Shadow vs PlayStation Now: Cloud Gaming Showdown pro rok 2020

Shadow and PlayStation Now jsou dvě z nejlepších cloudových herních služeb v okolí, i když se zaměřují na daleko odlišné publikum. PlayStation je jednoduchá, levná cloudová herní platforma, která se perfektně integruje s PS4. Shadow, na druhé straně, nabízí nekompromisní výkon, i když za vysokou cenu.


V tomto srovnání Shadow vs PlayStation Now zjistíme, která je lepší volba. Během série sedmi kol půjdou dva prsty mezi prsty v herní podpoře, podpoře platformy, výkonu, snadnosti použití a dalších. 

Občas přineseme další cloudové herní služby pro kontext, ale toto srovnání se většinou zaměřuje na naše dva konkurenty. Pokud chcete vidět, jak si vedou proti zbytku trhu, přečtěte si naši recenzi Shadow a PlayStation Now..

Nastavení boje: PlayStation Now vs Shadow

Máme řadu Shadow a PlayStation Now, abychom mohli projít celou řadu kol. Porovnáme je sedm kol a každé z nich stojí za to. Nakonec se body sečteme a vyhlásíme vítěze. 

V tomto formátu je ale spousta kroutících se místností. Naším cílem je nejen porovnat tyto dva, ale také poskytnout souvislosti, proč jedna služba může vyhrát kolo nad druhou. Některá kola nelze shrnout pouhým udělením bodu. Z tohoto důvodu doporučujeme přečíst si každé kolo, abyste získali představu, která služba je pro vás lepší. 

Stejně jako v případě jakéhokoli srovnání existuje mezi soutěžícími něco tam a zpět. Například Shadow je dražší než PlayStation Now, ale přichází s funkcemi a výkonem, který tuto cenu ospravedlňuje. Podobně PlayStation Now obsahuje plnou knihovnu her mimo bránu, zatímco je budete muset zakoupit jednotlivě u Shadow. 

Ne vždy existuje konkrétní odpověď. To znamená, že jsme testovali obě služby od registrace po streamování, a v tomto srovnání se chystáme nastínit, co je na základě této zkušenosti lepší.

1

Knihovna her

Shadow a PlayStation Now mají velmi odlišné přístupy ke své knihovně her. Shadow, jak se dostaneme níže, nabízí plnou plochu Windows 10, která vám umožní nainstalovat jakoukoli hru, která by normálně mohla běžet na Windows. Na druhou stranu PlayStation Now má pevnou knihovnu her, která nabízí o něco více než 800 titulů. To však není konec příběhu. 

Vzhledem k tomu, že Shadow funguje jako normální počítač se systémem Windows, musíte si ve hře Steam, Uplay nebo Epic Games Store zakoupit hry, abyste je mohli hrát v cloudu. Totéž platí pro hry bez DRM z platforem jako GOG. S PlayStation však máte přístup k plné knihovně her zdarma.

knihovna Playstation-now-review-library

Podobně jako u projektu xCloud si kupujete nejen cloudové herní předplatné pomocí služby PlayStation Now, ale také celou knihovnu her (přečtěte si naši recenzi projektu xCloud). Tato knihovna zahrnuje novější hry jako Control a Wolfenstein II: The New Colossus, stejně jako staré oblíbené PlayStation jako Uncharted 3 a Bloodborne.

Toto kolo je těžké, protože porovnáváme dva radikálně odlišné přístupy k skladování virtuálních herních polic. PlayStation Now poskytuje bezplatný, přehledný seznam her s hlavními titulky pro více platforem a exkluzivními PlayStation. Shadow, na druhé straně, má mnohem větší šíři her, ale musíte za ně zaplatit. 

Toto kolo bohužel upadá do preference. Pokud se vám líbí exkluzivní konzole PlayStation a chcete se do akce okamžitě zapojit, je PlayStation Now bezpochyby lepší volbou. To znamená, že kvůli velkému množství obsahu dostupného na Shadowu, dáváme tomu vítězství v tomto kole.

Round: Game Library Point pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

2

Ceny

Shadow je jednou z nejdražších cloudových herních platforem, což je ve srovnání s PlayStation Now matoucí, protože si musíte koupit své vlastní hry. Navzdory vysoké cenové značce činí Shadow cenu za to s neúprosnou kvalitou streamování a seznamem funkcí, které ostatní konkurenti nedokážou držet krok s. 

Pokud jde o desetníky a centy, PlayStation Now má výhodu. S měsíčním předplacením 10 $ a ročním předplacením 60 USD může být PlayStation Now nejlevnějším způsobem hraní her v cloudu (pokud se neúčastníte omezeného bezplatného plánu GeForce Now). Toto předplatné vám také zakoupí přístup k více než 800 hrám. Podívejte se na náš kus GeForce Now vs PlayStation Now.

Se společností Shadow vám zbývá utratit minimálně 12 $ měsíčně, pokud se zaregistrujete na jeden rok, a až 50 $ měsíčně, pokud si zakoupíte nejvyšší měsíční odstupňovaný plán. Je pravda, že dodatečné náklady přicházejí s výhodami. Například plán Infinite nabízí sledování paprsků v reálném čase a rozlišení 4 kB. PS Now má simulované osvětlení a je uzamčeno na 720p. 

Všechny věci jsou stejné, dali bychom Shadowovi vítězství. Služba je dražší, i když přichází se specifikacemi odpovídajícími její cenovce. Všechny věci však nejsou stejné. PlayStation Now přichází s hrami a budete si je muset zakoupit samostatně u Shadow. Pokud začínáte od nuly, mohlo by to znamenat pár stovek dolarů z brány. 

V tomto kontextu vypadá služba PlayStation Now mnohem působivěji a umožňuje vám rychle skočit do dlouhého seznamu her, aniž byste museli lovit obchod nebo platit plnou cenu. To znamená, že s PlayStation Now nevlastníte hry. Tituly často odcházejí ze služby, protože se přidávají nové, což znamená, že se vaše nevyřízené položky neustále mění. 

Stejně jako v předchozím kole i toto je do značné míry založeno na osobních preferencích. Pokud již máte knihovnu Steam her, Shadow je lepší volbou, a to i s vyšší než průměrnou cenou. To znamená, že nelze popřít, že PlayStation Now je levnější, a navíc zahrnuje hned několik skvělých her..

Kolo: Cenový bod pro PlayStation Now

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

3

Funkce

Funkce PlayStation Now je z hlediska funkcí značně omezena a omezuje její funkčnost na platformy, na kterých je k dispozici. Stín je mnohem více realizován, přičemž využívá stávající funkce systému Windows a umožňuje vám je zažít v cloudu. Opět mluvíme o jiném přístupu. To znamená, že Shadow má v tomto kole jasnější nohu. 

Se službou Steam můžete používat pouze systém Windows 10 – a nikoli stahovanou verzi systému Windows 10 – a nic víc (přečtěte si naši Vortexovou recenzi). Se stínem si můžete stáhnout požadovaný prohlížeč, sledovat videa na YouTube, přizpůsobit plochu Windows a samozřejmě navštívit Cloudwards.net.

nastavení stínových oken

Skutečnost, že Shadow nabízí Windows, však má některé praktické aplikace pro hraní. Můžete nainstalovat a hrát jakoukoli hru, která by normálně fungovala na PC. Na rozdíl od jiných služeb cloudových her, které omezují výběr her na určité platformy DRM, Shadow podporuje vše. 

Kromě toho neexistují žádné problémy s digitálními právy se Shadowem. Pokud například Google Stadia zmizí, vaše hry se službou ztratí (přečtěte si naši recenzi na Google Stadia). Totéž neplatí pro Shadow. Protože se nákupy provádějí ve službě Steam a podobně, budete mít stále přístup ke svým hrám, i když zrušíte předplatné Shadow. Přečtěte si naše srovnání Google Stadia vs Shadow.

instaluje stínové páry

Funkce systému PlayStation Now se více soustředí na to, co nedokáže, než na to, co dokáže. Jak se dostaneme do kola „platformní podpory“, služba je k dispozici pouze na počítačích PS4 a PC, z nichž druhý poskytuje zážitek z podoblasti. Dále můžete používat pouze DualShock 4 s PS Now. Neexistuje podpora pro jiné ovladače nebo klávesnici a myš. 

Horší než to, možná budete muset fronty na hry v závislosti na poptávce. Sony ve svém FAQ PS PS říká, že „není možné uhodnout, jak dlouho budete čekat“, abyste mohli hrát jakoukoli konkrétní hru. Jak jsme zdůraznili v naší recenzi, je to jako říkat, že nemůžete sledovat nové epizody Black Mirror na Netflix, dokud ostatní uživatelé nebudou mít. 

playstation-now-review-faq

Shadow a PlayStation Now mají různé přístupy k tomu, jak běží, což dělá Shadow jasným vítězem pro tuto sekci. PlayStation Now má prostě příliš mnoho omezení, zatímco Shadow poskytuje veškerou flexibilitu systému Windows.

Kolo: Představuje bod pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

4

Výkon

Od podpory her po funkce, ceny, PlayStation Now zahájil solidní boj proti Shadow. Nicméně, to všechno jde dolů na výkon, a na této frontě, PS Now zaostává. Testovali jsme tři hry na každou, se Stínem doom, Counter-Strike: Global Offensive a Cuphead. Podobně jsme na PlayStation Now zavedli Doom, Mighty No. 9 a Bloodborne. 

Počínaje PlayStation Now jsme byli schopni okamžitě načíst hry během pracovního dne odpoledne (PS Now někdy vyžaduje zařazování do fronty). Všechno bylo vnímavé, i když občasný artefakt streamingu iluzi rychle přerušil. Kromě toho jsme zaznamenali spoustu vstupních zpoždění.

doom. playstation-now-review-doom

Vstupní zpoždění se zdá být větším problémem u náročnějších titulů. Například naše postava v Doom zaostávala jen trochu, zatímco my jsme zažili malé až žádné zpoždění u Mighty No. 9. U rychlých her, jako je Doom, je tato konstanta příliš. PlayStation Now se svým výkonem hodně zlepšil, ale ne natolik, aby byl na úrovni Shadow. 

Když už mluvíme o tom, Shadow nabízí téměř osobní zážitek z místního PC. Během našeho testování jsme nikdy nenarazili na koktání ani vstupní zpoždění. Je to proto, že Shadow nabízí plný počítač se systémem Windows. Místo streamování velkých souborů z podnikového serveru má Shadow všechny vaše herní soubory lokalizované na vaší vzdálené ploše. 

instaluje stínové páry

Největším problémem, se kterým jsme se setkali, bylo občasné zpoždění ve Windows, ale nic, co by ovlivnilo herní zážitek. Kromě toho nabízí Shadow rozlišení až 4 kB bez problémů. PS Nyní je naopak omezena na 720p. Ačkoli to není konec světa na displeji s plným HD, proud 720p PS Now vypadá strašlivě ve 4 kB. 

V tomto kole opravdu není žádná soutěž. Je to podobné jako porovnávání PS4 s PC. Jistě, PS4 je působivý systém pro trh, na který je zaměřen, ale není to nic ve srovnání s vyhrazeným herním PC. Stejně tak je služba PS Now působivá, nová služba, ale nedosahuje téměř výšky Shadow.

Kolo: Výkonnostní bod pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

5

Podpora platformy

Podpora platformy je pro PlayStation Now velkým problémem. V současné době můžete streamovat tituly PlayStation Now na vašem PS4 a PC, a to je vše. Kromě toho budete potřebovat řadič PS4 pro hraní na PC. PlayStation Now nepodporuje ovládací prvky klávesnice a myši. 

Na rozdíl od Shadow je problém jasný. Shadow nabízí klientům pro Windows, MacOS, Android, iOS a Linux, s aplikacemi smart TV přicházejí v blízké budoucnosti. Shadow je dražší, ale splňuje příslib hraní vašich oblíbených her bez ohledu na to, na jakém zařízení jste. PlayStation Now není.

Lokalizace PlayStation Now má však své výhody, zejména v tom, že si můžete do PS4 stáhnout některé hry. Přesto je cloudové hry všechno o hraní bez potřeby sofistikovaného hardwaru nebo velké obrazovky. To je kormidelna Shadow, která poskytuje podobný zážitek bez ohledu na to, zda hrajete na svém notebooku nebo telefonu.

Kolo: Platform Support Point for Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

6

Snadnost použití

Pokud jde o snadné použití, není s Shadowem o čem mluvit, pokud znáte cestu kolem plochy Windows. Registrace do služby je bezbolestná a po krátké hodině čekání budete mít přístup ke vzdálenému počítači. 

V opačném případě budou vaše další interakce se Shadowem spuštěny na vzdáleném počítači a pomocí předběžných klávesových zkratek ukončíte relaci..

stínové přihlášení

PlayStation Now je mnohem složitější, zejména na PC. Doporučujeme se zaregistrovat na vašem PS4 a zvládnout vše tam, protože prodejní trychtýř na ploše je napůl zapečený, v nejlepším případě. Po zaregistrování účtu na počítači budete muset najít odkaz ke stažení někde jinde na webu společnosti Sony. Na PS4 je ve výchozím nastavení nainstalována aplikace PS Now. 

Zážitek PS4 je velmi podobný operačnímu systému PS4 a ukazuje hry ve formátu Netflix. Jsme více znepokojeni zkušeností s PC. Ve snaze zrcadlit rozhraní, které je vidět na konzolách, aplikace PC PS Now zobrazuje podobné rozhraní podobné dlaždicím. Je to však opravdu pochmurné, zejména pokud používáte klávesnici a myš. 

aplikace Playstation-now-review-application

Existují i ​​další drobné problémy. Například se od vás nikdy nepožaduje přihlášení; aplikace se ihned spustí na obrazovce výběru her. Navíc neexistuje vyhledávací panel, takže budete muset procházet dlouhým seznamem her a najít tu, kterou chcete. 

Všechny tyto problémy nechávají počítačovou aplikaci PlayStation Now jako implementační nástroj pro implementaci PS4, nic víc. 

Ještě horší je, že musíte ručně synchronizovat své úspory mezi PC verzí PS Now a verzí konzoly, a dokonce ne všechny hry podporují cross-play mezi oběma platformami. PlayStation Now je do velké míry služba streamování PS4, která někdy – pokud budete mít štěstí – funguje na PC. 

Shadow, na druhé straně, je plně rozvinutá cloudová herní služba, která vám umožní zažít stejné tituly v telefonu, stolním počítači i televizi. O tom, co se Shadowovi snadno používá, se moc nemluví, ale v kontextu PlayStation Now je to dobrá věc. Jednoduše to funguje, bez ohledu na to, na jaké platformě jste.

Kolo: Snadné použití bodu pro Shadow Cloud Gaming

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

7

Dosah

Shadow a PlayStation Now mají velmi odlišné definice „pokrytí“. Počínaje stínem, je k dispozici pouze v USA, a přesto ne všechny státy jsou plně podporovány.

Na druhou stranu je služba PS Now k dispozici v dlouhém seznamu zemí, včetně Rakouska, Kanady, Finska, Dánska, Belgie, Francie, Německa, Irska, Itálie, Japonska, Lucemburska, Nizozemska, Norska, Portugalska, Španělska, Švédska, Švýcarsko, USA a Velká Británie.

Služba PlayStation Now má mnohem širší rozšíření, ale je to pravděpodobně proto, že se přenáší na stávající infrastrukturu sítě PlayStation. Ačkoli neexistuje žádný způsob, jak to s jistotou vědět, FAQ pro PS Now naznačuje, že některé servery mimo síť PSN fungují jako servery PS Now. Nezdá se však, že by jich bylo dost.

 Vzhledem k tomu, že hráči možná budou muset čekat ve frontě, existuje pravděpodobně příliš málo serverů, které by zvládly poptávku, což je o to více rozzlobenější, protože tyto servery jsou pouze streamováním her při 720p. Shadow má menší síť, ale mnohem lépe podporuje ty, které jsou v její síti. 

Shadow je oficiálně k dispozici ve všech 48 kontinentálních státech USA. V 38 z těchto států je však považováno za „živé“. 

Dalších 10 států – Washington, Utah, Wyoming, Arizona, Idaho, Colorado, Montana, Alabama, Gruzie a Florida – jsou považovány za „režim průzkumu“. To znamená, že kvůli řadě faktorů, včetně terénu a infrastruktury, může mít stín v těchto oblastech nějaké problémy. 

stínové pokrytí

Pokud jste v živém stavu, Shadow je v tomto kole snadné vyhrát. Neexistuje žádná fronta, servery zvládnou mnohem náročnější pracovní vytížení a pravděpodobně budete mít server blízko vás geograficky. 

Služba PlayStation Now však podporuje širší škálu míst, i když tato místa nejsou stejně podporovaná jako v USA se stínem. Z tohoto důvodu dáváme PS Now vítězství v tomto kole. 

Round: Coverage Point pro PlayStation Now

Shadow Cloud Gaming Logo
Logo PlayStation Now

8

Závěrečné myšlenky

Z našich sedmi kol má Shadow pět výher pro PlayStation Now’s two. Ačkoli to vypadá jako sesuv půdy pro Shadow, narazili jsme na podobné skóre v našem Shadow vs GeForce Now matchup. Není to tak, že PlayStation Now je špatná služba, ale spíš to, že Shadow je jen o krok napřed před zbytkem trhu.

Vítěz: Shadow

Přestože je Shadow výkonnější a pružnější než PlayStation Now, existují důvody, proč se držet nabídky Sony. Pokud jste fanouškem PS4, PlayStation Now je vynikající služba. Aspekt streamování her je nevýrazný, ale schopnost stahovat a hrát více než 300 her (s dalšími zhruba 500 v cloudu) lokálně stojí za cenu samotného předplatného. 

Souhlasíte s tím, že Shadow je vítěz, nebo je PlayStation Now lepší volbou? Sdělte nám své myšlenky v níže uvedených komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map