Windscribe Review – ‘n wonderlike gratis VPN – Opgedateer 2020

Windscribe Review

Windscribe is ‘n interessante VPN-diens wat daarop gemik is om die beste verskaffers daar te onttroon en amper suksesvol te wees. Alhoewel dit ‘n paar uitgawes het, is dit in die algemeen ‘n uitstekende VPN en het dit beslis die beste gratis plan daar buite. Kyk na ons Windscribe-oorsig vir al die besonderhede oor hierdie up-and-comer.


windscribe-Glyer1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

vorige

volgende

Dit is maklik om Windscribe af te skryf as net nog ‘n gratis VPN-verskaffer, hoewel dit gelukkig nie die geval is nie. Alhoewel die gratis plan indrukwekkend is – wat ons beste VPN-gids waardig is, is Windscribe egter om ander redes opvallend, veral die unieke benadering tot prysbepaling en ‘n lang lys funksies. 

In hierdie Windscribe-oorsig gaan ons daardie funksies verken, en praat oor pryse, gebruiksgemak, sekuriteit, spoed, stroomprestasie, privaatheid en kliëntediens. Aan die einde gee ons u uitspraak en bepaal of die Windscribe VPN die moeite werd is of nie. 

As u op soek is na ‘n gratis VPN, is Windscribe maklik die beste opsie. As u egter begin betaal – ten minste vir die volledige plan – verander dit. Windscrib se subpartsnelhede lyk min in vergelyking met die beste honde, soos ExpressVPN en NordVPN, selfs al spaar u ‘n paar dollar. Lees ons Windscribe vs. NordVPN-stuk om te sien hoe dit met mekaar vergelyk.

Sterkpunte & swakhede

Alternatiewe vir Windscribe

Kenmerke

Windscribe is absoluut propvol funksies, en nie op dieselfde manier as byvoorbeeld CyberGhost nie (lees ons CyberGhost-oorsig). Daar word meestal rekening gehou met die noodsaaklikhede, maar eerder as om die funksielys saam te stel met standaardaanbiedinge, soos gesplete tonnels en app-moord, het Windscribe unieke eenhede. 

Dit kan goed of sleg wees, afhangend van wat vir u belangrik is, en binne ‘n minuut. Wat betref die funksies wat ingesluit is, pak Windscribe dit in. 

Die algemeenste is Secure.link, waartoe u toegang kan verkry via die rekeningdashboard of die blaaieruitbreiding. Secure.link skandeer ‘n ingevoerde URL vir spoorsnyers voordat u verder gaan, en gee die webwerf ‘n algehele privaatheidsgraad. 

windscribe-resensie-securelink

Hand-in-hand met Secure.link is R.O.B.E.R.T. Hierdie instrument is ‘n DNS- en IP-vlakblokkering waarmee u sekere soorte inhoud kan filter volgens die gevestigde lyste van Windscribe. Dit blokkeer standaard wanware, maar dit kan ook opgestel word om webwerwe op sosiale media, pornografie, dobbelary en selfs webwerwe wat vals nuus publiseer, te blokkeer.

windscribe-resensie-Robert

Die beskikbare lyste dek die meeste basisse, maar u kan ook pasgemaakte reëls skep. U kies om IP-adresse of domeine te blokkeer, te witlys, of dit te bedrieg. Verder het R.O.B.E.R.T. is maklik om te gebruik binne die rekeningdashboard. 

Daar word ook rekening gehou met noodsaaklike funksies; die Windscribe VPN bevat DNS-instellings, instaanbedienerinstellings en ‘n doodskakelaar, wat dit verwarrend ‘n ‘firewall’ noem. Windscribe sê in die FAQ dat ‘kill switch’ die verkeerde term is, maar dit is die terminologie wat elke ander VPN gebruik. Om dit iets anders te noem, maak dit net verwarrend. 

Saam met hierdie instellings, kan u u protokol en poort kies, waaroor ons meer in die afdeling “sekuriteit” hieronder sal bespreek. 

Windscribe bied ‘n paar funksies wat geen ander VPN doen nie, maar daar is steeds ‘n paar weglatings. Windscribe bevat veral nie gesplete tonnels nie, wat u toelaat om verkeer deur die VPN-tonnel te stuur terwyl u ander verkeer op u hoofverbinding hou (lees ons IPVanish-oorsig vir ‘n diens wat gesplete tonnels gebruik). 

Op dieselfde manier is app-moord nie ingesluit nie, wat u in staat sal stel om die doodskakelaar op sommige programme te gebruik, maar nie op ander nie. Hierdie funksies is nie noodsaaklik nie – baie Skynprivaatnetwerk beweeg verby hulle – maar as hulle soveel anders in Windscribe in ag neem, sal dit hier sinvol wees. Dit gesê, as hierdie funksies nie vir u belangrik is nie, is Windscribe se huidige aanbod steeds uitstekend.

Windscribe funksies oorsig

Windscribe-logowindscribe.com

Begin vanaf $ 417 per maand vir alle planne

algemene

Betalingsmetodes
PayPal, kredietkaart

Aanvaar cryptocurrency

Gelyktydige verbindings
Unlimited

Ondersteun gesplete tonnels

Onbeperkte bandwydte

Gratis proeflopie beskikbaar

Terugbetalingstydperk

Wêreldwye bedienerbedrag
59 lande

Desktop OS’s
Windows, MacOS, Linux

Mobiele bedryfstelsels
Android, iOS

Blaaieruitbreidings
Chrome, Firefox, Opera

Kan op routers geïnstalleer word

streaming

Kry toegang tot Netflix US

Kry toegang tot BBC iPlayer

Kan toegang tot Hulu kry

Kry toegang tot Amazon Prime Video

sekuriteit

Enkripsietipes
256-AES

VPN-protokolle beskikbaar
IPSec, OpenVPN, Stunnel, IKEv2

Geaktiveer met die opstart van die toestel

Laat spoel

Geen-log-beleid

DNS-lektoets geslaag

Killswitch beskikbaar

Wanware / advertensieblokkeerder ingesluit

ondersteuning

Regstreekse klets
24/7

E-posondersteuning
24/7

Telefoonondersteuning

Gebruikersforum
subreddit

Kennis basis

pryse

Windscribe is in sy eie liga as dit kom by prysbepaling. Dit is nie net goedkoop nie, maar is ook buigsaam, waardeur u ‘n plan opstel wat spesifiek vir u behoeftes is. Daar is ook ‘n vrygewige gratis plan, en daarom het Windscribe die kroon in ons beste gratis VPN-gids geneem en die immergewilde TunnelBear geklop (lees ons TunnelBear-oorsig en ons Windscribe vs. TunnelBear-vergelyking).

Laat ons egter eers praat oor die standaardplan voordat ons daarby kom. Windscribe bied sy diens maandeliks of jaarliks ​​aan, met die jaarlikse plan wat 55 persent afslag kry. Alhoewel Windscribe nie meerjaarsplanne soos NordVPN of CyberGhost aanbied nie (lees ons NordVPN-oorsig), hoef dit nie te doen nie. Die jaarlikse koers is ook laag genoeg. 

Die maandelikse tarief is nie so indrukwekkend in vergelyking met ‘n diens soos Mullvad nie, maar soos u kan sien in ons Mullvad-oorsig, is dit omtrent die goedkoopste VPN-maandelikse prys. In vergelyking met gulsiger dienste soos Astrill, is Windscribe se maandelikse prys uitstekend (lees ons Astrill-oorsig).

Windskryf gratis

Ons het egter soortgelyke pryse met TorGuard gesien, soos u kan sien in ons TorGuard-oorsig. Wat Windscribe onderskei, is nie die standaardplanne nie, maar die gratis. Windscrib se opsie ‘bou ‘n plan’ begin gratis, en bied u elke maand ‘n klein lys bedieners en 10 GB data-oordrag aan. U kan ‘n ekstra 5 GB per maand kry deur ook oor Windscribe te twiet. 

As u u plan wil uitbrei, kan u ekstra plekke vir $ 1 per stuk byvoeg. Elke ligging bevat 10 GB ekstra data, en elke ligging is beskikbaar. 

As u byvoorbeeld die Amerikaanse Amerikaanse Windflix-bediener wil hê – Windflix-bedieners is spesialiteitsbedieners wat gebou is om te stroom; meer hieroor in die afdeling vir stroomprestasies – dit sal vir u $ 1 per maand hê, en u het 20 GB data om te gebruik. Daar is ‘n minimum van $ 2 vir die koop van liggings, maar selfs dan is hierdie plan baie. 

Benewens die aankoop van nuwe liggings, kan u ook onbeperkte data koop en R.O.B.E.R.T. vir $ 1 per maand. Dit is vir die meeste mense sinvol om ‘n plan op te stel, veral as u net belangstel om inhoud uit ‘n sekere streek te stroom. 

Met die opsie om onbeperkte data aan te koop, spandeer u waarskynlik slegs ‘n paar dollar per maand aan ‘n inskrywing, wat ongeëwenaard is deur enige VPN-diens wat ons nagegaan het.. 

Buiten persoonlike planne, is daar ‘n paar ander dienste wat Windscribe aanbied. ScribeForce is ‘n span-gefokusde VPN wat $ 3 per persoon per maand beloop – ‘n afslag van 40% afslag op studente is beskikbaar op jaarplanne – en daar is statiese IP’s beskikbaar van $ 3 tot $ 8 per maand. Soos die standaardplanne, kan u bitcoin, PayPal en kredietkaarte gebruik om hierdie dienste te koop. 

Daar is geen geld-terugwaarborg nie, wat nie ‘n verrassing behoort te wees nie, aangesien daar ‘n gratis plan is. Ons verkies in elk geval ‘n gratis plan of verhoor bo ‘n geldterugwaarborg, omdat u nie ‘n terugbetaling hoef te soek nie.

Gemak van gebruik

Om met Windscribe te begin is eenvoudig. Klik vanaf die tuisblad op die “aan die gang” -knoppie om na die aflaai-bladsy te verwys. Daar sal Windscribe u blaaier en bedryfstelsel opspoor en die regte installateurs aanbeveel. U kan kies om die blaaieruitbreiding, plaaslike toepassing of albei te installeer, en aanmeld vir ‘n rekening terwyl dit gaan. 

windscribe-resensie-aflaai

Windscribe hanteer dinge effens anders as ander VPN’s. Eerder as om deur die proses te gaan en vir ‘n rekening aan te meld, kan u aanmeldbewyse skep of u nou betaal of nie. U aanmelding word outomaties gekoppel aan ‘n gratis plan wat u later kan verander.

Van daar af kan u aanmeld en u rekeningdashboard bekyk. Alhoewel die dashboard gebruik word om u intekening soos ander VPN’s te bestuur, vind Windscribe meer aan die gang. U kan die aanstuur van hawe instel, die R.O.B.E.R.T instel. en kyk na skakels met behulp van Secure.link. Sommige van die dashboardfunksies is ook in die blaaieruitbreiding beskikbaar. 

windscribe-resensie-paneelbord

As u tevrede is met die begin van ‘n gratis plan, kan u terugkeer na die toepassing. As u wil opgradeer, klik dan op “upgrade” op die blad “Account status”. Windscribe verwys u na die prysbladsy waar u ‘n volledige intekening kan koop of u eie plan kan opstel. 

windscribe-resensie-pryse-bladsy

In vergelyking met, byvoorbeeld, ExpressVPN, het Windscribe ‘n ingewikkelde prysstruktuur (lees ons ExpressVPN-oorsig). Dit word egter nooit duidelik gemaak nie. Windscribe se eenvoudige benadering deur aanmelding laat dit moeiteloos voel om ‘n intekening te koop, alhoewel die prysstruktuur op papier meer ingewikkeld is as ander VPN-dienste. 

Windafskryf Windows

Terug op die plaaslike toepassing, Windscribe sal u vra om aan te meld. As u nie die blaaieruitbreiding geïnstalleer het nie, sal dit ‘n venster oopmaak met die vraag of u die uitbreiding wil installeer. Alhoewel dit hoofsaaklik ‘n ander manier is om die VPN te beheer, voeg die uitbreiding ‘n advertensie-blokkering en Secure.link by, waarna ons binne ‘n minuut gaan kyk. 

Die plaaslike toepassing is dood eenvoudig. Windscribe kies standaard ‘n ‘beste ligging’, maar u kan u ligging verander met behulp van die bedienerslys, waartoe u toegang kan verkry deur op die ‘pyltjie’ langs die huidige gekose ligging te klik.. 

As u die gratis plan gebruik, kan u slegs die liggings sonder ‘n ster verkry. Diegene met ‘n ster is die ‘pro’-liggings, wat by die volledige intekening ingesluit is of afsonderlik gekoop kan word.  

windscribe-resensie-vensters

As u die “aan” -skakelaar inskakel, sal die verbindingproses begin en die firewall aangeskakel word. Alhoewel dit nie eksplisiet gesê word wanneer die verbinding voltooi is nie, sal u IP-adres opdateer sodra dit gekoppel is en die grys agtergrond sal na blou verander. As u Windows-kennisgewings geaktiveer het, sal Windscribe u ook hier laat weet. 

-Windscribe-hersiening verbind

Dit maak nie saak of u gekoppel is of nie, u kan deur die bedienerslys blaai en instellings verander, hoewel sommige instellings eers van krag sal word voordat u weer los en weer koppel. Die instellingsmenu is deeglik genoeg om kritiese beheermaatreëls te gee sonder om in tegniese vaardighede te deel (lees ons AirVPN-oorsig vir ‘n pynlike voorbeeld daarvan). 

windscribe-resensie-instellings

Windafskryf Android

Dit moet so verbaas wees dat Windscribe ‘n Android-app beskikbaar het, maar meer as dit het programme vir normaal beperkende Android-platforms. U kan dit byvoorbeeld op u Amazon Fire TV of Nvidia Shield instel. In daardie verlede moes u die APK moes gebruik en die VPN handmatig opstel, maar daar is nou inheemse programme vir albei platforms. 

windscribe-resensie-Android

Die buigsaamheid is groot. As u ‘n mediasentrumtoestel soos ‘n Nvidia Shield gebruik, sal u ‘n VPN normaalweg op u router moet instel – Windscribe ondersteun dit ook – en u hele verkeer kan deurbring. Met Windscribe is daar ‘n eenvoudige manier om aan die gang te kom in ‘n mediasentrum, selfs al gebruik u ‘n platform soos Kodi (lees ons beste VPN vir Kodi-gids vir meer hieroor). 

Windafskryf vir Chrome

Benewens mobiele en rekenaar-toepassings, het Windscribe uitbreidings beskikbaar vir Chrome, Firefox en Opera. Vir die grootste deel is die uitbreiding net nog ‘n manier om die VPN te beheer. U kan steeds deur bedieners blaai en verbind, sowel as ‘n paar basiese instellings verander. Gevorderde opsies, soos u VPN-protokol en DNS-instellings, is gereserveer vir die plaaslike toepassing. 

Die uitbreiding is egter meer as ‘n instaanbediener vir die VPN. Dit gee u vinnige toegang tot Secure.link, blokkeer advertensies en laat u aanlyn-privaatheidfunksies inskakel, waaroor ons in die afdeling “funksies” hierbo bespreek het. Anders as die meeste VPN-uitbreidings, is dit nie die kwessie van die uitbreiding of die plaaslike app nie. U moet albei gebruik. 

Windscribe blyk dit ook te verstaan. U kan die uitbreiding wissel tussen die “blaaier” en die “plaaslike” modus. Die “blaaier” -modus gee u volledige toegang tot die VPN en die lys van liggings, terwyl die “plaaslike” modus die funksies van die blaaieruitbreiding ongeskonde hou, terwyl u die VPN plaaslik kan beheer.

spoed

Sneltoetsing vir Windscribe VPN was oor die algemeen. Alhoewel ons in die nabyheid van die huis ordentlike snelhede kon kry, maak Windscribe nie ons vinnigste VPN-gids nie. Windscribe het byna 90 persent van ons onbeskermde aflaaisnelheid oor die dam van ons toetsplek in St. Louis af gespring..

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (St. Louis)886,7120,53
Beste ligging (Kanada)3031,9315.07
Windflix U.S..3673,5418,85
Nederland11320,418.5
Verenigde Koninkryk1158,7311.25
Windflix Japan1787,6114,31

Ons het OpenVPN en UDP gebruik vir ons snelheidstoetse, selfs al is Windscribe standaard vir IKEv2. Boonop het ons betaalde en gratis bedieners gemeng om te sien of daar ‘n patroon was. Alhoewel dit vroeër tydens die toetsing die geval was – die Amerikaanse Amerikaanse Windflix-bediener het die Kanadese bediener uit die water geblaas, was dit egter duidelik dat die afstand die grootste faktor is toe ons toegedraai het. 

Dit was goed met Kanada en die Verenigde State, hoewel dit vreemd was dat Windscribe ‘n Kanadese datasentrum vir ons aanbeveel. Nederland, die Verenigde Koninkryk en Japan het egter agterweë geraak en die aflaaisyfer met ongeveer 70 tot 90 persent gedaal. Gelukkig is die oplaaisnelheid in stand gehou, maar die aflaaityd is die belangrikste. 

Verbasend genoeg was die vertraging egter gedurende die toetsing veerkragtig. Japan het dit bykans 200 m afgelê, maar selfs dit is redelik. Windscribe, met sy konstante pingtye, is een van die beste VPN’s vir spel. 

Vir ander doeleindes is dit die beste om te gaan met ‘n vinniger VPN of met IKEv2 as u protokol te werk, wat baie beter vaar as OpenVPN met UDP. Aangesien ander VPN’s ‘n stewige snelheid kan lewer tydens die gebruik van OpenVPN, is Windscribe egter steeds ‘n paar penne in hierdie afdeling.

sekuriteit

As dit kom by VPN-sekuriteit, hou Windscribe VPN by die gevestigde praktyke, hoewel u sommige instellings moet verander om daar te kom. Uit die boks stel Windscribe die verbindingsmodus op “outomaties”, wat in ons geval IKEv2 as die regte protokol gekies het. Aangesien ons op ‘n Windows 10-tafelrekenaar getoets het, gebruik ons ​​eerder OpenVPN. 

In werklikheid is Windscribe nie die enigste VPN wat ‘n vreemde protokol of kode bevat nie. Privaat internettoegang word byvoorbeeld met AES-128 begin in plaas van die normale AES-256 (lees ons oorsig oor privaat internettoegang). Soos PIA, is dit egter maklik om die beveiligingsinstellings met Windscribe te verander. 

IKEv2 is die standaard, en as u ‘n mobiele toestel gebruik, beveel ons u aan om daarby te bly, aangesien u verbinding ongeskonde sal bly terwyl u van netwerk verander. Op desktop is OpenVPN waarskynlik ‘n beter opsie, en Windscribe kan u kies tussen UDP en TCP as u vervoerprotokol.. 

Daar is ook twee ingekapselde OpenVPN-opsies: Stealth en Wstunnel. Hierdie protokolle wikkel ‘n OpenVPN-verbinding aan, waardeur dit soos ‘n normale internetverbinding lyk, wat nuttig is om sensuur te omseil. Dit is ook algemene opsies onder ons beste VPN’s vir China.

Windscribe Torrenting

Met die stealth-opsies en AES-256-kodering – lees ons beskrywing van enkripsie om meer daaroor te wete te kom – Windscribe is geskik vir spanning. Dit gesê, u kan nie enige ligging gebruik om te stort nie. Sommige plekke, soos Suid-Afrika, Rusland en Indië, het ‘n P2P-ikoon met ‘n skuinsstreep wat daarop dui dat u nie op hierdie plekke kan torrel nie. 

Alhoewel die gebruik van die standaard desktop-app voldoende behoort te wees om u torrenting beskerm te hou, het Windscribe ook ‘n uTorrent-installasiegids beskikbaar. Let egter daarop dat alhoewel u die desktop client kan gebruik en nie ‘n proxy in uTorrent kan instel nie, is dit ‘n slegte idee om ‘n proxy in uTorrent te gebruik sonder die desktop client (lees ons VPN vs. proxy vs Tor gids vir meer hieroor) ).

Ons het DNS-lekkasies, sowel as IP- en WebRTC-lekkasies, getoets om te verseker dat torrenting – en alle ander aanlynaktiwiteite, daarvoor – veilig was. Windscribe het skoon uitgekom, selfs na die toetsing van verskeie liggings. Die geadverteerde lekbeskerming werk goed.

privaatheid

Windscribe verstaan ​​duidelik waarom u ‘n VPN koop en sê aan die bopunt van sy privaatheidsbeleid dat hy besef dat dit ”n dun lyn moet loop’ in terme van wat hy kan insamel. Sommige data word versamel, maar niks kan aan u vasgemaak word nie. 

As u aanmeld, moet u ‘n gebruikersnaam en wagwoord verskaf, maar nie ‘n e-posadres nie. U kan ‘n e-posadres vir u wagwoordherstel by u rekening voeg, maar solank u een van ons beste wagwoordbestuurders gebruik, mag dit nie ‘n probleem wees nie. As u betaal, sal u faktuurinligting moet invoer, maar dit word deur ‘n derde party verwerk. 

As dit eintlik gekoppel is, versamel Windscribe die totale hoeveelheid data wat binne ‘n periode van 30 dae oorgedra is, asook die tydstempel van wanneer u laas gekonnekteer is. Die afgelope sessies, u oorspronklike IP en werwe wat u besoek het, word nie gestoor nie. 

Tydens u sessie stoor Windscribe die tyd van verbinding, die hoeveelheid data wat oorgedra is en u gebruikersnaam, maar slegs in die geheue van die bediener. 

Dit beteken dat wanneer u ontkoppel, die data onmiddellik weggegooi word, met niks wat u terugspoor nie. Aangesien u nie u e-pos hoef te verstrek nie, kan die rekening se gebruikersnaam ook nie noodwendig aan u vasgemaak word nie.  

Om hierdie punt verder te bewys, bied Windscribe ‘n deursigtigheidsverslag wat maandeliks bygewerk word om die aantal DMCA- en wetstoepassingsversoeke aan te toon, asook die nommer waaraan hy voldoen het. Windscribe het ten tyde van hierdie skrywe tienduisende DMCA-versoeke en ‘n handjievol versoeke om wetstoepassing ontvang, en het daarmee saamgespeel.

Stroomopvoering

Met behulp van die gratis bedieners van Windscribe, is ons ontmoet met padversperrings van Netflix en Hulu, wat net so ‘n bietjie verbaas sou wees, aangesien Windscribe Windflix-bedieners betaal het wat spesifiek gemaak is vir streaming (meer hieroor in ‘n minuut). Desondanks het ons dit eers met die gratis bedieners getoets om te bevestig dat dit nie sou werk nie. As u gratis wil stroom, is Windscribe nie die VPN vir u nie. 

U kan egter steeds stroom vir goedkoop met die onbeperkte data-opsie en verskeie “pro” -bedieners. Selfs op die gratis bedieners kon ons toegang kry tot BBC iPlayer en Amazon Prime Video, wat indrukwekkend is (lees ons beste VPN vir BBC iPlayer en beste VPN vir Amazon Prime Video-gidse). Vir Netflix en Hulu is die Windflix-bedieners egter nodig. 

Windscribe, Netflix: Windflix

Ons het verder gegaan na die Windflix-bedieners, wat beskikbaar is in die Verenigde State, Verenigde Koninkryk en Japan. Natuurlik, nadat ons oorgeskakel het na die Amerikaanse Windflix-bediener, kon ons Netflix en Hulu sonder enige probleme gebruik. As u net in streaming wil belangstel, kan u ‘n Windflix-bediener en onbeperkte data kry vir slegs $ 2 per maand. 

Daarom verdien Windscribe ons beste VPN vir Netflix en beste VPN vir Hulu-gidse. Windscribe werk foutloos, solank as wat u die Windflix-bedieners gebruik, en aangesien dit ingesluit is by die “pro” -plan, is hierdie afdeling ‘n slam-dunk.

Bedienersposisies

Windscribe het plekke in 59 lande, met verskeie teenwoordigheidspunte in elk van die lande (dit is ongeveer 110 stede). Alhoewel die lys dalk onindrukwekkend lyk in vergelyking met ‘n diens soos HideMyAss (lees ons HideMyAss-oorsig), gebruik Windscribe geen virtuele bedieners nie, terwyl HideMyAss wel. 

Al die liggings bevat regte, fisiese bedieners, dus as u ‘n verbinding maak met, byvoorbeeld, Letland, kry u ‘n IP-adres vir ‘n bediener op daardie plek. 

Die verspreiding is ook sterk, met Windscribe wat gebiede in die Midde-Ooste en Asië dek, waar VPN’s meestal nie gaan nie. Daar is byvoorbeeld bedieners in Thailand, Turkye, Viëtnam, Hong Kong en Singapoer. Alhoewel sommige van die meer eksotiese liggings wat met ‘n diens soos HideMyAss gesien word, nie op die lys is nie, is dit nie nodig nie.

Kliëntediens

Windscribe bied verskeie ondersteuningsopsies, waaronder ‘n deeglike kennisbasis, tegniese ondersteuning deur middel van live chat en e-pos, en selfs ‘n subreddit, wat ten tyde van die skryfwerk meer as 10.000 lede het. Ondanks die feit dat hulle ‘n doge meme-kop het, is die subreddit nuttig, met die meeste drade wat binne ‘n paar uur reaksie kry. 

Dit is die mees direkte manier om ondersteuning te kry, aangesien e-pos ‘n tydjie duur – hoewel dit nie te lank is nie – en live chat nie presies leef nie. Rondom die webwerf kan u op die klein groen sirkel in die hoek regs onder klik om te gesels met Garry, die AI-gedrewe ondersteuningsverteenwoordiger van Windscribe.

windscribe-resensie-live-chat

Garry doen die werk vir basiese vrae – u kan een van hierdie vrae hierbo sien – maar alles wat meer ingewikkeld is, het ‘n mens nodig. Ons het byvoorbeeld gevra: “droom Androids van elektriese skape?” en Garry het ons gevra om met ‘n mens te praat. Gelukkig kan u dit deur dieselfde live chatvenster doen, maar dit vereis dat u eers deur Garry gaan. 

U hoef egter nie met iemand nodig te kontak nie. Windscribe se kundigheidsbasis word gevul met opstelhandleidings, algemene vrae en artikels oor probleemoplossing. Die opstelhandleidings is veral nuttig, byvoorbeeld om Windscribe op Asus-routers te installeer. Selfs basiese installasies word breedvoerig behandel, wat lekker is om te sien.

windscribe-resensie-knowledge

As u probleme ondervind, is die probleemoplossingsgidse die eerste plek waarna u moet kyk. Windscribe dek basiese onderwerpe, soos die vergeet van u wagwoord, maar ook ingewikkelde onderwerpe, soos dat die Windscribe API op u netwerk geblokkeer word. Tussen die opstelhandleidings en die oplos van artikels oor probleme, moet u selde, indien ooit, direkte ondersteuning soek.

Die uitspraak

Wat gratis VPN’s betref, is Windscribe ons aanbeveling. Die betaalde weergawe is ook indrukwekkend, as u in ag neem dat u u eie plan kan opstel terwyl u toegang tot die lang lys funksies het. 

Dit gesê, jy kry steeds waarvoor jy betaal, veral as dit kom by die snelheid. Windscribe is nie traag as jy naby die huis bly nie, maar as jy ver weg reis, is dit die beste om saam met ‘n ander opsie te gaan. 

U kan hierdie opsies vind in ons beste gids vir Skynprivaatnetwerk vir reisigers. Andersins is Windscribe indrukwekkend, met die koppelvlak wat sonder nonsens is, buigsame pryse en uitgebreide lys funksies. Daarom beoordeel ons dit hoog in ons VPN-beoordelings. 

Is u van plan om Windscribe af te laai? Wat het u daarop verkoop? Laat weet ons in die kommentaar hieronder, en soos altyd, dankie vir die lees.

Windscribe FAQs

  • Wat is Windscribe?

    Windscribe is ‘n virtuele privaat netwerk gewild vir sy gratis plan wat 10 GB data en ‘n beperkte bedienernetwerk bied. Dit het ook ‘n “pro” -plan beskikbaar, met onbeperkte bandwydte en die volledige lys bedieners, insluitend die spesiale Windflix-stromingslokasies.

  • Hoe werk Windscribe?

    Windscribe, soos elke VPN, werk deur u internetverbinding te versleut voordat dit na die oop web gestuur word. Sodoende beskerm u u IP-adres en alle ander persoonlike inligting teen webwerwe en aanlyn-dienste.

  • Hoe veilig is Windscribe?

    Op grond van ons toetsing is Windscribe veilig om te gebruik. Dit het ons toetse vir DNS-, WebRTC- en IP-lekkasies geslaag en hou ‘n geen-log-beleid.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me