Je torrent v roce 2020 nezákonný?

Každý, kdo ví, jak se pohybují po internetu, si uvědomuje, že zachycení filmu nebo drahého softwarového balíčku bez nákladů je jen pryč. To představuje více než morální dilema. Existuje také online bezpečnost, která by měla zvážit a zda torrenting upozorní úřady.


Zaprvé, činnost torrentingu není ze své podstaty nezákonná. Tato technologie je jednoduše způsob, jak sdílet obsah online. Tam, kde se můžete dostat do potíží, je hosting, stahování nebo distribuce souborů chráněných autorskými právy. To zahrnuje nejoblíbenější filmy, hudbu a software.

Pokud to uděláte, ukradli jste něco tak jistě, jako kdybyste vešli do místního Walmartu a vyrazili o pár chvil později, když DVD vypadla z vašich kapes s ostrahou v polovičním pronásledování.

Pokud jde o to, zda je to bezpečné a pravděpodobnost, že se někdo chytí, odpovědi nejsou „úplně“ a „existuje šance.“ Pojďme si trochu promluvit, než uvidíme, jak je to legální nebo nezákonné. Pokud máte v současné době potíže s přístupem na stránky P2P, možná byste si měli prohlédnout náš článek o odblokování torrentových serverů.

Proces torrentu

Torrenting se liší od běžného stahování jedním kritickým způsobem. Spíše než tahání celého souboru z jednoho serveru, torrenting – také nazývaný bittorrenting – používá přístup sdílení souborů typu peer-to-peer, ve kterém specializovaný software popadne malé kousky souboru z desítek, možná stovek počítačů z celého světa a sestavuje je do plné verze.

Nedostatek centralizovaných serverů ztěžuje nalezení a vypnutí jakéhokoli hostitelského počítače zapojeného do trestné činnosti, existují však i legitimní důvody pro použití protokolu P2P. Jedním z nich je, že tento proces může být rychlejší než přímé stahování bez přetížení serverů. Přestože je to synonymum pro porušování autorských práv, spodním řádku je, že pouhé použití sítě P2P vás nečiní zločincem.

Budeme podrobně popisovat, jak podpis prezidenta Billa Clintona v zákoně o autorských právech v oblasti digitálních tisíciletí v roce 1998 změnil prostředí autorských práv. Legislativa dala držitelům autorských práv, často hudebním vydavatelstvím a filmovým studiím, právní strategii, pomocí níž lze úspěšně stíhat žaloby proti provozovatelům torrentu, uživatelé a někdy i nevinní kolemjdoucí.

Právní problémy pro torrentéry

Ať už se jedná o nezákonnou činnost, nebo ne, skutečnost, že tolik soudů se zaměřilo na torrenting, by vás mohla přehodnotit moudrost používání sítě P2P. Držitelé autorských práv vytrvale sledovali skutečné a vnímané porušovatele s různou mírou úspěchu.

Hostitelé

nelegální torrenting

Někdy se činnosti torrentingu snaží uchýlit se k myšlence, že stížnosti na porušení autorských práv by měly být zaměřeny na uživatele. Provozovatelé již dlouho tvrdí, že nejsou ničím jiným než poskytovateli nevinných cloudových úložišť. Jeden případ zahrnoval Hotfile, populární web pro sdílení souborů v roce 2011, proti kterému skupina hlavních filmových studií podala žalobu.

V době podání žádosti obžalovaný obdržel více než 10 milionů oznámení o zastavení šíření obsahu hostovaného, ​​ale věnoval malou pozornost. V sázce bylo příliš mnoho peněz. Vzhledem k tomu, že tisíce uživatelů dostaly alespoň tři oznámení o zastavení šíření, bylo pro tuto službu obtížné tvrdit, že zavedla přísnou zásadu „opakovaného porušovatele“.

Den před zahájením soudního řízení porota vyřešila Hotfile případ za 80 milionů dolarů. Megaupload a Grooveshark byly dvě další odpadlíkové torrentové služby zaměřené na následky DMCA.

The Innocent Bystander

Existují také příklady toho, jak se lidé ve svém poskytovateli internetových služeb chytají, aby předali informace o účtu související s IP adresami údajných pirátů – s výjimkou mnoha zákaznických zákazníků, když došlo k porušení autorských práv.

Vzhledem k tomu, že IP adresy jsou recyklovány od odjezdu k příchozím zákazníkům, zdá se, že jde o jednoduché neštěstí, ne o špatné chování.

Jedním z takových případů byla žena v Minnesotě, kdy převládající strategie boje proti pirátství zahrnovala soudní spory proti jednotlivcům místo hostitelů souborů. Poté, co nezákonně stáhla 1700 skladeb, za její chybu v rozhodování o odmítnutí nabídky vypořádání 4 500 $ následovalo soudní rozhodnutí proti ní, které začalo pokutou 1,5 milionu USD a nakonec přistálo na 220 000 $.

Artful Dodger

Žádná entita si užila (neutrpěla) více času v proudícím centru pozornosti než The Pirate Bay. Tento šampion pro sdílení souborů, založený v roce 2003, shromáždil miliony dolarů ve stávajících rozsudcích a časech vězení pro zakladatele kvůli porušování autorských práv, i když se zdá, že nemá v úmyslu platit a web nadále funguje..

Je však pronásledována ze serverové farmy na serverovou farmu, zatímco kolega KickassTorrents byl zcela vypnut. Zdá se, že to vše je povzbuzovat alternativní stránky torrentů, aby vyrostly, takže tento boj není zdaleka u konce.

Zůstaňte v bezpečí, zatímco Torrenting

Antivirová ochrana počítače

Pokud provádíte torrent pomocí standardního připojení, ostatní vás snadno sledují prostřednictvím vaší IP adresy. Kromě potenciálních právních kroků ze strany držitelů autorských práv odesílají poskytovatelé internetových služeb varovné dopisy zákazníkům, kteří navštěvují stránky s torrentem a mohou dokonce snížit rychlost připojení jako trest.

Pokud máte v úmyslu se vrhnout a přemýšlet, jestli existuje bezpečný způsob, jak to udělat, doporučujeme vám jít s liberálním výkladem slova „bezpečný“. Mohli byste použít virtuální soukromou síť, která je stále legální, i když na jak dlouho se někdo hádá (přečtěte si naši nejlepší VPN pro torrenting článek). Další možností je použít cloudové torrenting, což se zdá být docela slibné.

I tehdy je však VPN inteligentní investicí. Poskytovatel vytvoří šifrované datové připojení, které pro všechny praktické účely činí vaši polohu neviditelnou pro kohokoli, kdo se snaží snoop. Trik spočívá v nalezení poskytovatele VPN, který nebude protokolovat aktivitu klienta a je umístěn mimo zúčastněné země v pěti očích: USA, Spojené království, Nový Zéland, Austrálie a Kanada..

Závěrečné myšlenky

Při návštěvě torrentující webové stránky považované za podezřelé chování postupujte na vlastní nebezpečí. Porušování autorských práv může vést k závažným pokutám a uvěznění, i když obecně jsou hrozby horší než realita. To znamená, že nikdy nevíte, kdy se stanete pravidlem, nikoli výjimkou.

Pokud chcete prozkoumat svět VPN trochu dále, podívejte se do našeho článku o nejlepších možnostech VPN. Máte nějaké myšlenky nebo zkušenosti s torrentováním? Rádi bychom je slyšeli v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map