Nejlepší cloudové úložiště pro Enterprise 2020

Cloudové služby se za posledních deset let exponenciálně rozrostly a staly se velmi nákladově efektivní. Díky tomu jsou prvotřídní výběry pro společnosti na úrovni podniků, které chtějí efektivně využívat cloud. A jsme tu dnes, abychom představili pět největších poskytovatelů podnikového cloudu v roce 2020.


V tak vzdálené historii bylo jedinou možností, kterou podniky měly pro ukládání dat, nákup, nastavení a správa serverů nebo farem soukromého úložiště. Tato metoda však měla několik nedostatků.

Za prvé, fyzický hardware stojí jen příliš mnoho peněz. Za druhé, narušilo to spodní zisk podniku zvýšením režijních nákladů, jako jsou náklady na zaměstnance a údržbu, a hodně času se pokusilo spravovat vlastní interní infrastrukturu.

Dnes se však věci drasticky změnily. Technologie cloudového úložiště se staly tak účinnými a všudypřítomnými, že mnoho podniků se rozhodlo šetřit čas a peníze přechodem do cloudu.

Naše nejlepší volba v tomto seznamu je Egnyte. S potěšením jsme viděli funkce, které usnadňují odborníkům v oblasti IT správu souborů zaměstnanců, nastavení oprávnění a řízení služby Active Directory. Přečtěte si o našem seznamu služeb.

Nejlepší cloudové úložiště pro Enterprise 2020

1. Egnyte

Egnyte je skvělou volbou pro podniky, zejména proto, že je navržen s ohledem na podniky. Egnyte umožňuje podnikům přizpůsobit záhlaví zpráv, loga a dokonce i URL svazku cloudového úložiště.

Branding je pro podniky důležitým aspektem, ale je zde ještě více funkčních výhod, na které je třeba myslet. Přestože má Egnyte užitečné funkce pro sdílení a spolupráci, které uživatelům umožňují bezproblémové sdílení informací, je bezpečnost věnována pozornost.

Další důvody, proč se nám líbí Egnyte

Kromě standardního šifrování zahrnují také oprávnění pro přístup uživatelů a skupin, která jsou nezbytná pro podniky spravující funkční jednotky, jako je právní oddělení, oddělení lidských zdrojů, účetní oddělení, oddělení PR a oddělení IT..

intro.mobile.access.egnyte
intro.mobile.access.egnyte

Egnyte také ušetří administrátorům spoustu času tím, že jim umožní aplikovat přístupová oprávnění na skupiny uživatelů najednou a na jejich auditování systémových časových razítek uživatelů.

Přečtěte si recenzi

2. Tresorit

Hlavním prodejním problémem společnosti Probalby Tresorit je, že její datová centra jsou umístěna v Evropě, což z ní dělá nápadovou volbu pro společnosti, které musí zůstat v souladu s GDPR a jednoduše se obávají, že budou jejich data uložena na amerických serverech. 1

Tresorit-homepage-2019

Ceny: od cca. 10 $ měsíčně na uživatele pro týmy s více než 10 uživateli a zhruba 1 TB úložiště. Podnikoví zákazníci platí přibližně. 25 $ na uživatele, ale získejte více funkcí, jako je přístup k API. 

URL: www.tresorit.com

3. Krabice

Box má také pevné bezpečnostní mechanismy. Poskytují nejen nástroje pro správu uživatelských oprávnění, ale jsou také poskytovatelem zabezpečení s nulovými znalostmi. Pro podniky, které potřebují dodržovat pravidla HIPAA, vás společnost Box nezklame.

Startovací verze jejich služby stojí pouze 5,00 $ na uživatele za měsíc, ale podniky by se měly více zajímat o balíček Business, který stojí 15,00 $ za uživatele, za měsíc.

Další důvody, proč se nám box líbí

Box poskytuje některé funkce exkluzivní pro firemní zákazníky, jako je bezpečná spolupráce, nástroje pro řízení projektů a sady pravidel pro automatizaci pracovních toků.

Box také nabízí integrační nástroje, které se skvěle spárují s dalšími službami, jako jsou Dokumenty Google, a umožní vám vytvořit vlastní loga značky, záhlaví zpráv a adresu URL a vytvořit profesionální vzhled..

Přečtěte si recenzi

4. Citrix Sharefile

Sharefile je řešení podnikového cloudového úložiště Citrix a jsou dobře známy v oblasti komerčního softwaru a služeb. Mezi významné vlastnosti Sharefile patří auditovací systém, který generuje zprávy o činnosti, integraci s Single Sign-On, výstrahy ke stažení a dvoufaktorovou autentizaci.

Tím se zkrátí doba potřebná k vytištění dokumentu, jeho podepsání a skenování do cloudu. Přestože mají limit velikosti souboru, je tento limit poměrně velký (10 GB), což by mělo vyhovovat většině podnikových uživatelů.

Další důvody, proč se nám líbí Citrix Sharefile

Pro ochranu podnikových dat zřizují weby pro obnovení po katastrofě v USA i v Evropě. Zajišťují také přenosy dat pomocí šifrování AES-256-bit a SSL / TLS (ačkoli nejsou poskytovatelem nulových znalostí).

Recenze Citrix ShareFile

Zvyšuje produktivitu díky funkcím spolupráce, ale také pomáhá šetřit čas pomocí funkce elektronického podpisu (RightSignature).

Přečtěte si recenzi

5. Dropbox pro firmy

Dropbox pro firmy má mnohem více výhod než individuální uživatelská služba a není to zvlášť drahé. Pro začátečníky má obchodní verze Dropboxu neomezenou kapacitu úložiště.

Dropbox pro podnikání

A na rozdíl od jejich služby jednoho uživatele zahrnuje obchodní služba nástroje, které pomáhají správcům řídit uživatelské účty a oprávnění ke skupinovému přístupu, což je hlavní prvek moderního podnikového zabezpečení. Tyto nástroje mohou dokonce omezit přístup uživatelů k určitým složkám, což může podniku pomoci s uspořádáním dat do funkčních jednotek, jako jsou právní, IT, HR atd..

Další důvody, proč se nám box líbí

Verze pro jednoho uživatele umožňuje obnovu souborů pouze po dobu 30 dnů. Firemní verze však nabízí neomezené obnovení a verzování souborů, takže se nemusíte obávat!

Recenze firmy Dropbox

Přestože poskytují funkce sdílení a spolupráce pro zvýšení produktivity, zamykají přístup k souborům pomocí odkazů chráněných heslem. Kromě toho má Dropbox for Business integrační nástroje pro Office 365.

Přečtěte si recenzi

Výhody výhod cloudového úložiště pro podniky

Největším problémem většiny služeb cloudového úložiště je nedostatek odpovídajících bezpečnostních kontrol. Jistě, mnoho cloudových služeb určených pro jednotlivce zahrnuje mechanismy vypršení času a data, které určují, kdy externí uživatel může přistupovat k souborům, ale toto řešení je nedostatečné.

Protože podniky často zpracovávají citlivé informace o zákaznících z právních oddělení, lékařských praxí a dokonce i z technologických společností. Pokud dojde k úniku dat a nechtěné strany uvidí inteligenci, mohou být důsledky skutečně škodlivé.

Proto je u služeb cloudového úložiště tak důležité mít adekvátní bezpečnostní kontroly. Většina řešení cloudového úložiště na podnikové úrovni obsahuje strukturu účtu, díky níž má správce vysoký stupeň kontroly nad tím, ke kterým souborům mají jednotliví uživatelé přístup..

Nejlepší služby podnikové úrovně navíc umožňují správcům agregovat uživatele do funkčních skupin, což jim umožňuje používat skupinové zásady a přístupová oprávnění pro lepší správu a zabezpečení. Abychom to udělali ještě o krok dále, poskytují tato cloudová úložiště dokonce nástroje pro auditování. Každý podnik bude rozumět tomu, jak hodnotné audity jsou pro organizaci, a pomůže správcům najít díry v jejich konfiguracích uživatelských oprávnění.

Nejlepší kontrolní systémy časových razítek každou aktivitu uživatele. Od nahrávání souborů, přes operace čtení a zápisu bude administrátor schopen řídit vše, co každý uživatel dělá pomocí cloudového úložiště. Podniky dnes potřebují cloudové úložiště, aby mohly efektivněji spravovat vztahy s partnery, zvyšovat produktivitu a poskytovat mobilní přístup.

Některé z výhod jsou následující:

  • Vylepšený vzdálený přístup k souborům
  • Vyšší produktivita díky spolupráci
  • Vylepšené vztahy s klienty prostřednictvím sdílení dat
  • Vícevrstvé zabezpečení pomocí šifrování & ovládání skupiny
  • Eliminuje potřebu hostování interních datových center 
  • Snížení režijních nákladů na správu IT zdrojů

Závěr

Cloudové úložiště pro podniky nabízí mnohem více výhod ve srovnání s vytvářením, implementací a správou interní infrastruktury úložiště. Pomáhá odstranit zátěž správy tím, že nabízí spolupráci, bezpečné sdílení souborů a zvýšenou produktivitu.

Prostřednictvím centralizované cloudové služby. Díky péči o požadavky na zabezpečení a zotavení po katastrofě se podniky mohou soustředit na to, na čem záleží nejvíce – na vedení podniku.

IT je podpůrná služba, která může odvrátit pozornost od podnikového spodního řádku, ale cloudové úložiště pomůže ušetřit čas a peníze a současně zrychlit a zefektivnit práci zaměstnanců. Co si myslíte o našich pěti nejlepších tipech? Sdílejte jakékoli myšlenky nebo nápady, které můžete mít v sekci komentářů níže.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me