Jak usnadnit práci na dálku

Dojíždění tě zabíjí. Sedíte na nekonečných nudných setkáních. Telefony zazvoní a váš kolega dnes po páté pohybuje stolem. Někdo se dívá přes rameno. Oblek, který máte na sobě, je nepříjemný.


Není devět až pět dní skvělé? Naštěstí dnes máme soutěžícího: pracujeme na dálku.

Při práci na dálku získáte všechny výhody, které jste již slyšeli a představovali si – práci ve vaší mikině, žádné další dojíždění, šetřit peníze na oběd tím, že jí levné a zdravé jídlo, účastnit se pouze schůzek, které musíte bezpodmínečně, být produktivnější a , samozřejmě, spravujte svůj čas tak, jak uznáte za vhodný.

Stále více lidí přechází na práci na dálku, ale pro zaměstnavatele nebo kariéru by bylo zbytečné, kdyby práce z houpací sítě na odlehlé pláži způsobilo produktivitu. Naštěstí existuje spousta softwarových nástrojů pro usnadnění přechodu, vše, co potřebujete, je WiFi nebo nějaká forma přístupu k internetu. V tomto článku se podíváme na některé z těchto nástrojů, které usnadňují práci na dálku.

Malé týmy a nezávislí

V první řadě, když máte distribuovaný tým, potřebujete bezpečný a spolehlivý způsob sdílení souborů mezi členy. Přenos souborů pomocí e-mailu nebo jednotky flash vyžaduje pouze krádež dat, protože e-maily mohou být napadeny a jednotky odcizeny. V boji proti počítačové kriminalitě se cloudové úložiště hodí. Jedním z nejpopulárnějších s 800 miliony uživatelů je Disk Google.

Disk Google cílí na domácí uživatele a poskytuje dobrou produktivitu. V knihovně je spousta aplikací třetích stran (většina z nich zdarma). Vlastní aplikace Google, Dokumenty Google, je jednou z nejlepších aplikací pro produktivitu a spolupráci a přirozeně se integruje s Diskem Google.

S kancelářskou sadou Docs získáte aplikace pro zpracování textu, tabulky a prezentace. Díky rychlé rychlosti synchronizace souborů můžete navrhovat úpravy a komentovat vše v reálném čase. K dispozici je také možnost vrátit se zpět k předchozím verzím a zjistit, jaké změny byly provedeny.

Kancelářské dokumenty

Sdílení těchto souborů je samozřejmě nezbytné a Google nezklame. Pomocí e-mailu můžete udělit přístup nebo nastavit přístupový odkaz. Ať už uděláte jedno nebo druhé, můžete nastavit oprávnění pro obě.

Google tyto soubory zajišťuje pomocí 128bitového šifrování AES. Diskutuje se o tom, zda je prasklý, ale konvenční moudrost říká, že superpočítači by to trvalo miliardu let, než to udělá. K dispozici je dvoufaktorová autentizace (2FA), která chrání před ukradenými hesly.

Dobrou volbou pro nezávislé pracovníky je to, že jako bezplatný uživatel získáte pěkných 15 GB bezplatného úložiště. Pro ty, kteří chtějí levné možnosti, existuje několik platebních plánů: 100 GB za 2 $ měsíčně je hodně, poté dostanete 1 TB za 9,99 $. Slevy jsou k dispozici, pokud platíte po celý rok. Podrobnosti naleznete v recenzi na Disku Google.

Pracujete vzdáleně pro středně velké firmy

Pokud provozujete firmu a potřebujete větší zabezpečení, je tu Box. Tvrdí, že mnoho společností z žebříčku Fortune 500 a malé firmy jsou klienty.

Existuje jedna nativní aplikace s názvem Box Notes, která patří mezi naše nejlepší aplikace pro psaní poznámek. Abychom nahradili nedostatek nativních aplikací pro spolupráci, Box se integruje do dokumentů Google a Office Online. Můžete se integrovat s více aplikacemi třetích stran, které jsou součástí knihovny. Kategorie zahrnují spolupráci, správu projektů, správu obsahu a zabezpečení.

Správa velkých vzdálených týmů – nebo mnoha týmů – je s Boxem snadné; Když do svého účtu přidáte nového uživatele, můžete nastavit různá oprávnění. Můžete si vybrat, ke kterým složkám mají uživatelé přístup. Přitom můžete nastavit sedm různých úrovní oprávnění. Pokud potřebujete pozvat desítky zaměstnanců najednou, můžete provést hromadné pozvání. Když tak učiníte, můžete je přiřadit ke skupině, abyste se vyhnuli nastavení oprávnění jeden po druhém.

Pokud jde o bezpečnost, Box dělá skvěle; chrání váš obsah 256bitovým šifrováním AES, přenosem a na serverech. Dokonce šifruje váš klíč (který používáte k dešifrování souborů) se stejnou úrovní šifrování AES.

Rychlosti synchronizace souborů jsou srovnatelné s ostatními službami. Sdílení souborů je jednoduché; kliknete na tlačítko „sdílet“ a můžete vygenerovat odkaz nebo poslat pozvánku e-mailem. Díky těmto odkazům vám Box umožňuje používat ochranu heslem a nastavovat data vypršení platnosti.

Protože je zaměřen více na firmy, je dražší; Box vám poskytne 100 GB startovací plán pro minimálně tři uživatele, a to je 5 $ měsíčně na uživatele. Plány Business a Business plus nabízejí neomezené úložiště za 15 USD a 25 USD. K dispozici je bezplatný individuální plán a 15denní zkušební období s obchodními plány, o nichž se můžete dočíst v našem boxu.

Vzdálená práce pro velké firmy

Podniky, které by se chtěly vzdálit, by se lépe hodily s naším nejlepším výběrem EFFS, Egnyte Connect. Má nativní aplikace i integraci Dokumentů Google a Office Online. Pokud chcete použít stolní verzi sady Office – Office 365 – existuje také integrace.

Pokud jde o počáteční nahrávání, je to trochu pomalé, ale pro účely spolupráce je rychlost synchronizace důležitější u již nahraných souborů. Egnyte tam opravdu svítí, protože používá blokovou synchronizaci, která nahraje pouze části souboru, které se změnily, a ne celý soubor.

Egnyte má cokoli, co potřebujete při sdílení se vzdálenými členy. Můžete snadno sdílet soubory nebo složky a poskytovat čtyři typy přístupu – vlastník, plný, editor a prohlížeč. Vaše odkazy mohou mít ochranu heslem, data vypršení platnosti a vy dostanete upozornění, kdykoli je odkaz použit. Můžete dokonce nastavit, zda uživatelé mohou stahovat nebo pouze prohlížet soubory.

Nemusíte se starat o své firemní soubory, jsou chráněny šifrováním AES-256, můžete nastavit minimální délku a sílu pro hesla, 2FA je tam, aby vám pomohlo, pokud vaše heslo bylo prasklé a pokud někdo ukradl vaše zařízení, můžete jen to odřízněte od synchronizace.

Egnyte nenabízí individuální plány. Nejlevnější je 40 dolarů měsíčně pro pět uživatelů, ale poskytuje 5TB úložiště. Pokud potřebujete více místa a více uživatelů, existuje obchodní plán. Poskytuje 10 TB sdíleného prostoru maximálně 100 uživatelům za 15 USD měsíčně (na uživatele). Přečtěte si podrobnosti v naší recenzi Egnyte.

Další nástroje pro vzdálenou práci

Když potřebujete dálkově komunikovat se svým týmem, na vás přijde jedna oblíbená aplikace – Slack. Byl spuštěn v roce 2013 a od té doby rychle rostl. To není divu, aplikace je zábavná a snadno použitelná a integruje se s mnoha aplikacemi třetích stran, které zvyšují produktivitu (rádi bychom také poznamenali, že všechny výše uvedené služby patří mezi nejlepší cloudové úložiště pro Slack).

Váš vlastník pracovního prostoru vytvoří pracovní prostor Slack a spolu se správci zve a spravuje členy týmu. Tým pak může sdílet pracovní prostor Slack a komunikovat skrz něj. Podobně jako u starých chatovacích místností, všechno se točí kolem zasílání zpráv; různé kanály jsou součástí vašeho pracovního prostoru a jsou primárním komunikačním prostředkem. Můžete organizovat kanály podle konkrétních oddělení, projektů nebo kanceláří.

Když často komunikujete se svými členy týmu, informace mohou být všude. Slack umožňuje snadné vyhledávání zpráv a zasílání upozornění, kdykoli někdo řekne něco důležitého. Můžete dokonce hledat soubory, které jste poslali svému kolegovi.

Slack vám však nedovolí dodržovat agendu: pokud jde o správu úkolů se vzdáleným týmem, Trello opravdu svítí. Je to vizuální způsob, jak uspořádat své projekty a zjistit, co musíte udělat, na první pohled pomocí desky Kanban.

Vše, co děláte, bude zahrnovat desku Trello. Deska je seznam seznamů, které jsou v podstatě všechny vaše úkoly v různých fázích, od nápadů až po dokončení. Trello tyto karty zastupuje pomocí karet. Zatímco karty se zpočátku zdají jednoduché, můžete přidávat komentáře, štítky, nahrát přílohy, dát termíny atd. Můžete pozvat tolik lidí, kolik potřebujete, a jednoduše je přetáhnout na karty a přiřadit jim úkoly.

Trello má samozřejmě knihovnu se spoustou aplikací třetích stran (tzv. Power-ups), které mohou zlepšit váš vzdálený pracovní postup. S nimi můžete integrovat Trello s různými službami cloudového úložiště, komunikačními aplikacemi, platformami CVS atd. Pokud nevidíte nic, co by vyhovovalo vašim potřebám, existuje API, které můžete použít k vytvoření vlastní aplikace..

Závěrečné myšlenky

Dnes, s internetem a globalizací, není žádným překvapením, že skupiny nebo jednotlivci z různých zemí nebo kontinentů spolupracují; Nové situace samozřejmě přinášejí vlastní řadu problémů. S tím však existuje spousta aplikací. Zmínili jsme některé z nejlepších služeb cloudového úložiště, které jsou skvělé pro spolupráci, a některé z nejpopulárnějších aplikací, které umožňují dobrou komunikaci a organizaci.

Existuje mnoho dalších, takže máte oblíbeného, ​​kterého jsme vynechali? Máte komentář k některým, které jsme si vybrali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map