Jak se vypořádat s problémy vyrovnávací paměti Kodi

Kodi je jako Netflix, Amazon, Hulu a ještě více kombinováno pod jednou střechou. Tato mocná palebná síla slibuje prakticky nekonečné množství obsahu, vše bez vložení disku nebo opuštění sedadla.


I když všechno, co by mohlo znít jako sen, je to sen, který se snadno změní na frustrace, když narazíte na problémy s vyrovnáváním. Nekonečně se otáčející ikona může na neurčito pozastavit binge session Game of Thrones, když čekáte na načtení obsahu jako věčnost.

Jsme zde, abychom vám pomohli zmírnit tyto problémy s vyrovnávacím kódem Kodi pomocí několika rychlých tipů, jak vaše video zpozdit nebo dokonce úplně vyloučit. Pokud byste chtěli vědět kromě Kodi vše, co je o Kodi vědět, máme také plného průvodce Kodi pro vaše potěšení ze čtení.

Otestujte rychlost internetu

První místo, kde začít, je rychlost internetu. Mnoho nastavení Kodi používá WiFi a běží ze zařízení, jako je ChromeCast nebo Amazon FireStick, která dokonce nemají ethernetové porty. Bez možnosti přímého připojení k modemu budete muset pracovat s tím, co máte.

Chcete-li zahájit odstraňování problémů se zařízením, přejděte na adresu speedtest.net a zkontrolujte kvalitu připojení. Toto je web třetích stran, takže se nemusíte starat o to, že poskytovatelé internetových služeb budou čísla zkreslovat.

Při provádění testu se pokuste vyloučit co nejvíce procesů na pozadí, které jsou připojeny k vaší síti. V mém případě jsem ve svém telefonu vypnul WiFi a zastavil jsem záložní software, abych přesně zjistil své rychlosti. Pokud existuje velký nesoulad mezi rychlostmi, aniž by byly tyto procesy zapnuty, můžete je chtít při streamování pouze vypnout.

Obecně platí, že obsah ve vysokém rozlišení HD 1080p potřebuje k hladkému streamování rychlost stahování alespoň 10 Mbps. Pokud pod tím sedíte, může vás znepokojovat váš internet.

Pokud zjistíte, že vaše výsledky speedtest.net jsou nižší, než jste očekávali, proveďte na routeru tvrdý reset. Odpojte napájení alespoň na 60 sekund a poté jej znovu zapojte. Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na svého poskytovatele služeb Internetu a zjistěte, zda ve vaší oblasti existují nějaké problémy. Pokud problémy přetrvávají, pokračujte dalším krokem.

Zvyšte svou rychlost internetu

Pokud je vaše rychlost připojení poblíž vašeho streamingového pole nízká, ale rychle poblíž vašeho routeru, budete muset některé věci přesunout. Přesuňte box blíže k přístupovému bodu a podívejte se, zda se rychlost nezlepší. Pokud náhodou máte dvoupásmový směrovač a máte připojeno více zařízení, může přepnutí na pásmo 5GHz uvolnit určitou šířku pásma.

Přesun není trvalým řešením, takže pokud budete chtít používat starší jednotku, můžete zvážit přechod na vyšší směrovač. V případě společnosti Kodi je nejlepší koupit si router VPN. Sestavili jsme seznam nejlepších směrovačů VPN, které pomáhají zúžit vyhledávání, z nichž mnohé nabízejí vynikající dosah a jsou dvojpásmové.

Nejlepší řešení by bylo pevné připojení. Pokud používáte streamovací box s ethernetovým portem, ale používáte WiFi, možná budete chtít přehodnotit. Dlouhé síťové kabely jsou docela levné, takže si je vyzvedněte a spusťte, pokud jste tak již neučinili.

Pokud jste přesvědčeni, že internet není zdrojem problému, pokračujte dále k praktičtějšímu přístupu níže.

Raise Kodi’s Video Cache

Možná budete muset zvýšit množství mezipaměti videa dostupné pro Kodi. Mezipaměť je dočasné úložiště, které pomáhá rychleji načítat webové stránky (nebo v tomto případě videa). Mezipaměť ukládá informace o místech, která jste navštívili, nebo o videích, která jste si prohlédli, aby se tyto věci při návratu k nim načítaly rychleji.

To však vyžaduje paměť. U zařízení, jako je ChromeCast, není ve výchozím nastavení na ukládání do mezipaměti obvykle přiděleno příliš mnoho paměti, takže vám možná zbývá málo času. Chcete-li zvýšit limit paměti cache videa pro Kodi, existují dvě metody. Jeden je jednodušší než druhý, ale my vás provedeme oběma.

Snadný způsob: Průvodce Ares

Uživatelsky přívětivější z těchto dvou možností vyžaduje instalaci neoficiálního doplňku Kodi s názvem Ares Project. Pokud používáte neoficiální doplňky, v tomto úložišti je spousta dobrých věcí, takže byste je měli pravděpodobně nainstalovat.

Zde je návod, jak to získat:

Na domovské obrazovce Kodi klikněte na ikonu nastavení. Vypadá to jako kolečko.

Z ikon vyberte „Správce souborů“. Je to poslední možnost ve spodním řádku.

V levém sloupci klikněte na „přidat zdroj“. Je to spodní možnost.

Poklepejte na „.“

Do zobrazeného adresního řádku zadejte tuto adresu URL přesně tak, jak se zde zobrazuje:

http://ares-repo.eu

Klikněte na „OK“ a zadejte zdroji název „AresWizard“.

Vraťte se na domovskou obrazovku a klikněte na „doplňky“. Na další obrazovce vyberte možnost „stáhnout“ ve spodní části postranního panelu.

Odtud klikněte na „Instalovat ze souboru ZIP.

Přejděte do složky, kterou jste dříve pojmenovali (v našem případě „Ares Wizard“) a vyberte jediný soubor ZIP uvnitř (repository.aresproject.zip). Počkejte na upozornění na nainstalovaný doplněk.

Po oznámení nyní vyberte možnost „nainstalovat z úložiště“. Uvnitř klikněte na „Ares Project“.

Následujte cestu Doplňky programu > Průvodce Ares a klikněte na „nainstalovat“.

Počkejte na oznámení nainstalované doplňku a je dobré jít. Nyní musíme zvětšit mezipaměť videa. Vraťte se do hlavní nabídky a postupujte podle cesty Doplňky > Programové doplňky > Průvodce Aresem. Nainstalujte několik sekund pro instalaci souborů pro první nastavení.

Nyní v Ares Wizard, jděte po cestě Tweaks > Průvodce pokročilým nastavením > Další. Uvnitř uvidíte dostupnou RAM na jakémkoli zařízení, které používáte. Všimněte si to, protože ji budeme potřebovat později.

Klikněte na „vygenerovat nastavení“. Uvnitř zvětšete velikost mezipaměti videa na polovinu dostupné paměti RAM. Nehrajte si s ničím jiným.

Klikněte na „Použít nastavení“ a restartujte Kodi.

Blahopřejeme, nyní jste zvýšili limit mezipaměti videa.

Tvrdá cesta: soubor XML

Postupujte na vlastní nebezpečí. Budeš si muset pohrávat s nějakým kódem ai když je to docela základní, neměli byste to dělat, pokud vám to nebude vyhovovat. V zásadě děláme to samé, co jsme udělali s Ares Wizardem, takže není důvod zkoušet obojí.

Zkopírujte tyto řádky do souboru poznámkového bloku:

1

1.5

104857600

Poté, co jste to udělali, uložte soubor jako „advancedsettings.xml.“ Zjevně je neuložte s uvozovkami. Musíme tento soubor dostat do umístění souboru „userdata“ společnosti Kodi, které se bude lišit v závislosti na OS:

  • Android: Android / data / org.xbmc.kodi / files / .kodi / userdata /
  • iOS / private / var / mobile / Library / Preferences / Kodi / userdata /
  • Linux: ~ / .kodi / userdata /
  • Mac: / Users // Library / Application Support / Kodi / userdata /
  • Windows: Vyhledejte „% APPDATA% \ kodi \ userdata“ a stiskněte Enter

Po přesunutí souboru na jeho místo by měla být zvětšena vaše paměť cache videa.

Použijte menší soubory

Po tom všem může dojít k problémům, pokud jsou soubory, které se pokoušíte streamovat, příliš velké. To lze vyřešit rychlejším připojením k internetu, ale nejedná se o okamžité řešení.

Okamžitým řešením je video klub HEVC. Tento doplněk lze nalézt v řadě úložišť a používá k streamování HD videí kodek H.256. Většina videí používá kodek H.264, který umožňuje streamování v rozlišení HD s relativně malými soubory.

H.256 (nebo HEVC) je ještě efektivnější, s průměrným HD filmem přicházejícím jen kolem 300mb. Jste omezeni na to, co je k dispozici v HEVC Video Clubu, ale je tu spousta věcí, které vás mohou přemístit, dokud nebudete moci toto připojení k internetu zrychlit..

Najděte rychlejší VPN

Pokud používáte Kodi, pravděpodobně používáte VPN. Pokud ne, měli byste začít, protože VPN zachová vaše informace v soukromí a ochrání vás před jakýmikoli právními problémy.

VPN znamená virtuální privátní síť. VPN v zásadě neukáže původní IP adresu a místo toho vrátí IP adresu poskytovatelů VPN prostřednictvím jedné z jejich bran. Dozvíte se více o VPN sítích.  

Příčinou problémů s vyrovnávací pamětí může být vaše VPN. Pokud používáte bezplatnou službu VPN, je pravděpodobné, že soutěžíte o zdroje s mnoha dalšími uživateli. To vytváří úzká místa. Předplacené služby mají obvykle více serverů a méně uživatelů na server – nemluvě o lepších bezpečnostních opatřeních a silnějším závazku k ochraně osobních údajů uživatelů.

Naše nejlepší možnosti pro nejrychlejší VPN jsou ExpressVPN a TorGuard. Máme také seznam pěti nejlepších VPN pro Kodi. Můžete také procházet naše recenze VPN, kde naleznete další nápady.  

Závěrečné myšlenky

Ukládání do vyrovnávací paměti je nejhorší součástí streamování, ale snad vám tento rychlý průvodce pomohl. Pokud jste udělali vše a stále existují problémy, musíte vážně zvážit připojení k internetu a router.

Pokud chcete streamovat více obsahu, podívejte se na naše oblíbené neoficiální doplňky Kodi. Pokud hledáte způsoby, jak si Kodi přizpůsobit, podívejte se na naše nejlepší oficiální doplňky Kodi. Můžete si také prohlédnout náš archiv Kodi, kde najdete další průvodce a recenze vytvořené kolem ekosystému Kodi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me