Jak zálohovat textové zprávy na Android

Smartphony jsou malé, snadno rozložitelné, snadno padatelné a roztříštěné. Všechny tyto obrázky, videa a zprávy od blízkých – co se s nimi stane, když dojde ke ztrátě, krádeži nebo zlomu telefonu?


Můžete mít „uzamknutou“ jednu nebo více zpráv, aby se zabránilo jejich nechtěnému smazání, ale to není totéž jako mít zálohu.

Pokud jde o zálohy, jsem velmi důkladný – dokonce i textové zprávy. Je to zdarma, je to snadné a nikdy se nestarám o ztrátu vzpomínek, obrázků, receptů nebo důležitých zpráv. Nemusím „star“ ani „zamykat“ žádné textové zprávy pro uložení, protože všechny jsou automaticky zálohovány do cloudu.

V tomto článku vám ukážu, jak zálohovat kontakty a textové zprávy na Android. Pro zálohování dat jsem použil zařízení Android i iPhone a několik různých metod. Pro zálohování svých zpráv do Gmailu používám SMSBackup + v systému Android a ukážu vám, jak to udělat také zde. Dotknu se také některých dalších aplikací dostupných v Obchodě Play pro případ, že byste raději měli zálohy na SD kartě nebo jiném cloudovém řešení.

Krátce se věnuji exportu zpráv, pokud se chcete dozvědět, jak zálohovat textové zprávy na Android bez aplikace. Je to možné, ale záleží na telefonu uživatele a verzi systému Android – některé verze neumožňují uživatelům importovat / exportovat zprávy na SD kartu.

Jak zálohovat textové zprávy na Android bez aplikace

Protože někteří uživatelé možná nechtějí nainstalovat aplikaci, ukážu vám, jak zálohovat textové zprávy v systému Android na SD kartu. V ideálním případě byste to udělali dvakrát a jednu SD kartu uložte na bezpečném místě pro případ, že ztratíte druhou.

Tento proces bude zdlouhavý, pokud zálohujete více než několik zpráv. Budete muset otevřít zprávu, kterou chcete zálohovat, a na obrazovce klepněte na tlačítko „možnosti“ nebo „nabídka“. Vyhledejte možnost, která říká „uložit“ nebo „exportovat“ a vyberte kartu SD.

Znovu to budete muset opakovat pro každou zprávu, kterou chcete uložit. Ušetřete čas instalací a používáním jedné z aplikací uvedených zde. Ukážu vám, jak zálohovat textové zprávy v systému Android do počítače nebo na SD kartu a do cloudu.

Co budete potřebovat

Budete potřebovat přístup k jedné z níže uvedených aplikací:

 • SMSBackup+
 • Super zálohování
 • Zálohování SMS & Obnovit

Všechny tyto aplikace jsou k dispozici v obchodě Google Play. Pokud z nějakého důvodu nemáte přístup do obchodu, SMSBackup + poskytuje QR kód, který můžete naskenovat a nainstalovat aplikaci.

Budete také potřebovat místo k uložení nových záloh, jako je SD karta, počítač / notebook nebo cloudové úložiště, včetně Gmailu..

Používám SMSBackup + a Gmail, ale můžete použít, co chcete – v tomto článku se naučíte, jak zálohovat textové zprávy na Android na Mac, PC nebo SD kartu. Můžete také použít jiného poskytovatele e-mailu, pokud podporují protokol IMAP.

Hlavní výhoda cloudu je v tom, že mohu přistupovat ke svým zprávám z jakéhokoli zařízení a nemusím s sebou nosit kartu SD nebo flash. Je dobré si ponechat místní offline kopii, ale cloudové zálohy byly podle mých zkušeností darem boha.

Jak zálohovat textové zprávy v telefonu Android

Jakmile se rozhodnete pro aplikaci a místo pro ukládání dat, jste připraveni začít zálohovat své zprávy. Zaměřuji se zde na SMSBackup +, ale poté se dotknu dvou dalších aplikací, které jsem zmínil dříve.

Krok 1. Aktivujte nastavení IMAP v nastavení Gmailu.

Krok 2. Klepnutím na „připojit“ se přihlásíte do Gmailu. Novější verze systému Android mohou obsahovat seznam vašich účtů Google, zatímco starší verze systému Android mohou vyžadovat přihlášení a udělení přístupu SMSBackup + k vašim e-mailům.

Krok 3. SMSBackup + provede první synchronizaci. Klepnutím na „záloha“ zahájíte proces kopírování zpráv do účtu Gmail.

Krok 4. Povolte automatické zálohování klepnutím na „automatické zálohování“. Pokud chcete, můžete změnit nastavení nebo se držet výchozího nastavení. Důležité na dobrém řešení zálohování je, že už nikdy nemusíte nic dělat – mělo by se to stát automaticky, takže je méně pravděpodobné, že na to zapomenete nebo odložíte, až bude příliš pozdě..

Přihlaste se ke svému účtu Gmail a hledejte zprávy se štítkem „SMS“. Všechny vaše zprávy najdete bezpečně uložené ve vaší poště a snadno prohledávatelné. V nastavení SMSBackup + změníte výchozí štítek z „SMS“ na cokoli chcete.

Obnovení vašich zpráv je stejně snadné jako klepnutí na „obnovit“ v SMSBackup +. Pokud máte k dispozici velké množství zpráv, zvažte to hned před spaním, nemusíte tedy čekat. Vaše data se tiše obnoví, když spíte bez starostí.

Jak zálohovat odstraněné textové zprávy na Android

Automatické zálohování vám umožní importovat zprávy do jakéhokoli nového telefonu. SMSBackup + exportuje kopii každé zprávy do vašeho účtu Gmail pod konkrétním štítkem „SMS“.

To znamená, že pokud omylem smažete textovou zprávu, můžete jednoduše otevřít SMSBackup + a klepnout na „obnovit“. Nepřepíše stávající zprávy a v části Pokročilá nastavení můžete vybrat pouze některé zprávy, které chcete obnovit.

Pokud se pokoušíte obnovit smazanou textovou zprávu bez zálohování, máte v podstatě smůlu. Existuje několik programů určených k obnovení smazaných dat, ale bezplatné verze umožňují uživateli „vyhledat“ smazané soubory. Skutečné obnovení souborů stojí peníze – z tohoto důvodu stojí automatické zálohování pět minut, než je nastavíte.

Alternativy k SMSBackup+

Zálohování SMS & Obnovení je skvělá alternativa k SMSBackup +, s téměř 90 000 recenzemi a 4,5 / 5 hvězdičkami v době psaní tohoto textu. Aplikace vytvořená společností Carbonite vytváří v telefonu Android místní zálohy, které lze exportovat na SD kartu nebo bezpečně uložit do cloudu.

Karbonit je známý svými řešeními pro zálohování cloudu. Společnost má vynikající výsledky, pokud jde o řešení zálohování a jejich aplikace pro Android je stejně pevná jako jejich stolní a serverový software.

Pokud již službu využíváte (a pokud si přečtete naši recenzi ohledně uhlíku, můžete zjistit, proč byste měli), zálohování SMS & Obnovení je skvělá alternativa k SMSBackup +, pokud si chcete ponechat místní kopie offline a synchronizovat se s poskytovatelem cloudu.

Super Backup and Restore zálohuje vaše textové zprávy a protokoly hovorů. Nadšenci Androidu s kořenovými telefony mohou dokonce zálohovat aplikace, kalendáře a kontakty na SD kartu nebo poskytovatele cloudu.

Zálohování SMS z karbonitu & Obnovení umožňuje nastavit plán spouštění záloh, když je to vhodné, například když spíte, a má zajímavou funkci, díky níž můžete sdílet soubor .apk Android s přítelem pouhým klepnutím na tlačítko. Toto je užitečná funkce pro některé uživatele s postranními aplikacemi, které vám umožní sdílet aplikaci pro Android s někým, místo toho, aby ji museli hledat a sami ji stahovat.

I když tyto pokročilé funkce nepotřebujete ani nechcete, aplikace funguje dokonale dobře jako jednoduché řešení pro zálohování textových zpráv. Nemusíte být mocným uživatelem a pouze další funkce vyžadují zakořenění telefonu – můžete jej nainstalovat a zálohovat své zprávy na SD kartu nebo do cloudu pomocí několika klepnutí.

Za zálohy SMS

V případě, že tento článek vyvolal vaši zvědavost při zálohování dat v telefonu Android, stojí za zmínku, že existuje několik vynikajících řešení pro zálohování na celé zařízení. V podstatě můžete zálohovat vše na svém zařízení, včetně vašich zpráv, fotografií a videí, a získat přístup ke všem v cloudu z jiných zařízení.

Je to nad rámec tohoto článku, ale již jsme pokryli nejlepší řešení cloudového zálohování pro Android – a další podrobnější recenze těchto poskytovatelů najdete na našem webu..

Závěr

Zálohování všech vašich zpráv SMS, protokolů hovorů a dalších dat je snadné. Nainstalujte si jednu z aplikací, které jsem vám dnes ukázal, a ujistěte se, že nikdy neztratíte žádnou zprávu. Zálohování SMS zpráv je v zařízení Android snadné a můžete je dokonce ještě o krok dále zálohovat všechna data smartphonu do cloudu.

Naše telefony se staly nedílnou součástí našeho života. Jsme neustále ve spojení, sdílíme si své myšlenky nebo obrázky a zdá se, že jen málo lidí zvažuje zachování těchto okamžiků. Dejte nám vědět v komentářích níže, pokud jste stejně fanoušci záloh systému Android jako my. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map