VPN.Express Review – Opgedateer 2020

VPN.Express Review

VPN.Express probeer om geld in te vorder deur naamherkenning te gee, is ‘n blote skaduwee in vergelyking met die diens waarvan die naam afgeruk word. Die bestaan ​​daarvan is egter ‘n uitstekende manier om te wys hoe ‘n VPN nie behoort te wees nie, daarom raai ons u aan om ons volledige resensie te lees.


beste Skynprivaatnetwerk-resensies

VPN.Express lyk of hy probeer om die jasse van ExpressVPN te ry, volgens die naam en soortgelyke lettertipe. ExpressVPN is ons gunsteling verskaffer van virtuele private netwerke, dus as u tyd wil bespaar en wil leer oor die beste wat daar is, stel ons voor dat u na ons ExpressVPN-oorsig gaan.

Dit gesê, as u wil rondbly en ‘n byna uitgebreide lys wil sien van wat ‘n VPN-aanbieder verkeerd kan doen, is u op die regte plek. VPN.Express bied billike pryse en die volgehoue ​​aflaaisnelheid daarvan is nie sleg nie, maar ‘n hoë opknaptyd en ‘n soort opwindende effek met data-oordrag maak die blaai-ervaring byna ondraaglik.

Klanteondersteuning wat nie bestaan ​​nie, en ‘n verouderde webwerf voeg brandstof by tot hierdie vlam van vuur, wat sorg vir ‘n frustrerende ervaring wat ons nie wil hê dat iemand moet deurmaak nie. U moet uself die moeite doen en in plaas daarvan ons beste VPN-gids lees.

Alternatiewe vir VPN.Express

Sterkpunte & swakhede

Kenmerke

Om te sê dat VPN.Express nie funksies het nie, sou ‘n onderskatting wees. Die kliënt het geen instellingsmenu nie en bied geen konfigurasie-opsies nie. U kry eenvoudig wat u kry. Dit beteken dat daar geen manier is om dit op te stel om te begin nie, geen moordenaar en geen gesplete tonnels nie.

Daar word beweer dat dit verskeie protokolle bied, maar as u na die gidse op die webwerf kyk, sal u vind dat dit met die hand gekonfigureer moet word en nie deur die kliënt ondersteun word nie..

VPNExpress-bedryfstelsel

Op die VPN.Express-webwerf kan u sien dat u die ‘maklikste VPN ooit’ is. ‘ Op sommige maniere is dit waar. Daar is byvoorbeeld niks om op te stel of op te stel nie. Die meeste mense sal dit steeds as ‘n nadeel beskou as ‘n funksie om oor te spog.

Terwyl ons die resensie verder ingaan, sal u sien hoe onvolledig die funksies van VPN.Express is. Die sekuriteitsopsies, betaalopsies en selfs kliëntediens ontbreek erg.

VPN.Express Oorsig oor funksies

VPN.Express-logovpn.express

Begin vanaf $ 499 per maand. Alle planne

algemene

Betalingsmetodes
PayPal, PaymentWall

Aanvaar cryptocurrency

Gelyktydige verbindings
Unlimited

Ondersteun gesplete tonnels

Onbeperkte bandwydte

Gratis proeflopie beskikbaar

Terugbetalingstydperk
7 dae

Wêreldwye bedienerbedrag
64 bedieners

Desktop OS’s
Windows

Mobiele bedryfstelsels
Android

Blaaieruitbreidings
Chrome, Firefox, Opera

Kan op routers geïnstalleer word

streaming

Kry toegang tot Netflix US

Kry toegang tot BBC iPlayer

Kan toegang tot Hulu kry

Kry toegang tot Amazon Prime Video

sekuriteit

Enkripsietipes
128-AES, 256-AES, 2048-bit SSL

VPN-protokolle beskikbaar
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Geaktiveer met die opstart van die toestel

Laat spoel

Geen-log-beleid

DNS-lektoets geslaag

Killswitch beskikbaar

Wanware / advertensieblokkeerder ingesluit

ondersteuning

Regstreekse klets

E-posondersteuning

Telefoonondersteuning

Gebruikersforum

Kennis basis
verouderd

pryse

VPN.Express hef ‘n prys-van-die-meulkoers as u maandeliks inteken. Dit gesê, daar is aansienlike afslag as u langer inskryf. Alhoewel die prysbepaling nie te duur is nie, sou u verwag dat u ‘n beter prys kry, aangesien u nie baie funksies het wat sy mededingers bied nie.

VPN.Express se pryse is standaard vir die VPN-bedryf. Alhoewel dit nie ‘n afslag is nie, is dit ook nie ‘n goeie transaksie nie. Ongelukkig neem die aanbieder nie kredietkaarte as betaling nie. Dit neem PayPal, PaymentWall en bitcoin, sowel as verskeie ander cryptocurrencies.

As u meer as ‘n jaar op ‘n VPN wil aanmeld, kyk dan na ons NordVPN-oorsig. NordVPN bied pryse binne die tydsraamwerk van twee en drie jaar wat moeilik is om te klop. Aan die ander kant, as u slegs van plan is om maandeliks of kwartaalliks aan te meld, is dit die moeite werd om na ons Private Internet Access-oorsig te kyk.

Al die VPN.Express-planne maak voorsiening vir onbeperkte bandwydte en verbindings. Dit het ook ‘n terugbetalingsbeleid van sewe dae wat u toelaat om u geld terug te kry as u nie tevrede is met die ervaring nie.

Op verskeie plekke op sy webwerf beweer VPN.Express dat hy ‘n gratis proeftydperk van sewe dae het, maar dit wil voorkom asof daar geen manier is om daarvoor aan te meld nie, wat ons laat dink dat hy die terugbetalingsbeleid as ‘n ‘gratis proeflopie’ beskou. Vir die ‘gratis’ proeftydperk moet u vir ‘n intekening betaal en dan ‘n terugbetaling kry. Dit kan egter moeilik wees om kontak met klantediens te kry, soos ons later bespreek.

As u op soek is na ‘n regte VPN-program om te kyk of dit u pas, kyk dan na ons artikel oor die beste gratis VPN-dienste.

Gemak van gebruik

VPN.Express is van die begin af ‘n probleem. Dit neem nie kredietkaarte as ‘n vorm van betaling nie, en dit was ‘n probleem toe ons betaling via PayPal ingedien het. Ons het ‘n e-pos ontvang dat die betaling nie deurgegaan het nie.

Ondanks die boodskap het ons ‘n faktuur gekry waarin ons sê dat ons vir die diens betaal het. As ons probeer om aan te meld deur ons e-pos as gebruikersnaam te gebruik, wat standaard praktyk is as u nie gevra word om ‘n gebruikersnaam te maak nie, kon ons nie aanmeld nie.

Dit blyk dat VPN.Express outomaties ‘n willekeurige gebruikersnaam vir u genereer wat u moet gebruik om aan te meld. Nadat u aangemeld is, het ons na die gidse op die VPN.Express-webwerf gekyk en die kliënt afgelaai..

As u die kliënt oopmaak, kry u drie verbindingsopsies, ‘n skakelaar vir skakel en ontkoppeling en ‘n spyskaart vir die keuse van die plek waarheen u moet tonnel. Die drie opsies waarmee u aangebied word, is “liggingsmodus,” “vryheidsmodus” en “nabygeleë modus.”

VPNExpress-FreedomMode

Daar is geen verduideliking vir wat die opsies beteken nie. Nóg die webwerf nóg die kliënt dui aan wat die verskil tussen ‘liggingsmodus’ en ‘vryheidsmodus’ kan wees.

As u die ligging kies, sal u ‘n lys met nie-alfabetiese lys aangebied. Die meeste VPN’s vertoon ook vlae langs elke land, wat een van die kenmerke is wat u nie sal waardeer voordat u daarsonder moet leef nie. Die nie-alfabetiese aard van die lys en die gebrek aan vlae maak dit baie moeiliker as om te kyk na die opsies.

VPNExpress-Servers

As u op soek is na ‘n maklik gebruikbare VPN, stel ons voor dat u ons CyberGhost-oorsig ondersoek. Dit het ‘n kliënt wat sinvol is en opsies gee, terwyl u steeds gebruikersvriendelik is, selfs vir diegene wat nie vertroud is met die gebruik van VPN’s nie.

spoed

Soos dikwels die geval met die meer twyfelagtige VPN’s, kan ‘n eenvoudige tabel nie die ervaring van die gebruik van VPN.Express opspoor nie. Volgens die syfers lyk dit goed. By volgehoue ​​aflaaisels kan dit baie van ons aflaaisnelheid van ons verbinding behou en verloor dit ongeveer ‘n derde van die oplaaisnelheid.

Wat interessant is, is dat hierdie resultate oor die afstand konsekwent lyk. Of u nou ‘n verbinding met ‘n bediener in Seattle, ongeveer 2 800 kilometer weg, of ‘n bediener in Zürich, ongeveer 4 400 kilometer daarvandaan was, die ping en die werkverrigting was byna identies. Dit gesê, die prestasie van die bediener na die bediener is strydig met verskeie bedieners wat glad nie werk nie.

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (Virginia, Verenigde State)1572,245,99
London15465,753.21
Zurich12267,184,44
Seattle12467,294,63
Tel Aviv, Israel15759,534.52
Hamburg, Duitsland10034,485,47

Ons het probeer om aan te sluit by ‘n nog nader bediener as Seattle, maar het probleme gehad. Op die lys van bedieners word sowel Seattle as Washington genoem. Seattle is in die deelstaat Washington, en daarom het ons aanvaar dat “Washington” Washington, D.C., is, naby die plek waar ons ons toetsing gedoen het. Ons kon egter nie die Washington-bediener laat werk nie, so Seattle was die naaste opsie wat ons gehad het.

Sodra dit gekoppel was, maak nie saak watter bediener ons gebruik nie, was die blaaiervaring traag. Die hoë pingtyd was nie die enigste faktor nie. Terwyl ons die snelheidstoetsing vir ons tafel gedoen het, was daar ‘n aansienlike oprittyd vir die snelheid.

Die verbinding sal altyd met kilobit per sekonde begin, en dan ‘n paar sekondes neem om op te klim tot megabits per sekonde, voordat dit uiteindelik ‘n ordentlike snelheid van ongeveer vier of vyf sekondes bereik het. Dit is iets wat die tabel nie kan vaslê nie.

Hierdie oplewingstyd het webwerwe stadig laat laai. Selfs eenvoudige bladsye met slegs teks sal vyf of ses sekondes neem om te laai. As u op soek is na ‘n reageer en vinnige ervaring van u VPN, oorweeg dit om ons vinnigste VPN-gids te lees.

sekuriteit

Beoordeel die veiligheid van VPN.Express is moeilik omdat dit onbekend is watter protokol die kliënt gebruik. Dit kodifiseer wel die verbinding en die kodering wissel volgens protokol volgens die webwerf.

VPNExpress-instellings

Vir L2TP en IPSec gebruik dit AES 256-bit-kodering, wat goed is. By die tonnel met OpenVPN word ‘n 2048-bit SSL-kodering gebruik, wat ook goed is. Laastens, vir die PPTP-protokol, is die kodering MPPE 128-bit, wat minder as ideaal is vir veiligheid. As al die akronieme oorweldigend is en u meer wil weet, lees ons VPN-protokol uiteensetting.

Omdat ons nie weet watter tipe protokol of kodering die toepassing op enige gegewe tydstip gebruik nie, kan ons net bespiegel oor hoe veilig u blaaiery sal wees terwyl u dit gebruik. Die beskikbare protokolle wissel ook van een bedryfstelsel tot ‘n ander.

OpenVPN is ideaal vir die meeste mense en bied uitstekende sekuriteit, maar dit lyk nie of dit ‘n opsie op Windows 10 is nie. As u op soek is na ‘n veilige VPN, kyk na ons TorGuard-oorsig. Hiermee kan u kies uit verskillende protokolle, waaronder OpenVPN, asook watter kodering u wil gebruik.

Vanweë die gebrek aan inligting en konfigurasie-opsies, laat VPN.Express die gebruiker in die duister oor beveiliging, tensy hulle dit met die hand opstel.

privaatheid

Die privaatheidsbeleid is die beste ding van VPN.Express. Daar word gesê dat die gebruik van die diens of sagteware nie gemonitor of gesensureer sal word nie en dat geen logboeke gemaak of gehou word oor die geskiedenis, verkeer, aktiwiteit of IP-adres nie..

Die inligting wat u rekening versamel, bevat drie dinge: ‘n e-posadres, wagwoord en betalingsinligting. Dit word op ‘n geïnkripteer bediener gestoor. VPN.Express aanvaar geen kredietkaarte nie, dus die betalingsinligting sal waarskynlik net u PayPal-inligting wees.

Sommige inligting rakende bedienerprestasie word egter bewaar. Telkens wanneer u met die VPN skakel, word data versamel oor die vraag of u verbinding suksesvol gemaak is en wat die datum was. Daar word geen identifiserende inligting bygehou nie en die spesifieke tyd word nie aangeteken nie.

Data word ook via koekies op die webwerf versamel. Dit gebruik Google Analytics en Optimizely om die webwerf te verbeter en te verseker dat dinge funksioneer soos bedoel. Laastens word inligting van kliëntediens-interaksies tot ses maande gehou, maar dit kan onmiddellik op versoek uitgevee word.

As u ons anonieme blaaigids gelees het, weet u dat daar nooit iets sal wees wat op ware anonimiteit gelyk het nie. Dit gesê, VPN.Express is naby aan die bereiking van so ‘n ervaring.

Ondanks die oortuigende privaatheidsbeleid, is daar dinge wat ons dwing om die legitimiteit en voornemens van VPN te bevraagteken. Die feit dat ons nie met iemand in kontak kon kom toe ons hulp nodig het nie en die gebroke Engels op die verouderde webwerf wek alarm.

Dit is die beste om u wakker te hou as u hierdie soort VPN-verskaffers sien, en op baie maniere, die gevaartekens met VPN.Express weeg op die skynbaar goedbedoelde privaatheidsbeleid.

Stroomopvoering

Al die belangrikste streaming-webwerwe is onmiddellik op ons VPN opgetel. BBC iPlayer het ons ingelig dat dit slegs beskikbaar was vir diegene in die Verenigde Koninkryk terwyl ons met die Londense bediener gekoppel is. Netflix het vir ons gesê dat ons ‘n instaanbediener gebruik, sodat ons nie mag inkom nie. Hulu en Amazon Prime Video het ook die VPN opgespoor.

VPNExpress-Netflix

Met al die groot geografiese blokkeerde webwerwe wat ons uitgesluit het, is ons op pad na YouTube om te sien hoe dit sou lyk as ons toegang daartoe sou kry. Skokkend genoeg het VPN.Express goed gevaar. Die video het ongeveer tien sekondes geneem om te laai en te begin speel, maar sodra dit op was, was dit op 1080p en 60 rame per sekonde ingestel.

Ons is op pad na Twitch vir meer toetsing en dinge was nog beter daar. Ons het op ‘n stroom geklik en dit is onmiddellik gelaai en standaard is 1080p teen 60 rame per sekonde.

As u op soek is na ‘n VPN wat die kragtige geoblokkering van Netflix kan deurblaai, kyk dan na ons beste gids vir VPN vir Netflix. Alternatiewelik, as die BBC iPlayer is waarna u soek, lees ons beste VPN-artikel vir BBC iPlayer.

Bedienersposisies

VPN.Express het 64 bedieners in 28 lande. Dit dek die basiese beginsels, insluitend drie Amerikaanse stede en ‘n Britse bediener. Op die webwerf kan u die belasting op elke bediener op enige gegewe tyd sien, maar dit sou lekker gewees het om hierdie inligting by die kliënt te sien.

Daar is bedieners wat oor Noord-Amerika en Europa versprei is, sowel as ‘n handjievol opsies in die hele Asië. Chili en Brasilië is die enigste Suid-Amerikaanse lande wat bedieners huisves, en Marokko is die enigste plek in Afrika. Om vyf vastelande met slegs 64 bedieners te bedien, is goeie dekking.

Alhoewel 64 nie die laagste aantal bedieners is wat ons gesien het nie, is dit hoegenaamd nie goed nie. NordVPN het meer as 5000 bedieners gehad toe ons die vorige keer gekyk het. Agt-en-twintig lande is ook ver van die beste wat ons gesien het. HideMyAss spog met die grootste landtelling van die VPN’s waarna ons met 200 opsies gekyk het. Lees ons HideMyAss-oorsig as u belangstel om meer te wete te kom.

Kliëntediens

VPN.Express se klantediens is omtrent so sleg as wat jy kan kry. In werklikheid lyk dit vir die grootste deel nie bestaan ​​nie. Die webwerf is soos ‘n digitale spookdorp. Dit wil voorkom asof niemand in die omgewing is om e-pos of oproepe te beantwoord nie. Daar is selfs ‘n bloggedeelte op die webwerf wat nie sedert Mei 2018 aangeraak is nie.

Om ons ervaring met klantediens te begin, het ons probeer om die live chat-funksie te gebruik. Toe ons dit oopmaak, is ons begroet met ‘n skerm waarop gesê word dat ons rekening opgeskort is, en ons het via die kontakvorm op die webwerf uitgekom om VPN in te lig. Uitdrukking dat live chat ons vertel dat ons rekening opgeskort is en ons wou regmaak Dit.

VPNExpress-Support

Na ongeveer anderhalf dag sonder reaksie, het ons probeer om die nommer op die webwerf “kontak ons” van die webwerf te skakel. Die oproep het direk na die stempos gegaan en dit lyk asof die posbus nie eens opgestel is nie. Dit het ons net die generiese antwoord op die antwoordmasjien gegee wat die nommer aan u teruglees.

Vanaf hierdie skrywe is dit meer as drie dae sedert ons probeer het om VPN te kontak. Express via die kontakvorm op die webwerf en ons het nog nie daarvan gehoor nie.

Die gidse op die webwerf is ook onheilspellend, met foto’s van ‘n ander kliënt as die een wat afgelaai kan word. Op verskillende plekke op die webwerf is daar ook verwysings na ‘n soort gemeenskapsafdeling, maar dit lyk nie asof daar iets bestaan ​​nie.

Die uitspraak

VPN.Express is nie ‘n diens wat ons aanbeveel nie. Die kliëntediens is die ontstellendste aspek. Daarbenewens ly die VPN aan swak streamingprestasies op groot webwerwe, soos BBC iPlayer en Netflix, sowel as ‘n gebrek aan funksies.

As u wonder waarheen u moet gaan, het ons ‘n groot lys VPN-resensies. Ons argief van resensies is georganiseer om u te help om die beste verskaffers maklik te vind.

Laat weet ons in die kommentaar hieronder as u ervaring het met VPN.Express. Ons wil graag weet of die webwerf en ondersteuning nog altyd so ‘n spookdorp was. Dankie dat u gelees het.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me