možnost „neomezené“ šířky pásma, i když na základě výše uvedených testů rychlosti se zdá, že Sync.com efektivně využívá to, co je k dispozici.

Zatímco synchronizace je užitečná funkce, pro některé uživatele bude důležitější možnost zapnutí synchronizace. Je to proto, že při synchronizaci ukládáte soubory na pevný disk i do cloudu. Pokud chcete použít cloudové úložiště k uvolnění místa na pevném disku, je synchronizace kontraproduktivní.

Pro splnění této potřeby poskytuje server Sync.com tzv. Selektivní synchronizaci. Tuto funkci otevřete z ikony na hlavním panelu Sync.com výběrem „předvoleb“ a otevřením karty „Upřesnit“.   

Zrušte zaškrtnutí složek a nebudou již uloženy na pevném disku.

Jednou z nevýhod integrace této funkce na Sync.com je to, že již nebudete moci ve svém systému souborů vidět nesynchronizované složky. Budete muset použít rozhraní prohlížeče Sync.com. Dropbox má řešení tohoto problému – pokud jste za to ochotni zaplatit.

Dropbox

Stejně jako Sync.com i Dropbox nainstaluje při instalaci klienta složku synchronizace do systému souborů. Jak již bylo zmíněno, jedná se vlastně o mechanismus, který Dropbox vynalezl.

Provedli jsme stejné testy rychlosti synchronizace s Dropboxem jako u Sync.com ve stejné WiFi síti. Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

První pokus:
Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrávání:16 minut16 minut16 minut
Čas stahování:6 minut6 minut, 30 sekund6 minut, 15 sekund

Zdá se, že Dropbox mnohem lépe využívá dostupnou šířku pásma než Sync.com. Dropbox má servery v USA a Evropě, ale evropská zařízení mohou využívat pouze firemní zákazníci. Přesto by se v USA měla vyhnout problémovým místům více datových center.

Dropbox také umožňuje omezit rychlost odesílání a stahování přístupem k nastavení klienta prostřednictvím ikony plochy na hlavním panelu. (Nabídka na hlavním panelu Dropboxu je ve skutečnosti mnohem lépe navržena než nabídka na Sync.com, přesto však do tohoto článku nezohledňujeme vkus).  

Šířka pásma sítě Dropbox

Ve výchozím nastavení Dropbox, jako je Sync.com, automaticky upravuje rychlost odesílání tak, aby nenarušovalo jinou aktivitu. Stejně jako Sync.com můžete také manuálně omezit rychlosti. Na rozdíl od Sync.com má Dropbox také nastavení „bez limitu“, které maximalizuje šířku pásma bez ohledu na to, o co jde.

Tam, kde Dropbox skutečně překonává Sync.com, však používá kopírování souborů na úrovni bloků. Tento způsob kopírování znamená, že při úpravě souboru je do cloudu přepsána pouze upravená část souboru, nikoli překódování celého souboru..

Tento přístup výrazně zvyšuje rychlost synchronizace, což je poněkud překvapivé, že se více řešení cloudového úložiště nedodržovalo. Momentálně jsou jedinými dalšími, kteří nabízejí kopírování na úrovni bloků, o kterých víme, Amazon Drive, OneDrive (pro soubory MS Office) a Egnyte, náš výběr nejlepší podnikové synchronizace a sdílení služeb.   

Dropbox poskytuje standardní možnosti výběru synchronizace a jste ochotni se v účtu Dropbox Professional roztáhnout, vylepšená verze, Smart Sync.

Selektivní synchronizace je spravována pomocí karty „synchronizace“ v nástroji předvoleb klienta pro stolní počítače.  

Při standardní selektivní synchronizaci se žádné složky, které jste vybrali pro synchronizaci, již nebudou zobrazovat ve vaší synchronizační složce Dropbox. Inteligentní synchronizace vám umožní stále je vidět a přistupovat k nim, podobně jako síťová jednotka. Je to skvělé vylepšení, ale jedno, jaké si přejeme, bylo zahrnuto zdarma.  

Round Two Myšlenky

Dropbox nejen vymyslel moderní přístup k synchronizaci, kterou dnes každý používá, ale společnost i nadále nastavuje latku. Rychlý úvodní přenos souborů a funkce, jako je bloková synchronizace a inteligentní synchronizace, výrazně zlepšují uživatelský dojem.

Sync.com, navzdory svému názvu, není zcela změřena. To však neznamená, že to funguje špatně. Navíc, alespoň podle toho, co nám bylo řečeno na Sync.com, ochrana šifrování nulových znalostí služby, o které budeme mluvit ve čtvrtém kole, jí brání v implementaci synchronizace na úrovni bloku.

Kromě toho skutečný proces soukromého šifrování souborů pravděpodobně některé věci zpomalí. Největším výrobcem rozdílů je však pravděpodobně to, že Sync.com prostě nemá infrastrukturu Dropboxu, který má k dispozici více datových center.

Omluvte se, pokud hledáte synchronizaci tekutinového zařízení, Dropbox je vaše nejlepší sázka.

Kolo: Synchronizační soubor pro Dropbox

Logo Sync.com
Logo Dropbox

3

Sdílení souborů

Sdílení souborů umožňuje ostatním prohlížet nebo stahovat soubory v cloudovém úložišti. Stejně jako synchronizace, většina společností postupuje stejným implementačním způsobem, kterým je generování odkazů směřujících do složek a souborů. Opět platí, že některé společnosti si vedou lépe než jiné.

Podívejme se, jak to Sync.com a Dropbox fungují.

Sync.com

Uložené soubory můžete sdílet se serverem Sync.com prostřednictvím rozhraní prohlížeče i mobilních aplikací Sync.com, které jsou k dispozici pro Android a iOS.

Soubory lze v prohlížeči sdílet kliknutím na související tlačítko „Sdílet“.

Tím se vytvoří odkaz směřující na tento soubor, který můžete zkopírovat a distribuovat ručně nebo sdílet prostřednictvím e-mailu.

Jednou z věcí, která učinila ze Sync.com oblíbeného Cloudwards.net, je to, že se tam nekončí. Tato služba vám umožňuje připojit k odkazům hesla i data vypršení platnosti, pokud jste platící zákazník.

Některé služby se do tohoto rozjetého vlaku začínají dostávat tím, že nabízejí stejné funkce, i když většina jich ne. Sync.com jde ještě dále, ale také umožňuje nastavit limity stahování odkazů, přijímat oznámení o aktivitě odkazů a kontrolovat statistiky stahování.

Ještě lepší je, že uživatelé Sync.com mohou k odkazům přidat „rozšířené soukromí“, což z nich činí nulové znalosti. Opět budeme hovořit o nulových znalostech v našem bezpečnostním kole, ale v zásadě je to prostředek, jak zajistit, že je nikdo nemůže kromě vás a těch, se kterými vaše soubory sdílíte, dešifrovat.

Se serverem Sync.com můžete také sdílet přístup ke složkám, který funguje podobně jako sdílení jednotlivých souborů. Když sdílíte složku, každý soubor uvnitř dostane samostatný odkaz. Ti, kteří mají přístup ke složce, je mohou buď stáhnout jednotlivě, nebo je stáhnout všechny společně jako soubor ZIP.

Můžete také vyzvat uživatele k přístupu do složek na základě jejich adresy, místo aby vytvářeli odkaz. Tímto způsobem můžete jednotlivcům udělit oprávnění, jako je pouze prohlížení, úpravy a pozvání. Další možností jsou odkazy, které umožňují ostatním ukládat soubory do cloudového úložiště.

Možnosti sdílení ze smartphonu jsou podobné, díky vylepšením provedeným v září 2017. Dříve mobilní aplikace nemohla sdílet soubory.

Dropbox

Dropbox také umožňuje sdílet soubory jak z rozhraní prohlížeče, tak z aplikací pro Android nebo iOS. Dropbox má oproti Sync.com další výhodu v tom, že je sdílí přímo ze složky synchronizace na ploše.

Sdílené prohlížeče jsou prováděny kliknutím na tlačítko „share“ spojené s libovolnou složkou nebo souborem. Otevře se okno, ve kterém můžete zadat e-mailové adresy nebo zkopírovat odkaz, který chcete sdílet ručně.

Sdílení složek přidává další možnosti oprávnění k úpravám obsahu. Můžete také udělit těm, kteří mají oprávnění k úpravám, správu složek.

Dropbox má nastavení propojení i vypršení platnosti, ale přístup k nim vyžaduje Dropbox Professional, který se zdá být trochu rušivý na straně Dropboxu.

Dropbox vám neumožňuje omezit stahování odkazů ani přijímat oznámení o aktivitě, má však několik užitečných souvisejících zobrazení.

Prvním je zobrazení „sdílení“, kde můžete získat rychlý přehled o sdílených složkách a souborech a vytvořených odkazech. Druhým je zobrazení žádosti o soubor, které vám umožní vyžádat si soubory od ostatních a nahrát je do vašeho účtu Dropbox, i když sami nejsou zákazníky..

Mobilní aplikace Dropbox vám také umožňuje sdílet obsah, ale nedovoluje vám chránit heslem ani přidávat data odkazů na odkazy, a to ani s Dropbox Professional. Aplikace také nezahrnuje dvě právě uvedená zobrazení („sdílení“ a „požadavky na soubory“)..  

Kolo tři myšlenky

Sdílení souborů pomocí Dropboxu je výhodné, zejména se schopností sdílet soubory přímo z vašeho systému souborů. Není však pochyb o tom, že zvolený přístup není tak bezpečný jako přístup na webu Sync.com, a nebylo by to ani v případě, že by do Dropbox Plus bylo zahrnuto heslo a datum ukončení platnosti.

Sync.com má opravdu solidní přístup ke sdílení souborů, který se momentálně neshoduje žádná jiná cloudová služba úložiště – nejen Dropbox. Stejně jako Dropbox nastavuje trendy se synchronizací, Sync.com nastavuje trendy se sdílením souborů.

Z tohoto důvodu jsme si vybrali Sync.com jako nejlepší cloudové úložiště pro sdílení souborů a porazili Dropbox. Pravděpodobně je samozřejmé, že Sync.com také vybočuje z Dropboxu ve třetím kole.

Kolo: Bod sdílení souborů pro Sync.com

Logo Sync.com
Logo Dropbox

4

Bezpečnostní

Udržování souborů v cloudu je výhodné, ale pro některé je to pochopitelně děsivá nabídka. Vina za vysoce profilové hacky, jako je notoricky známé „fappening“ a další podobné, je často umístěna u dveří technologických společností, zatímco obvykle jsou spíše výsledkem slabých hesel než špatného zabezpečení cloudů..   

Stále však existuje spousta služeb cloudového úložiště, které se mohou ujistit, že nejste svým nejhorším nepřítelem, kromě pojištění, že i když budou jejich služby nějak narušeny, vaše soubory zůstanou soukromé. Další způsoby, jak zůstat v bezpečí, najdete v online příručce k ochraně osobních údajů Cloudwards.net.  

Sync.com

Sync.com dělá to, co by mělo být očekáváním pro jakoukoli službu cloudového úložiště šifrováním souborů v tranzitu i v klidu.

Jen velmi málo společností poskytujících cloudové úložiště stále nešifruje soubory uživatelů uložené na svých serverech, přičemž Amazon Drive a OneDrive (stejně tak pro domácí uživatele) jsou dvě největší jména, která dosud ještě nezasáhla..  

Použitá metoda šifrování je 256bitová AES, což podle většiny odhadů rozloží i nejrychlejší superpočítače na světě. Sync.com také chrání přenos dat pomocí TLS / SSL a 2048bitové RSA, aby se zabránilo úspěšnému online odposlouchávání.

V dnešní době je většina z nich standardním tarifem. Pokud se Sync.com odděluje od balíčku, je to, že uživatelé nechají viset na klíčích a dešifrovat tyto soubory, místo aby je drželi sami.

Soubory jsou zašifrovány dříve, než opustí váš počítač, a nezašifrují se, dokud je nezískáte. Použité šifrovací heslo je vygenerováno na základě hesla, které jste nastavili, které Sync.com nikdy neví.

Jde o šifrování s nulovou znalostí, je to nejlepší přístup k zabezpečení souborů. To znamená, že nikdo na Sync.com nemůže číst vaše soubory, ať už pro marketingové nebo právní účely, nebo v důsledku porušení datového centra..

Nevýhodou je, že pokud zapomenete heslo, server Sync.com ho také nemůže obnovit, takže ztratíte přístup ke svým souborům. Pokud se rozhodnete na stránkách Sync.com, ujistěte se, že jste své heslo uložili někde v bezpečí, například správce cloudových hesel.

Pokud si nedůvěřujete, že si budete pamatovat, můžete místo toho nechat na Sync.com uložit své heslo nebo poskytnout společnosti nápovědu k heslu.  

I když je zavedeno šifrování nulových znalostí a 256bitový AES, lze slabé heslo snadno hacknout. Budete se chtít ujistit, že podniknete kroky k vytvoření silného hesla, ale můžete také využít možnosti dvoufaktorové autentizace Sync.com.

Dvojfaktorové ověření znamená, že i když někdo ukradne nebo uhodne vaše heslo, nebude se moci přihlásit ke svému účtu z vlastního počítače, aniž by zadal speciální kód.

Když se přihlásíte z neznámého zařízení, Sync.com vám pošle tento kód e-mailovou zprávou, abyste získali přístup. Můžete také použít Google Authenticator.

Další výhodou používání Sync.com je umístění společnosti v Torontu. To znamená, že se řídí kanadskými zákony na ochranu osobních údajů stanovenými v PIPEDA (zákon o ochraně osobních údajů a elektronických dokumentech).

Dropbox

Soubory jsou během přenosu a v klidu šifrovány pomocí Dropboxu, ale tento proces není u konce. Jakmile dorazí do datového centra Dropbox, před uložením na serveru se dešifrují a znovu zašifrují.

Důvodem, proč Dropbox používá tento přístup, je oddělit obsah vašich souborů od metadat, které odkazují na prvky, jako jsou názvy souborů, typy a velikosti..

Dropbox stahuje tyto informace pro indexování, což urychluje přístup k souborům. I když je výkon nahoře, nefunguje to proto, že Dropbox odděluje metadata, ale protože jej znovu nešifruje, jako to dělá s obsahem vašeho souboru..

Je tu dost věcí, o kterých vám ostatní mohou říci pouze ze souboru metadat souboru. Dobrou zprávou je, že Dropbox ukládá alespoň metadata na samostatný server od obsahu souboru.

Úroveň šifrování, kterou Dropbox používá k zabezpečení obsahu souboru, je 256bitový AES. Při přenosu používá 128bitový AES spolu s tunely TLS / SSL. 128bitový AES je slabší, ale také rychlejší a stejně jako 256bitový AES by zabral hrubou silou trhliny nepraktickou dobu.

Dropbox také podporuje dvoufaktorovou autentizaci pro ochranu proti krádeži hesla. Při přihlášení k účtu na neznámém počítači můžete požádat Dropbox o ověření vaší identity prostřednictvím textové zprávy nebo mobilní ověřovací aplikace..

Dropbox se sídlem v USA, který bohužel nemá nejlepší pověst z hlediska ochrany soukromí uživatelů. Program dozoru NSA PRISM, který byl v roce 2013 odhalen mnoha veřejnými protesty, stále pokračuje. V roce 2016 se FBI obrátila na společnost Apple se soudem, aby se pokusila donutit společnost vyvinout šifrovací backdoor umožňující přístup k datům iPhone.

FBI případ ztratil, ale jak PRISM, tak poukazují na ochotu napadnout soukromé informace uložené elektronicky. To může být důvod, proč někteří dávají přednost ukládání svých dat mimo USA.

Kolo čtyři myšlenky

Ne každý se bude starat o to, aby NSA přistupoval k jejich datům, a pro většinu lidí to nebude mít vliv na to, kde jsou jejich data uložena. Umístění Sync.com v Kanadě je výhodou ochrany soukromí, ale daleko větší výhodou, kterou má oproti Dropboxu, je použití šifrování s nulovou znalostí.

Můžete spravedlivě poukázat na to, že Dropbox by nebyla službou cloudového úložiště, které poskytuje soukromé šifrování. Skutečnost, že drží vaše šifrovací klíče, umožňuje jeho indexovým souborům, což zvyšuje výkon. Rychlý přístup k souborům je obrovskou součástí toho, proč má služba 500 000 uživatelů.

Není však pochyb o tom, že Sync.com je bezpečnější. A ani jsme nenapomněli skutečnost, že v Dropboxu bylo v roce 2012 odcizeno 68 milionů uživatelských hesel.

Kolo: Bezpečnostní bod pro Sync.com

Logo Sync.com
Logo Dropbox

5

Verdikt

Sync.com vzal tři ze čtyř kol, ale měli byste právo volat faul. Nakonec jsme nenavrhli jednu z největších výhod Dropboxu oproti Sync.com, což jsou její integrované aplikace produktivity.

Dropbox má aplikaci schopnou poznámek nazvanou Dropbox Paper, která umožňuje zaznamenávat myšlenky a minuty schůzek a uchovávat je v cloudu. Díky integraci se sadou Office Online vám také umožňuje zobrazit náhledy souborů z vašeho prohlížeče a upravovat dokumenty Microsoft Office.

Sync.com vám nic z těchto věcí neposkytuje, a to pouze proto, že přístup k šifrování znemožňuje integraci pomocí prohlížeče. Ve vakuu si však mnoho uživatelů vybere Dropbox přes Sync.com pro své nástroje.

Naštěstí pro nás nežijeme ve vakuu. Například Disk Google i OneDrive mají více a lepší integrované aplikace produktivity než Dropbox. Skutečnost, že Disk Google vám také poskytuje 15 GB volného cloudového úložného prostoru, mu pomohla zrychlit minulost Dropbox v celkovém počtu uživatelů s 800 000 při posledním počtu (přečtěte si naši recenzi na Disku Google).

Důvodem, který přinášíme vše v článku o Sync.com a Dropbox, je to, že díky svým nástrojům produktivity a velkému bezplatnému úložišti můžete využít Disk Google i Sync.com, abyste mohli využívat výhody obou za méně než Dropbox. předplatné.

Ve skutečnosti je tak správné, že jsme napsali článek o potenciálním partnerství. Romantický, nejsme?

Pokud jde o to, jediným skutečně přesvědčivým důvodem k použití Dropboxu na Sync.com nebo jakéhokoli jiného cloudového úložiště je to, že zvládne synchronizaci souborů tak dobře. Kromě toho nabízí Sync.com mnohem lepší hodnotu s 2 TB úložiště za 8 USD měsíčně a mnohem bezpečnější přístup ke sdílení souborů a šifrování.

Konečný vítěz: Sync.com

Sync.com je náš výběr, ale vítáme rozdíl v názorech. V níže uvedených komentářích nám napište nějaký náhled na toto téma. Děláme také otázky.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map