ZenMate Review – Opgedateer 2020

ZenMate Review

Miskien sal u belangstel om ZenMate te gebruik danksy die aantreklike pryse en intuïtiewe koppelvlak. Dit sou ‘n fout wees: die diens is inherent onseker en u kan net so op die dakke staan ​​en u persoonlike inligting van daar af skree. Besoek ons ​​ZenMate-oorsig vir meer besonderhede.


beste Skynprivaatnetwerk-resensies

Net meer as ‘n jaar gelede het ons by ZenMate VPN aangemeld en gevind dat daar baie dinge is wat verbeter moet word. Die ontwerpkeuse om ‘n Skynprivaatnetwerk (VPN) te maak wat gebruikers nie nodig het om konfigurasie te doen nie, is algemeen in die VPN-mark, maar baie verskaffers, insluitend ZenMate Skynprivaatnetwerk, neem dit te ver.

Die minimalistiese benadering tot instellingsopsies het die VPN teruggehou sonder dat protokolle of enkripsies aangebied is. Twyfelagtige veiligheid, insluitend DNS-lekkasies, het ZenMate VPN vir ons ‘n ‘nee’ gemaak.

Die DNS-lekkasies is nog steeds aanwesig, daar is nog steeds geen opsies met betrekking tot enkripsie en protokol nie, en baie van dieselfde probleme wat ZenMate VPN in ons laaste oorsig geteister het, bly voort. Nodeloos om te sê, dit is nog steeds ‘n lang entjie om dit na ons beste VPN-lys te maak.

Sterkpunte & swakhede

Alternatiewe vir ZenMate

Kenmerke

ZenMate VPN het funksies wat ons meer sal aanspreek in die afdeling “gemaklik om te gebruik”, wat op ‘n vreemde manier benoem word en amper nêrens op die webwerf genoem word nie. Hulle word ‘EverSecure’ en ‘monitering van plekke’ genoem, en ons kyk na hulle omdat dit spesiale gevalle is..

Die lastige uitsonderings ter syde gestel, ZenMate VPN doen ‘n ordentlike taak om die mees in-aanvraagfunksies te dek in vergelyking met sommige aanbieders, maar as u belangstel in ‘n funksieryke VPN, moet u ons Astrill-oorsig ondersoek. In die instellings van ZenMate VPN is daar ‘n maklike skakelaar wat maklik is om te vind, sowel as ‘n eenvoudige skakelinstelling vir DNS-lekkasiebeskerming, waarna ons later sal kyk.

Die kliënt is beskikbaar in verskillende tale, waaronder Engels, Duits, Koreaans, Russies en Spaans. Nog belangriker, ZenMate VPN bied ‘n toepassing vir baie platforms, waaronder Windows, macOS, Android en iOS.

Daar is ook blaaieruitbreidings, en dit is van die beste wat ons nog gesien het vir Chrome, Mozilla en Opera. Hulle bied tonne funksies wat gewoonlik eksklusief is vir die desktop-toepassing.

Zenmate-bedryfstelsel

Waar ZenMate VPN begin tekort skiet, is die protokol- en koderingsopsies. Ons gaan dit in meer besonderhede in die afdeling “sekuriteit” ondersoek, maar vir die grootste deel sit u vas met ‘n TLS-protokol en het u geen keuse vir kodering nie.

ZenMate VPN ontbreek ook ondersteuning vir gesplete tonnels, wat ‘n verbasend moeilike funksie is om in die VPN-mark te vind, ondanks hoe nuttig dit is. Gesplete tonnels gee jou beheer oor watter programme op jou rekenaar die beskermde VPN-verbinding gebruik en watter programme ‘n standaard-onbeskermde verbinding gebruik.

As dit ‘n funksie is wat u interesseer, kyk dan na ons ExpressVPN-oorsig, waar ons die gebruikersvriendelike split tunneling-integrasie dek.

Zenmate VPN-funksies Oorsig

ZenMate-logozenmate.com

Begin vanaf $ 205 per maand alle planne

algemene

Betalingsmetodes
PayPal, kredietkaart, Union Pay

Aanvaar cryptocurrency

Gelyktydige verbindings
5

Ondersteun gesplete tonnels

Onbeperkte bandwydte

Gratis proeflopie beskikbaar
7 dae

Terugbetalingstydperk
14 dae

Wêreldwye bedienerbedrag
30+ liggings (slegs 4 vir gratis rekeninge)

Desktop OS’s
Windows, MacOS

Mobiele bedryfstelsels
Android, iOS

Blaaieruitbreidings
Chrome, Firefox, Opera

Kan op routers geïnstalleer word

streaming

Kry toegang tot Netflix US

Kry toegang tot BBC iPlayer

Kan toegang tot Hulu kry

Kry toegang tot Amazon Prime Video

sekuriteit

Enkripsietipes
128-AES, 256-AES

VPN-protokolle beskikbaar
OpenVPN

Geaktiveer met die opstart van die toestel

Laat spoel

Geen-log-beleid

DNS-lektoets geslaag

Killswitch beskikbaar

Wanware / advertensieblokkeerder ingesluit

ondersteuning

Regstreekse klets

E-posondersteuning
24/7

Telefoonondersteuning

Gebruikersforum

Kennis basis

pryse

Alhoewel daar op ZenMate VPN se webwerf Premium- en Ultimate-planne vermeld word, kon ons slegs die Ultimate-plan vir aankoop vind. U sal regdeur hierdie oorsig sien dat die soort ding ‘n tema is met ZenMate VPN se webwerf.

Vir die uiteindelike plan word drie opsies aangebied. U kan maandeliks, jaarliks ​​of vir twee jaar aanmeld. Al hierdie planne het toegang tot die desktop-toepassings, onbeperkte bandwydte, alle blaaieruitbreidings en tot vyf gelyktydige verbindings.

Zenmate-pryse

Die prysbepaling is mededingend met die maandelikse plan wat ongeveer die markgemiddelde is, terwyl die jaarlikse en veral die tweejaarplanne diep afslag bied. Om die waarheid te sê, u kan van een jaar na ‘n twee jaar intekening opgradeer vir slegs ‘n paar dollar.

Alhoewel die langtermynpryse ‘n groot waarde is, is daar beter opsies vir maandelikse planne. U sal byvoorbeeld in ons Windscribe-oorsig sien dat dit tot tien gelyktydige verbindings vir nog minder per maand as ZenMate VPN bied.

ZenMate VPN bied ook ‘n gratis plan aan, maar dit plaas verskeie beperkings daarop. U kry slegs toegang tot vier van die bedieners. Een is in die Verenigde State en een is in die Verenigde Koninkryk, wat dit byna geskik maak vir streaming.

U mag ook net die blaaieruitbreidings gebruik, en nie die tafelprogramme of mobiele programme nie. Laastens beperk die gratis plan u bandbreedte tot 2 megabits per sekonde. Dit is beperkend en sal ZenMate VPN uit ons gratis VPN-dienste-opsomming hou. Daar is ook ‘n gratis proeflopie van die Ultimate-plan vir een week as u u e-posadres verifieer.

Ons wil nog een ding aanraak. Soos ons genoem het, en sal voortgaan om te noem, is die webwerf van ZenMate VPN vol met teenstrydige en verwarrende frasering. Op sommige dele van die webwerf sal u sien dat ZenMate VPN beweer dat hy ‘n 30-dae-terugbetalingsbeleid het, maar met die lees van die terugbetalingsbeleid, het ons gevind dat dit slegs vir 14 dae is.

Ons kan nie genoeg beklemtoon hoe wydverspreide sulke foute op die webwerf voorkom nie, en dit behoort rooi vlae by gebruikers op te wek.

Zenmate-Terugbetaling

Gemak van gebruik

As u op die ZenMate VPN-webwerf aankom, word u begroet met ‘n goeie uitleg wat die belangrikste dinge op hoogs sigbare plekke plaas. Dit is maklik om aan te meld vir ‘n gratis rekening, net soos om die kliënt of uitbreiding te installeer.

Die kliënt is visueel aantreklik, met ‘n blou agtergrond wat ‘n sterk kontras met die wit teks bied. Verbinding is so eenvoudig soos om op ‘n knoppie te druk, en die lys van bedieners is maklik om te blaai.

Zenmate-kliënt

Dinge raak verwarrend as u in die instellings ingaan, selfs vir diegene wat vertroud is met VPN’s. Soos genoem, is die instellingsmenu eenvoudig, maar dit bevat ‘n paar merkblokkies wat min leidrade gee oor wat hulle doen.

Zenmate-instellings

Vir die eerste keer, die eerste ding wat u sien as u na die instellingsmenu gaan, is ‘n merkblokkie met ‘EverSecure’, wat standaard gemerk is. Op die webwerf is daar min inligting oor wat dit doen.

Al wat ons kon vind, was hierdie inskrywing in die kennisbasis wat sê die funksie is ontwerp om te verhoed dat mobiele toestelle ontkoppel as hulle slaap. Dit sê ook dat die VPN outomaties sal koppel wanneer die toestel weer gewek word of weer aan ‘n netwerk gekoppel word.

Dit gesê, die funksie is ook sigbaar in die instellings op die tafelblad-toepassing. Daar is geen melding van wat dit doen wat ons elders op die webwerf kon vind nie, dus sou ‘n mens aanvaar dat dit outomaties aan die VPN koppel as jou rekenaar met ‘n netwerk verbind. Dit is egter nie wat ons gedoen het in ons toetsing nie. Sover ons kon weet, doen dit niks by die lessenaarkliënte nie.

‘N Ander merkblokkie verder onder word die etiket “in staat gestel om monitering van liggings te aktiveer”. Anders as die ‘EverSecure’ -opsie, is dit standaard af. Weereens, daar is niks op die webwerf oor wat dit doen nie. Dit gesê, op verskillende plekke, soos hierdie pos, noem ZenMate VPN die blokkering en opsporing van wanware teen die beskerming van wanware.

Alhoewel hierdie instellings in die blaaieruitbreiding beskikbaar is, is daar geen ander duidelike opsies in die instellings in die desktop-toepassings daarvoor nie. Miskien is dit wat liggingmonitering is, maar dit is bloot ‘n skoot in die donker, wat die beste is wat ons kan doen as daar geen inligting aan ons gegee word nie.

Sonder hierdie opsies sou die instellingsbladsy goed wees. Alternatiewelik, sou inligting op die webwerf ingesluit word of selfs die naam herbenoem word, sou dit ‘n lang pad maak om die algemene bruikbaarheid van kliënte te verbeter. Die kliënte en apps lyk grotendeels mooi en funksioneer goed, maar daardie vreemde opsies ontwrig ‘n andersins vaartbelynde ervaring.

spoed

Speed ​​is die sterk pak van ZenMate VPN. Soos u uit ons toetsing kan sien, het elke bediener waarna ons gekyk het goed gevaar, met slegs Suid-Afrika wat agterbly met die res. In werklikheid was die snelheid so groot dat hulle vermoedens geopper het oor die hantering van verkeer op ZenMate VPN, maar ons sal meer hieroor in die afdeling “sekuriteit” aanraak..

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (Virginia)1472,075.84
Verenigde State6871,755.82
Verenigde Koninkryk10971,855,08
Japan18351,893.71
Duitsland11370,494,74
Suid-Afrika28131,962.58

Begin met die naaste bediener waar ons in Amerika getoets het, en ons het gevind dat die pingtyd hanteerbaar was en dat ons so min van ons aflaai- en oplaaisnelhede verloor het dat die verskil in prestasie nie opvallend was nie. Dieselfde was die geval met die Britse bedieners wat meer as 3.500 kilometer verder van ons af geleë was.

Japan is selfs verder, meet ‘n yslike 6 800 kilometer weg, en het steeds ‘n eerbiedige vlak van prestasie behou. Die blaai reageer goed en daar was net ‘n kort oomblik voordat bladsye begin laai. Nadat hulle begin laai het, is hulle ongeveer dieselfde tyd gelaai as wat hulle sou neem sonder ‘n VPN-verbinding.

Duitsland is ongeveer 4200 kilometer ver en het soortgelyke prestasies as die Verenigde Koninkryk aangebied met ‘n byna verwaarloosde daling in prestasie. Uiteindelik was Suid-Afrika die enigste bediener wat onderpresteer het. Toegegee, dit is die verste bediener waarvandaan ons getoets is, net ‘n bietjie meer as 8 000 myl daarvandaan.

ZenMate Skynprivaatnetwerk lewer ‘n sterk vertoning in spoed, met reaksie op die blaai en hoë genoeg volgehoue ​​aflaaisnelhede, sodat dit binnekort op ons vinnigste VPN-afronding sou kon klim. Dit gesê, die pingtye was indrukwekkend en sou dit moeilik wees om mee te speel.

As u daarop gemik is om mededingende speletjies aanlyn teen mense in ander lande te speel, lees ons beste VPN-artikel vir speletjies.

sekuriteit

ZenMate VPN het weereens teenstrydige inligting rakende die prestasie daarvan, maar hierdie keer gaan die botsende inligting oor veiligheid, wat die belangrikste aspek van enige VPN is..

Daar is geen manier om die koderingsvlak of protokol in die instellings te verander nie. Dit beteken dat jy vas is met alles wat aan jou gegee word, maar dit is onduidelik wat dit is. In hierdie artikel op die kennisgebase kan u sien dat die Windows- en macOS-kliente IPSec (IKEv2) gebruik, maar in hierdie artikel uit die kennisgebied, sê hulle dat dit TLS v1.2 gebruik.

Elders op die webwerf word OpenVPN genoem, wat TLS v1.2 in die kennisgebaseerde pos genoem kan word. As u egter dieper delf, kan OpenVPN slegs met die hand op sekere toestelle gekonfigureer word en slegs as u die uiteindelike plan het. As u nuuskierig is oor wat al die akronieme beteken, kyk dan na ons VPN-protokol-verdeling.

Wat kodering betref, word AES 256-bis vir die desktop- en mobiele kliente gebruik, wat uitstekend is, en AES-128 word gebruik vir die blaaieruitbreidings, wat bevredigend is. Dit gesê, die kodering het nie die DNS-lekkasies wat ons gevang het, belet nie. Die VPN het verbinding gemaak met ‘n Google DNS in België terwyl hy met Suid-Afrika verbind het.

Kortom, dit beteken dat inligting oor u blaaigewoontes aan Google se bedieners deurgegee word elke keer as u aan ‘n webwerf koppel. Wat erger is, is dat spioene, of iemand met die vermoë, u steeds op die internet kan spoor as die VPN gekoppel is. U kan meer daaroor leer in ons artikel oor DNS-lekkasies.

Boonop is daar, soos ons in die afdeling “spoed” genoem het, ‘n regte vraag of die verbinding geënkripteer is. Die snelhede wat ons gesien het, behoort nie moontlik te wees nie, want die prosesse van kodering en dekripsie tydens die oordrag van data neem tyd en moet u snelhede meer verminder as wat ons gesien het.

Ons het ZenMate VPN gekontak vir meer inligting en sal voortgaan om by die diens aan te meld. As ons iets nuuts leer, sal ons hierdie artikel opdateer om dit weer te gee. As u intussen op soek is na ‘n veilige VPN, stel ons voor dat u ons NordVPN-oorsig ondersoek.

privaatheid

ZenMate VPN het ‘n nul-logs-beleid en is gebaseer in Duitsland, wat streng wette op die beskerming van data het. Ongelukkig beteken “zero-logs” dit nie heeltemal nie.

ZenMate VPN bevat op die webwerf nie-persoonlike inligting rakende die gebruik, insluitend watter blaaier u gebruik en hoeveel tyd u aan die webwerf spandeer. Persoonlike inligting word tydens die skeppingsproses van die rekening versamel, insluitend e-posadres, naam en, as u verkies om die Ultimate-plan te kry, betalingsinligting.

ZenMate VPN gebruik ook die sogenaamde “tracking pixels” wanneer dit e-posse stuur, wat dit toelaat om die suksessyfer van sy e-posse op te spoor deur te sien of u dit oopgemaak het..

Stroomopvoering

Ons het ‘n e-pos aan die ondersteuningspan gestuur om te sê dat ons nie die BBC iPlayer kon laat werk nie, en ons het ‘n antwoord gekry dat dit ‘n bekende probleem is. Ons het egter nie die probleem gehad nie, en ons het dit slegs gesê as ‘n manier om die ondersteuningspersoneel te toets.

Die streamingprestasie van ZenMate VPN was trouens indrukwekkend. Dit het sonder enige probleem deur Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video en Hulu se VPN-opsporingstelsels deurgemaak. Video’s word vinnig gelaai en byna altyd onmiddellik op 1080p afgespeel.

Alhoewel sommige van die ander probleme met ZenMate VPN dit dalk weerhou van ons beste VPN vir BBC iPlayer-lys, is dit waardig om dit te noem.

Bedienersposisies

ZenMate VPN het net meer as 30 plekke oor die hele wêreld versprei, insluitend bedieners in Asië, Europa, Afrika, Noord-Amerika en Suid-Amerika. Die aangebied plekke word goed versprei en dek die behoeftes van die meeste VPN-gebruikers.

Daar is verskillende bedieneropsies in die Verenigde State sowel as in die Verenigde Koninkryk, dus moet u gunsteling stroomwebwerwe beskikbaar wees. Slegs vier bedieners is op die gratis plan beskikbaar, maar u kry steeds toegang tot een bediener elk in die Verenigde State en die Verenigde Koninkryk.

Kliëntediens

Wat klantediens betref, word ZenMate VPN getref of gemis. Daar is geen ondersteuning vir live chat of telefoonondersteuning nie, wat nie so sleg vanself is nie, want baie VPN-verskaffers bied dit nie aan nie. ZenMate VPN se e-posondersteuning is goed en bied die antwoorde wat u nodig het op ‘n tydige, nuttige en beleefde manier. Ons het ons antwoorde in minder as agt uur ontvang.

Dit gesê, die kennisgebase is ver van uitstekend. Baie van die meer algemene vrae rakende Skynprivaatnetwerk en instellings kan moontlik beantwoord word, maar meer tegniese vrae word dikwels onbeantwoord gelaat of erger, het teenstrydige antwoorde, soos ons al baie keer gesien het tydens hierdie hersiening.

Die skoonmaak van die kennisbasis en die uitwis van verouderde inligting of die herskryf van die inskrywings sou ‘n goeie stap wees om die kliëntediens-ervaring te verbeter.

Die uitspraak

Daar is verskillende dinge waarvoor ZenMate VPN kan sorg om die gebruikerservaring te verbeter. Die prestasie van die VPN is indrukwekkend, met die gratis opsie kan u die diens toets en die kliëntediens is behulpsaam en reageer.

‘N Sterk fondament is gelê, maar ‘n groot deel van die uitvoering mis die punt. Die webwerf bevat teenstrydige inligting oor baie onderwerpe en die gebrek aan opsies rakende protokol en kodering is ontstellend.

Alhoewel ZenMate VPN homself beslis op een dag kan posisioneer tot ‘n reus in die bedryf, sal die meeste mense verkies om dienste te bereik wat reeds aangebied word. As dit vir jou klink, kyk na ons argief van VPN-resensies, wat van die beste na die slegste gesorteer word vir maklike blaai.

Laat weet ons in die kommentaar as u ervaring het met ZenMate VPN. Ons is lief daarvoor om van u te hoor en, soos altyd, dankie vir die lees.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map